Kitajski Goli Pes [Chinese Crested Dog]

**Jackie** · 594154

maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1290 : 23 Marec 2009, 12:04:11
Kdaj pa je vzrejno in kje?



AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #1291 : 23 Marec 2009, 12:39:58
Kdaj pa je vzrejno in kje?
v nedeljo 5.4. ob 9.00 v Mariboru (KD Tabor). Pes mora bit star 1 leto (če se ne motim) in pa vsaj 10 dni prej je potrebno poslat kopijo rodovnika in ocenski list če je bil pes na kakšni slovenski razstavi.
A bo tudi Spejsek prišel?

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1292 : 23 Marec 2009, 13:44:24
Itak da zgleda kot črnka :):) Samo da ji nebo naškodilo vse to sončenje :):):)

SIcer pa itak, tam kjer bo vzrejna je ful lep travnik tako da upajmo da se bodo lahko lepo nalaufali :) Pol gremo pa še kam na kavico če boš za :)


maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1293 : 23 Marec 2009, 19:30:39
Space še nima enega leta  ;)
Škoda, kaj ne. Drugače pa vam kar zavidam. Sem prepričana, da se boste imeli lepo.



Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Odgovori #1294 : 24 Marec 2009, 18:59:06
Ja, tako je, kuza mora dopolniti 12 mesecev, da lahko naredi vzrejni pregled  :)

No, jaz upam da vas vidim kitajcke v cim vecjem stevilu! Ce bo lepo vreme, je KD Tabor res super, imajo travico in moznost se lepo nalaufat  ;D Ce bo kdo rabil navodila kako priti do tja, me kontaktirajte.

Katji pa sama pripeljem na vzrejnega njenega najljubsega papilloncka  ;)

Lep pozdrav,

Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #1295 : 24 Marec 2009, 21:35:57
Katji pa sama pripeljem na vzrejnega njenega najljubsega papilloncka  ;)
meni se je žal dopust zamaknil za en dan tko da se namesto v soboto vračam v nedeljo in bom žal mogla spustit vzrejni pregled. Fear bo vseeno prisoten.
Tko da Joni mi je že zdej žal da bom zamudila Filoujčka... Upam, da bom mela še kakšno šanso da ga vidim ;D

uživejte maksimalno,

lp

Katja

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1296 : 25 Marec 2009, 10:17:13
Ja škoda da te nebo... sicer pa itak bomo pol organizirali eno norenje tako da ni panike. :)


Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #1297 : 02 April 2009, 08:20:09
meni se je žal dopust zamaknil za en dan tko da se namesto v soboto vračam v nedeljo in bom žal mogla spustit vzrejni pregled. Fear bo vseeno prisoten.
Tko da Joni mi je že zdej žal da bom zamudila Filoujčka... Upam, da bom mela še kakšno šanso da ga vidim ;D

uživejte maksimalno,

lp

Katja

Jaz sem pa računala na to da prideš bi se rada nekaj pogovorila s tabo  ;)
Bom te kontaktirala,...



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1298 : 02 April 2009, 16:17:35
Firck  :-*









lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1299 : 02 April 2009, 19:29:28
Vidim da se je udobno namestil :):):) No mi že komaj čakamo nedeljo in upamo na toplo sončno vreme :)

Nina... jaz mislim da ti kitajček ne uide v kratkem :) :):) Zdaj ste se že tak navadili da ne morete biti doma brez gole rite :)


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1300 : 02 April 2009, 19:40:20
Ja, cist je ze domac - cez dan in ponoci je na postelji, zvecer na kavcu.... ;D In ja, se bojim, da mi bo ful manjkalo, ko bo se Fear sel. Ze v petek zvecer je blo nekam cudno prazno, ko sta sla Phara in Lego,.... Mogoce pa kdaj, nikoli  ne ves  >:D :D

V nedeljo bo pa baje soncek in 20°C! 8)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #1301 : 04 April 2009, 11:50:18
 ;D Pravi sonček je tale Fir bi bila lepa kombinacija z mojo Chanel (black and white), no tud jaz komaj čakam na jutri  ;D



Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #1302 : 04 April 2009, 11:51:05
Ja, cist je ze domac - cez dan in ponoci je na postelji, zvecer na kavcu.... ;D In ja, se bojim, da mi bo ful manjkalo, ko bo se Fear sel. Ze v petek zvecer je blo nekam cudno prazno, ko sta sla Phara in Lego,.... Mogoce pa kdaj, nikoli  ne ves  >:D :D

V nedeljo bo pa baje soncek in 20°C! 8)

Rinchy a ti jutri pripelješ Firčka?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1303 : 04 April 2009, 12:06:25
Amos...a ste že kaj testirali Chanel? Mislim pregled očk ( za dry eye in ostale zadeve), prcd-PRA, pa pogačice?


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1304 : 04 April 2009, 12:19:07
Rinchy a ti jutri pripelješ Firčka?
Ja, jaz ga pripeljem. Se vidimo  :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1305 : 04 April 2009, 12:57:27
No superca :) A boste že zjutraj takoj tam? Kolikor vidim se začenja ob 9ih.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1306 : 04 April 2009, 13:07:16
No superca :) A boste že zjutraj takoj tam? Kolikor vidim se začenja ob 9ih.
Mi bomo okrog pol 9 ze tam. A je kaj doloceno, kdaj je kdo na vrsti?

Vceraj sem Feara uspela pobrit po telesu, danes naju caka se glava in kaksni detajli. Verjetno ne bo cist perfect, ampak upam da bo vsaj priblizno ok   :-[ :D

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #1307 : 04 April 2009, 14:04:09
Po mojih informacijah je prijavljenih okrog 50 psov tako da se bo zgleda kr čakalo, tako da mi nebomo nič pred deveto tam.
Botticelli glede testov po mojih informacijah se Dry eye ne da testirat predhodno, kar se pa ostalih zadev tiče pa nič skrbet bo testirana pred paritvijo.



Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #1308 : 04 April 2009, 14:15:45
Amos...a ste že kaj testirali Chanel? Mislim pregled očk ( za dry eye in ostale zadeve), prcd-PRA, pa pogačice?

Ali si ti mogoče dala testirat, ker ne vem v čem je finta ker če ga ima tako veš, ne vem zakaj bi mogla dati testirat saj nisem neumna ???



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1309 : 04 April 2009, 14:50:18
Nič tako burno reagirati, samo zanimalo me je :) Glede na to da si naglas omenila možnost paritve :)

Jaz še vedno nisem 100% ali bi Lin parila, vsekakor pa bo imela opravljene vse teste, ki so možni za narediti :) Trenutno je Optigen testirana za prcd-PRA in je normalna, čaka nas pa še test za pogačico,nevro  pregled pri Matkotu (za mojo dušo :))  in pregled očk verjetnopri dr. Čopovi v Lescah. Na vzrejnega pa grem ker če je že glih prilika, in ker se bo gonila avgusta, pred jesenskim vzrejnim. In če jo mislim pariti, če bodo VSI testi ok, potem jo moram sedaj naslednjo gonitev, ker bo maja že 3 leta stara babnica :):)

Glede testiranja za dry eye sem se narobe izrazila, testiranje produkcije solz sem mislila. (zaradi očetove strani sprašujem)

Nobeden ni rekel da je kdorkoli neumen, bilo je normalno vprašanje. Glede na to da nobena zadeva pri nas ni obvezna in me firbec mantra :)


Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #1310 : 04 April 2009, 15:16:13
Ne ne sploh se nisem razburila, me je zanimalo samo če veš da se da to kje testirati, ker meni so rekli da se testira oz. da se da potrditi samo v primeru da pes dry eye ima, ne pa da se da to preventivno testirati, ker solznice so ok, bi pa dala če bi se dalo preventivno testirati če je možni prenašalec in nisem bila ziher o čem govoriš.Ker so meni vet. rekli da se preventivno testirati ne da.Smo tud že za Lin spraševali in ker ne gre smo jo umaknili iz vzreje.
Nisem pa se razburila sem misla da kaj veš oz. da so me kaj nasrali ko sem spraševala ;)
Itak pa bi zato rada dobila Katjo ker sem videla da je ona vse testirala na enem mestu in mi je bolje to pa bi izbrala isto varianto če bi bilo možno.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1311 : 04 April 2009, 15:40:33
Ja na žalost se ne da testirati za dry eye, ampak tudi veliko ostalih očesnih bolezni se še ne da testirati, so pa prisotne pri kitajčkih. Zato je pomembna letna kontrola oči pri usposobljenem veterinarju, da spremljaš kaj se dogaja z očmi. Jaz bi na tvojem mestu definitivno probala ugotoviti kako so ostali iz legla, pa kako je z ostalimi mladiči od Amisa - ki niso bili od tvoje Lin. To ti tudi lahko da en podatek. Ziher pa itak ne moreš biti. Mislim pri nobene psu.

Kolikor vem pa je Katja testirala v Avstirji Fira.

Aja Amos a boš imela s sabo tudi ostale kitajčke? :)


Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #1312 : 04 April 2009, 15:46:55
Ja sej kolikor poznam ostale mladiče so vsi o.k, ker to se tak takoj vidi, tako da ne morem vedeiti po kateri strani se je vleklo ampak po mojem mnenju je bilo po strani od Lin saj naj bi ena psička v leglu od Lin imela suho oko, tako da je po moje iz te strani.
Nisem še prepričana če bi vse vzela zraven, sem pa razmišljala o tem, bom še videla,...
Ja sem že jo klicala (Katjo) ampak se ne javi, tako da se bova verjetno slišali ko se vrne iz dopusta ;)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1313 : 04 April 2009, 16:16:59
Amos, pomoje bo najbols da Katjo poklices, ko pride dopusta - takrat se bo sigurno javila  :)

Se nekaj slik Feara in moje Rine




Prinasalec  ;D


 

Se nekaj vec slik pa v albumu!

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1314 : 04 April 2009, 16:51:27
:) Super fotke, se vidi da oba ful uživata :) Mi tudi pridno nabiramo barvo :) Za razliko od ostale Slovenije smo imeli cel teden sonce in ful toplo (ok vmes so bli tu pa tam oblaki za 5 min :)) tako da danes je pa že prav ubitačno vroče na soncu :) Slike so že na rač ampak jih moram še obdelati... nekam hitro gre čas :)


AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #1315 : 06 April 2009, 09:44:57
Ojla,

evo mene nazaj. Amos pokliči me ali pa mi pošlji mail ;D
Jst sem šla v Avstrijo testirat tudi zato da imam mednarodno potrdilo (če se ne motim pri nas tega ne dobiš). Potrdilo za oči velja 12 mesecev, patello je pa priporočljivo testirat pri 1 letu in pa še enkrat ko pes dopolni 3 leta.

Dejte mal o vzrejnem povedat... pa kakšne fotke prosim ;D

Firček je pa res uživu, Rinchy super fotke.

Ja sem že jo klicala (Katjo) ampak se ne javi, tako da se bova verjetno slišali ko se vrne iz dopusta ;)
Sori, nisem dvigovala telefonov :-[. Zdej oblubim da bom. hehehehehe

lp

Katja

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1316 : 06 April 2009, 10:25:55
Katja...lepo da si uživala :) Na vzrejnem je bilo super :) Odlično vreme, tako da so se tud pesjanarji nadivjali. Fotke obljubim še danes, včeraj enostavno ni bilo časa. Sta se pa Lin in Firček nanorela :) Kot prava kitajčka. Škoda da je morala Chanel domov, bi se jima lahko pridružila :)


Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #1317 : 06 April 2009, 10:41:55
Ja se nam je ful mudilo, si nisem mislila da se bo tako zavleklo, pol pa smo kar morali hitet ker mi je mama hčerkico pazila pa je tud ona imela še neke opravke, če ne prej pa se lahko v Mariboru na razstavi malo nadivjajo  ;D



Amos

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 0
Odgovori #1318 : 06 April 2009, 11:57:58
Stars at sea Ground Ivy, 11 mesecev






Dogs of Justice Chanel, 18 mesecev






varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #1319 : 06 April 2009, 12:24:13
ena slikca iz vzrejnega.  ;D