Kitajski Goli Pes [Chinese Crested Dog]

**Jackie** · 594270

Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Odgovori #990 : 16 Oktober 2008, 07:14:31
Sem si ogledala ves material iz Eurodoga - super pohvala vsem, ki ste se tako potrudili! Eno vprasanje - ali bi bili razstavljalci zainteresirani napisati prispevek za revijo SKPP z naslovom "moja prva evropska razstava" ali kaj podobnega? Mislim, da bi bilo to zelo zanimivo za vse. Seveda bomo tudi letos zbirali individualne clanke o vseh clanih, lani je Darija tako lepo predstavila kitajcke in njeno Lin, ampak mogoce bi bilo tudi lepo imeti nekaj iz tega zornega kota.

Za vec info mi lahko pisete na ZS ali moj mail [email protected].

Lep pozdrav, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #991 : 25 Oktober 2008, 13:20:51
En jesenskio- poletni filmček: http://www.youtube.com/watch?v=r9Ct9RXeNMM


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #992 : 25 Oktober 2008, 16:50:22
Super filmček pa lepa narava! :o Uživate. :)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #993 : 27 Oktober 2008, 10:03:16
Ojla,

mi smo se vrnili iz specialke v Avstriji. Kitajsko papilonska naveza je noro uživala, psi so tudi razturali, punce smo se pa nasmejale kot že dolgo ne...
Čestitke Pmaxi za ZP1. Space je pravi cukr (je preživel 1 dan in 1 noč z mano), Fir ga je ful lepo sprejel in sta uživala 100 na uro. Tudi na razstavi je bil mali kr priden (glede na to da je bil brez lastnikov), samo malo je jokal. Tko da, ko ga ne boste imeli kam dat se s Firom priporočava ;).
Fir je bil ZP2 in sva Spačku napovedala boj v Ljubljani  :P. hahahahahah. Katje bodo na pijački, mulca naj se pa borita.
Čestitke tudi tretji Katji za ZP1 in seveda čestitke tudi papilonski bandi.

Slikic žal nimam nobenih.

lp

Katja

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #994 : 27 Oktober 2008, 11:40:09
Čestitke vsem!  ;D

A greste mogoče tudi v Vrtojbo?


AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #995 : 27 Oktober 2008, 12:08:17
Ojla,

mene v Vrtojbi ne bo. Najina naslednja razstava bo Zagreb. Fir bo prvič med mladimi... in potem Ljubljana ;D.

lp

Katja

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #996 : 27 Oktober 2008, 18:56:48
Čestitam vsem! :)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #997 : 29 Oktober 2008, 09:06:13
Aika, hvala za pohvale. Sicer pa gre največja zahvala tebi, ker si zrihtala praktično vse.... prevoz, varstvo, handlanje.... ni da ni.
Valjda, Katje (sedaj že na 4 poteco) bomo pa žingale v LJ  :P




!!! binčica !!!

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #998 : 30 Oktober 2008, 16:02:06
Ojla po dolgem času. Vsem čestitam za vse dosežene rezultate katerim nisem sledila! BRAVO!!!

zdaj mam pa eno vprašanje glede ampul. Zanima me kaj dajete vi svojim nagcem?

Hvala za odgovore in LP

od Suzana



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #999 : 30 Oktober 2008, 16:56:25
Jaz na Lin ne uporabljan nobene kemije, nobene ampule. Zaščita proti klopom in ostalim zunanjim parazitom je elektornski obesek za odganjanje le-teh. Tako da deluje recimo tudi na komarje in tudi poleti ko smo šli na hrvaško obalo nisem dala Strongholda- proti srčnim glistam.
Meni ta zadeva za enkrat super odgovarja, pa smo ful po gozdu in travnikih in res deluje. Vseeno jo pa pregledam za klope po sprehodu v gozdu, za vsak slučaj.
Drugače pa eterično olje čajevca (mora biti 100% in po možnosti ekološko pridelano :)), kapljica na koren repa in še kam, pa je tudi super zaščita proti klopom, tudi za ljudi.

Sem že večkrat rekla, da osebno ne mislim uporabljati nobenih kemikalij na mojih psih, ker imaš veliko alternativ.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1000 : 30 Oktober 2008, 17:15:48
Joj sem čisto pozabila, binčica daj prilimaj kakšno slikico Binčeka  :P


!!! binčica !!!

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #1001 : 02 November 2008, 19:06:26
Naj lepša hvala Botticelli! Tudi jaz sem proti ampulam in zato sem hotela, da mi poveste, ker ti imaš izkušnje.

Slikce bodo pa takoj, ko kaj do Slavi pridem. sama jih ne znam dat na net.  :(

lp Suzana



!!! binčica !!!

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #1002 : 02 November 2008, 19:07:34
Aja kje pa lahko dobim ta obesek?   ::)

čao



Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #1003 : 02 November 2008, 23:02:07
Hejla!

Sicer se ne spoznam na to pasmo moram pa vseeno rect da mi je zelo lepa in posebna!
Vsi vasi kuzki so fenomenalni in temi sledim ze od zacetka. ;)
Sem ze razmisljala o tej pasmi pa so doma rekli, da je eden pes zaenkrat dovolj.
Se enkrat bi rada rekla da so prav vsi kitajcki tukaj nekaj posebnega in so meni osebno zelo vsec.
Lepo se imejte s svojimi nagci in lep pozdrav. ;)

Pia.


Pp.: botticelli, tudi mene zanima kje lahko kupim ta obesek.? :-[

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1004 : 03 November 2008, 09:42:25
Uvoznik pri nas za ta elektronski odganjalec ektoparazitov je Hana-ana, lahko se nabavi direkt preko njihove spletne trgovine. Drugače pa vem da imajo v vseh bolje založenih pasjih štacunah.

http://www.hana-ana.si/trgovina/product_info.php?cPath=336_344&products_id=709

No to je ta zadeva.

Piaa... kitajčki so res nekaj posebnega. Pa ne samo na izgled ampak tudi karakterno. In imajo recimo prav poseben način igre, ko se postavijo na zadnje tace in se prav ˝boksajo˝  ;D ;D Tako da jih večina ostalih ˝normalnih˝ pasem ne šteka glih :) Zato je še posebno fajn, če lahko kitjček odrašča med drugimi kitajči, ali pa vsaj da se občasno zlaufa z njimi. No jaz vem da že komaj čakam kdaj pride naslednji kitajček k hiši  :P :P :P


Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #1005 : 03 November 2008, 16:02:30
Najprej botticelli hvala za link. ;)

hehehe..pravi ROCKY BALBOE. :P
Jooj saj pravim da mi je krasna pasma, po karakterju bi pa kaksnega spoznala osebno. ;) (Sicer vrjamem, da so pravi cukri, pa vseeno). :)
Hehehe upam, da ga bos KMALU docakal/a. :-[


Lp,

Pia.

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1006 : 03 November 2008, 16:27:47
No če si iz Ljubljane se komot lahko zmenimo kdaj za spoznavanje :) Pol pa lahko v živo spoznaš kitajčka. So res hiperaktivni psi. Pri moji je tako, da se na začetku postavlja pred vsakim psom in razkazuje svojo dominanco, posebno ne mara vsiljivih psov. Do sedaj pa je vedno po 10-15 minutah sprejela vsakega normalnega psa in recimo pri drugem srečanju se že veselo igra z njim. Je pa res to kar sem omenila, ni glih vsem drugim psom jasen ta način igre, laufanje in dirjanje ter zaletavanje v luftu - prav laufajo in skočijo v zrak in se običajno treščijo med sabo :) zgleda res hecno, več so na dveh tacah kot na 4 :) Za moje pojme so karakterno idealni psi, zelo socialni, družabni, obvezno rabijo tvojo družbo skoz. Se mi zdi da so nasploh taka občutljiva pasma, rahlo trmasti seveda tudi :) Ampak ful navezani na lastnika. Lahko pa postanejo recimo pretirano plašni, če niso pravilno socializirani že od malega.

Ja glede drugega kitajčka, itak da ga bom dočakala, če bo vse po sreči naslednje leto enkrat. Vse ob svojem času :)


!!! binčica !!!

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
Odgovori #1007 : 03 November 2008, 19:57:50
joj botticelli res hvala. sem že naročila obesek in ga dobim jutri. čajevec sem pa tud kupla. a moram kaj posebnega vedet?

čao



Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #1008 : 03 November 2008, 22:16:37
Botticelli ja sem iz LJ.
Bilo bi pa prav krasno, ce bi se le lahko dobile s kuzki. ;)
Joooj vec ko si mi napisala bolj mi je ta pasma vsec.. bomo videli kaj bo v prihodnosti. :P

Hehehe...seveda, vse ob svojem casu. 8)

Aja, tudi jaz sem ze narocila ta obesek. ;)

Lp,

Pia.

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1009 : 03 November 2008, 23:16:40
Bom še tole tukaj prilepila, če koga zanima leglo kitajčkov...


http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,7138.new.html#new


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1010 : 04 November 2008, 09:10:59
Glede čajevca, jaz dam eno kapljico na koren repa in eno za vrat, takrat ko gremo v gozd ali na takšne kraje, ker ga imam večinoma itak s sabo na terenu, ker ga jaz tudi uporabljam - par kapljic na gojzreje in rob hlač da odganja klope.

Sicer pa je čajevec tudi ful dobra zadeva recimo za pike insektov, daš eno kapljico na ugriz, ali pa za mozolje :) Edino ne smeš na odprto rano dati 100% eteričnega olja.

Tako da edina farmacevtska zadeva ki jo uporabljam na svojih psih so tablete proti notranjim zajedalcem. Ampak jih vedno uporabim z strahom, da se kaj ne zgodi. Ta mala yorkica jih itak sploh ne prenaša, ko je tretjič bruhala nekaj ur po tableti sem bla ziher da je to to. In po vsem tem kar se je pri Slavi zgodilo z dogicami še manj zaupam tem po domače povedo svinjariji.  Ampak pojma nimam kaj drugega bi dala recimo mladičem za razglistitev, pa tudi odraslim. Ker z tem sem pa obsedena, in morajo psi na 3 mesece dobiti kakšno sredstvo za odpravljanje zajedalcev, ker jih res lahko fašejo na najbolj nedolžnem travniku, skratka vsepovsod.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1011 : 04 November 2008, 14:58:57
  Ampak pojma nimam kaj drugega bi dala recimo mladičem za razglistitev, pa tudi odraslim. Ker z tem sem pa obsedena, in morajo psi na 3 mesece dobiti kakšno sredstvo za odpravljanje zajedalcev, ker jih res lahko fašejo na najbolj nedolžnem travniku, skratka vsepovsod.

če želiš zmanjšat število kemičnih pripravkov proti notranjim zajedalcem, lahko pri odraslih psih  velik del zamenjaš z dodajanjem česna in zmletih lupin bučnih pešk v hrano.
Ob tem bi moralo zadoščat 1 x letno kemično razglistenje pred cepljenji. Če sumiš na okužbo vmes lahko daš preventivno najprej pregledat blato , da ne obremenjuješ psov brez veze.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #1012 : 04 November 2008, 15:30:05
A ni tako da pes česna ne sme ??? ???

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1013 : 04 November 2008, 17:49:01
Sveži česen dodajaš ali česen v prahu ali je vseeno? Za česen sem že slišala.
Samo za zmlete lupine bučnih pešk pa še ne... a to bolj na grobo ali na fino zmleto? Predvidevam da to narediš doma, ali se da to kje kupiti?

Drugače pa sem na ameriškem tržišču zasledila da prodajajo prah iz kremenastih alg, ki je dodatek človeški prehrani ter tudi vsem živalim. Zmešan med hrano odstranjuje notranje zajedalce, če ga pa posipaš recimo po psu pa uniči bolhe...deluje na principu da mikroskopski delci teh zmletih alg so v bistvu ostri in poškodujejo nežno povrhnjico glist ter isto uničijo kutikulo bolh recimo. Se mi je zdela res zanimiva zadeva to.


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #1014 : 04 November 2008, 19:08:53
A ni tako da pes česna ne sme ??? ???
Ne, čebule pes ne sme jesti. Česen pa je ok! Kot že napisano odstranjuje notranje zajedalce in pa tudi deluje antibiotično.
Skratka vsestransko vredu zadeva.



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #1015 : 05 November 2008, 12:58:01
Aja ups :-[ sem mal zamešala :-[

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1016 : 10 November 2008, 11:09:59
A je kdo razstavljal v Vrtojbi ta vikend? Mogoče kakšne informacije kdo od kitajčkov je bil?


AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #1017 : 10 November 2008, 11:31:20
Oj,

jst nisem razstavljala (kitajčka) sem bila pa v sobot tam.
Prijavljenih je bilo 5 kitajčkov. Nimam trenutno kataloga in bom napisala po spominu. Če koga zanimajo točni podatki lahko doma prepišem iz kataloga.

Muminek next Germanika - odprti ali vmesni - oba dni CAC
Sun-Hee's Raylight - šampioni - v soboto dobil CAC in CACIB
Kim Pupo-Haichi - šampioni

Kressi z Haliparku
In pa še ena psica se ne spomnim katera.
V soboto je BOB pobrala psička.

lp

katja



Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #1018 : 11 November 2008, 11:17:46

  Ojla!

 Evo malo slikic...

  Milo...

 

  Milo in Bine.....



Loty....



 Bine in Suzi.....



 Cao-Slavi



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1019 : 12 November 2008, 12:25:30
slavi... slikice so ful dobre :) Milo je res zelo podoben Loty, Binček pa zgleda super sladko :):) Mi je ful oranžna dlaka na ušesih in vratu :) Se vidi da vsi skupaj uživajo ;)