Kitajski Goli Pes [Chinese Crested Dog]

**Jackie** · 594299

crna_sanja

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1050 : 21 November 2008, 18:29:27
o zivjo,joj sm morala pol ure brat da sem vse prebrala kar sem zamudila ::).morm mal  vec viset na netu hehehe(ta vikend sem frej jupiiiii) ;) ;) ;)uglavnem katja ful hval za slikce
,spacea bi rada vidla zdaj,ce se da.da vidim kak je "lustkan" :) loudya pa dobite,sam da iz  telefona dol dam slikce,eno sem nalozila evo prilagam link,ampak druge pa niso neki,ker sem ga tisti dan z kompa slikala ko sem dobila navodila za slikce  ;D ;D ;D ;D
a ste vse iz lj? jst sem iz kocevja :-\ :-\     a je slo pri strizenju nagcev?saj vrjetno ste jih a ne?mal navodil pa tko...
 nooni pa zgleda zlo vecji pes na slikci,ce nebi brala zraven nebi vedela 8) 8).lepa je ,fuuuuul.
mene je pa danes obiskal u sluzbi francoski bulldog,joj kok glasno diha,pa prdi skos hihihiihi ::) ::)
drugace pa loudy tut od sincka igracke ko ma na tleh na igralni plosci,kr zagrab pa zacne "laufat"enga je tut cist zivcno razkosal.....

dost blebetam
 uzivajte papa :D :D :D :D :D :D

papa*sanci*


crna_sanja

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1051 : 21 November 2008, 18:39:27
http://sanyuska.moj-album.com/








heheh kr pozabla sm dodat link

katja pa kaj ce se parta goli pa z dlako kitajcek,a so vecinoma z al brez mladici?k sem gledala naprej pa so vsi starsi pol pol,(hocem rect da so oce brez mati z,alpa kontra nevem vec,itak sem neki zabluzila zdej hehehe

papa*sanci*


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1052 : 21 November 2008, 19:00:59
Parijo se lahko tudi goli x goli, in lahko imaš celo leglo puffkotov, večinoma pa so mešani. Tudi če pariš puff x xgoli, lahko imaš vse gole. Bolj je poanta v genetiki, načeloma je fajn da je vsaj na vsako 2 ali 3 generacijo puffko v rodovniku.

Recimo pri samcu ki ima že potomce lahko približno sklepaš kakšne maldiče daje, posebno če je bil parjen z različnimi samicami. In pri samicah vidiš recimo če pogledaš mamo in babico, kako številčna legla so one imele, tudi lahko dobiš približno idejo, ampak pri kitajčkih je res najbolj fajn to, da enostavno nikoli ne veš kaj dobiš v leglu :):)


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1053 : 21 November 2008, 19:07:28
Katja, hvala za odgovor! :) Si bomo zapomnili.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


LIO

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Lion & Andy
Odgovori #1054 : 21 November 2008, 20:24:22
Se pridružujem Sanjini izjavi: ste se kr razpisali. Bi si morala delati zapiske, kaj vse hočem napisati.

Kar se  tiče: SAM DOMA. Jaz  imam to srečo, ki je hkrati nesreča, da sta moja dva "otročka" vedno v človeški družbi. Če nisva to midva s partnerjem je nona. Ona je naša baby sitter, tako da težav z navajanjem na sam doma  nismo imeli. Ne upam si predstavljati, kako bo, ko nas bo nona zapustila ...ali ko bo Lion nas zapustil... No...kakorkoli : malo mi je žal, da ga nisem prisilno privadila na to, da bo pač včasih sam doma. Samo sprašujem se: ali je dovolj, da ga navadiš? Mislim, da moraš potem neprestano prakticirati, ker drugače se hitro  odvadi navajenega.
Jaz imam tudi težave z dopusti: pač nisem človek, ki bi  popolnoma prilagodil dopust potrebam psa. Po navadi pustimo barabi doma v varstvu. Vendar, glede na to, da je Lion(kot večina kitajcev) fuuuul poseben karakter... Ima kuuuuuppp značilnosti, zaradi katerih ga ne moreš zaupati vsakomur. Andy (papillon) npr. je PES...njega  bi lahko dala tudi v hotel za pse, neznancem...njemu ne bi bil problem, on bi se prilagodil v 15 min. Lion pa...ajej...res je poseben...
Kitajc je definitivno pes za katerega se moraš zavedati da bo vedno ob tebi, da  potrebuje lastnika bolj kot potrebuje hrano, da je nežno bitje, ki  zna pokazati kaj čuti.
Je pa zanimivo, da moj levček, ko mu je zadosti tram trama se kr pobere v sobo, se lepi ugnezdi na posteljo in je tam...v temi, sam...  :PNe mara, če se v hiši preveč dogaja...

Kar se tiče lajanja: Lion je postal zdaj, ko je dobil pasjo družbo, precej bolj korajžen in je začel malo mešati stvari. Ko vidita psa: začneta lajati: ne napadalno, mahata z repom in se postavita v pozo igranja, za enkrat ju noben pes ni jemal kot grožnjo, vendar se bojim, da bo kdaj kakšen pes napačno interpretiral stvari in napadel... Delam na tem, da se odvadita, vendar ne preveč
uspešno. ..  :-\ Sicer pa je Lion med najtišjimi psmi na tem planetu :) sosedi me sprašujejo, če sploh zna lajati...
Drugač pa nismo imeli še negativnih pripetljajev z večjimi psmi...

Katja: tvojo pufkico sem videla na razstavi v Portorožu...bila je super luštkana...zdaj pa je prava princesa...prav lepe lepa lepotička. Kako kaj z dlako... se dosti plete? kaj pa umazanija?

Glede igrač: močno priporočam  plišaste igračke iz Ikee...jaz imam ene tri, vse tri so stare 3 leta in so prestale puppy obdobje od obeh. Še vedno letijo gor pa dol po hiši, andy jih veselo prežvekuje, cufa, vleče, samo ni še ratalo katerokoli raztrgati...neverjetno!! Ostale: kupljene v trgovinah za živali, otroških trgovinah, ...STRGANE!! .... Ok, sej ni panike kupit novo ali sešit, problem je v tem, da lahko vsebino igračke pogoltnejo...kar ni glih priporočljivo...


"na kratko" je to to kar sem hotela napisati  :-[

aja...še neki: bi se lahko malo razpisali o tem, kako ljudje reagirajo na vaše goloritneže? Najbolj zanimive, žaljive, razveseljujoče izjave, ki jih slišite.

Izjava, ki mene najbolj razveseli je:" glej, kitajski goli pes".... sem prav vesela, ko ugotovim,da nekdo pozna pasmo :)
kar me najbolj živcira pa je : "boooogiii pes"- ma kaj bogi????? Ko bi le vedeli, kako je ta pes srečen v svojem življenju...
2.na lestvici reakciji, ki me jezijo: skupina najstnikov, ki hočejo bit pod vsakim pogojem duhoviti... razne bedaste izjave, oz.prikriti smeh (se zadržujejo-ko grejo mimo se začnejo režati na ves glas ) ... >:( >:( >:(
smešni pa so itak otroci, ko rečejo, mami glej konjiček....




Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #1055 : 21 November 2008, 21:04:13
Crna_sanja:  malenkost, slikice imam še iz časov, ko sem izbirala psička iz Piine vzreje (a kot rečeno so me premamili puffki, teh pa v leglu žal ni bilo). glede velikosti Nooni-morda izgleda večja zaradi dlake ampak v resnici je kar mala deklica. ko začneš opažat kitajčke se to hitro vidi  :) sem jaz sem tudi rabila čas da sem začela opažat razlike med njimi. je pa komad odlakn medo ja   :D cel polar bear  ;D
kar se tiče paritev ti je že botticelli odgovorila. drugače je le če je kombinacija puff + puff (daje puff).
Sammy: Vis in okolica je krasen. Mi smo bili v apartmaju in problema z dvema psicama ni bilo. skrbi me kaj bo v prihodnje če bom šla kam drugam. če ima katera še kako idejo pa kar na plan z no  8)
Lio: drži-sva se videli že v Portorožu, ko sem jaz občudovala tvojega lepotca  :) glede dlake-bom iskrena-živimo ob gozdu, travniku, vodi in njivah in posledica sprehodov je prinašanje domov razni material za  kurjavo-vejice, listje, trava...  ;D takle mamo :) pa niti ni problem iz dlake odtranjevat. ker pa je povsod blato pa  je umazanija neizogibna. malce speremo tačke in to je to. tega smo navajeni vsi lastinki dolgodlakih psov pa niti ni krize. vzameš v zakup in veš kaj te bo čakalo. saj najbrž pri goličkih ni kaj drugače le manj razčesavate kot jaz  ;D za razčesavanje pa-vozličke je treba odstranjevat sproti, ko se le-ti pojavijo. pa balzam, balzam, balzam in redna nega. največ problema je bilo na morju s tistimi semeni ko so kot ježki ampak smo z balzamom zmešanim z vodo in glavnikom razčesali pa je bilo  :)
sicer pa puhek pride prav v hladnih dneh ko se zakoplem vanjo pa sevse tri babe tiščimo ena ob drugo. medtem ko so golički baje pravi termoforčki  ;D



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1056 : 21 November 2008, 22:04:05
:) Ja golički so res termoforčki, odlični za mrzle zimske dni ko ti sedijo v naročju :)

Drugače pa jaz imam srečo pri Lin, ona nikoli ni bila uničevalka in res da se ful rada igra, posebno z plišastimi igračami, jih meče okoli in se cufamo z njimi, nikoli jih pa ne zgrize  ;D grize jih že, ampak običajno lepo kulturno, in ko najde skritega piskača ga z veseljem grize, v bistvu stiska, da piska :) Zato kupujemo samo še igračke ki imajo skrite piskače not, da jih potem išče...recimo je igrača ene 30-40 cm velika, najbolje da je čim bolj raznolika, in ima na raznih koncih not te cvileče zadeve, potem pa prav vidiš kako išče kje bo piskalo :) In res nikoli ni uničila nobene igrače, razen katera se je mogoče podala ko smo se igrali vlečenje z njo :) (za kar pa itak ni namenjena :))

Katja...a greste mogoče tudi v Zagreb razstavljati?


maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1057 : 22 November 2008, 01:13:57
Parijo se lahko tudi goli x goli, in lahko imaš celo leglo puffkotov, večinoma pa so mešani. Tudi če pariš puff x xgoli, lahko imaš vse gole. Bolj je poanta v genetiki, načeloma je fajn da je vsaj na vsako 2 ali 3 generacijo puffko v rodovniku.

Recimo pri samcu ki ima že potomce lahko približno sklepaš kakšne maldiče daje, posebno če je bil parjen z različnimi samicami. In pri samicah vidiš recimo če pogledaš mamo in babico, kako številčna legla so one imele, tudi lahko dobiš približno idejo, ampak pri kitajčkih je res najbolj fajn to, da enostavno nikoli ne veš kaj dobiš v leglu :):)

En mini popravek, nikoli se ne sme pariti dva popolnoma gola kitajca. Recesivni gen lahko povzroči smrt v celem leglu.
Semicoated se v tem primeru ne smatra za popolnoma golega kitajca!

Crna sanja, dlaka je dominanten gen, zato je tako kot je napisala katja ... če pariš dva PP je največja verjetnost, da boš dobila leglo PP. Lahko pa se ti skotijo tudi goli in semicoated.... odvisno od sestave genskega zapisa staršev.

Noni.... to pa je ena redkih psičk, ki me je popolnoma očarala... nežna, nežna in če še ne veste, Noni je ful nežna puhasta kepica  ;D

Sanja, komot se lahko enkrat dobimo. Mi smo iz LJ oz. natančneje s Katarine nad Ljubljano in enrkat lahko naredite en lep izlet v Polhograjske dolomite. Imamo izredno lepe pohodne poti. Drugače pa lahko prideš v Ljubljano na razstavo, bomo vse tri Katje tam (Fear, Noni & Space).
Kakšen je Spačko sedaj? Žal slikice nimam nobene, je pa skoraj isti kot je na slikic par strani nazaj. Le s to razliko, da je malce zrasel.
Puberteto smo pri nas obdelai izredno zgodaj - že pri 5 mesecih ga je metalo, da se je kar kresalo. Od trenutka, ko je v šoli srečal gonečo se psico, so mu hormoni podivjali v plafon. Nič ni ubogal, vse je delal po svoje, sedaj pa se je hvala Bogu skuliral.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1058 : 22 November 2008, 09:10:59
maxi...gen za goloto je dominanten, kar pomeni, da puffkoti nimajo gena za goloto, tako tudi ne more biti nobenega golega kitajca če pariš puff x puff .

Pravega true hairlessa itak danes zelo težko dobiš, še vedno pa moraš gledati rodovnik, seveda se lahko parijo tudi true HL psi med sabo, ampak v tem primeru bi verjetno bilo bolj logično pariti potem naslednjo generacijo obvezno z puffom recimo. Ampak načeloma kot sem jaz videla, iz paritve dveh pravih true HL  ne moreš dobiti zelo kvalitetnih razstavnih mladičev, ker imajo že nasploh rahlo drugačno telesno zgradbo, značilno za prave gole in osebno vem da tudi če bi imela dva true HL, jih nebi parila med sabo. Dobiti kvalitetnega Hl psa pa je itak zgodba za sebe :)

semicoated...kaj je definicija za to...za moje pojme so to 3 mladiči iz Piinega legla recimo, ki izgledajo za laika na slikicah (ki jih je tudi Katja prilepila) skorajda normalno odlakani. Imaš pa še srednje odlakane in skorajda prave gole inprave gole...hočem povedati da itak lahko dobiš celo paleto. In kaj pariš med sabo ne more temeljiti samo na tipu odlakanosti posameznega psa, ampak za mene bolj pomembno je to, da se psa med sabo dopolnjujeta, ne boš paril dveh psov z slabimi koti ali dveh z slabo hrbtenico ...


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1059 : 22 November 2008, 09:14:29
http://en.wikipedia.org/wiki/Hairless_dog

to je samo hitro pogooglanje za tiste ko rabijo reference, drugače pa obstaja veliko informacij na netu in tudi zelo fajnih knjig na to temo, da se ne bodo neresnice širile ;)


crna_sanja

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1060 : 22 November 2008, 14:08:45
caw
jaz glih v lj ne hodim dosti,ker mam dojencka in nimam neki dost casa za taksna dolga potovanja.tudi nimam prevoza ker fant dela v lj in ponoci skos,tko da ga nocem matrat da se enkrat hodi,tut nima casa ker bi bili dejansko 1 uro najvec tam pol pa domov da gre on nazaj.
drugace pa mogoce pia pride drug mesec v kocevje.....ali pa ce boste sle katera od vas mimo pa se lahko vidimo.bi bila vesela da je loudy v kitajski druzbi hihi

papa*sanci*


LIO

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
  • Lion & Andy
Odgovori #1061 : 22 November 2008, 18:44:21
Katja(in ostali lastniki pufkotov): kako odreagirajo ljudje, ko rečeš, da je tvoj kuža pasme kitajski goli pes? ... goooolii  ???  ???


crna_sanja

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1062 : 22 November 2008, 19:49:55
ok lio,si se razpisala?hehehehe,hec,hec. 
ja moj fant ,ko sem mu pokazala na bolhi sliko je rekel poglej ga kaksen je .... pa se kaj bi se naslo hehe,ampak pol ko smo prisli k pii,je bil pa tok navdusen ko smo sli od nje,najbolj mu je vsec "griva" ;) ;) hehe,in zdaj ga ima zelo rad,ker za psa sem se odlocila jaz,in moj je...ampak ga je lepo sprejel in sabo ga vzame,pa se peljejo v avtu,ko mene ni doma.

drugi komentar je bil:kaksen pes pa je to?katere pasme(ata) ???
in:joj civava,hehe(8 letni sin(od fanta)) :o :o :o
potem pa:kok je grd :-\ :-\ :-\ :-\
in potem da ne govorim o posmehovanju,pa kok ga zebe tralala....vsaj moj loudy se trese  ko pride nekam na novo,ali ce je prevec ljudi(slasticarna)
vecinoma se pa cudijo,kaksen pes je to,ker je prvi v kocevju in do lj ga ni....in nekateri ne vejo sploh da obstaja.
vceraj me je pa soseda iz ulice ustavila da ga pogleda in je bila zelo navdusena,ker nas vidi ko gremo na sprehod se njen dere iz balkona,sem pozabila katere pasme je ze,ampak je majhen bel pa dlako ma do tal.
uglavnem hcerki od mojga fanta,ko ga je pelala ven,so pa mulci rekli da je kot podgana. katastrofa........jaz sem kr rekla da ce nimajo kej bolj pametnega za rect naj bojo tiho,k njim ga ze nebom pelala cuvat,tko da naj zadrzijo za sebe komentarje...in to sem rekla kolegicam in sorodnikom,ker se nenormalno obnasajo. :-\ :-\ :-\ >:( >:( >:( >:( >:(             
ljudje so nesramni,mene je to prizadelo kakor da bi mi rekli da je moj otrok grd :( :( :( :( :'( :'( :'(

papa*sanci*


crna_sanja

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1063 : 22 November 2008, 20:07:35
maxi,kje tocno pa  kdaj je raztava?vstopnina ??? ???
nisem se nikoli bila,ker je dejansko to moj prvi pes,imamo pa ranc(oz.moj oci) in zivalce(pujske(sam ne vec,ker so nam jih ukradli),3 pse(sarplanince)ovcke pa kure ucasih) tko da sem blizo psov.sem pa imela doma ze od hrckov(ki so sestri po zuru ponoci parali zivce ko so glodali se  sama nevem kaj,pa jih je kr v kopalnico odnesla hehe) do  ribic (sem znala kot 10 letna mula zamenjat rolerje za dve ribice in to IZ REKE :o :o :o :o :o :o :o :o) pa mucke sem mela, zleht da si moral hrano obvezno pospravit ne na pultu puscat,ali pa ko si sedel obvezno noge na kavc dat ker je skos praskala ali grizla.....tko da sem mela pestro ,starsi so znoreli z mano,skos sem nekaj privlekla domov z razlicnim izgovorom ::) ::) ::) ::) ::)


nazadje sem imela muco,do nedavnega,in se je potepala     VALDA
imamo pa soseda ki hrani macke in pse in vse kar mu pride na dvorisce,ampak ne z briketami,ampak vsak dan sveza jetrca sla zena kupit v tusa in to so dajal ubistvo nasi macki,pa mleko,mi ji nismo dajal  ker je driskala.pa se breja je bla,in uglavem k nam je hodila sam srat,po celi garazi pa kurilnici....pa vcasih je prespala.pol je pa mladice skotila,in se je glih tko potepala pr sosedu nasproti in sem jo morala iskati da je prisla ker so mladi jokali ko so bli lacni pa sami,sama si pa vrat intak ni mogla odprt hehe,pol sem pa dala njo pa mladice v skatlo,sla do soseda ,potrkala in rekla :vi jo hranite,pri vas naj serje,kle jo mate,in jo je vzel hehe,mladice je oddal,njo pa obdrzal,in se prihaja k nam,ucasih prespi,sam odkar imamo loudya ne.tko da...smo pa sli v zavetisce kle v kocevju oz.prehodni dom,in niso hotli mladicev vzeti ??? ??? ??? ??? pa tako drustvo za zascito zivali,


no zdaj sem vam dala tri ure branja,upam da nisem zdolgocasla,lepo se mejte.papa

papa*sanci*


Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #1064 : 23 November 2008, 12:19:06
Botticelli-se oproščam poznemu odgovoru-smo bili včeraj cel dan zdoma. glede razstave-v zagreb ne gremo saj sem se namenila konkretnejše razstavljati drugo leto, začenši z ljubljano...  :)

Lio-pozabila sem ti napisat-tudi jaz sem si že dvakrat v ikei ogledovala tiste otroške igrače samo nisem bila ziher ali bodo zdržale zobke našega uničevalca-danes je namreč vlečno vrv na prafaktorje scufala  ::) tako da... morda bom naslednjič kakšno poskusno kupila saj niso drage tako da tudi če uniči ni nek problem...
glede komantarjev-hahahaha  :D ponavadi me tako debelo pogledajo da kar verjet ne moreš. kako goli če pa vidim da je kosmat?? ja, kdaj ga boste pa pobrili??  :D vse možne cvetke tako da zdaj že v štartu povem-kitajski goli pes-ta kosmata varianta-sta dve  :) potem pa nekako gre. potem pa, če me podrobneje vprašajo pa razlagam bolj natančno  :)
crna-sanja-ne se sekirat, važno da ga imate doma radi potem pa pusti vse tiste komentarje. nekateri znajo bit zelo neokusni. za mojo čivavo velikokrat rečejo da je kot podgana... na začetku sem jih grdo gledala zdaj pa se jim smejem ali pa naredim šalo iz tega. saj kaj pa češ drugače? se sekirat? brezveze... hecni so tisti, ki si niti ne upajo vprašat pa se potiho sprašujejo ko gredo mimo-ej, kaj pa je to, je čivava al kaj že?? ampak da bi pa mene vprašali pa ne upajo  :D jim ponavdi kar povem potem se pa opogumijo in pristopijo.
me pa veseli, ko berem da imate radi živalice-tudi jaz sem ljubitelj vseh živalic...  :) vedno ti vrnejo več kot daš



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1065 : 24 November 2008, 19:28:15
No super pol jo bomo pa naslednje leto več videli :)

Kar se pa tiče komentarjev mimoidočih, po enem času človek postane imun na vse pripombe in jih sploh ne registriraš več. Na začetku se še mogoče trudiš kaj odgovoriti na bedaste pripombe, potem si pa misliš, koga briga, če je folk tak primitiven naj kar bo. Tudi za babice in ostale ljudi se ne menimo, ker enostavno ni vredno. Če pa kdo kaj vpraša pa itak z veseljem odgovorimo :) Vse ostalo pa ignoriramo. Mam že poln kufer ker že 5 let poslušam bedaste pripombe na račun yorkice (ker je res miniaturna izvedba, manjša od večine plišastih igrač:)) in čez čas se res lahko nasmehneš in greš mimo in si misliš svoje oz. sploh škoda časa si karkoli misliti o bedastih izjavah.


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #1066 : 25 November 2008, 15:58:16
Eh...ti komentarji. Nobena stvar ni všeč vsem. Se sploh ne sekiram, če kdo komentira mojega psa. Včasih se nasmejim, ko kdo komentira na takle način: "Poglej tega revčka, pobrili so ga. Sedaj ga pa zebe. A ga ne boste nič oblekli?.":D Kupila sem ga zase in meni je všeč, je pa res, da sem tudi sama rabila nekaj časa, da so mi kitajčki sploh padli v oči. Z videzom me sprva sploh niso navdušili :P. Še vedno pa se mi zdi Cosmo z nepobritim gobčkom veliko lepši  :P :P :P.


Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #1067 : 25 November 2008, 19:43:05
No pa da se jaz tudi pohvalim če že vsi govorite o novih prijateljih. :P
Tudi mi imamo novo psičko, sicer ni več tako nova je pri nas že od julija, je pa PP-ka  Ground Ivy, zdaj bo stara 7 mesecev.Se pa tudi mi po vsej verjetnosti prikažemo z našo druščino v lj na razstavljanje.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1068 : 25 November 2008, 20:32:29
Kakšno slikico lahko pripopaš, da jo vidimo :) Kako je pa kaj Chanel? Nje tudi nisem nič na razstavah videla še.


lejca... vsak ima svoj okus, jaz prisegam na pobriti gobček  :P :P :P


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1069 : 25 November 2008, 20:46:39


še ena slikica nepobrite Lin, sicer se slabše vidi ker je z telefonom slikano, ampak vseeno se vidi da na bokih ni skoraj nič dlake več, samo na sredini hrbta se ji vleče pas dlake do repa. Sedaj bo že skoraj dva meseca odkar ni bila pobrita po hrbtu, ampak jo bom najkasneje v petek pobrila, ker je res ne morem več gledati take :) Gobček pa sem ji redno brila, ker so mi z pobritim gobčkom bolj simpatični kitajčki :)


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #1070 : 25 November 2008, 23:41:39
lejca... vsak ima svoj okus, jaz prisegam na pobriti gobček  :P :P :P
Sej vem, zato sem pa to napisala  :P :P :P.



Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #1071 : 26 November 2008, 08:07:36
Ja Chanel je zdaj dobila isto hiperaktivno prijateljico kot je ona, ker Lina je ful mirna, z Bladom pa se itak ni mogla igrat ker on leti en krog okoli hiše in more malo počivat (len je pa v letih je tud že malo).Tako da opazujemo cele ure igranja in laufanja.Z razstavami sem malo čakala da se umiri, ker je bila ful živa in se ji ni dalo dopovedati da more stati na miru,...Tako da sem računala da bi z Ivy in Chanel prišla v Lj, ampak ker je to še daleč ne rečem nič za sigurno.Hm slikic še nebo še Polona jih ni dobila  :-[, (razen po telefonu), zato ker mi ne grejo na računalnik dat me zaj***** kabel, tako da če ne prej se vidimo v Lj v živo,...
LP vsem goloritnežom in kosmatoritnežom,... :D



Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #1072 : 26 November 2008, 10:35:39
Amos, smo se mi srečali v Mb na razstavi?? Ker potem se spomnim obeh tvojih srčic  :) sploh malega puhka... Zdaj je že najbrž velika punčka...



Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #1073 : 26 November 2008, 13:32:30
Ja mislim da ja, ah točno ti si tista z onim lepim PP :o, ja, zdaj pa vem katera si.Ja naša punca je že kar velika,raste kot gobica, bo skoraj dorasla Lino in Chanel.No vsaj dokler ne doraste Blada je o.k :D



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1074 : 26 November 2008, 17:38:09
toliko vas že je?  :o jaz sem pa tudi čisto nekje zadaj, hihi. zdaj pa moram obvezno na obisk.  ;D


Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #1075 : 27 November 2008, 13:39:20
Ja varja smo se kar na hitro razmnožili, pridi na obisk, drugače pa bo poleti bolj veselo ko bodo mali kitajčki okoli letali :P (če bo vse po sreči seveda) ;)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1076 : 27 November 2008, 13:48:24
koga pa mislite pariti?? Chanel?


Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #1077 : 27 November 2008, 16:29:46
 ;D hvala Amos  :)
takrat smo na žalost morali hitro odditi čeprav bi jaz še full klepetala samo je sestra prišla pome, češ da gremo domov (ona pač ne ve kako je na razstavah ko v debato padeš  ::)) se pa zelo veselim, da vašo puffko vidim.  :) pa leglo boste imeli  :P o super  :P



Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #1078 : 27 November 2008, 16:30:56
sem pozabila dopisat da držimo pesti in tačke da bo vse ok  ;)



Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #1079 : 27 November 2008, 17:03:37
Ja enkrat naslednje leto bomo parili ( no ko bo gonitev), ampak računam da tam nekje čez 6-7 mesecev.Ja parili pa bomo Chanel ;D
Hvala katja, no pa upam da se kmalu spet srečamo  :)