Kitajski Goli Pes [Chinese Crested Dog]

**Jackie** · 594149

AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #1170 : 09 Januar 2009, 10:35:18
uuuiiiiiiii, lejca super slike ;D.
Še en "nori" kitajček oz. kiajček ki je "pravi pes".
Mi smo se pa učeri po doooolgem času pobrili... Fir se že celo dopoldne trese (odkar smo prišli iz sprehoda). hahahahhaha Mu je bolj všeč ko je malo zaraščen :P

Joni, glede revije. Pisanje je moja šibka točka... Mogoče se pa drugo loeto opogumim ko bo tudi več za povedat ;D

lp

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1171 : 09 Januar 2009, 11:34:31
lejca... super fotke :) Komaj čakam da gremo na kakšno norenje, da se malo zlaufajo še skupaj :) Ampak moramo počakati na februar, ker se je Lin začela goniti... ::)

Joni...hvala za info. Na žalost mi letos nimamo kaj dosti za povedati, smo bolj zanemarili razstavljanje in tudi aktivnosti, ampak če bo vse po sreči potem naslednje leto ob tem času sigurno sledi kakšen prispevek :)

aika b... ja verjamem da je pri Firu kar razlika če je pobrit ali pa ne :) kako se vam obnese on oranžen Hurrta plašček?


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #1172 : 09 Januar 2009, 11:37:11
Uf, Lejca, Kozmo je res pravi pozerček. Lepotec....  :-*
Lp, Katja



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1173 : 09 Januar 2009, 13:15:09
Tinkara, bi se dala mogoče dobiti lanska revija (v primeru, da je kakšen izvod še ostal)?

Lejca, a vidva prideta tudi pofirbcat na razstavo?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Odgovori #1174 : 11 Januar 2009, 06:35:25
Sammy, bom preverila, ampak mislim da bi se moral ostati kak izvod. Prosim poslji mi na ZS tvoj domaci naslov in ti bom poslala revijo.

Katja - obstaja tudi rubrika "razstavni uspehi" kjer bos nastela samo uspehe na razstavah in pripela kaksno slikico :)



Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #1175 : 12 Januar 2009, 16:49:16
Katja - obstaja tudi rubrika "razstavni uspehi" kjer bos nastela samo uspehe na razstavah in pripela kaksno slikico :)

hahahaha, ja tudi to bi se dalo napisat... Mogoče se pa res spravim:) če ne pa drugo leto...

aika b... ja verjamem da je pri Firu kar razlika če je pobrit ali pa ne :) kako se vam obnese on oranžen Hurrta plašček?
Oranžen flisek je super. Ima ga ko je res mrzlo, drugače pa ima volnen puli v katerem lažje nori.

Mi smo se pa ta vikend mudili v Insbrucku. Švicarsko kitajska odprava se je zopet super zabavala, vmes pa smo obiskali še državno in mednarodno razstavo. Švicarji so totalno razturali in tudi Fir se je odrezal super. Oba dni je bil prvi v razredu mladih ;D. Razočaranje sem doživela ko sem ugotovila, da v avstriji ni več BIS-a za mlade (baje naj bi pobral preveč časa), tako da se v BIS-u nisva pokazala. Prilagam 2 slikice.





Se vidimo v Ljubljani!

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #1176 : 12 Januar 2009, 17:24:18
crna_sanja, kaj ti prodajaš svojega kitajčka na bolhi?

Lp Gaja



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1177 : 12 Januar 2009, 19:35:51
Čestitke Firu ! Odličen uspeh! :) A samo na slikici zgleda ali je Fir res malo zrasel od zadnjič :) No skratka komaj čakam vikend da ga malo prečoham :)


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1178 : 12 Januar 2009, 20:26:46
Ful dobre slikice! Čestitke!! :D

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #1179 : 14 Januar 2009, 10:29:05
Hvala za ?estitke ;D.

Ne vem ?e je Fir zrastel, samo v rokah ga drži punca ki obvlada (hvala Nina) in je super postavljen. Mogo?e zato izgleda "bolj resno". Druga?e pa je isti klovn ;)

Smo se slikali po razstavi. Jaz kot fotograf in punca ki razstavlja v JH s Firom. Izgledal je ?isto druga?e, tekel je kot bi se razstavljal že 100 let, stal je kot pravi mojster... Sem bila totalno navdušena. Zdej se morm pa samo še jaz nau?it :P. Zdej vem zakaj ljudje najemajo profi hendlerje ;).

Se vidimo v Ljubljani!

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #1180 : 14 Januar 2009, 11:26:10
u, malo sem pozna vendar ?estitke tudi z moje strani :)
druga?e pa ja-profi handler lahko naredi marsikaj dobrega, zna delat s psom vendar enako je pri lastniku, ki svojega psa najbolje pozna in ve kaj izpostavit ali obratno  :)
?eprav jaz se s tem ne obremenjujem  ::) ve?.... ?e gre gre, ?e pa ne pa pa? ne. samouk-nimam kaj :) lahko se samo trudiš bit boljši, ampak vsak ima kdaj slab dan...
pa sploh Katja, saj vama gre v ringu odli?no  ;)



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #1181 : 14 Januar 2009, 13:16:11
?estitke, razturata.
Druga?e pa je ful razlika, ?e psa handla nekdo, ki obvlada. Meni se ne da kaj preve? vaditi, niti pred razstavami, pa se greva malo zabavat  :).
Zdej bova itak naredila malo daljšo pavzo z razstavami. Cosmo je pa? dobil noro lastnico in mora trpeti njene fore  :P. Zdaj hodimo skoraj vsak dan eno uro po snegu.


Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #1182 : 14 Januar 2009, 14:05:13
Lejca, same thing here. Jaz grem zato da se malce pozabavam ampak nek pretirani navdušenec pa nisem. najraje jih gledam kako se podijo po travniku in kako uživajo. vsaka ?ast tistim ki zmorejo. mi smo poskusili, malce bomo še vztrajali za hec, da vidimo kako to gre potem bomo pa razmišljali dalje... zelo rada imam kaj bolj aktivnega kot je agility samo ne za tekmovanje pa? pa ljubiteljsko :) morda poskusim v prihodnosti tudi to :) za takega aktivneža kot je Nooni bi bil to pomoje bolj užitek  ;)



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #1183 : 14 Januar 2009, 20:00:02
Tudi jaz že dolgo razmišljam o agilitiyu, pa zaenkrat nimam casa. Bo treba najprej pasjo šolo dokoncat, potem pa zacnem s treningi.
Cosmo drugace ful uživa, ko skace cez ovire. V poletni šoli smo si med drugim tudi postavili ovire in Cosmo je zelo užival. Delali pa smo preskoke, tunel in slalom.Tukaj je nekaj slikc.


maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1184 : 16 Januar 2009, 09:13:06
Kašna fletna žverca je Cosmo na teh slikah! Komaj ?akam, da ga enkrat vidim tudi v živo.
A v Ljubljano na razstavo pa pridete?



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #1185 : 18 Januar 2009, 14:29:47
Danes sem srecala Feara na razstavi in moram re?t da je pravi lepotec  :-* Njemu so ble pa ful nase babe vsec hehe  >:D :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1186 : 18 Januar 2009, 20:21:36
Firko, ?estitke za vse razstavne uspehe tega vikenda ;)









Pa še ena se mi zdi tudi forumaškega kitaj?ka ;)




AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #1187 : 19 Januar 2009, 08:55:41
uuuiiiiiiii evo ga črnuhca :D.
Ninci lepo te je bilo spoznat in hvala za slikice in čestitke. A bi mi jih lahko prosim poslala na mail da jih dam v moj album (če seveda lahko). Na zadnji slikici je pa Space :-*

In še enhrat hvala Nini (Rinchy) za super hendlanje. Fira je predstavla fantastično. Sicer ga sama nisem vidla (se nisem upala do ringa hahahahahah ampak so mi povedali da sta bila fenomenalna).

Žal mi je edino, da smo bili ful leteči in nismo kej dosti čvekale. Maxi pa drugič... Hvala za bandidosa in družbo kar smo bili skupaj. Se vidimo na kakšnem norenju. Rezultatov žal ne vem ker nisem spremljala...

Danes sem srecala Feara na razstavi in moram re?t da je pravi lepotec  :-* Njemu so ble pa ful nase babe vsec hehe  >:D :)
Sarci hvala. Tvoje babe so ga pa čist fascinirale. Sem ga jokajočega odvlekla stran  ;)

pozdravček Katja

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1188 : 19 Januar 2009, 09:27:06
Ja na zadnji sliki je moj Spačko oz. na razstavi - totaly Lost in Space  ;D
Revež je bil tako vznemirjen kot še nikoli. A v nedeljo je počasi prišel k sebi.

Katja, ni panike, sem bila tudi sama v nedeljo precej leteča, pa še glava me je bolela kot pri norcih. Škoda le, da nisi mogla probati tortice v soboto. Smo jo zmazili tik tak.

Fearu čestitke za rezultate. Resnično se je razvil v prekrasnega psa. Samo počakaj par mesecev, da še moj pridobi na mišicah, pa te bo spet namahal  :P.
Čestitke tudi Fear-ovi sestrici, katera je v soboto dobila med juniorji BIS 2, v nedeljo pa vem le, da je bila best junior med kitajci. Ta mala je ful fletna in eno prijazno bitje.

O, saj res. Danes bom Belčka spremenila iz powder puff-a v golega kitajca. Slikice sledijo. lp, Katja2



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1189 : 19 Januar 2009, 09:34:09
Tudi mi smo se imeli super v soboto na razstavi, čeprav smo samo šli malo pofirbcat. Mala Nooni je res lepotička in Spacy je mali hiperaktivnež :) Malo smo se družili, malo spremljali kitajčke v ringu :) V sobot je BOB dobil Zorrazo Jabba the Hut.

Na specialki v soboto nas ni blo, ker sem delala v sosednjem ringu. Sem pa prej videla Fira, ki je itak faca :) škoda da ga nisem videla v ringu, ampak naslednjič :)
Na specialki je BOB dobila psička Badcash Beegee, med mladimi pa je blestela Stars at sea Fallen Angel in zmagala v razredu maldih, ter dobila 2.mesto na BIS specialke med mladimi. Res zelo lušna psička in obvlada razstavljanje kot profesionalka :)

Se priporočam za kakršne koli slike kitajčkov, naše slike iz sobote so bolj slabe, ampak ko jih uredim jih objavim.

Skratka komaj čakamo naslednjo razstavo :)


Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #1190 : 19 Januar 2009, 10:18:25
Tudi mi smo se imeli super. Fajn družba, lačni in žejni nismo bili (Hvala Katja2  ;)), malo smo se pokazali v ringu, ugotovili da rabimo še malce vaje  ::) nas je prvi sodnik zelo navdušil, drugi malo manj a tako je :)  skratka, lepo je bilo.

Spaček in Fear sta bila pa tudi super-čestitke  ;D

Zvečer pripopam kakšne slikice...



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #1191 : 19 Januar 2009, 12:03:56
Tele kitajčke sva pa z mami občudovali. Še ne dolgo nazaj je bila navdušena nad metuljčki, zdaj pa si je malo bolje ogledala kitajčke in  :o Se mi zdi, da sva božali spacea, občudovali pa vse po vrsti. Je preprična, da bo nekega dne kitajček pri nas. Pa veliki švicarski planšarski pes. Kombinacijo kot jo ima Aika B, če se ne morim  ;)



AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #1192 : 19 Januar 2009, 13:02:28
Samo počakaj par mesecev, da še moj pridobi na mišicah, pa te bo spet namahal  :P.
V to ne dvomim. Bi se pa rada temu izognila zato predlagam, da se v podoče potrudiva in jih probava dat v različne razrede  ;D

Firova sestrica je res prekrasna in tudi razstavlja se fenomenalno (glede na to da je bila to njena 2 razstava  :o), je oba dni premagala Fira za JBOB.

V sobot je BOB dobil Zorrazo Jabba the Hut.
Zanimivo da je bil v nedeljo pa "samo" tretji med mladimi :P

Vsi ki imate slikice začnite popat...

Tele kitajčke sva pa z mami občudovali. Še ne dolgo nazaj je bila navdušena nad metuljčki, zdaj pa si je malo bolje ogledala kitajčke in  :o Se mi zdi, da sva božali spacea, občudovali pa vse po vrsti. Je preprična, da bo nekega dne kitajček pri nas. Pa veliki švicarski planšarski pes. Kombinacijo kot jo ima Aika B, če se ne morim  ;)
mi2ni3 švicar in kitajcek super preverjena kombinacija. Mali misli da je velik kot svicar.

Se vidimo verjetno v Celju. Bova s Firom poskušala zaključit mladinski šampionat.

lp

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1193 : 19 Januar 2009, 14:15:26
Tako ... jaz sem uspela slikice urediti. Žal vseh psov ni gor, ampak vseh nisem imela priložnosti poslikati tako kot je treba. Tokrat sem še kar zadovoljna z njimi. V soboto nisem utegnila priti, zato mi je žal, da je spoznala Nooni, no kakorkoli, če ne prej pa februarja v Celju.

Slikice so tukaj.

Torej,

Spaček:


Fear:


Gole riti (Spaček in Fear) :P :


Fearova sestrica Sienna:


Kontroverzni Tango (Zorrazo Jabba the Hut; moram prilepiti, ker mi je sprednja polovica psa všeč ;D, pa še moje najljubše barve je :-[) :


Pa še nekaj za Botticelli :):

Mashama Mazi Rus Maisha:


in ...

Sun-Hee's Special Edition 8):

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1194 : 19 Januar 2009, 17:30:22
V to ne dvomim. Bi se pa rada temu izognila zato predlagam, da se v podoče potrudiva in jih probava dat v različne razrede  ;D
ok, ne grem v Celje, samo potem moraš pa ti špricat ostale razstave  :P ;D

Firova sestrica je res prekrasna in tudi razstavlja se fenomenalno (glede na to da je bila to njena 2 razstava  :o), je oba dni premagala Fira za JBOB.
Lahko da je Space boljši od njega (to sama zelo težko sodim), a je Zorazo v soboto zjutraj čisto upravičeno zmagal. Naš Space se je obnašal nemogoče in je bil popolnoma Lost in Space.
Nad rezultati ne pritožujem, ker vem, da moj pes ni imel dovolj ring dresure in je rezultat tak kot je. Sem pa zelo vesela, da je bil iz razstave do razstave bolj umirjen in v nedeljo je celo lepo hodil in nekako preživel tisto minuto na mizi.
Moram Pio malo začopatit, al pa če naredimo ure handlinga.  8)

Sammy in ninci bi mi lahko poslali slikice na email katja2.pustovrh(afna)gmail.com



maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1195 : 19 Januar 2009, 17:34:41
Sammy, drugič me pa lahko pocukaš za rokav in poveš katera si. Saj nisem tako grozna kakor izgledam.
Pa še tortico bi dobila, če bi me pocukala. Prav ti je! :P



AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #1196 : 19 Januar 2009, 18:31:53
Sammy,
super fotke... Vedno ti uspe vse tako lepo ujet... Prva od spačka je fenomenalna... Kako mu čupca vihra ;)

Maxi,
a te je zajela razstavljalska mrzlica :P? Evo ce dobim v Celju PRM me do vmesnih ne vidiš. hahahahahahahaha
Jst nisem hotla rečt da je Space boljši od Zorrazo Jabba the Hut oz. da je slabši. Mi je samo hecno da je pes en dan BOB, naslednji dan pa 3. v klasi. Imata pa vsak svoje prednosti in sta mi oba čisto všeč (Zorrazo mogoče malo prevelik in Space se rabi še malo nabildat). hahahahahaha kok sem pametna ;)
Jah trenirat bo treba... 

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #1197 : 19 Januar 2009, 18:35:48
No, kot sem  obljubila slikice... kvaliteta slik je poden ker je bilo v šotoru res temno. tako imajo vsi psi oči bele in rdeče  :-[ 
Sammy, Nooni boš vsekakor lahko še videla na razstavah  ;) ali pa kje drugje-nas je povsod polno :)

dve razstavni-Spaček in pa Noonko





pa še dve iz ringa-na prvi smo še malo počasi, na drugi pa že laufamo  ::)






lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #1198 : 19 Januar 2009, 20:03:19
Čestitke vsem.  ;D
Slikce so vse ful dobre.
Ful mi je žal, da nisem imela časa priti na razstavo.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1199 : 19 Januar 2009, 22:26:28
Joj, maxi, jaz sem pa bila prepričana, da smo se že srečali ...  :-\ Jaz sem bila tista, ki sem te vprašala, kako je šlo v soboto, kdo ga je hendlal ...
Pa še tortico bi dobila, če bi me pocukala. Prav ti je! :P
Potem pa še dobro, tako in tako pojem preveč sladkarij. ::) Aja, zdaj sem se spomnila, da ste se nekaj menile na forumu ... Vse najboljše! :)

Aika B, hvala, ampak priznam, da tokrat ni nobena pametna uspela od Feara ... Bo drugič boljše.

Mi je samo hecno da je pes en dan BOB, naslednji dan pa 3. v klasi.
To je žalostno. Sicer me ni toliko po razstavah, ampak kjer sem bila, so se sodniki redko držali standarda in ocenjejevali v skladu z njim. Včasih gledajo na osebno preferenco (recimo po barvi, varianti, tipu...), včasih so vmes kakšni dogovori, včasih ocenjujejo napačno stran vrvice, včasih ... To je veliko tveganje, ja ... Ampak jaz sem še vedno optimistična v pravičen svet.  :)

Katja, super!

Lejca, škoda, da te ni bilo ...

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard