Kitajski Goli Pes [Chinese Crested Dog]

**Jackie** · 594187

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #330 : 11 Oktober 2007, 15:09:49
Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.Izolda je  :-* :-* :-*
Tristan pa je na tistem kavču pravi  8)

Lp ;D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #331 : 11 Oktober 2007, 15:13:45
Joooj, kako huda imena...Tristan in Izolda...kdo v družini je romantik?  ;)
Prelepa sta, pa še barvno usklajena.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #332 : 11 Oktober 2007, 15:43:44
Koook dobr fotke!  :o  :-* :-* Tristian mala je res pravi cukr  :-*

Me pa zanima nekaj... ker so mi kitajčki zelo všeč, bi morda čez nekaj časa(beri čez eno leto) nabavila še enge pesota in po možnosti bi bil to kitajček(do takrat pa spoznavanje pasme  ::) )...Pa me zanima, če bi se ujel z Borderjem(vidim da ni nič nemogoče če laho stanuje se ujame z dogo  ;D ) in pa če bi lahko se potikal okrog konjev. Imamo konje in bi bil veliko z konji oz. v bližini konjev. Pa še kako je to z mrazom? Če ga "oblečeš" naj bi ga ne zeblo ali ga še vedno?

Hvala z odgovore, bom hvaležna!  ::)

LP. Kaja


tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #333 : 11 Oktober 2007, 20:04:57
Hehe... Kaj pa vem, verjetno smo vsi pomalem romantiki, ker je ime za Izoldo padlo soglasno.
V bistvu nismo prav načrtovali da bomo kdaj imeli parček-Tristana IN Izoldo. Ko smo čakali na Tristana, smo vedeli da bo leglo na T. Okoli 7 mesecev sem po internetu brskala za imeni na T, in mi je bilo še najbolj všeč Tristan.
Potem pa so nas ljudje na sprehodih začeli spraševati kje ima Tristan Izoldo... itd itd
Ko je padla odločitev da se nam pridruži še en kuža, smo rekli da ne more bit nič drugega kot Izolda.  ;D

kajcyka, jaz sem se tudi zelo bala, kako bosta šla skupaj, pa sem se sekirala čisto za brezveze. Edino kar se je pri Tristanu spremenilo je to, da je postal še večja maza kot je bil prej  :o
Edino malo morm pazit, da Tristan po nesreči ne stopi nanjo. (njegova taca, se mirne volje lahko primerja z Izoldino glavo)

Pozdravček iz morja!


!!! binčica !!!

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #334 : 11 Oktober 2007, 22:04:43
Lp

Špela morm reči, da mi je zelo hudo, ker se nisem uspela posloviti od Izolde  :'( :'( :'(

Kar se pa mojega Fižolčka (Mr. Bean-A) tiče je pa pravi mali nagajivček >:(, same skrbi mi povzroča.

Včeraj je bil malo nolan tako, da sem bila vsa prestrašena.  :( :(

Bin zelo ard hodi po nama s fantom ko je treba spat. Nikakor noče zaspat takrat kot je treba. 
Rada bi dodala še slikce pa ne znam!!  :( Bom naštimala tetico ko pridem k njej. 

Lp od Suzance Fižolčkove



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #336 : 12 Oktober 2007, 21:20:31
Pa še kako je to z mrazom? Če ga "oblečeš" naj bi ga ne zeblo ali ga še vedno?
Zeblo jih naj ne bi niti brez oblek. V skandinavskih državah je ogromno psarn, pa jih večinoma ne oblačijo. Tako lahko najdeš veliko slik golih kitajčkov, ki se podijo v snegu. Jaz osebno jih ne bi oblačila, če bi videla, da jih ne zebe.

S konji pa - tako kot ostale pasme.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #337 : 12 Oktober 2007, 21:37:08
aha hvala sammy  ::) Sem mislila, da jih zebe, ker nočejo nekateri na "mrzlo" travo  ;D  :-[   No še boljše!  ;D


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #338 : 12 Oktober 2007, 22:04:16
Ne vem, jaz mislim, da je to zato, ker se nam zdijo "'bogi" in se tako do njih tudi vedemo takrat. Podobno kot kadar nakažejo že majhen strah npr. ob poku petard, in ko jih božamo in tolažimo, ta strah samo še stopnjujemo. Posledično se pač naučijo, kako se morajo vesti, da jih bomo "nosili po rokah". Ampak to je samo moja teorija, s katero si pač skušam to pojasnit (da pse tam gori ne zebe, tu jih pa oblačimo).

Torej se navdušuješ nad hairless varianto? :)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


LIO

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Lion & Andy
Odgovori #339 : 13 Oktober 2007, 10:41:00
Jaz pa se ne bi strinjala s teorijo, da jih oblačimo samo zato, ker se nam zdijo bogi.
Lion npr. se začne ful močno trest ko  mu je mraz, na  sprehodiih je zamorjen, hoče domov,drži rep med nogami, itd.
Ko ga oblečem, pa je vse v redu. Tako, da...


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #340 : 13 Oktober 2007, 11:13:48
Lion npr. se začne ful močno trest ko  mu je mraz, na  sprehodiih je zamorjen, hoče domov,drži rep med nogami, itd.
Ko ga oblečem, pa je vse v redu. Tako, da...
Ja saj ... tresenje je lahko posledica naučenega vedenja. Enkrat se malo strese, sklepaš, da ga zebe, se začneš do njega obnašat sočutno in zaščitniško in evo - pes ustvari povezavo. Psi so vsi po vrsti uživači, težijo k udobju in izkoristijo vse, samo da jih "nosimo v rokah" in se počutijo kot kralji. Poleg tega ste še z Obale ... ???
Saj ne bom dala roke v ogenj za to, ampak tako bi se dalo pojasniti. Ena iz Nemčije, mi je rekla, da psi ne potrebujejo oblek in jih niti ona ne oblači, razen občasno na razstavah, za zabavo ...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


charlote

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #341 : 13 Oktober 2007, 11:51:05
     oiŁa!!
 da se še jast malo  oglasim......tristan...tudi meni je zal da se nisem mogla posloviti od nase male Izolde!!!!sem se pa na sreco od našega Binčka!!!!

nas mali  Maiilo pa doma nagaja mami (Loti)......drugace je pa zelo priden.....
kar pa se tice mraza je nasa loti zelo razvajena... kadar je dž al pa sam da piha ona naredi samo nekaj korakov od hišein lula....kar se pa tice Maiilota pa bi bil samo na travi in skakal...pa ni vazno kaksno vreme je!!! :o
 :P :)

          LP-Nika in kitajcka



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #342 : 13 Oktober 2007, 18:22:30
Torej se navdušuješ nad hairless varianto? :)

Jaaa  :D Nekako mi powder puff-i niso zelo ušeč  :-[ ::)


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #343 : 13 Oktober 2007, 19:55:45
   Ojla!

   Se ze dolgo nisem oglasila ( prevec dela s pesjani) pa vas bom zdaj zasula s slikami  ;D ;D

   Najprej- kako Milo spi...



in kraljuje na kavcu...





pa se igranje na travi...











 Cao-Slavi



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #344 : 13 Oktober 2007, 20:01:57
joj kakšen srček je :o :-*
kam že gre tale kitajček Milo? al ostane doma?

čaw čaw pa hvala za odgovore ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #345 : 13 Oktober 2007, 20:05:33
   Ojla!

  Milo naj bi sel jutri v Ljubljano....sam kar precej zalostna, ker je bil od vseh najvecji ljubcek :( :(
Mi bi ga sicer vsi radi imeli doma, pa ne gre. Imamo namrec prevec psick in ko se gonijo so v dnevni sobi. Tako bi bil malcek prevec ubogi- pa verjetno bi ga bilo treba zapirat v boks, da nebi skakal cel dan po puncah. Jaz pa nikoli ne zapiram mojih psov in raje vidim, da gre nekam, kjer ne bo zaprt in bo uzival.

  Cao-Slavi



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #347 : 13 Oktober 2007, 20:55:41
Res je pravi cukerček :o :-*


LIO

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Lion & Andy
Odgovori #348 : 13 Oktober 2007, 21:09:48
Sammy:

Sej ne moremo vedeti kdo ima prav... Mogoče preveč "po človeško" razmišljam...v stilu. če se ljudje moramo oblačiti, zakaj se goli psi ne bi morali...?!

Če pa sklepamo, da so psi uživači, bi se moj namerno NE tresel, samo da mu ne oblečem oblekice. Namreč nanjo smo se počasi navajali dober mesec. Nikakor je ni povezoval z nečim lepim.
Poleg tega pa je pri golih kitajcih  očitno, da vreme  močno vpliva. Lion točno ve, kdaj in kje se v stanovanju nahaja sonce...če je to v moji sobi prosi, da mu odpremo in se po direktivi zlekne na sonček. Dvomim, da obstaja še kakšna pasma ki tako potrebuje sonce.
Ko je mraz se pa itak kr sam skrije pod odejo  :D


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #349 : 13 Oktober 2007, 21:18:13
Jaaa  :D Nekako mi powder puff-i niso zelo ušeč  :-[ ::)

Hehe, meni PP-ji najprej sploh niso bli ... Ok, najprej mi pasma na splošno sploh ni bila všeč. Potem sem dobila en izvod Kinologa, kjer je bil na naslovnici en goli kitajček in iskrica je preskočila. ;D Sicer ne takoj, ampak večkrat ko sem revijo vzela v roke, bolj mi je bilo malo bitje na sliki všeč. In potem se je začelo brskanje po spletu ... in vse večja obsedenost. Zdaj, ko imam že malo kritično oko, mi vsi niso všeč. Oz. vsaj na večini opazim kako napako ali napakico. Tako, da me je v bistvu kar malo strah, da ne bom dobila tistega, kar hočem, ker imam precej visoke kriterije (ki jih bo verjetno treba znižat, ampak dokler ni še tako resno vse skupaj, ostaja upanje). In ker pri brskanju po bazi zasledim tudi PP-je, sem prišla sedaj do take faze, da več ne rečem: "Tega pa nikoli...", ampak "Nikoli ne reci, nikoli". ;) Vsekakor pa goli ostajajo no.1. :P Zaenkrat.

Slavi, luškane fotke! :-* Kaki obrazek :o za pojest ...  ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #350 : 13 Oktober 2007, 21:45:14
Sammy že veš kje ga boš vzel in kdaj to? Če seveda ni še skrivnost  ;)


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #351 : 13 Oktober 2007, 22:41:14
Sammy že veš kje ga boš vzel in kdaj to? Če seveda ni še skrivnost  ;)
Ne vem še kje (definitivno tujina). Verjetno čez kakih 5 let ... :-\ Zdaj sem začela s študijem in ker nisem mogla vzeti psa s sabo, mi je grozno hudo (čeprav še vedno upam, da mi ga bo enkrat uspelo). Tako, da mi zaenkrat ostaja cilj to. In če mi uspe, se bom  začela mogoče resno zanimati za točno določene mladiče pri točno določenem vzreditelju (ki pa še ni izbran kot sem že napisala). Ker nikakor ne nameravam imeti novega psa za LJ, Sammyja pa pustiti doma zapostavljenega.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #352 : 13 Oktober 2007, 22:50:29
Aha..pomoje si se prav odločila  ::) Boš imela tudi več časa potem ko ne boš se več učila  ::) Boš pa definitivno imel dovolj časa, da zelo dobro poznaš to pasmo  ;)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #353 : 13 Oktober 2007, 23:25:22
No glede oblačenja - Sammy zanimiva teorija.
Mene recimo zanima koliko časa gole riti na severu zdržijo zunaj v mrazu in snegu. Ker itak če kuža skače in laufa proizvaja toliko energije da se segreva. Ne gre pa to v nedogled. Jaz tudi mislim da če daš kitajčka ven, vsaj pol ure mu nima kaj biti:)

To da se pa kuža trese ko so nižje temperature je normlano, saj tako generira toploto ter se segreva ;)

No moja Linči je tudi tako razvajena, da večinoma dež in mokra podlaga nista zaželjena:) Bomo videli kako bo v snegu (lani namreč ni bilo snega :))

Problem je, da čim bolj oblačiš psa, tem bolj se ta razvadi (njegov organizem se razvadi) in posebno če gre pes ven za 5-10 minut, tudi če je minus, se nima kaj oblačiti. Jaz sem jo na začetku oblačila, potem sem pa rekla da nima smisla jo za tako kratek čas in smo nehali:) Če je pa mrzlo in mokro pa itak noče iti na daljši sprehod:)

Aja še glede konjev - preverjeno se dobro razumejo z njimi, seveda mora odraščati med konji. Od moje Linči mama jih ima ful rada, ter tudi Gany - prijatelj od Linči - se kolikor vem odlično razume z konjem:)


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #354 : 14 Oktober 2007, 11:36:16
Mene recimo zanima koliko časa gole riti na severu zdržijo zunaj v mrazu in snegu. Ker itak če kuža skače in laufa proizvaja toliko energije da se segreva. Ne gre pa to v nedogled. Jaz tudi mislim da če daš kitajčka ven, vsaj pol ure mu nima kaj biti:)
Pol ure ... Mislim, da v povprečju pozimi več kot eno uro hkrati skoraj nihče ni zunaj s psom, ne glede na pasmo.

Ne rečem, da kitajčka 100% ne bom oblačila ... Bom videla, kako bo. Je pa za razmislit, če je vse to kompliciranje res potrebno ali je to bolj zaradi tega, da imamo mi boljši občutek. Imam občutek, da jih obleke ovirajo in da se brez njih počutijo bolj svobodni. Meni je lepše pogledati kitajčka, ki se zadovoljno podi po snegu, kot pa takega, ki v plaščku stopica na pločniku. 

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #355 : 14 Oktober 2007, 20:23:33
   Ojla!

  Saj ne boste verjeli- ampak Milo je se kar doma. Smo imeli vceraj tako vojno doma- in na koncu je ostal doma.


  Cao-Slavi



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #356 : 14 Oktober 2007, 20:25:24
 :D :D :D :D :D :D- sem vam hotla tolk na brzino to sporocit, da sem sele kasneje vidla, kako butast stavek sem napisala  :-[ :-[ :-[

  Pa da ne boste mislili, da pise Nika...ne- Slavi  :) :)

  Cao-Slavi



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #357 : 14 Oktober 2007, 21:08:30
Kako to misliš? Ste se odločili, da ga boste obdržali doma ali kaj drugega?  ::)


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #358 : 14 Oktober 2007, 21:10:49
  Ojla!

  KAJCYKA- ne sprasuj, ker se sama ne vem cist najbolje  ??? ??? ???

  Cao-Slavi