Kitajski Goli Pes [Chinese Crested Dog]

**Jackie** · 594197

maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1110 : 03 December 2008, 10:24:45
V nedeljo sigurno delam, za soboto pa še ne vem. Se slišimo.



Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #1111 : 03 December 2008, 10:47:39
To itak. Lahko pa prideta še kak dan sem gor na divjanje. Snega sicer nimamo več, tako da postavljanje snežakov odpade  :P.

Amos, udeležba v Lj je obvezna  8) da se vsaj za en dan losaš usranih cunj in kastrol. Če boš sama (psi so tako ali tako vključeni), lahko iz sobote na nedeljo prespiš pri nas, da se ne furaš gor pa dol.
E, pa preselili smo se. Nisem več tam kjer smo slikali Linine kitajčke.

Sem videla, morem rečt da imaš super lepo hišo, mi je ful všeč, upam da se tudi super počutite v njej.Čestitam!
Sicer pa bi res bil že čas da malo dam možgane na off, ker delam kot budalo, saj veš 8 ur v službi pridem domov me čakajo lačne in čohanja željne živali, mali otrok ki je v obdobju izredne ipike in mi pobere še zadnje atome energije pa da ne govorim o umazanih cunjah (malo preoblačimo 3 krat dnevno), kuhanju kosila, grmadah posode, čiščenju,...Pa še Sašo dela 20 ur na dan, ko pride domov samo spat in jest, tako da sem za vseh 9 živali sama.Eh nebom več jamrala glejmo pozitivno.Glede razstave pa se bomo še vse zmanili.Pa hvala za povabilo, bom videla kako bo naneslo :)



maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1112 : 03 December 2008, 13:03:35
Ja, super smo. Moram rečt, da Lumar je res zakon!



Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #1113 : 04 December 2008, 14:46:56
maxi lahko pa mi pošlješ tvojo št. mobitela po zs pa ti pošljem slikice preko mms ;)



maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1114 : 04 December 2008, 15:26:37
Poslano in komaj čakam na slikice!



crna_sanja

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1115 : 07 December 2008, 20:07:48
oooo čer,kako smo?sem malo prisla pogledat,me komp tko zaj... da nic ne morem.kako kaj kitajcki?nas uziva na kavcu,ker druzga itak ne zna skoraj hihihi.se beremo.papa

papa*sanci*


maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1116 : 07 December 2008, 22:40:57
hoj!
naša dva pa sta se ravnokar nehala podit. cca eno uro sta se loviila, skakala drug na drugega, si kradla kosti iz goveje kože...... in sedaj sta končno omagala. Sta se kot dva hloda zleknila na kavč. ;)



Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #1117 : 09 December 2008, 13:52:27
maxi  ;D, moreš videt naše 3 ko se zalaufajo in norijo tak da jim sploh ne uspeš sledit :P, sem jih parkrat probla slikat pa brez uspeha, ker ujamem samo kakšen rep,.. :D




Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #1119 : 09 December 2008, 21:17:01
 :D hahahaha maxi kok sta dobra. Spaček je že cel poba, kok hitro je zrastu :) in kok je Belko na zadnji fotki  :-* res je luštkan. ma ej, smotka jaz, res se moram oglasit (ko zakleto so ravno četrtki čist zapolnjeni). evo-prednovoletna obljuba-še letos pridem gor! pridemo  ;D

takole vam pa Noonko izpod Katarine gor jezička kaže  :P




maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1120 : 10 December 2008, 00:58:53
Nonko, lumpa, kaj mi pa jezika kažeš?
Na, ne boš mi ga samo ti kazala  :P :P :P  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

O, prednovoletna obljuba  :), I like it!



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1121 : 10 December 2008, 11:02:43
maxi, lepe slike! :) Imaš slučajno kakšno od Spačka v razstavni pozi?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1122 : 10 December 2008, 13:11:36
Ne žal nimam. Upam, da nastanejo na ljubljanski razstavi. sicer pa nas takrat poišči. Bomo imeli mali post-novoletni žur kitajskh golih psov.
Punce ste za stvar?



Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #1123 : 10 December 2008, 15:04:08
aha!!!!  ;)



crna_sanja

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1124 : 11 December 2008, 17:53:30
matr jst pa gledam zakaj ne morem odgovarjati,heheh.pa nisem prijavljena........
maxi koooooooook lepe slikce.........
loudy je pa tok hecn,reces moj moj,pa zacne lucke dajat po obrazu hihi
maxi kako to da ma space tok gor useska,loudy jih maloooooooo kdaj dvigne.pa se to more bit praznik hehe...pridte kej v kocevje hehe

papa*sanci*


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1125 : 11 December 2008, 18:40:13
Predvidevam da imata oba normalno postavljena ušesa. Ampak ker je Loudy tudi semicoated različica, ima verjetno toliko dlake na ušesih, da je dlaka enostavno pretežka in povleče ušesa dol. Zato se jih običajno pobrije če je preveč dlake na ušesih.

Drugače pa ušesa naj bi bila postavljena, lahko pa se glede na razpoloženje spreminja višina. Recimo moja Lin ko je zelo pozorna ima ušesa ful postavljena gor, kot normalni psi :) Ko je pa utrujena pa so ušesa postavljena, ampak nižje, se pravi štrlijo iz glave pod drugim kotom :) :P
Sestrica od Lin pa tudi večinoma sploh noče postaviti ušesa gor in jih ima zložena običajno. Zdaj to je lahko tudi ker je hrustanec omehčan in ni bilo od malega vredu lepljeno. Ker ona je tudi prišla k svoji sedanji lastnici pri starosti 5 mesecev in je po karakteru bolj plaha, kar je po mojem izključno posledica malo premalo socializacije v rani mladosti. Ampak nazaj k ušesom, ona ima tudi malo več dlake na ušesih kot Lin, ampak vseeno ne toliko, da bi to povleklo ušesa dol. Postavi jih gor res zelo redko.

Ampak pri maldem psu bi jaz vsekakor pobrila pretežka ušesa zaradi tega, da bodo res vredu postavljena in se potem kasneje pušča dlaka na ušesih.


maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1126 : 11 December 2008, 19:02:47
Sanja, Space je že kot mladič imel zelo visoko nasajena ušesa in tudi močne hrustance v ušesih.  Njemu nikoli ni bilo potrebno povijati ušes. Kako je bilo z Laudiejm bi morala vprašati Pijo.
Druga stvar pa je, da je strašno suveren, ni plašen, zato ima večinoma ušesa gor in je pripravljen na raziskovanje.



crna_sanja

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1127 : 11 December 2008, 20:03:10
pa loudy ni neki plasen tko da nevem,malo kdaj dvigne,pa se to ne cist pokonc

papa*sanci*


Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #1128 : 12 December 2008, 14:03:36
čisto OF-Sammy, sem te včeraj v NUK-u videla? Ena punca ti je bila tako podobna, bila je še z dvema prijateljicama samo sem rekla, mah, dvakrat sem te videla, si ne bom zdaj tam sramote delala če ne bi bila :) če si bila živijo :) če ne pa drugič :)



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1129 : 12 December 2008, 18:07:56
Smo bile v NUK-u, ja. :) Zaradi enega projekta, bomo kmalu rabile vašo pomoč. ;) Pošiljam pozdrav nazaj! :) Jaz te nisem videla.  :-[ Drugače sem pa jaz tudi bolj ziheraški tip, hehe. :D

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1130 : 19 December 2008, 16:39:21
Nekaj novih slikic, včeraj po kopanju :)

˝...a je zdaj konec česanja?...˝




Lin oz. Zajček :)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1131 : 22 December 2008, 20:27:55
En filmček od danes ...

http://www.youtube.com/watch?v=yItrMfdzweY

In še voščilnica v priponki...


Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #1132 : 23 December 2008, 10:38:33
 ;D luštkan filmček-ima Lin tak cartan zvedav pogled  :P

enkrat moram tudi jaz kaj posnet. sej pripomočke imam samo lotit se je treba. ti ostane prav lep spomin ne takšne čudovite trenutke...



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1133 : 23 December 2008, 11:23:29
Jaz mam že cel kup podobnih filmčkov :) Samo običajno ona zazna kdaj snemam in potem neha delati karkoli je že delala in se ji ne da sodelovati :)
Tukaj je bila glih prav utrujena, ne preveč aktivna (je blo še prezgodaj, okoli 12 ure dopoldan :)) Pa seveda sem imela v roki priboljšek. Ampak se je res lepo postavila (no ja se zna tudi boljše, ampak je vsaj stala pri miru par sekund :)) Samo na žalost ni niti pobrita niti pričeske ni imela porihtane :P

Drugače pa ja, ima taki pravi pogled :) Mi je zelo všeč da se kitajčki nikoli ne zresnijo in ostanejo igrivi kot mladički :) Seveda po dobrem 12 urnem spancu  ;D ;D ;D

katja...bi bilo pa fajn videti kakšen filmček od Nooni :)


AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #1134 : 23 December 2008, 12:40:13
Lepotička ;D

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1135 : 23 December 2008, 12:53:51
iiii, kako je fletna.
Meni je pa prav všeč ker ni spedencana u nulo. Je večja frajerka.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1136 : 23 December 2008, 14:42:14
Res je carica s temi netopirskimi ušesi! :-* ;D Voščilnica mi je pa noro všeč!

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1137 : 23 December 2008, 14:50:32
:) Lin ima res velika ušesa, samo najbolj hecno je da so tudi kitajčki s še večjimi ušesi :) Jaz se spomnim ko sem jo dobila in smo šli prvič na sprehod z Ganyjem in Nino, se je meni zdelo da je kaj narobe z Lin ker ima res fuuul večja ušesa od njega :)
Drugače so mi pa njeni uhlji zakon, in za moj okus mora imeti kitajček raje malo večja kot premala ušesa :)

maxi... ja blo je posneto v trenutku navdiha, ko me je glih motila med delom, pol jo pa moram običajno malo zlaufati :) čeprav se niti ne vidi, ampak že ene 2 tedna ni bila pobrita na filmčku :) Edino zredila se je :) Zdaj je res taki mali debelušček :)


AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #1138 : 23 December 2008, 15:01:25
Meni so tudi zakon velika ušesa... Nujna "oprema" kitajčka  ;).

Zredila??? Kako ti rata. Jst se že par mesecev trudim da bi malo poredila Fira pa mi ne rata. Nima časa jest :(

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1139 : 23 December 2008, 15:26:51
kaj bi pa ti na Firu poredila??? Meni se zdi on popoln mišičnjak, res ma super izoblikovane mišice in več kot idealno postavo za to starost. razen če ni drastično shujšal od Zagreba, kar pa dvomim :)

Drugače pa recept je naslednji, morš imeti psa ki poje vse :) Lin dobiva res zelo malo briketov, probamo davati čim več svežega mesa, hrustanca in primernih kosti, sedaj smo pa že 3 tedne doma pri starših, tako da dobi skoraj vsak dan še kakšnega pečenega piščanca in kosti - kosti in hrustanec iz prsi dobi lahko kompletno, votle kosti pa ji držim v roki da pogrize končne dele, tam ko je hrustanec in kost, ostalo gre pa v koš. No v glavnem ob taki hrani se ni problem zrediti :) In pol še vmes dobi od vsakega malo, kar pač pade z mize, ... mi smo bolj popustljivi glede tega in jaz jih hranim tudi z mize, pač moja odločitev :) Na srečo pri nas zadeve niso presoljene ali začinjene :) Res moram priznati da dobi vse za probati kar jaz jem, ampak pač mini koščke  ::)