odrasel pes in mladi?ek

Gost · 4785

biba12

  • Gost
: 17 Januar 2009, 11:37:40
Živjo.

Doma imamo 7 let starega sam?ka, ?ez 2 meseca pa se nam pridruži še mladi?ek. Starejši pes je sicer prijazen, vendar ni navajen drugih psov in se z njimi ne razume najbolje.

Ker bi bilo zelo dobro, ?e bi se razumel z mladi?kom, me zanima, kaj moramo storiti, da bo do tega res prišlo. Vem, da se moramo sre?ati na nevtralnem terenu, da mora bit starejši prvi pri hrani, pri pohvali...

Kaj še lahko naredim, da bo sre?anje dobro uspelo? Parkrat sem že prišla domov z vonjem mladi?ka na oblekah in me je celo prehoval in zraven migal z repom.

Hvala za vaša mnenja.:)



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 17 Januar 2009, 17:26:48
Najprej,ZELO PREVIDNO: Mladi?ka morate vsekakor zaš?ititi pred morebitnim napadom starejšega psa za katerega pravite da ni vajen drugih psov.Torej je veliko zamujenega.Oba morate imeti na o?eh vedno in verjetno dalj ?asa.Ker je samec ve? let sam in psov ni vajen je pomembno da ju ne boste puš?ali samih skupaj.Vsaj dokler ga povsem ne sprejme ne.Je p pomembno da mladi?ku omogo?ite stik z drugimi psi,in ppopolno socializacijo.Mala šola,osnove poslušnosti da bo dobil ob?utek sprejetosti.
Še enkrat previdno in po?asi.



biba12

  • Gost
Odgovori #2 : 18 Januar 2009, 08:18:50
Hvala za odgovor.  :)

Kaj pa povodec? Ali naj bosta oba psa na povodcu, samo starejši ali celo nobeden?? ???



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 18 Januar 2009, 11:31:53
Hvala za odgovor.  :)

Kaj pa povodec? Ali naj bosta oba psa na povodcu, samo starejši ali celo nobeden?? ???

Glede na tole vaše vprašanje vam predlagam, da resno razmislite ali boste kos novo nastali situaciji.

Dajte si sama za za?etek odgovorit na to vprašanje. Ali imate vašega psa tako mo?no pod kontrolo, da ga boste ob morebitnem napadu na mladi?ka v stotinki sekunde samo z glasom ustavili?
Se bo mladi?ek ustavil, ko boste videli, da se vašemu starejšemu psu meša od ljubosumja in ga drugi komaj zadrži na povodcu?

Predvidevam, da ne boste niti na prvo niti na drugo vprašanje odgovorili z ja. ?E boste na prvo, si me?ete pesek v o?i, ker ste napisali, da vaš pes ni navajen drugih psov in se z njimi ne razume najbolje.


Resni?no vam predlagam, da predno postavite vpršanje poskusite sami odgovorit nanj, ker samo vi poznate vašega psa in nih?e drug.  Konec koncev boste lahko dobili tukaj res par odgovor kako in kaj samo ne boste imeli ni? od njih, ker nih?e od teh, ki vam svetuje ne pozna vašega psa in vas ter vajin odnos. Zato ali napišite veliko ve? kot to, da je star in da ne mara drugih psov ali pa razmislite kako boste doma lo?ili psa. Seveda bi bilo tudi dobro, da predno vsi napišejo svoj predlog poveste ali bo mladi?ek sam?ek ali samica. To je tudi en podatek, ki je v primeru, da je vaš pes ok do psov nasprotnega spola, lahko v pomo?.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 18 Januar 2009, 13:56:28
Strinjam se s Simi ,da najbolje poznate svojega psa.A mislim da glede na to da ni šolan,ni 100% ubogljiv.Tako da je po mojih izkušnjah bolje oba spustiti a imeti starejšega z roko možnost takoj prijeti za ovratnico in odvle?i ob najmanjšem znaku agresije.Mladi?ka pa ob morebitnem siljenju v odraslega psa odmakniti in prepre?iti siljenje v sam?ka.
Vsekakor pa morate vedeti da bo potrebno veliko dela in pozornosti.
Mogo?e bi bilo celo dobro premisliti ?e psi?ka res nujno potrebujete ali se lahko odlo?ate druga?e.
Pa saj z vztrajnostjo bo šlo.Nujno pa zaš?itite mladi?ka.



biba12

  • Gost
Odgovori #5 : 18 Januar 2009, 16:31:21
Starejsi pes je sicer hodil v malo solo, vendar na zalost malo prepozno - pri 1 letu.  :( Sama sicer verjamem, da mladicku ne bi naredil nic, vendar 100% vseeno nisem.  ??? Odrasel pes se razume s sosedovimi psicami in enim odraslim samcem.

Skupaj bosta samo 2 dni na teden (ostalo bosta vsak v svojem domu) in pa kaksen teden ko so dopusti. Vseeno si zelo zelim, da bi se razumela.  :-[

Oba sta pa samcka.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 18 Januar 2009, 18:28:52
Predvidevam, da je to pes od staršev. Jaz se ne bi igrala s spuš?enim psom. Obstaja 10 m povodec.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 19 Januar 2009, 17:34:58
Oprezno in nadzor brez prestanka.To, da je migal z repom ko ste prišli domov z vonjem po mladiču ne pomeni nič.
Kaj pa če ga ne bo sprejel ali ju boste lahko imeli fizično ločena celo njuno življenje? Mladička potem vračati ali iskati novega lastnika je zelo stresno zanj.Premislite o vseh možnostih.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 31 Januar 2009, 16:59:02
Psa na štrik na obisk k mladičkom pa videti reakcijo. Sicer pa najprej poštimat prvega psa, potem pa drugega nabavit. Jaz sem zato potrpežljiva in se trudim s sedanjim psom cca 5-6 let. Ampak nikakor ne bi prepeljala domov drugega psa, ker poznam našega in vem da je strahopetna pošast.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 31 Januar 2009, 17:39:59
Ali ste morda pomislili, kaj če starejši pes mladička ne sprejme, ali ga boste potem kr oddali?! Jst bi na vašem mestu razmislila o nakupu mladička.



Zarja

  • Gost
Odgovori #10 : 31 Januar 2009, 18:12:17
Psa na štrik na obisk k mladičkom pa videti reakcijo. Sicer pa najprej poštimat prvega psa, potem pa drugega nabavit. Jaz sem zato potrpežljiva in se trudim s sedanjim psom cca 5-6 let. Ampak nikakor ne bi prepeljala domov drugega psa, ker poznam našega in vem da je strahopetna pošast.

Ma, kaj pa vem, jz se ne bi zanašala na to. Moja izkušnja je taka, da sem svojo tastarejšo psico peljala pogledat leglo, v katerem je bil tamlajši, pa si niti ni upala noter oz. niti ni želela. Raje je vohljala po vrtu, hiše se je izogibala v velikem loku. Medtem ko sta zdaj (in že od prvega dneva) nerazdružljiva.
Je sicer drugačna situacija, ker imam psa in psico, ker je samica bolj mirna, nežna in nasplošno ubija s prijaznostjo (beagle pač  ;D ), poleg tega sem se res trudila, da sem ji posvečala ogromno pozornosti, če ne še več kot prej.

@biba12: Iz mojih izkušenj lahko povem, da bo ogromno dela, ne smeš zapostavljat niti enega niti drugega (sploh pa ne starejšega), starejši gre prvi skozi vrata, prvi dobi hrano, prvi je pohvaljen, itd. itd. Dva psa ali več pomenita trop oz. krdelo in tega se moraš zavedat in tako moraš ravnat z njima. Skupni sprehodi + enkrat na sprehod z enim, drugič na sprehod z drugim, da bo mladič vseeno samostojen. Jaz sem imela to srečo, da sem bila skoraj po cele dneve doma lansko leto, brez tega si res ne predstavljam kako bi šlo. Tako da, konkretno premisli(te), če bi se izšlo. 



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #11 : 31 Januar 2009, 21:05:16
Žeže, ampak bo vsaj videla ali bo hotel mladiča požreti in v tkem primeru ne bo vzela psa. Pa dajte si "sposodit" kakega mladička, naj pride nekdo k vam na obisk s pasjo mladičko na njegov teritorij iin v hišo.

Glede na to, da se razume s samoenim samcem-nikakor ne vzeti samčka.

Priporočam, da s psom delate na prevzgoji, preusmirjanju in se vržete v kako dejavnost. Ko boste tega psa obvladali in bo toleriral pse tudi na njegovem teritoriju potem se odločite še za enega. Ampak prav verjetno samčka ne bo prenašal, kot mladička mogoče, potem pa zna bit hudo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!