Kitajski Goli Pes [Chinese Crested Dog]

**Jackie** · 594127

AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #930 : 03 September 2008, 08:41:37
Ojla,

Uau, super. BOB je sodil tisti švedski sodnik?
Kitajčke je sodil Paul Stanton (Švedska), grupo Nemanja Jovanovič (Srbija) in BIS Denis Kuzelj (Slovenija) ;D.

Tudi midva sva čez poletje hodila v poletno šolo, v četrtek pa začneva z malo šolo. Morm pa povedat da je Fear ful navdušen nad šolo, ful se rad igra (v šoli in doma), pozornost ima pohvalno, seveda ga zmotijo tudi drugi psi ampak ni krize... Zaenkrat nama je šlo super. Je pa res, da sem jaz takoj ko sem videla da se malo dolgočasi oz. da ga začenjajo zanimat druge stvari začela z igro. Velikokrat so ostali psi še delali midva sva se pa že igrala in podila po travi.

No bomo videli kako bo v mali šoli, ker so ga začeli že hormončki metat.

pozdravčke Katja

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #931 : 03 September 2008, 10:29:14
Verjetno se kar pozna če hodiš od začetka skoz v šolo. Jaz sem šla z Lin iz firbca v ˝osnovno šolo˝, na koncu BBH izpit. Začeli sve ko je bila stara okoli 8-9 mesecev, izpita pa potem nisve mogle iti delati, ker je bila premlada. Naknadno pa se nisem odločila, ker čistso iskreno povedano, ni bil moj namen iti v šolo da narediš izpit, ampak da sploh vidim jaz kako to poteka, da vidim ali delam napake, pa še Lin se je malo navadila vsega skupaj. Drugače pa itak je najbolj važno da delaš s psom doma oz izven šole. Mi smo imeli največje težave z odpoklicom, pa da me upošteva kljub temu da vidi kaj bolj zanimivega. Se pravi če mene vprašaš, mora biti pes socializiran, vsaj ignorirati mora recimo pse če jih že ne mara, mora se ustaviti ko mu rečeš, če je spuščen in da pride ko ga pokličeš - no to zadnje itak ne velja v primeru ko se dva kitajčka igrata, ker so takrat preverjeno gluhi  :P :P


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #932 : 03 September 2008, 10:57:23
Kitajčke je sodil Paul Stanton (Švedska), grupo Nemanja Jovanovič (Srbija) in BIS Denis Kuzelj (Slovenija) ;D.
Aha, zanimivo. :) Super za pasmo.

Itak, da moraš s psom delati tudi doma in še potem, ko je šole že konec, vse življenje. Nekateri ljudje mislijo, da bodo šli s psom v šolo, vadili tam dvakrat tedensko po eno uro, mogoče jim bo celo uspelo narediti kakšen izpit in bo pes ubogal do konca. Ja, sigurno. ::)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #933 : 03 September 2008, 11:20:16
Saj zato se meni zdijo ti izpiti bolj tak tak, ker tebe tam učijo točno določene vaje, večino jih v resničnem življenju ne rabiš, in pes to dela v kontroliranem okolju. In racimo raredi izpit, doma pa itak se mu fučka na to kaj lastnik pravi, ker je navajen delati samo na poligonu.
Jaz sem imela leto pa pol skoz vse žepe polne priboljškov, ker na vsakem sprehodu smo trenirali odpoklic, poleg, da se ustavi, ... in itak da pridejo rezultati, enkrat ko je pes izven pubertete :)


maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #934 : 03 September 2008, 23:33:52
Se strinjam za vami, da je potrebno delati s psom celo življenje. A sem prepričana, da kar vložiš vanj do drugega leta, žanješ potem do konca. To pomeni, da če se potrudiš in dve leti intenzivno delaš s psom, potem ti bo življenje z njim olajšano za vedno.

Sem pa si včeraj morala malce olajšati dušo, ker  se bila ful slabe volje zaradi teh dveh mojih gumpcev. ::) Ma bo že bolje

A, pa še nekaj, Botticelli ko praviš, da je hoditi v šolo kr'neki. S tem se pa ne stirnjam popolnoma. Ravno šola je moment, ko je pes najbolj moten. In če se navadi delati na motenem terenu, potem mu z ukazi ne bo problem tudi tam, kjer ga druge stvari ne motijo toliko. Je pa potrebno delati vaje tudi doma, na sprehodu.... da pes ne dobi občutka da se dela le na poligonu. Če s psom delaš le na poligonu, potem pride do takega odziva kot ga navajaš ti.

nočko!
Katja



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #935 : 04 September 2008, 11:22:11
Ne vem kje si prebrala to, jaz tega nisem napisala da je šola kr'nekaj ;) Osebno jo priporočam vsem ki imajo prvega psa, neglede na pasmo oz. vsem ki nimajo druge možnosti socializirati psa, ga naučiti obnašanja do drugih psov ali pa enostavno nimajo dovolj znanja za učenje psa.
Povedati sem hotela, da se v nekaterih šolah dela izključno na tem, da pes naredi izpit in ne na tem koliko bo pes dejansko socializiran, to mene moti. Jaz moram zelo pohvaliti šolo kamor sem jaz hodila, punce ki sta vodile sta bile res super, skupina je bila mala tako da se bil čas vedno za posameznega psa. Ampak ker pač živim v okolju kjer je veliko psov in ljudi, bi se ona itak naučila vse to brez šole. In verjetno pač naslednji pes ki bo, bo hodil samo v malo šolo, kot mladiček, da se nauči igre in vedenja med ostalimi psi :) In to bo to, ostalo pa vem da se itak nauči doma (beri izven šole). Zraven tega moraš biti tudi zelo previden ali pa še tolko več delati z psom, ker recimo midve z Lin sve imele natrenirane razstavne zadeve, če sem hotela da je pri miru potem je pač stala. V šoli so zahtevali da se vsakič vsede in se je valda naučila tudi to. In potem se je vsakič ko je videla hrano vsedla, in sve porabile ogromno časa in energije da se sedaj ne vsede za vsako malenkost, ampak samo na povelje oz da stoji če ji rečem.

meni se šola še zdaječ ni zdela moten momemt, saj se pes v roku par ur navadi na issto lokacijo iste pse in dela nemoteno. Na sprehodu, v mestu, ... pa je vedno nekaj novega - drugi ljudje, drugi psi, druga lokacija, ... in se tudi pes obnaša drugače. In če te pes na sprehodu v tujem okolju med tujimi psi uboga, potem si zmagal ;) Zato mi je všeč ena od pasjih šol, ki ima tedenske ure na eniem od ljubljanskih najbolj frekventnih sprehajališč, da se pes res navadi na nepričakovane situacije in da se tudi vodnik nauči pravilno voditi psa med ljudmi in ne recimo na 5 ali 8 meterskem flexiju, kar mi vedno dvigne pritisk. Njihov pristop mi je res zelo všeč.


maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #936 : 04 September 2008, 20:37:30
Hoj, danes je bilo že precej bolje, čeprav še ne tako kot bi želela.  ;D

Botticelli, očitno sem te v prejšnejm postu narobe razumela.
Ja, se podpišem pod tem tvojim ta zadnjim postom.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #937 : 04 September 2008, 23:56:24
Me veseli, da se razumemo  :)


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #938 : 05 September 2008, 00:19:42
Botticelli še tle te bom gnjavila  :o  sem slučajno prebrala da se pogovarjate o šoli. Sem dala novo temo tle da iščem neke majhne kužke ki bi z mani šli u šolo in sem dobila odgovore da to ni potrebno da lahk tud šolaš rotiko s jorkem skupaj. Samo jaz se bojim kaj se bo zgodilo če  u igri al slučajno ne uboga nek velik pes svojga lastnika in brez ustreznega občutka se zanese na psa ki ma 10x manjšo težo ??!! Ne vem če sem dobro napisala da zdaj razumeš kaj želim povedat.
Sem slišela od Petre da se kolegici zgodilo prav tako da labradorec 4mj star zlomil vrat jorkiju u igri.
Drugač pa sem res namejena u šolo ker sigurno nemaš kaj falit in točno ko si rekla : je za vsakoga ki si kupi psa ni važno kašnega.

LP vsem kitajčicam  ;)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #939 : 05 September 2008, 11:24:21
Tinka finta je naslednja. Ti boš z malo šla verjetno v osnovno šolo, ker za malo šolo je prestara in itak nima smisla.

Pri nas je bilo tako, da je bila Lin + mešanec z belgijskim ovčarjem + boxer + občasno še en rahlo napadalen nek črni ovčar... tako da potem ko so bili psi navajeni drug drugega so se itak ignorirali in se osredotočali na lastnike. V taki skupini avtomatski odpade skupinska igram kar je bil bolj ali manj edini minus v tej pasji šoli. Jaz vem da nebi malega psa spuščala v igro z velikim nerodnim psom brez občutka. Tako da v tvojem primeru bi se ali odločila za tako šolo, kjer so mali in veliki psi. Tako se recimo ta mali itak lahko na koncu malo igrajo. Sicer pa je itak največji povdarek na tem, da se šola psa. Ampak vseeno mislim, da če že itak nimaš veliko znancev z malimi psi oz možnosti da bi pes spoznaval primerne partnerje za igro, potem si vsaj šolo izberi tako, da je tudi kakšen pes vsaj približne velikosti. Ker iz izkušenj vem, da 2 kg pes in 50 kg pes se skorajda nimata kaj skup igrati, razen naganjati po travi...in vseeno se lahko zgodi v najslabšem primeru, da v polnem teku ta velik zadene ta malega čisto po nerodnosti ...
Tako da jaz če bi se sedaj odločala za šolo, bi sigurno izbrala takšno skupino, kjer so tudi manjši psi, morajo pa biti tudi kakšni veliki, da se pes navadi, če recimo  drugače nima izkušenj z velikimi psi.


maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #940 : 05 September 2008, 13:44:11
Tinkapletinka, kam pa bi ti hodila v šolo? Mislim, v katerem kraju?
V Ljubljani obstaja šola samo za male pse - Švrk, ki deluje v okviru Kljuba za tibetanske pasme.
Drugače pa ima šola, ki sprejme pse različnih velikosti prednosti in slabosti, tako kot jih navaja Botticelli.



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #941 : 05 September 2008, 14:33:41
Midva s Cosmotom sva takoj, ko sem ga dobila začela hoditi na igralne urice v ŠKD Bajka. Na začetku je bil Cosmo edini majhen med velikimi, vsi pa so bili stari cca. 3 mesece. Nikoli ni bilo nobenih problemov, ker smo se od začetka učili pravilne igre, zato Cosmo ni bil nikoli niti popraskan. Na igralnih uricah je bil poudarek na igri in odpoklicu in je bil to za moje pojme najbolj naporen del šolanja. Psi so spuščeni na 10m povodcih, lastniki pa smo letali z njimi in jim preprečevali podrejanje s tacami, naskakovanje, grizenje itd. Sedaj sva zaključila malo šolo in smo več tudi delali, kljub temu pa smo imeli pauze za igranje, vendar lastniki pri igri nimamo več toliko dela, ker psi večinoma vedo kako se je treba igrati, kljub temu, da smo zelo mešana druščina. Je pa res, da se psi na poligon zelo hitro navadijo, zato redno hodimo na sprehode v Tivoli in živalski vrt.


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #942 : 05 September 2008, 15:28:00
Ja sej neiščem da se mala igra u šoli ( za to mam kolegice tle ki majo tud jorke ) ampak da se prav to nezgodi pri šolanju.

Jaz sem na žalost iz obale tako da LJ ne pride u poštev. No vse eno bomo šli in bomo vidli kaj bo. Navajena tud na velike pse ker smo celo poletje u kampu in tle je psov kar dosti. Tako da ni panike.
Hvala vsem za odgovore. LP


maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #943 : 16 September 2008, 16:05:34
hoj punce, long time no voice from you!

Včeraj sva bila s Spacey-em v pasji šoli in ena psička se je gonila. Našemu fantu so totalno podivjali hormoni in ni bilo mogoče delati ama ništa   >:(
Celo šolsko uro od začetka do konca je cvilil brez prestanka, ni me šlivil pet posto in samo vohal in iskal psico. Štala na kvadrat.

Mejdun kaj lahko povzročijo hormončki  :o



maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #944 : 16 September 2008, 16:14:39
in še dve slikici našega Spačka

Space kot kralj na Betajnovi



Space and Fear



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #945 : 16 September 2008, 16:50:08
Lušna sta! :) Greste ta vikend v MB?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #946 : 16 September 2008, 18:02:54
ne, ne gremo. Bova še en mesec počakala da bo dopolnil 6 mesecev, potem pa gasss.  ;D



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #947 : 16 September 2008, 21:32:59
Na drugi sliki sta pa res v pravi kitajčarski pozi :) Samo kitajčki se tako igrajo, če se hočejo z katerim drugim psom igrati mu itak ni nič jasno :):)  :P


AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #948 : 17 September 2008, 12:42:15
oooo, kok sta kjut ;D. Črno belo...
Midva greva v MB ampak samo v soboto. Bo še kdo tam?

Če koga zanima specialka avstrijskega kluba. Jst razmišljam, da bi šla.
http://www.zwerghundeklub.at/

lp

Katja

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #949 : 17 September 2008, 12:59:34
Mi pridemo na žalost samo v nedeljo. Škoda da se ne bomo srečali.

Sicer se sliši ta specialka zanimiva, ampak glede na to kdo sprejema prijave... mislim da zmagovalci so itak znani iz katerih psarn bodo :) Ampak mogoče ti pa lahko ocenijo psa bolj konkretno, kot pa na splošnih pasjih razstavah, iz tega stališča bi znalo biti zanimivo. Pa fajn je ker bodo sodili posebej gole in puffkote.


AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #950 : 17 September 2008, 13:38:13
Mi pridemo na žalost samo v nedeljo. Škoda da se ne bomo srečali.
Škoda...

Sicer se sliši ta specialka zanimiva, ampak glede na to kdo sprejema prijave... mislim da zmagovalci so itak znani iz katerih psarn bodo :) Ampak mogoče ti pa lahko ocenijo psa bolj konkretno, kot pa na splošnih pasjih razstavah, iz tega stališča bi znalo biti zanimivo. Pa fajn je ker bodo sodili posebej gole in puffkote.
Jst sem pa razmišljala v smeri, če je dotična gospa organizator razstave, da verjetno ne bo razstavljala svojih psov. Za pse njene vzreje, katerih so lastniki drugi pa dvomim, da bodo vse pobrali (če ne bodo res boljši od konkurence). Sicer bo sodila predsednica avstrijskega kluba... no bomo videli...

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #951 : 17 September 2008, 13:55:49
Zakaj pa nebi razstavljala svojih psov? Itak da jih bo, saj to je v končni fazi smisel, da se pač pokažejo vse psarne, ne glede na to kdo organizira.
No jaz itak želim vama čim več uspehov, itak da nikoli ne moreš vedeti pri nobeni razstavi. Vsak pa ima svoje mnenje o drugih ljudeh na podlagi izkušenj in dogodkov v preteklosti...sem pa vesela če se motim :)

Imaš mogoče kakšno slikico Fear-a v razstavni pozi, slikano od strani? :)


AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #952 : 17 September 2008, 14:57:05
Meni se pač zdi, da če organiziraš neko razstavo, da pač na tej razstavi ne razstavljaš. Sicer pa imaš prav, zakaj pa ne...

Razstavno sceno pa poznam (sicer ne pri kitajčkih - ampak mislim, da ni razlik ;D).
Prilepila sem link če slučajno koga zanima in bi rad šel. Vem, da si velikokrat razočaran nad izidi razstav ampak... Meni ni pojem razstav, da moram vedno zmagat. Razstave so mi druženje, vesela sem če vidim druge pse in vidim v katero smer gre standard, kakšne dobre predstavnike pasme, vzreditelje in pa ljudi, ki nas druži ljubezen do določene pasme. Veliko novega tudi lahko izveš. Posebej začetniki pri pasmi. Če pa zraven še zmagaš pa je še toliko bolje ;).
Se pa strinjam, da je težko konkurirat proti neki močni psarni oz. vzrediteljici, ki ima določeno ime in poznanstva (tudi med sodniki verjetno) in ima še profesionalnega handlerja.
Trenutno pa sem prijavljena kar na nekaj razstav. "Začetniško" navdušenje pač :) Bomo pa vidli v kaj se bo pobič razvil...
No kakorkoli, upam, da se srečamo na kakšni...

Našla sem samo eno slikico Feara pri 5,5 mesecih. Še ta je bolj slaba in ni pobrit.


Evo še slikica Fear-a z Aiko in Baloo-jem


Doktorirala sem iz vstavljanja slik ampak je šlo ;).

Pozdravček
Katja

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #953 : 17 September 2008, 16:09:08
Hvala za slikice :) No če boste itak po razstavah hodili potem bo sigurno uspela kdaj tudi slikica v ta pravi pozi :) Jih je pa res težko slikati, posebno te črnuhe :)

No tudi jaz razstavljam predvsem iz lastnega zadovoljstva in druženja. Spoznaš res veliko ljudi in prijateljev. Samo pol po določenem času ugotoviš ene zadeve in se izogibaš določenim razstavam in sodnikom, ki recimo ne poznajo pasme in podobnim zadevam...
Dokler zmaga pes ki si je zaslužil zmago in ne oseba ki handla psa oz ki je lastnik psa, do takrat ok, ... ampak vse ima svoje meje...

no ampak to je že druga tema :)

Jaz tudi komaj čakam da gremo spet razstavljati, trenutno pač so druge zadeve ki zahtevajo svoje finance in za razstave pač ne ostane...ampak se spomnim kako je blo na začetku, smo razstavljali na vsaki razstavi :)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #954 : 17 September 2008, 20:15:18
Zakaj pa nebi razstavljala svojih psov? Itak da jih bo, saj to je v končni fazi smisel, da se pač pokažejo vse psarne, ne glede na to kdo organizira.
No jaz itak želim vama čim več uspehov, itak da nikoli ne moreš vedeti pri nobeni razstavi. Vsak pa ima svoje mnenje o drugih ljudeh na podlagi izkušenj in dogodkov v preteklosti...sem pa vesela če se motim :)

Imaš mogoče kakšno slikico Fear-a v razstavni pozi, slikano od strani? :)

Zakaj jih nebi? Ker organizator razstave svojih psov naj nebi razstavljal, prav tako se naj nebi razstavljali psi ki so iz organizatorjeve vzreje. Ne najdem momentalno tega pravilnika ampak mislim da sem to prebrala lih tam.  :)

Fear se mi pa dopade do amena  :-* res je luškan :-*

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #955 : 17 September 2008, 20:23:30
Aha se pravi to je avstrijski pravilnik? Ker recimo to na madžarskem ne velja :) (sicer je drugi klub, ne za exotične pasme, ampak mislim da to ne igra vloge).

A je potem tudi pri njih da vzreditelj ki je tudi sodnik, ne sme soditi psov iz svoje vzreje?


AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #956 : 17 September 2008, 21:46:37
O pravilnikih nimam pojma. Mogoče gospa sploh ni organizator. Piše, da samo sprejema prijave ;)

Bomo videli... Prijavnina je itak samo 8 € (za naš razred), tako da gremo na en izlet. Skratka mi se gremo avstrijcem malo pokazat, sicer je pa naš očka iz tam (mogoče tudi to kaj šteje) ;D

Fear se mi pa dopade do amena  :-* res je luškan :-*
Neyka hvala; v živo je še bolj ;)

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #957 : 20 September 2008, 23:01:07
Kako je šlo na razstavi danes? Mogoče lahko poveš kdo je še bil od kitajčkov, imena iz kataloga :)


AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #958 : 21 September 2008, 15:39:23
Ojla,

razstava je bila lušna. Bilo je malo mrzlo in BIS se je začel 2 uri kasneje, drugače smo se imeli pa super.
Rezultati kar jih vem (sem večino prečvekala ;D)

PSI
RAZRED NAJMLAJŠI
STARS AT SEA FEAR IN THE NIGHT            ZELO PERSPEKTIVEN

RZRED MLADI
ROUTE 66 DE GABRITHO                           ODLIČNO 1, PRM, JBOB
FAMILIY SONG'S CALVIN                            ??

RAZRED VMESNI
ONE TO REMEMBER DE GABRITHO                 ODL.1, CAC, CACIB
VALENTINO FAVONIUS                              ??

RAZRED PRVAKI
SEA FIRE'S FAITHFUL FALKOR                     ??
LAUREOLA'A  HARRY POTTER                    ODL.1, CAC RCACIB

PSICE
RAZRED MLADI
CIOCOLATA AMARA SALSA                         ODL.1,  PRM

RAZRED VMESNI
APRILIA PEARL GATTACA                            ODL.2
VODKA MARTINI SAKLADIR                          ODL.1, CAC, RCACIB

RAZRED PRVAKI
FAMILIY SONG'S ULA                                   ODL.1, CAC, CACIB, BOB, BOG 3

Sodila je Marija Kavčič (tudi grupo).
Ve kdo današnje rezultate?

lp

Katja

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #959 : 21 September 2008, 18:12:21

Ve kdo današnje rezultate?

Podobno, le da je BOB dobil One to Remember de Gabritho, ki ga sploh ni bilo v katalogu ... ??? Drugače pa lep pes.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard