Kitajski Goli Pes [Chinese Crested Dog]

**Jackie** · 594163

Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #420 : 11 November 2007, 16:32:48
Vsi sprašujete, če je vprašanje butasto. Itak, da nič ni butasto, samo zbrati je treba dovolj poguma, da vprašaš. ;) Bolje, da si razjasniš pojme kot pa da živiš v nekem napačnem prepričanju.
a ma taka ušeska kako nej rešem mal na noter ob strani zarad tega ker niso bla povijana al...? 
Ja, to je ta napakica. Kaj je bilo krivo ...
Se mi zdi da so ji usesa narobe povijali tam kjer je bila preden sem jo jaz dobila tako da nisem glede tega mogla kaj dosti ukreniti :-\ :(

Ušesa morajo stati trdno navzgor oz. v stran. Zdaj več ni pomoči, bi se jih moralo povijati tako, kot je treba, od začetka.
Je pa po drugi strani res, da se eni prehitro odločijo, da zdaj pa mladičku več ni treba povijat ušesk, ker se pač to tako fino sliši, če mu že zgodaj stojijo tako kot bi naj.  ::)In zaradi tega prehitevanja se potem na žalost ne postavijo pravilno.

Jest si nism rpedstavljala kako se to povija dokelr nisem vidla na Piini strani slike...
Obstaja več načinov povijanja, botticelli je nekaj strani nazaj lepo opisala. ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #421 : 11 November 2007, 17:24:32
Citiraj
Ne razumem, zakaj bi nekdo hotel imeti psa z visečimi ušesi, če je to v nasprotju s standardom in se tak pes avtomatsko smatra kot slabši.
No, jaz pa tega ne razumem. Zakaj bi se morali ozirati na standard? Če nimaš namena razstavljati, zakaj bi se oziral na to o čem govori? Če ti je pes všeč takšen kot je, zakaj bi ga spreminjal? Da bo bolj ugajal drugim kot tebi? Mislim da ne.
Če imaš psa zato da ga cartaš in mečkaš in nevem kaj še, ni čisto nič "slabši" od tistega s stoječimi ušesi.
Po tvoje torej, ker standard pravi, da morajo ušesa stati pokonci, naj si takega psa sploh ne kupim, ker bi mu jaz pustila ušesa dol ???

Lejca, Cosmo je pa res cuker :-*

lp Špela

Pozdravček iz morja!


tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #422 : 11 November 2007, 17:31:55
Še nekaj, če bi že hotela po standardu gledati na ušesa, potem bi bila merodajna samo naravno stoječa ušesa. Vse ostalo je umetno dviganje standarda. Če misliš da temu lahko oporekaš se blazno motiš!
Po tvoje bi se morali vrniti v čase, ko so naravne pse, ki niso bili po standardu, tudi pobijali! Žal mi je da moram tako ostro odgovoriti in na to temo ne bom več odgovarjala, ampak mislim da so tudi ljudje naravno najlepši, brez plastićnih operacij in ostalih posegov.

Pozdravček iz morja!


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #423 : 11 November 2007, 17:43:44
Obstaja več načinov povijanja, botticelli je nekaj strani nazaj lepo opisala. ;)

ups, nisem zasledila  :-[ Hvala sammy  ::)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #424 : 11 November 2007, 17:51:12
A sem se spomnila še enega vrpašanja. Kako pa je z "težo". Npr. pri borderjih je tako da more bit zelo suh no vsaj delavni. Kaj pa pri Kitajčkih? Mora bit zelo suh al je lahko tudi malo bol "bajsek"?


pia_in_co.

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #425 : 11 November 2007, 17:55:10
kajcyka: Andy nima uses tako, kot je na sliki tam je le tako izpadlo. Drugace pa je za usesa nekoliko kriva genetika, malo to kako je bila prej povijana,...
Se mi pa zdi da so usesa pac napaka kot katerakoli druga. Ce ima taka usesa vsaj za moje pojme ne pomeni, da se je ne bi smelo razstavljati saj je to napaka kot katerakoli druga (npr. nadgrajenost, kravja stoja,...itd.) je le bolj opazna. Ce jo sodnik opazi ok, ce je ne je to njegova napaka, vendar je tudi njegova napaka ce ne opazi npr. nadgrajenosti. Lahko pa jo opazi vendar se mu ob primerjanju psov enostavno zdi, da ima drugi pes kaksno drugo napako, ki je za njegov okus vecja in bolj nesprejemljiva... Moje mnenje pac :)  

Glede teze...idealna teza je, da se psu cuti rebra, vendar se jih ne vidi. Prav tako je tudi pri borderjih in pri vseh drugih pasmah. Kolikor jaz vem standard pri nobeni pasmi ne predpisuje da je pes bolj " debel"(prej bolj misicast,...) ;)

Revolution of Beauty Chinese Crested's
http://www.revolutionofbeauty.tk/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #426 : 11 November 2007, 17:57:52
Tristan...problem po mojem je v vzreji. Včasih so bili kitajčki popolnoma drugačni, še 20 let nazaj. In kolikor sem jaz videla, so na vseh slikah iz tistega časa kitajčki ki imajo ušesa navzgor se pravi pokončno. Tekom let in seveda neustreznega vzrejanja ter neustrezne človeške selekcije, se je razvil popolnoma drugačen kitajček, tako konstitucijsko, z povdarkom na vesno bolj košati grivi kitajčka. Mislim da so večinoma postali tudi večji. In ker so tudi ušesa bolj odlaka, se verjetno tudi težje postavijo sama pokončno.
Enim se postavijo, enim pa je treba malo pomagati. Če to nebi bil naraven položaj, potem se nikoli nebi postavila gor. Za primerjavo, nenaravno bi bilo imeti nemško dogo z nekupiranimi pokončnimi ušesi (ki se nikoli ne postavijo sama od sebe).
Upam da vidiš poanto. Eni smo tu, da pomagamo vsem spoznati to čudovito pasmo, ker nam je res prirasla k srcu. In če bom jaz kdaj vzrejala, bodo moji standardi zaradi moje vesti veliko višji kot jih sedaj videvam okoli sebe... Popolnoma se strinjam z Sammy. Če bi bil Bine moj, bi mu tudi povijala ušesa. Zakaj? Ker se mi zdi to naravno in ker zaradi svoje obilne odlakanosti ušeska pač rabijo malo pomoči da se postavijo. Še zdaleč ne moreš enačiti to z plastično operacijo, ker je to bilo včasih naravno stanje, saj še danes je, ampak v določenih primerih je potrebna pomoč.

Verjemi, psi kitajčku ušesa ne bodo stala tako, kot stojijo Binetu zdaj, ne bodo tako luškana, ampak se zgubajo in nekako zmečkajo - ne vem kako naj to povem bolj logično - ter zgleda, kot da bi imel pes skoz nazaj postavljena ušesa. Oločitev je itak na lastniku, samo glede na to da so omenili da bi ga mogoče kdaj razstavljali, potem mu pač morajo povijati ušesa. Sodniki očitno ne poznajo te pasme dovolj dobro in tolerirajo poklapana ušesa pri ta golih, kar se meni isto ne zdi pravilno. In potem taki psi tudi dobijo vzrejno dovoljenje. Pravila so jasna, če želiš sodelovati v tej igri, se pač moraš držati pravil.
Na forumu smo zato, da si pomagamo, izrazimo svoje mnjenje, odgovarjamo in sprašujemo. Nobeden ni rekel, da moraš nekaj narediti. Vsak lastnik naredi kakor želi. Meni osebno kitajčki z poklapanimi ušesi niso všeč, ne zdi se mi naravno.Cela poanta kitajčka je v njegovih velikih pokončnih ušesih:) Ampak to je moje mnjenje, vsak se pa sam odloči.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #427 : 11 November 2007, 18:02:03
kajcyka...pri kitajcih je tako, da imaš dva tipa (pa mislim da je bilo o tem tudi že govora) - deer in coby tip. Prvi so bolj atletski suhci, drugi pa bolj nabildani mišičnjaki:) Večina psov je nekje med tema dvema tipoma, je pa razlika opazna. Mogoče zato izgledajo eni bolj bajsi, ker imajo kostitucijo bistveno bolj masivno, drugi pa so bolj kot srnice:)


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #428 : 11 November 2007, 18:24:12
A ni tudi za ušesa dobro (mislim iz zdravstvenega vidika), da stojijo, če so že od nekdaj bila za kitajčke ''pravilna'' pokončna ušesa. A ni potem nobenih zdravstvenih posledic lahko, če ne stojijo? Mislim probleme zaradi slabše ventilacije ušesa pri spuščenem uhlju ali kaj podobnega.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #429 : 11 November 2007, 18:40:06
Itak je za ušeska fajn, da zrak normalno kroži, tako je to v primeru postavljenih ušes. Če so poklapana, se hitreje nabira nesnaga (jaz vidim to recimo pri moji bernardinki). Tako da se strinjam, da je tudi v tem primetu boljše.
Pa če smo že pri nenaravnem stanju, potem škoda da se ga sploh brije, naj se mu pusti tako kot bi mu dlaka rasla ;)

Oprosti, ampak vsak ki kupi določeno pasmo se zaveda, ali naj bi se zavedal kaj kupuje. Pač pri kitajčkih je tako, da ga moraš briti če želiš imeti izgled kitajčka. Če ne drugje vsaj po gobčku. Če pa ti je všeč zaraščen pes, pa ga pač ne briješ. Je pa to za moje pojme isto, kot če normalno odlakanega psa krtačiš:) Hočem povedati, da če se odločiš za kitajčka, se odločiš za nekaj specifičnega. Zakaj bi potem iz tega naredil nek popolnoma drug izgled. Ker kitajček z poklapanimi ušesi izgleda pač drugače. Zdaj sem pa že kot papiga:) In nebom se več ponavljala, vsak se odloča po svoji vesti. Samo ne pol čez eno leto pa priti z takimi, da bi pa radi imeli pokončna ušesa;)
Želim samo povedati, da je binček res lepotec in se strinjam, da je luškan sedaj z takimi ušesi, ampak samo da vam nebo žal, ko bo odrastel. Kes spremeni se konstitucija telesa, glava napram telesa nebo več tako velika in drugače bo izgledalo kot zgleda sedaj. Aja to sem še hotela povedati, da tudi na ušesih raste dlaka, tako da večinoma oni ko jim ušesa ne stojijo imajo pobrita, vsaj na večini slikic je tako.


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #430 : 11 November 2007, 18:59:19
Itak je za ušeska fajn, da zrak normalno kroži, tako je to v primeru postavljenih ušes. Če so poklapana, se hitreje nabira nesnaga (jaz vidim to recimo pri moji bernardinki). Tako da se strinjam, da je tudi v tem primetu boljše.
Se strinjam z Botticelli.
To povijanje res ni neko mučenje psa, če se s tem izognete neprijetnim zdravstvenim in higienskim nadlogam in navsezadnje imate doma pasemskega psa, ki je predstavnik svoje pasme...torej kitajčka s pokončnimi ušeski. Tako pa potem ljudje tudi hitro dobijo napačne predstave izgledu o določeni pasmi.

Lp



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #431 : 11 November 2007, 19:11:09
Pri določenih sploh ni potrebe po povijanju, ker se ušesa postavijo. Pri nekaterih se recimo postavijo in potem, ko se menjajo zobki, recimo okoli 4 meseca (okvirno), je potrebno malo povijati, par dni.
Eni vzreditelji povijajo preventivno, za vsak slučaj. V večini primerov pa to ne pomeni, da ima pes non stop povita ušesa. Povija se par dni, in to je že lahko dovolj. Če se spet spustijo, potem se povija še malo, dan, dva. Včasih je potrebno malo povijati samo eno uho, ker se ta drugo samo postavi.
Tako da celotna zadeva je daleč od mučenja, če je narejena tako kot je treba. Res ne vidim zakaj takšno kompliciranje okoli tega.


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #432 : 11 November 2007, 20:41:07
Cosmo se zahvaljuje za pohvale  :P.
Glede povijanja ušes res ni tako hudo, kot se sliši in zgleda. Meni je vzrediteljica kupila trak Leukopor, ki je popolnoma nežen do dlak. Sem ga tudi sebi nalepila na roko in nič ne boli, ko se ga odtrga stran. Če bi se morala odločit za kupiranje ušes, potem se ne bi. Prav tako pa se mi zdi britje, česanje, kopanje veliko bolj nadležno kot povijanje ušes, pa še to ni nič takega. Drugače pa je Binček zelo lep, prav tako Izolda  :P.

Danes smo bili s pasjo šolo v živalskem vrtu in je Cosmo zelo užival. Spoznal je veliko novih psov, ljudi in živali  :).


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #433 : 11 November 2007, 21:00:21
OOO fajn da ste uživali v zoo :)
Lea a bosta ta teden tudi kaj v Ljubljano prišla? Da vidim koliko je zrasel malček:)


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #434 : 11 November 2007, 21:28:08
Glede teze...idealna teza je, da se psu cuti rebra, vendar se jih ne vidi. Prav tako je tudi pri borderjih in pri vseh drugih pasmah. Kolikor jaz vem standard pri nobeni pasmi ne predpisuje da je pes bolj " debel"(prej bolj misicast,...) ;)

Khm,khmmm... :-[ Moji borderki se tut čutjo rebra pa je še zmeri debela  :-[ 

kajcyka...pri kitajcih je tako, da imaš dva tipa (pa mislim da je bilo o tem tudi že govora) - deer in coby tip. Prvi so bolj atletski suhci, drugi pa bolj nabildani mišičnjaki :) Večina psov je nekje med tema dvema tipoma, je pa razlika opazna. Mogoče zato izgledajo eni bolj bajsi, ker imajo kostitucijo bistveno bolj masivno, drugi pa so bolj kot srnice :)

Aha, zdaj je pa marsikaj jasno.
Hvala vsem ki ste mi odgovorili, se mam še veliko za naučit o teh prekrasnih pesih, sej se bom enkrat najavila na obisk  :P Mam veze  :P :P ;)

Aja lejča lepo da ste uživali v ZOO-ju!!  :o A bo kak fotka?  ;D


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #435 : 11 November 2007, 21:34:03
OOO fajn da ste uživali v zoo :)
Lea a bosta ta teden tudi kaj v Ljubljano prišla? Da vidim koliko je zrasel malček:)
Ta teden naju ne bo, drugače pa bova verjetno vsak torek v Ljubljani, ker imam med predavanji tri ure pavze, tako da se lahko spet dobimo.  


Aja lejča lepo da ste uživali v ZOO-ju!!  :o A bo kak fotka?  ;D
Za fotke pa še ne vem :-[. Sem imela s sabo še Bucota in sem se ves čas ukvarjala z njim. Sicer sem s sabo vzela tudi mami in je nekaj slikala. Bom malo pogledala, če je Cosmo na kakšni sliki.


!!! binčica !!!

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #436 : 12 November 2007, 07:31:53
lp jutro!

Ne vem zakaj vam je tako težko dojet, da midva Bina nisva kupila zato, da ga razstavljava. Se opravičujem

vsem, ki ga imate samo za to.

Sammy-še enkrat prosim razloži zakaj Bina nebi smela parit zaradi ušes???????????

Tristan-Hvala Špela, ker si pomagala odgovorit na tako (ne vem kaj bi napisala)! Hvala



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #437 : 12 November 2007, 11:26:15
Jaz mojega kitajčka niti slučajno nimam za razstavljanje. Bova obiskovala razstave, kdaj pa kdaj. Jaz vidim v razstavah predvsem druženje in socializacijo psa. Bi ga rada navadila na gnečo ljudi, psov, pa na dotike sodnika. Drugače pa bova hodila v šolo, ko pa bo star eno leto, pa bova hodila na agility.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #438 : 12 November 2007, 13:18:55
Ta teden naju ne bo, drugače pa bova verjetno vsak torek v Ljubljani, ker imam med predavanji tri ure pavze, tako da se lahko spet dobimo.  
Za fotke pa še ne vem :-[. Sem imela s sabo še Bucota in sem se ves čas ukvarjala z njim. Sicer sem s sabo vzela tudi mami in je nekaj slikala. Bom malo pogledala, če je Cosmo na kakšni sliki.
Oo, super, če rabiš varstvo, kar povej! ;)
No, upam da so kake slikice. :)

Sammy-še enkrat prosim razloži zakaj Bina nebi smela parit zaradi ušes???????????
Zakaj pa bi hotela parit netipičnega predstavnika pasme? Po mojem mnenju sploh ne bi smela dobiti vzrejnega dovoljenja in mislim (ter upam), da ga boš tudi težko dobila. Odločila si se za viseča ušesa, ok, poskušam spoštovati odločitev, ampak da nameravaš to širiti naprej ...  ::) Vsak, ki se ukvarja z vzrejo psov, bi se moral truditi za vzrejo mladičev, ki bodo čimbolj ustrezali standardu.
In še to - vsaka pasma ima svoje značilnosti, ki jih je treba spoštovati, če se že odločimo zanjo. Zakaj si niste nabavili npr. kokeršpanjela, če so vam všeč viseča ušesa? Le-ta h golim kitajčkom namreč ne spadajo. ::)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #439 : 12 November 2007, 13:43:34
::) Vsak, ki se ukvarja z vzrejo psov, bi se moral truditi za vzrejo mladičev, ki bodo čimbolj ustrezali standardu.
In še to - vsaka pasma ima svoje značilnosti, ki jih je treba spoštovati, če se že odločimo zanjo.

ja slišat je smiselno  :).
samo ne vem zakaj potem nekteri s povijanji , lepljenji in kaj vem še čem želijo prikriti naravni položaj npr ušes ? (pa zobnimi aparati zob?)
Za vzrejo je to zagotovo zelo slabo  :(. Kajti če ima pes ušesa pokonci zaradi pomoči, ima genetsko še vedno pomečkana oz visea ušesa, se pa to sploh ne vidi niti ni mogoče oceniti vpliva na potomstvo.
Kdor hoče videti genetiko in pariti v dobro pasme mora pustiti psu,da se razvije tako, kot mu v genih piše.

Sploh pas emi položaj ušes re sne zdi najbolj bistven  za vzrejo. najpomembnejše je izločati napake ,ki vplivajo na kvalitetio življenja psa.Z atake malenkosti zoževat genetsko bazo je brez veze.
če ima en pes brez povijanja pomečkana ušesa, pač veš da so taka - in če je drugače super pes  pariš psa z naravno- brez pomoči stoječimi ušesi in upaš na najboljše. Na razstave pa najbrž res nima smisla hodit

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #440 : 12 November 2007, 15:13:25
Deteljica,

Pozdravček iz morja!


!!! binčica !!!

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #441 : 12 November 2007, 15:48:08
Ja Deteljica hvala lepa!!!!!!

Sammy-kdo je tebi sploh rekel, da bom jaz sigurno pustila Binu viseča ušesa?????????????

Drugače se mi pa ne da razlagat stvari popoplni neznanki, ki kolikor jaz vem sploh nimaš kit. golega psa ali pa si

ga ravno kupila! 8če se motim mi oprosti!)

lp Suzana



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #442 : 12 November 2007, 15:58:39
Zakaj ne bi iz vzreje izločili vse pse, ki potrebujejo pomoč pri postavitvi ušes? :P (malo provociram ;)) Drugače pa so standardi napisani z nekim razlogom in me res zanima, zakaj AKC predpisuje samo pokončna ušesa in zakaj FCI dovoljuje pri odlakanih psih tudi viseča? Bom malo pobrskala ... (pa sem že mislila, da ne morem ničesar novega izvedeti :P)

Sammy-kdo je tebi sploh rekel, da bom jaz sigurno pustila Binu viseča ušesa?????????????
Tako je bilo razvidno iz tvojih sporočil. In upam, da se zavedaš, da je vse to dobronamerno.

Drugače se mi pa ne da razlagat stvari popoplni neznanki, ki kolikor jaz vem sploh nimaš kit. golega psa ali pa si
ga ravno kupila! 8če se motim mi oprosti!)
Nimam ga, ampak se že nekaj let poglabljam v pasmo in se za tega mladiča ne odločam na horuk, sploh pa ne tako, da se ne bi o vsem prej dobro pozanimala. ;) Samo zato si upam vključit v tako debato.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #443 : 12 November 2007, 16:07:14
Nimam pojma o kitajcih, so mi samo simpatično smešni ampak....

Malo olike nekaterim nebi škodilo!!

binčica, vse lepo in prav, imaš doma kitajca, ti pa to še ne daje pravice da Sammy praviš "popolna neznanka" kolikor jaz razumem v poglavju kitajski goli pes. Sammy je prebrskala že ogromno, marskiaj ve - upam si celo trditi da je bolje podučena kot marsikdo ki ima neko pasmo doma!!

In večina nas nima psa za razstave, ga pa občasno peljemo na kakšno razstavo. Ups, zato rabimo kolikor toliko standardnega psa. Tebi je bilo samo LEPO razloženo, zakaj se uha povija in da če jih ne boste razstave in vzreja preprosto odpadeta. Zaradi tega ni treba obtoževat vseh okrog sebe.

Dejte no, malo medsebojne strpnosti, sej ni potrebe po tem, da se skoči za vsako besedo!

Hvala!

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #444 : 12 November 2007, 16:57:58
Se strinjam z Neyko, ne vem zakaj se sedaj počutite nekateri napadene. Bilo je napisano nekaj, in potem smo dali odgovo oz svoja mnenja.
Deteljica...preberi moje prejšnje poste.
binčica...mogoče je bil tvoj post dvoumen, razvidno je bilo da misliš pustiti ušesa dol in ga mogoče razstavljati. Odločiti se moraš kaj želiš. Mislim da velika večina nas ima pse zaradi ljubezni do psa, jaz zraven še občasno razstavljam, izključno zaradi tega, ker je meni to v veselje in da se družim z prijatelji ter da se je kuža navadil na milijon situacij, ker če bi videla da mojemu psu to ne paše, potem je tudi nebi razstavljala. Pa še to, na razstavi je moj pes car - v smislu da sedi na stolčku, ki ga prinesem z sabo, box (če ga že imam z sabo), je zato, da lahko not spravim svojo kramo  :P in nikoli ne zapiram not psa, ker je itak skoz z mano ;) In vsaj jaz vem da ne podpiram razstavljanja v smislu, da imaš stlačenega psa v box, ga privlečeš ven za 5 minut, razstaviš ter hop nazaj v box in skorajda pozabiš na njega.

Če bi živeli v idealnem svetu, potem bi imeli vsi kitajčki naravno pokončna ušesa, vsi ki pa ne, pa jih sploh nebi smeli vzrejati. Na žalost ni tako, vzrejno dovoljenje dobi glih vsak pes, in če se že dotikamo genetike, potem bi morali začeti na selekcionirani vzreji ter izbiri ustreznih paritvenih kombinacij, ne pa na načelu, pari s tem kar je blizu in poberi keš. Na žalost so vzreditelji, ki parijo vse po vrsti, pa tudi pse, ki bi jih morali zaradi drugih genetskih nepravilnosti že zdavnaj izločiti iz vzreje. Tako pač je na tem svetu...

No toliko o tem z moje strani. ::)


!!! binčica !!!

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #445 : 12 November 2007, 17:33:52
Ja očitno smo se narobe razumeli.

Vem, da mi hočete vsi to lepo povedati in zato vam odgovarjam, da Bin bo imel ušesa povita in bomo hodili sem in tja na kakšno

razstavo. Hvala za vsa mnenja, ki ste jih napisali.

Sammy- Zate sem pa zato napisala "popolna neznanka", ker te osebno ne pozna in zaradi popolnoma nič drugega. OPROSTI!!!

Nimam se za poznavalko kitajcev, ker imam Bina zelo malo časa, tako da rada preberem kaj o njih, vas in vaša mnenja pa spoštujem.

Upam da smo zaključili s to temo.

lp od Suane in Mr. Bean-a



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #446 : 12 November 2007, 18:22:50
Pa saj mislim da se nas itak zelo malo tudi osebno pozna ::) Drugače pa čim veš slikic Binčka prosim:) Da vidimo kako odrašča.

Lejca, potem pa naslednji teden nujno se moramo zmeniti spet:) Komaj čakam, upam da bo lepo vreme, če ne, pa se lahko tudi pri meni dobimo:)


!!! binčica !!!

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #447 : 12 November 2007, 18:56:47
Ja vsekakor.  :-* Mogoče že jutri



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #448 : 12 November 2007, 20:51:14
Lejca, potem pa naslednji teden nujno se moramo zmeniti spet:) Komaj čakam, upam da bo lepo vreme, če ne, pa se lahko tudi pri meni dobimo:)

Zmenjeno. Upam, da bo sonce, da gremo spet malo na sprehod :). Sammy...ti maš tudi čas, ane?


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #449 : 12 November 2007, 22:01:54
Hvala Neyka in botticelli! :-*

Binčica, tebi pa želim veliko sreče in veselih trenutkov z Binetom! ;)

Sammy...ti maš tudi čas, ane?
Skoraj 100%. :)

Zdaj se pa nehajmo kregat, pa si rajši poglejmo en kratek filmček. :P

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard