Kitajski Goli Pes [Chinese Crested Dog]

**Jackie** · 594189

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #180 : 10 Avgust 2007, 08:53:34
Cestitke!!  ;D

Drugace pa se eno vprasanje poznavalcem pasme (v tej temi se nisem zasledila). Recimo ce je hairless varianta, a se potem ze skoti brez dlake? Kajti tele dva fanta od Slavi izgledata precej odlakana..  :-\

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 10 Avgust 2007, 10:14:14
Se skotijo že brez dlake ;)



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #182 : 10 Avgust 2007, 10:18:52

 Amoss- a cist brez???  Potem bosta moja dva res nekaj vmes- tako kot Loty?   To mi je vsec, ker imajo potem bolj bujno frizuro in vec dlake po nogah:))

  Cao-Slavi



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #183 : 10 Avgust 2007, 11:26:57
Gole kitajčke lahko razdeliš v 3 kategorije:
1. pravi goli kitajčki - dlaka raste samo po glavi in repu, ful malo dlake po telesu in zato tudi tačke niso tako odlakane
2. srednje goli goli kitajčki - sem spada moja Linči, imajo več dlake po telesu in zato tudi bolj gosto odlakane tačke - škorenčke:)
3. zelo odlakani goli kitajčki - sem spada verjetno Loty in tudi oče legla, imajo dosti več dlake na telesu in je potrebno bolj pogosto briti

Jaz mislim da sta samčka v zadnji kategoriji, samo za ziher se bo videlo šele ko malo zrastejo (vsaj na slikicah ne vidim ravno dobro).
Drugače pa dvomim da se danes kateri kitajček skoti čisto brez dlake, vedno je vsaj malo nakazano kje bo dlaka rasla. Če se motim me popravite:)


Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #184 : 10 Avgust 2007, 11:31:31
Ja, ja.A kaj si misla da pol odpade?  ;D
Bosta res bolj kosmata, tam kjer je zdaj dlaka bo tudi potem, tam kjer je pa ni pa še bo zrasla ali pa ne, ampak pri meni je bilo tako da so se kotili ferjst goli, pol pa je dlaka rasla :), tisti ki pa so bili PP pa so itak celi kosmati.
Zgleda da bosta oba semi herless ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #185 : 10 Avgust 2007, 11:35:13
Meni so teli kitajčji prav simpatični. Posebej PPjčki.  :-*  Me pa nekaj zanima glede PPjčkov. Ali je to prav kakšen gen za PPjčke ali je to čisto odvisno, kaj pride ven? Mislim, ali se da na podlagi staršev oziroma prednikov predvidevati, da bo v leglu kakšen PPjček?

Če je že kje napisano, se pa opravičujem...  :-[


Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #186 : 10 Avgust 2007, 11:37:39
Meni so teli kitajčji prav simpatični. Posebej PPjčki.  :-*  Me pa nekaj zanima glede PPjčkov. Ali je to prav kakšen gen za PPjčke ali je to čisto odvisno, kaj pride ven? Mislim, ali se da na podlagi staršev oziroma prednikov predvidevati, da bo v leglu kakšen PPjček?

Če je že kje napisano, se pa opravičujem...  :-[

Koliko jaz vem ne.Mi recimo smo parili 2 gola in imamo vseeno 2 PP-ja. ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #187 : 10 Avgust 2007, 11:39:06
Koliko jaz vem ne.Mi recimo smo parili 2 gola in imamo vseeno 2 PP-ja. ;)

Kaj imasta pa v rodovniku ta dva gola? Sto vsi stari starši recimo goli ali ne?

Lp nina




Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #188 : 10 Avgust 2007, 11:54:03
Vsi 4-je stari starši so goli ;)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #189 : 10 Avgust 2007, 12:10:59
Gena za PP ni, obstaja gen za goloto. Pri kitajčkih je namreč dolgo dolgo nazaj (so med eno najstarejših pasem) prišlo do mutacije, ki je producirala gole oz. napol odlakane pse.

Danes se večinoma parijo ali goli z golim - v tem primeru so lahko v leglu in goli in odlakani (kako zelo goli bodo je odvisno od genetskega ozadja). Vsaj na par generacij je priporočljivo pariti z odlakano PP varianto - v tem primeru se isto skotijo lahko goli in odlakani.
Dolgotrajno parjenje samo golih psov lahko privede do prezgodnjega odpadanja zob (pogost problem nasploh pri golih psih tudi ostalih pasem) in do različnih težav.

Lahko se parita tudi dva odlaka se pravi PP kužka, mladiči bodo pa vsi odlakani, ker se gen za goloto deduje recesivno če se ne motim:)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #190 : 10 Avgust 2007, 12:27:33
Botticelli a pa jim po standardu lahko manjka kakšen zob? Za perujske gole vem, da so načeloma na pol škrbasti ::)

Lp nina



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #191 : 10 Avgust 2007, 12:56:51
Kolikor jaz vem, pri PP varianti morajo imeti popolno zobovje. Pri golih pa mora imeti vredu zobe, mislim pa da lahko kakšen manjka. Nisem pa sigurna do kakšne mere to tolerirajo. Vem da morajo biti zobje vredu postavljeni, ne smejo štrleti, ugriz mora biti škarjasti.


Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #192 : 10 Avgust 2007, 13:18:41
Goli ne rabijo imeti popolnega zobovja, saj je za pasmo značilno da odpade 40% zob.Pravi hairless se spozna ravno po tem da mu manjkajo zobje.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #193 : 10 Avgust 2007, 13:29:07
Morajo pa imeti vseeno vredu ugriz. Vem da lahko nekateri sodniki komplicirajo, če recimo kakšen zob ni čisto v isti liniji kot ostali. To je lahko tudi posledica tega da mlečni zob ni izpadela oz. bil izdrt pravočasno.

Pri kitajcih pa to še zdaleč ni takšen problem kot pri perujcih recimo, ker imaš tudi odlakane pse. Zato tudi parijo vsaj na vsako 3-jo generacijo z pp varianto, da bi bilo čim manj takih problemov.

A tvoji manjka kakšen zob Amos?


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #194 : 10 Avgust 2007, 13:33:02
Lahko se parita tudi dva odlaka se pravi PP kužka, mladiči bodo pa vsi odlakani, ker se gen za goloto deduje recesivno če se ne motim:)

Če sem prav videla, imajo pri Stars at Sea napovedano leglo dveh PPjčkov. To pomeni, da se pričakujejo sami PPji?


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #195 : 10 Avgust 2007, 13:39:50
Kje si to videla?

Ponavadi se dva PP-ja redko parita, ker ne moreš dobiti golih psičkov v leglu. Vsaj kolikor jaz vem:) Tako da zelo dvomim da bosta parjena 2 pufkota.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #196 : 10 Avgust 2007, 13:49:39
Kje si to videla?

Ponavadi se dva PP-ja redko parita, ker ne moreš dobiti golih psičkov v leglu. Vsaj kolikor jaz vem:) Tako da zelo dvomim da bosta parjena 2 pufkota.

Sem verjetno narobe razumela.  :-\ :-\  :-[  :-[ A so potem tisti psi, ki so napisano na njeni strani (pod mladički) samo samice, ki jih namerava pariti? Sem jaz potem po dve in dve samici skupi dala.  ::) ::) :-[  Nima nikjer napisanih spolov psov. Pri golih se še vidi. Pri PPjčkih so pa zadeve bolj skrite.  :-\ :-\


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #197 : 10 Avgust 2007, 14:00:51
Ja na strani pod puppys so naštete vse njene psice, ki jih misli pariti...


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #198 : 10 Avgust 2007, 14:02:54
Ja na strani pod puppys so naštete vse njene psice, ki jih misli pariti...

Joj, glupa jst...

Nič ne preverim, preden kaj napišem. 


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #199 : 10 Avgust 2007, 14:12:40
Se zgodi:)
Vem da v vseh rodovnikih, ki sem jih pregledala (tega je mali milijon), vse psarne, vzreditelji, ...nikoli skorajda ne parijo pp-je med sabo.
Edino par dni nazaj sem prvič zasledila, da so po nekem čudežu parili 2 pp-ja:)


Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #200 : 10 Avgust 2007, 22:57:25
Morajo pa imeti vseeno vredu ugriz. Vem da lahko nekateri sodniki komplicirajo, če recimo kakšen zob ni čisto v isti liniji kot ostali. To je lahko tudi posledica tega da mlečni zob ni izpadela oz. bil izdrt pravočasno.

Pri kitajcih pa to še zdaleč ni takšen problem kot pri perujcih recimo, ker imaš tudi odlakane pse. Zato tudi parijo vsaj na vsako 3-jo generacijo z pp varianto, da bi bilo čim manj takih problemov.

A tvoji manjka kakšen zob Amos?


Ja ji manjkajo ob strani na obeh straneh in je rekla sodnica na vzrejnem da se tako ve daj je res prav hairless.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #201 : 11 Avgust 2007, 09:05:32
No ja, odvisno od genetike verjetno. Bi morali preveriti kako je pri ostalih true hairless kitajčkih.

Kolikor jaz vem Ganyju (bratec od tvoje Lin) ne manjka še noben zob. Je pa tudi pravi goli kitajček.


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #202 : 11 Avgust 2007, 13:05:24
  Ojla!

  Mi smo izbrali imena:))  Puncka bo Madame Butterfly, rjavo-bel samcek bo Milo Mowie Star, rjavi samcek pa Mr. Bean  ;D ;D ;D

 PA SE SLIKICE.

 







 cAO-sLAVI



Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #203 : 12 Avgust 2007, 08:21:50
Mr.Bean? :D :D :D :D
Dobra imena.
Ful so lepi mladički. :)



Nuša Klinar

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
Odgovori #204 : 15 Avgust 2007, 00:38:59
Čestitke še z moje strani, imena (sploh Mr. Bean) so pa super :D

Lp

Lp, Nuša


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #205 : 15 Avgust 2007, 11:20:40
   Ojla!

  Nasi malcki so prej kot v enem tednu podvojili tezo....ne vam, a so res kitajci al bodo pa na koncu doge  ;D ;D

  Cao-Slavi



Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #206 : 15 Avgust 2007, 13:43:39
Ja no Slavi jaz bi se tud zamislila :-\
barve so tud sumljive , bodo pa Kitajske doge :P :D



!!! binčica !!!

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #207 : 16 Avgust 2007, 22:51:36
Ojla jaz sem pa kr ena nova k bom dobla kitajskega golega psa ( ane slavi!). juhu komaj čakam!!!!!!!!!   :o :o :o :o



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #208 : 16 Avgust 2007, 22:54:16
Lepo da nas bo vedno več kitajčarjev:)

Naj uganem, odločila si se za Mr. Beana? :) ::)


!!! binčica !!!

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #209 : 16 Avgust 2007, 22:56:03
Ja ni kako veš?  ;D