Kitajski Goli Pes [Chinese Crested Dog]

**Jackie** · 594145

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1890 : 09 Julij 2011, 10:12:14
Zato ker je naspidiran samec in običajno ko je kje drugje razen doma zacahne vogale in stebre :)

Pa si upa v hiši zacahnit?  ??? In ta preveza dejansko pomaga?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1891 : 09 Julij 2011, 20:07:35
ko sem zraven ne zacahne, zacahne ko so sami doma ko smo v službi. Ko smo doma itak nima pasa. Tukaj pa je bil na čuvanju, v tuji bajti, kjer je tudi še en pes, in bolje preventiva kot pa da ugotoviš kasneje da je kavč, pa vogali zacahnjeni. Problem imam samo z njim, recimo samček ki je doma pri bratu, res da je tudi drugačen karakter, ampak on zacahne samo zunaj, travo grmovje, pa ko trmari ko ostane sam doma. sicer ne, tudi če je kje drugje, je ok.

Tole je v bistvu bombažni pas, noter pa je vložek, običajno ti inkontinenčni vložki.

Drugače pa da nebo kdo mislil, to se uporablja vsepovsod, nisem si to jaz zmislla :) očitno pa druge slike niso zanimive :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1892 : 11 Julij 2011, 12:34:33
Hehe, saj smo vse pogledali. Samo nekaj kar je novega, nepoznanega večino ljudi bolj pritegne.  :P

Koliko pa je star Nike?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1893 : 11 Julij 2011, 12:59:51
he he saj vem :):):) saj sploh ni panike, pri nas smo zelo odprti in pokažemo vse :):)

Nikec je bil marca 1 leto, tako da je glih še v oni fazi odraščanja :) Je pa ful tak, ne vem kako bi se temu reklo, pri 4 mesecih bi on že kar naskočil gonečo psico, ga je čisto metalo :):):) Pa baje je nogo začel dvigovati že pri 3 mesecih ali že prej :):) Mali je faca :)


malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1894 : 16 Julij 2011, 16:21:40
No da preidemo še na kakšno drugo temo. Danes sva bila s Foxy (pasarna Bionity, PP varianta) za tiste, ki jo ne poznate :) v hribih. Moram reči, da so kitajčki (tako goli kot odlakani-sedaj preizkušeno oboje :) ) super spremljevalci v hribih. Bila sva na Stolu (2236 m) in moram reči da je hodila super :). No tako da tisti, ki mislite, da so kitajčki samo za na kavč se motite :). So super za hriblolazništvo in ga priporočam vsakomur, ki hoče iti z majhnim psom v hribe. Žal :( nisem naredil nobene silkice zaradi tega, ker so bile popoolnoma zimske razmere (9 stoponj, megla; veter) in sva samo odhitela proti dolini.

Slikice pa obljubim za naslednjo turo.

Velja pa seveda pravilo, da tudi psa je potrebno navaditi in naučiti na zahtevne poti, tako kot človeka.

LP
Miha



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1895 : 19 Julij 2011, 10:03:50
Nimaš kaj, naši kitajčki so hribolazci :):) pa itak da so za hribe če so taki atleti :):)

Moram pa kakšno slikico pripopati postrižene Foxy :)


taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #1896 : 19 Julij 2011, 22:45:26
Botticelli vaši psi so hribolazci, moji pa pomorščaki  :D









Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1897 : 22 Julij 2011, 10:26:44
Ooo, zadnja mi je huda. Kot kakšen konjiček v vetru...griva in rep lepo plapolata... :o ;)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1898 : 26 Julij 2011, 21:18:48
taji...super fotke :):):) nam še zdaj ni uspelo ta novih fotk z moja urediti, tako da bo še za počakati :) Boš videla kako nora je Sunny, ona leti v vodo, pa boli njo patka, jo čist nič ne moti nit da je mokro, niti če je mrzlo :)


taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #1899 : 27 Julij 2011, 15:17:36
Botticelli- bomo počakali, čakamo tudi še fotke od Sunny na snegu  :P

Drugače je pa pri nas yorkica taka, ona mora biti ob vodi obvezno privezana drugače je takoj noter. Na morju se lepo uleže v nizki vodi in leži noter dokler jo ene 3x ne zalije čez glavo. Največji žur je pa pol ko se je treba obrisat. Naj bo zemlja, kamenčki, brisača... nima veze.
Med tem ko se Kim izogiba vode na veliko, Kimi je taka fina gospodična, da še lulat ne more na mokri travi  ::)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1900 : 27 Julij 2011, 15:19:51
Ja sem viedla yorkico, res je faca :):):) 

no saj pri nas so tudi ostali taki, ene 3 metre mora biti med njimi in morjem, bližje ne grejo :):):)

Ja Sunny je res zgodba za sebe, tudi v sneg skoči kot zmešana :):):) pa res ne vem če imam kakšne slike... no pa bodo letos upam :)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1901 : 05 Avgust 2011, 11:33:51
Novička:

Na voljo sta 2 razstavna kitajska gola psa, mlada samčka, en je puff drugi goli, lahko se oddata tudi samo kot ljubljenčka, pač važno da dobita dober dom.  Več informacij pa privat.


malimiha

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #1902 : 13 Avgust 2011, 19:13:06
Evo danes sva bila ps s Foxy na Mali Mojstrovki 2322 m. To je pa ziher najvišja lokacija kar je kdaj Kitajček stal gori. Samo da ne boste mislili da je bilo dosti. Ona bi hotla še več. Jaz ne vem kaj jim dogaja :):). Dodam sliko :) So neutrudni :)


Lp Miha




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1903 : 09 September 2011, 10:48:15
Še vedno išče lastnike powder puff samček, več slikic je tukaj:

http://www.chinesecrested.no/en/registry/93529/Erand+Captain+Cute+Face.html



Za več info mi pišite na: [email protected]

Kuža bo od naslednjega vikenda pri meni, tako da se ga bo dalo tudi v živo pogledati in bom tudi več lahko povedala.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1904 : 15 November 2011, 12:22:34
Na naš puff gost bo kar ostal pri nas :)

Sicer pa, naš Nike je šel malo pošpegati v Vrtojbo v nedeljo, in prinesel domov še tretji CAC in rezervni CACIB :) Sedaj pa čakati do naslednjega avgusta, ko bo lahko zaključil slovenski šampionat.


No pa še novička, v novemberski številki kinologa bo predstavitev pasme kitajski goli pes. Nebom pa preveč reklam delala, ker je bilo kar nekaj živčkov pokurjenih pri nastajanju te zadeve in še sama ne vem kaj je KZS na koncu sploh sproduciral :) Bom pa sigurno tudi tukaj pokomentirala ko dobim novo številko :)


taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #1905 : 03 December 2011, 14:05:30
Da se ponovno javimo s slikicami





botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1906 : 02 Januar 2012, 14:04:15
taji super slikce kot vedno :) vsaj nekdo ki ohranja temo pri življenju :) Pri nas je vedno časovna stiska, tako da žal tudi če želim mi ne uspe odgovoriti :(

No vseeno pa sporočam novičko. Po skoraj dveh letih mi je uspelo sestviti en kratki članek nege golega kitajčka, nega powder puffa pa je v pripravi :) Spodaj je link do članka, sigurno ga bom pa še vmes kaj dopolnila :)

http://bionity.si/index.php?option=com_content&view=article&id=99:osnove-nege-kitajkov&catid=56:crested-care&Itemid=74&lang=sl


taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #1907 : 02 Januar 2012, 16:55:51
Ja škoda, da ni več lastnikov kitajčkov pogumnih, vsaj pri limanju slikic.

Darija, super članek.

Tole zadevo za nego golih kitajčkov, bi rada sprobala. Boste na razstavi v Lj imeli stojnico?
Jaz sem ji do sedaj naredila le 2x piling, pa še to bolj iz firbca, ker se ji mozoljčki in ogrci ne delajo. Mi gre pa zelo na živce, ker se ji po delu na hrbtu kjer ji raste dlaka, ful umazanija nabira in se prov vidi kako je umazana. Še posebno na delu pri vratu in pri repu, kjer ima dolgo dlako in je tam ne brijem, se ji prov črne pikice delajo. Tam ponavadi kar z nohti stran praskam, ker z gobico dlako cukam. Ponavadi jo kopam z šamponom od Pure Paws + rokavica, na vsake toliko, npr. 1x na mesec, jo pa kar z svojim tonikom za obraz + vatka in ji gre ogromno umazanije ven, oz. je vatka ful umazana. Tako, da bi res rada probala ta šampon za nego golih.


taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #1908 : 02 Januar 2012, 17:04:24
Aja še tole me zanima, a je za rodovnik mladičev dovolj samo vzrejni pregled ali so obvezni tudi testi za pogačico in učke? Nevem če sem to pravilno vprašala  :-[


taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #1909 : 02 Januar 2012, 17:18:55
Za tole drugo vprašanje sem že najdla odgovor, ker ravno poteka debata  v eni dugi temi.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1910 : 02 Januar 2012, 17:36:14
Ja te črne pikice so ogrci, če misliš to. Bom tudi sliko pripopala k člaku, ga bom še malo izpopolnila v bodoče :)

Do ljubljanje žal še nebo, bo pa najkasneje do konca januarja, izdelki so naročeni samo ti američani, no comment res, katastrofa je njihova odzovnost in ne gre tako hitro kot bi mi želeli.

Ja za vzrejno kot si že ugotovila, mora imeti pregledane pogačice in en pregled oči. Ne vem pa s kakšno stopnjo luksacije dovolijo še pariti, moji so vsi ok se pravi 0/0. Pa tudsi jaz jih peljem vsako leto pregledti očke, ker itak 1,5 leto staremu psu se običajno še nič ne pokaže. DNA testi niso obvezni, ampak tudi to bolje nareidit, ziher je ziher :)

Upam da se vidi slikica :) ovratnice so superza naše goličke :) vse preverjeno :) dobjo se pa tudi v naši spletni trgovini - link v mojem podpisu



Več slikic:
http://bionity.si/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=10%3Aour-cresteds-with-handmade-collars&Itemid=81&lang=sl


taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #1911 : 02 Januar 2012, 18:24:51
Hvala za odgovor. Mi je pa zmanjkalo Silka, tako da se verjetno vseeno vidimo pri stojnici  ;)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1912 : 02 Januar 2012, 18:33:50
Ja na stojnico kar pridi z ta malimi :) SIlka pa tudi žal ne dobiš, ker ga je nam tudi zmanjkalo, tako da boš morala počakati  žal...pa vseeno upam da bo pošiljka tukaj najkasneje do konca januarja.


taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #1913 : 02 Januar 2012, 19:22:51
No potem pa pridemo pozdravit pa mal pofirbcat  :P


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1914 : 02 Januar 2012, 19:36:10
ok :) lahko pa prideš tudi popoldan, mislim da se ob 17ih začne specialak, je Cuki prijavljen, pa Sunny bom mela s sabo za družbo :)

Evo še tale slikica naše Lin :)



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1915 : 02 Januar 2012, 21:16:50
DNA testi niso obvezni, ampak tudi to bolje nareidit, ziher je ziher :)
Jaz bi samo še to dodala, da vsak vesten in odgovoren vzreditelj (ali kdorkoli, ki se odloči imeti leglo), naredi te teste, ker to je res minimum, prcdPRA in PLL, samo dve bolezni, ki ju lahko izločimo. Obstaja pa še ogromno drugih, ki jih ne moremo popolnoma nadzirati, ker ni testov zanje.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #1916 : 03 Januar 2012, 10:28:36
Kaj se pa z DNA testi preverja?


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1917 : 03 Januar 2012, 18:24:28
DNa testa za kitajčke sta dva - za dve očesni bolezni in sicer PLL (primarno luksacijo leče) ter prcdPRA (eno obliko progresivne retinalne atrofije). Obe bolezni sta podedovani po starših, in obstaja DNA test s katero se ugotovi ali pes ima oboleli gen ali ne, in še ga ima ali ima samo eno kopijo se pravi je prenašalec (prenašalci ne zbolijo, ampak lahko pa dalje prenaša na svoje potomce bolezen) oz če ima pes dve kopije obolelega gena je pa bo verjetno zbolel za to boleznijo in vsi potomci bodo prenašalci te bolezni.

Na kratko :) na moji strani so naštete najpogostejše bolezni, gori imam nekaj zanimivih linkov, žal vse v angleščini. ni mi uspelo še kaj spisati v slovenščini, upam da rata prej ali slej.


taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #1918 : 07 Januar 2012, 21:23:26
Prizor, ki ga je verjetno videl že vsak lastnik kitajčka  ::)



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1919 : 07 Januar 2012, 23:04:09
Hehe, zadnjič je moj Samček naredil isto, mogoče se preveč druži s kitajčki. ;D Taji, všeč mi je njena odlakanost.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard