Kitajski Goli Pes [Chinese Crested Dog]

**Jackie** · 594149

Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #690 : 02 Marec 2008, 11:03:28
Teh mladičkastih slik se pa spomnim. :) Pa nehajte prosim, ker bom še težje zdržala ...

Lejca, hehe, kaki pogled na prvi sliki! :D Želvi verjetno nič ni bilo jasno.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #691 : 02 Marec 2008, 18:35:15
Evo še ena današnja slikice, portret z novo ovratnico :)


tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #692 : 02 Marec 2008, 19:04:52
No, pa sem po dolgem času še jaz vzela fotoaparat v roke in malo poslikala našo malo damo:











lp Špela

Pozdravček iz morja!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #693 : 03 Marec 2008, 10:29:47
Joooj luškane slikice, vidim da prav uživate pri vas :) JAz bi tudi takoj imela eno dogico zrave mojih...upam da enkrat uspe...

KAko pa je kaj z dlako? A se kaj vozla, kako je z pobiranjem smetk iz dlake? Res bi jo morala enkrat set v živo videt :)


tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #694 : 03 Marec 2008, 15:03:07
Na dlako se ji prime čisto vse. Jo morem nujno vsak dan počesat. Vezla se pa niti ne, ko jo kopam ji dam vsake tolko poleg šampona še malo balzama, pa se jo da super razčesat.
Se imata pa s Tristanom res zelo rada. Ko nas kdo vidi itak najprej vpraša če je to Tristanov mladiček, ko pa povemo da ne, da je kitajski goli pes pa so spet vprašanja kako goli in tako naprej... ::)
Enkrat bi se lahko zmenli, da se kje dobimo... Če boste kdaj na našem koncu al pa če bomo mi kje gor pri vas, se lahko zmenimo.
lp Špela

Pozdravček iz morja!


amisa

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #695 : 03 Marec 2008, 18:55:47
Tristan upam, da ne zameris ce ti napisem en nasvet:
Puffkotom se ne sme nikoli česati dlake na suho, ampak vedno mokro (najbolje, da si v eno spric posodico zmesas balzam in vodo in nato pospricas dlako in sele potemr razceses). Prav tako je uporaba balzama nujna. Najbolje se obnese (pri meni) tale postopek: pred kopanjem ga naspricam z mesanico balzama in vode, dobro razcesem in nato skopam. Kopam po naslednjem postopku: najprej dlako zmocim z vodo (pazim, da ni vroca niti mrzla, seprav mlacna), dobro nasamponiram (po navodilih na samponu) in sampon sperem. Nato ga narahlo sfrotiram z brisacko in po celotni dlaki nanesem balzam. Balzama NE spiram, ker le tako lahko zavaruje in nahrani dlako. Sepravi ko nanesem balzam, ga za kaksnih 10min vzamem v narocje (zavitega v brisaco), nato pa zacnem s susenjem (cesem zgolj zato, da je dlaka lepsa, saj razcesavanje opravim pred kopanjem). Ker je se vedno mrzlo susim s fenom (pazim, da ni prevroc in preblizu). Dlaka ni nic mastna (kot nekateri mislijo da bo, ce balzam pustimo na dlaki), je pa super sijoca, nahranjena, se ne lomi in tudi raznorazne vejice se le redko zapletajo v dlako. Omenjen postopek naredim enkrat na teden do enkrat na dva tedna, vmes ga ne cesem, ce pa se pokaze potreba (kaksna umazanija, vozelcek) ga na potrebnem delu naspricam in precesem. Balzam spiram dol samo za razstavo.
Takle postopek sem nekako izluscila iz vsega, kar sem prebrala o cesanju powder puffkotov na internetu in kar so mi povedali vzreditelji in pri meni se super obnese. Lahko poizkusite, pa porocaj, kako se vam obnese;)

+1



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #696 : 03 Marec 2008, 19:11:37
Dolgo časa sem tudi jaz puščala balzam na dlaki pri yorkiju, seveda razredčen balzam in male količine.
Nato sem ga začela spirati, pa je bilo še vedno skoraj isto. Je pa to drugi tip dlake.

No pred časom sem pa začela razmišljati in sprobavati z oljem, tako kot dlaka ki se navija, ki je običajno naoljena. Dlaka sicer zgleda masta oz ima moker videz, ampak na otip ni mastna in se lepo češe. Samo ideja, mogoče bi pa bilo tudi pri puffkotih zanimivo sprobati, olje isto zaščiti dlako.
Glih zadnjič mi je ena frizerka v ljubljani razlagala, da je v bistvu napačno puščati balzam na laseh, ker lasje sprejmejo hranila ko je povrhnjica odprta, se pravi ko so lasje mokri. Ta povrhnjica se nato hitro zapre in kakršno koli nadalje puščanje balzama je brez potrebe, saj recimo pri ljudeh to samo zamasti lase. No v glavnem pri psih predvidevam da je isto, s tem da je res da se lažje češe dlaka ko je balzam gor.
No to se mi je zdelo zanimivo za deliti z vami, ker sem tudi jaz zelo dolgo (več let v bistvu) puščala balzam na dlaki...
Sedaj imam sezamovo oz laneno olje, ki ga dodam balzamu (par kapljic, odvisno od količine dlake), vtrem v dlako, in nato fajn sperem dol. Olje še vedno ostane na dlaki (razen če ga je res premalo, potem se na videz ne pozna učinek).

Sicer pa sem tudi jaz ugotovila, da je najbolje sploh ne česati vmes (jaz rep od Lin sploh več ne česem, razen takoj po kopanju ko ga sfenam in pol previdno razčešem, na suho oz tudi če pošpricam z čimerkoli, se samo lomi dlaka in bolj zalepi skupaj). Glede ostale dlake pa se meni res odlično obnese Mason Pearson krtača, bila je pregrešno draga ampak vredna svojega denarja :) Pri yorkici se ful pozna, ker ne pocufa ven skoraj nič dlake v primerjavi z glavnikom.


amisa

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #697 : 03 Marec 2008, 19:53:26
Se mi zdi da je precej odvisno od tipa dlake. Morci ima recimo res taksno puhasto in se nanjo vse prime, tako da to, da mu balzam puscam gor fenomenalno pomaga. Po mojih informacijah pocne tako tudi vecina vzrediteljev oz. mi je to priporocaro par ljudi, ki sem jih kontaktirala izkljucno zato, ker mi imajo njihovi puffkoti fenomenalno dlako in so mi priporocili ta postopek in pri meni se res obnese. Je pa seveda treba sprobat;)
Jaz mu dam ponavadi enkrat na mesec gor tudi olje (ga prav tako pustim gor) in sicer ponavadi mesanico naravnih olj (zelo dobro se mi obnese jojobino, zelo hranljivo, se priporoča tudi za človeške lase)
Krtača MP je pa res razred zase in number 1 tako za človeške lase kot za pasjo dlako.



tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #698 : 03 Marec 2008, 19:56:36
Tristan upam, da ne zameris ce ti napisem en nasvet
Veš da ne zamerim! Super, hvala bom probala. Dlako ji sicer vedno počešem ko je še mokra, bom pa probala še to z balzamom.

Pozdravček iz morja!


tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #699 : 03 Marec 2008, 19:58:00
Botticelli, kje pa kupiš tako olje?

Pozdravček iz morja!


amisa

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #700 : 03 Marec 2008, 20:07:50
http://www.arstrade.si/

jaz večino olj kupim v tejle trgovini (so dobavitelji za večino slovenskih zdravilišč, salonov,...) in sem s kvaliteto izredno zadovoljna. Določena olja lahko kupiš tudi v lekarni (malo povprašaj v vaši, kaj vse imajo), pa v kakšni trgovini z naravnimi proizvodi (ala Kalček)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #701 : 03 Marec 2008, 20:12:29
Jaz kupim kar v Kalčku ali v Jablani, tam so običajno olja iz biološke pridelave.

Mi je zanimivi ta link, ravno iščem mandljevo olje, baje da je tudi za dlako fajn...ja treba je sprobati :)

Amisa...Morči ima pa verjetno še mladičkasto dlako večinoma neda? Nisem glih ziher v kakšni meri se spremeni dlaka pol ko pes odraste, ampak verjetno je razlika...a se opazi že recimo pri njemu da raste drugačna dlaka pri korenini?


amisa

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #702 : 03 Marec 2008, 20:21:29
mandljevo olje dobis tudi v lekarni;)
drugace pa se pri tem podjetju da dogovorit, da gres iskat izdelke sam (Ljubljana, Trzin), da se izogneš poštnini;)
Ja, morči ima še mladičkasto dlako, se pa že opazi spreminjanje, naj bi pa pufkoti nekako šele pri 2 letih dobili tisto pravo dlako oz. do takrat nekje naj bi se spreminjala



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #703 : 03 Marec 2008, 22:04:34
No saj pol je nekje isto kot pri vseh ostalih dolgodlakih pasmah, ...pri yorkijih je isto. Rasti začne ta prava dlaka že pri parih mesecih, recimo okoli 4-5 meseca, ampak traja kar nekaj časa da dlaka izraste, se pravi da če psa ne strižeš na kratko ampak samo koničke, da ni več mladičkaste dlake na koncu.

Sicer pa sem opazila, oz se mi vsaj zdi, da raste yorkiju hitreje dlaka kot kitajcu, no vsaj golemu kitajcu recimo Lin :)

A je tudi puffkote fajn na vsake toliko, na 1-2 meseca, fajn malo konice dlake postičti, 1-2 milimetra, da dlaka potem lepše in hitreje raste? Čeprav si tega ne predstavljam glih na mladičku, ampak potem na odraslem kužku, ki ima že daljšo dlako.


amisa

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #704 : 03 Marec 2008, 23:26:03
Striglo naj se ne bi, vsaj dokler dlaka se raste, sem pa ze slišala,da nekateri tudi strižejo (predvsem zaradi uničenih konic, čemur pa se da izognit z res dosledno nego). Sem pa slišala, da morajo nekateri tud nagce strižt (semi-coated-e) ker jim dlaka enostavno nenormalno hitro raste in jih začne ovirat. Je pa hecno ane, da je pri psih, ki naj bi bili brez dlake, toliko različnih vrst dlake in da se posamezni kitajčki tako zelo razlikujejo (tako nagci kot puffkoti) in se je z dlako treba kar ukvarjat in sprobavat, da najdeš optimalno nego zanjo.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #705 : 04 Marec 2008, 12:40:56
Ja verjetno je malo drugače, ker dlaka verjetno ne rasze skoz, ampak zraste do določene dolžine, pri enih več pri drugih manj.
Itak da pa je pravilna nega, kvalitetni preparati in kvalitetne krtače najbolj pomembno. Pa seveda tudi način česanja.

Ja glede odlakanih golih variant...se strinjam da je danes že res veliko različnih tipov. Čeprav kolikor opažam, veliko priznanih vzrediteljev enkrat ko dosežejo recimo željeno telesno zgradbo, izgled in karakter psa (karakter je vsaj toliko pomemben kot videz, čeprav mi je žal da tega ne upoštevajo na večini razstav pri nas), skratka začnejo tudi selekcijo v smeri čim manj odlakanih golih kitajčkov. Se pravi da so dolakani samo tam kjer mora biti in da imajo čim manj dlake na preostalih delih telesa. To se mi zdi res pohvale vredno, ker se mi zdi da res ratujejo vedno bolj odlakani :)
Pa ne narobe razumeti, res ne ciljam na nikogar :) Samo ker se že pogovarjamo okoli dlake, se mi je zdelo to fajn dodati. In recimo tudi jaz favoriziram kitajčka ki ima bolj odlakane tace in lepšo grivo, ampak mi je všeč ideja da se proba to dosečti tako, da se ohrani čim bolj golo telo. Zanimiv izziv za vzreditelje.

Tako da ko se bom odločala za naslednjega upam da me nebo premamil kakšen semi coated, ampak res max toliko odlakan kot Lin, in po možnosti da ima vseeno mičken bolj gosto dlako...samo za odtenek :)


amisa

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #706 : 04 Marec 2008, 17:48:38
Se popolnoma strinjam s tabo in to bo sigurno tudi eden od mojih izzivov v prihodnosti ;)



!!! binčica !!!

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #707 : 05 Marec 2008, 15:55:37
O MOJ BOG Špela, kako je Izolda lepa  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Zdaj jo moram pa res enkrat videti! Da jo mal pomečam kot v starih časih.

lp Suzana



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #708 : 08 Marec 2008, 20:01:05
V psarni Erand je na voljo spotted HL samček z izrednim karakterjem, avstralsko-finskih linij. Samo skrbnim, ljubečim ljudem in s pogodbo! Navajen je tako na pasjo kot na mačjo družbo.

Kontakt:
Erika Rózsa: [email protected]





Mama - Sherabill Jezabeel:


Oče - Sherabill Playboy:


Še ena skupna: http://sammy.moj-album.com/album/8069747/?os=8069891

Zsebi vas pozdravlja ;D:


Aja, je pa Cosmotov bratec. :)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #709 : 08 Marec 2008, 22:53:23
Joj pikasti Cosmo :):):) Če ima pol tak dober karakter kot Cosmo, je že fenomenalen :)

A se oddaja samo za hišnega ljubljenčka predvidevam?


tristan

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 1
  • *Tristan+Izolda*
Odgovori #710 : 09 Marec 2008, 11:20:20
luštkan kuža :-*

No, naša Izolda pa je postala prava šefica in Tristana veselo komandira... Če pa je ne uboga, sledijo naslednji ukrepi: >:D >:D >:D





Pozdravček iz morja!


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #711 : 09 Marec 2008, 11:21:39
Joj pikasti Cosmo :):):) Če ima pol tak dober karakter kot Cosmo, je že fenomenalen :)

A se oddaja samo za hišnega ljubljenčka predvidevam?

Primarno se oddaja za hišnega ljubljenčka, ampak če bodoči lastnik želi, ga lahko pelje tudi na kakšno razstavo. Škode ne bo. ;) Vzrediteljica je pač perfekcionistka in psa ne bo prodala kot show kvaliteto, če ni 100% prepričana v to. To torej ne pomeni, da pes ni za razstave (saj vemo, kakšne pse vse srečujemo tam), ampak da pač verjetno ni vrhunske kvalitete.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #712 : 09 Marec 2008, 12:21:39
Starša od Zsebija imata oba odličen karakter in prav taki so tudi vsi mladički iz tega legla. Občasno gre tudi v šolo, kjer se zelo lepo obnaša.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #713 : 09 Marec 2008, 12:45:22
Jooj Izolda pa ima zelooooo lepe zobke :) Po mojem jih zato tako z veseljem kaže :) :P Ja babe so hude, ko se gre za njihov priboljšek :)

Vem kako je če je človek perfekcionist :) Če bi bil Zsebi črni, potem sploh nebi razmišljala  :P :P :P


amisa

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #714 : 09 Marec 2008, 22:56:26
Lahko vprašam, kaj pomeni izreden karakter?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #715 : 09 Marec 2008, 23:05:12
Moraš videti Cosmota enkrat na sprehodu, pa ti bo vse jasno :) Je recimo kot Lin, samo da se ne boji psov  ;D Ni važno kako velik je pes, on bi se igral :) Prijazen, pogumen, hiperaktiven :)

Jaz res nisem videla še enega tako veselega kitajčka kot je Cosmo, ok razen Lin :)

Tako da predvidevam da je tudi bratec takšen. Ker vseeno je kar težko najti take kitajce, morajo imeti to delno tudi v genih, pa seveda potem nadgraditi z socializacijo.


amisa

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #716 : 10 Marec 2008, 00:12:17
hehehe, isti so quinchy, fara in morči
Cosmota pa res se ne poznam ravno dobro, ga vidim ponavadi samo ko se crklja v naročju ::)



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #717 : 10 Marec 2008, 10:26:49
Vem kako je če je človek perfekcionist :) Če bi bil Zsebi črni, potem sploh nebi razmišljala  :P :P :P
Saj veš, da se nasprotja privlačijo. :P ;)

Rezultati s Cruftsa, če koga zanima.

BOB psička - PREFIX REALLY SOMETHING:


Vse ok, razen tega repa med nogami, pa posledično drži zadnje noge nekam čudno. ::) Evo, to pa ni ok karakter. Uradna fotka je še hujša (pri rezultatih).

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #718 : 10 Marec 2008, 10:56:37
Amisa... no ko sem jaz spoznala Quncy je bila skoz pri Poloni in je drugi psi niso zanimali, sicer se je prišla malo počohati k nam, ampak to je bilo to. Faro sem res videla sako v ograjici, tako da ne morem rečti ker so bile izredne okoliščine...
Morči...na razstavi je bil malo prestrašeni, ne vem kako je izven tega okolja.

Drugače pa Cosmo ima res ful ene življenjske energije v sebi :) Ne vem, ampak že ko sem ga prvič spoznala, to je bilo isti dan kot so ga šli iskati, je bil on ful veseli, takoj je prišel do mene in lizal roke in se cartal, vse ga je zanimalo, vse je prevohaval... hočem povedati da načeloma so mladički v tej situaciji prestrašeni, ker ne vejo kaj se dogaja, on pa je bil že takrat ful samozavesten. To mi je res zelo všeč :)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #719 : 10 Marec 2008, 11:01:39
Uradna slika je res grozna...ne vem, za moje pojme pes ki zmaga na CRUFTS ne sme imeti repa med nogami. Na žalost pa prevečkrat vidim podobno. Da ne omenjam Vanitonia psov, ki imajo skorajda na vseh slikah kjerkoli so slikani, tudi v domačem okolju, rep med nogami. Kaj delajo tej tipčki z psi mi ni jasno, in lahko imajo še tako lepe pse in so nevem kako znani, ampak nikoli nebi od njih psa vzela, ker očitno je nekaj narobe...