Cesar Millan

Urška · 403440

kalis

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 24 Januar 2009, 10:02:46
nisem vedel ali bi naredil novo temo, kakorkoli že........

katere metode učenja, vzgajanja,..... so pa vam všeč oziroma se vam zdijo ustrezne, da bi to metodo poizkusili na vaših ljubljenčkih(čeprav vemo, da je vsak pes unikat zase), od svetovno znanih pasjih strokovnjakov??.....

lp

Pes drugih ne presoja po barvi, veroizpovedi ali družbenem statusu, ampak po tem, kakšni ljudje so. Psu je vseeno, ali si bogat ali reven, izobražen ali nepismen, pameten ali neumen........DAJ MU SVOJE SRCE IN DAL TI BO SVOJEGA........


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #31 : 24 Januar 2009, 14:06:14
No recimo. Lastnik uspe tako kompletno zamočiti situacijo, da ge ugrizne lastni pes (v tistem filmčk naj bi ne šlo za to). Pride do trenerja. Ta ugotovi, da pes nima niti najmanjšega spoštovanja do ljudi. In sprovocira napad zato, da lahko psa sesuje. OK. Recimo da pes po tem spoštuje trenerja (čeprav rahlo dvomim). Ali to pomeni, da bo sedaj spoštoval vse ljudi vključno lastnika? Ali to pomeni, da se lastnik zato, ker je nekdo njegovemu psu pokazal vraga, svojega psa ne boji več?

Drugače pa - moram reči, da se sliši C. M. v svoji knjigi veliko bolje kot zgleda v dog whispererju. Celota deluje bistveno bolje kot delčki iztrgani iz te celote.

Kar pa se tiče metod, ki jih uporabljamo pri svojih psih je pa tako, da z leti vsak razvije nek svoj sistem, ki ustreza njemu in njegovim psom. Sama sem pri vzgoji precej konservativna, ne spomnim se, da bi recimo pri moji najmlajši psici uporabila kakšen bistveno drugačen prijem, kot sem ga pri ostalih zadnjih recimo 20 let. Stare psice v krdelu vzgajajo mlajše, meni ostanejo v bistvu samo manjši popravki. Stvari kot je recimo to, da se na sprehodu drže skupaj, da ne rinejo v privezane pse ali v ljudi, ki jih ne kličejo, da pridejo ko se jih pokliče, še prav posebej pa da se nikogar ne goni in nikogar ne grize....so same po sebi umevne in se jih posebej ne nagrajuje s hrano in igračami... In ja, prekrški se kaznujejo. Tudi s fizično silo, če ne gre drugače. Šolanje - no to je pa čisto druga pesem, tu pa so velike razlike. Vsako leto se najde kaj novega, kar je vredno poskusiti. Odkar imam samojede, sem prisiljena uporabljati šolanje s pozitivno motivacijo. Ampak prva res prava klikeraška psica je pa šele najmlajša. da bi se pa spravila vzgajat s pomočjo klikerja mi pa nekako ne sede. Mogoče kdaj v prihodnosti.



roberd

  • Gost
Odgovori #32 : 24 Januar 2009, 15:07:50
katere metode učenja, vzgajanja,..... so pa vam všeč oziroma se vam zdijo ustrezne, da bi to metodo poizkusili na vaših ljubljenčkih(čeprav vemo, da je vsak pes unikat zase), od svetovno znanih pasjih strokovnjakov??.....

"Trust is a sine qua non, and obedience is the foundation of every training: both go hand in hand, and both are inseparable. Blind and servile obedience is not rooted in trust, but fear, and only rebels when out of reach of the whip. Such service we do not demand from our dogs, but an obedience which is joyful and always willing, founded in love for the master, and such, (as we have already seen) founded on the satisfaction of a natural craving, which therefore must be consolidated by a wise training from earliest puppyhood. With a young dog who is obedient in this sense, who waits upon the eyes and mouth of his master, who comes joyfully when called, even from his feeding dish, or from his companions at play, because he knows he will be rewarded for his obedience by a kind word and by an affectionate pat, by a special tit-bit, or, as the highest reward, by sharing in the activity of his master: with such a dog every thing is possible later on. For joy in work is combined with its accomplishment. This, as the outpouring of the power accumulated in the dog, is the result of sound nerves and a serviceable body build: and here again it is a matter of breeding and training both directed to a special purpose with a definite goal in view." (Max v. Stephanitz, 1921)



kalis

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 24 Januar 2009, 17:06:06
"Trust is a sine qua non, and obedience is the foundation of every training: both go hand in hand, and both are inseparable. Blind and servile obedience is not rooted in trust, but fear, and only rebels when out of reach of the whip. Such service we do not demand from our dogs, but an obedience which is joyful and always willing, founded in love for the master, and such, (as we have already seen) founded on the satisfaction of a natural craving, which therefore must be consolidated by a wise training from earliest puppyhood. With a young dog who is obedient in this sense, who waits upon the eyes and mouth of his master, who comes joyfully when called, even from his feeding dish, or from his companions at play, because he knows he will be rewarded for his obedience by a kind word and by an affectionate pat, by a special tit-bit, or, as the highest reward, by sharing in the activity of his master: with such a dog every thing is possible later on. For joy in work is combined with its accomplishment. This, as the outpouring of the power accumulated in the dog, is the result of sound nerves and a serviceable body build: and here again it is a matter of breeding and training both directed to a special purpose with a definite goal in view." (Max v. Stephanitz, 1921)

zakon!! :) :)
Max v. Stephanitz je bil res velik človek!

Pes drugih ne presoja po barvi, veroizpovedi ali družbenem statusu, ampak po tem, kakšni ljudje so. Psu je vseeno, ali si bogat ali reven, izobražen ali nepismen, pameten ali neumen........DAJ MU SVOJE SRCE IN DAL TI BO SVOJEGA........


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #34 : 25 Januar 2009, 15:39:09
Stvari kot je recimo to, da se na sprehodu drže skupaj, da ne rinejo v privezane pse ali v ljudi, ki jih ne kličejo, da pridejo ko se jih pokliče, še prav posebej pa da se nikogar ne goni in nikogar ne grize....so same po sebi umevne in se jih posebej ne nagrajuje s hrano in igračami..
To pomeni, da odpoklic tudi učiš popolnoma brez priboljškov?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #35 : 25 Januar 2009, 18:03:57
To, da se ne oddaljujejo izven vidnega kontakta, da se držijo skupaj, da pridejo če se jih pokliče - to se delno naučijo od starejših + pri individualnih sprehodih kot še čisto majhni mladički, ko se naučijo, da morajo oni paziti da jim ne izginem izpred oči in ne obratno. Nagrada za to, da se držijo pravil je svoboda. Prekršek pomeni povodec, lahko tudi konec sprehoda. sem ter tja kdaj tudi pade kakšen priboljšek, če je ravno kaj v žepu. Vendar to niso neki lepi šolski odpoklici. Na klic recimo spremenijo smer, počakajo, pridejo bliže in na določenih mestih, ki jih poznajo, same od sebe počakajo za privezat.
šolski odpoklici se nagrajujejo s hrano, prav tako kot ostale vaje poslušnosti ali trikci, če jih vadim med sprehodom. Laki, ki si pred prihodom  rada privošči kakšen dodaten krog, da si od blizu ogleda kar jo zanima, zelo lepo in hitro pride na komando "tač" - kar pomeni da se mora dotakniti roke, čemur ne sledi samo priboljšek ampak še kakšen priljubljen trikec ali dva.

Roberd: ideali so večni. Poti do njih so pa lahko različne.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #36 : 25 Januar 2009, 19:04:24
Aha, tako pa že. Sem mislila, da gre za odpoklic v pravem pomenu besede.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


maja72

  • Gost
Odgovori #37 : 25 Januar 2009, 20:29:19
katere metode učenja, vzgajanja,..... so pa vam všeč oziroma se vam zdijo ustrezne, da bi to metodo poizkusili na vaših ljubljenčkih(čeprav vemo, da je vsak pes unikat zase), od svetovno znanih pasjih strokovnjakov??.....
Jaz zelo dosledno sledim Kay Laurence, ker se mi zdi njena verzija klikeraštva zadosti zapleteno razložena in argumentirana, da je preprosta in učinkovita v praksi. Glede na to, da Kay svoje metode razvija in vanje citatno vključuje tudi dosežke drugih inštruktorjev (Susan Garrett, Attile Szkukaleka itd.), je zame zadosti relevanten vir, da ji nameravam slediti tudi v prihodnje.

Redno pa spremljam tudi, kaj delajo Skandinavci pod okriljem Canisa. Mortenov zadnji zapis na blogu je, ha ha ha, o Cesarju Millanu: http://hundetrening.blogspot.com/2009/01/tv-innslag-om-hundehviskeren-cesar.html Se splača pomatrati in prevesti ...



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 25 Januar 2009, 20:37:44
Da malo pomagam s prevodom... sicer je malo čuden, ampak bistvo se vsekakor da razbrati :)


kalis

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 25 Januar 2009, 23:28:10
http://channel.nationalgeographic.com/series/dog-whisperer/2843/Overview#tab-Videos/02920_01

tukaj je še en link od CM..zanimiv mi je pa zaradi tega ker, ko vidi da njegova metoda ne deluje(pes ga skoraj ugrizne) uporabi ''metodo'' nagrajevanje psa s sirom na katerega je nor.........

Pes drugih ne presoja po barvi, veroizpovedi ali družbenem statusu, ampak po tem, kakšni ljudje so. Psu je vseeno, ali si bogat ali reven, izobražen ali nepismen, pameten ali neumen........DAJ MU SVOJE SRCE IN DAL TI BO SVOJEGA........


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #40 : 26 Januar 2009, 11:45:17
Za razliko od  Dog whisperer filmčkov, mi njegov sistem predstavljen v knjigah deluje povsem konsistentno. Nikjer ne trdi, da njegov način dela temelji na pozitivni motivaciji, sploh pa ne na izključno pozitivni motivaciji, tudi  loči  vzgojo oz. rehabilitacijo od šolanja. Tisto, kar izgleda v filmčku instant uspeh, je dejansko posledica  dolgotrajnega dela tako s psom kot z lastnikom. Sicer se za moj okus veliko preveč petelini in baha, pa tudi poudarjanje dominance in podrejanja se mi zdi za neko normalno delujoče krdelo močno pretirano. ampak tako na splošno pa vtis sploh ni slab.


maja72

  • Gost
Odgovori #41 : 27 Januar 2009, 07:26:20
ampak tako na splošno pa vtis sploh ni slab.
Odkar je človek skušal razumeti ravnanja svojih ne samo prednikov, ampak tudi sodobnikov, uporablja različna klasifikacijska orodja, tj. skupek značilnosti, ki jih združi pod enim krovnim pojmom. Tako se denimo za nekega literata reče, da je romantik, drug je realist in tretji modernist. Vsakdo od njih na te oznake ni imel vpliva, ampak so ga sem ali tja uvrstile značilnosti njegovih del, njegova lastna volja, da bi namesto realist raje bil, ne vem, nadrealist, pa je pri tem precej irelevantna.

Podbni mehanizmi se uporabljajo zato, da lahko tudi v vsakdanjosti komuniciramo z ljudmi, ki so nam bližje kot drugi; težko verjetno je, da bo skinhead hodil na pivo v narodnozabavne lokale, malo verjetno je, da bo stari roker kupoval obleke Hugo Boss. Za vsako okolje se s precej preprostimi sociološkimi orodji da reči, kaj je mainstream, kaj je sodobno, kaj je konservativno, kaj je subkultura, kaj je reakcionarno, kaj je zastarelo. Posameznik nima kaj dosti praskati pri tem, kako ga bo glede na te osnovne kategorije popredalčkala okolica, lahko se pa svobodno s svojim ravnanjem odloči za to ali ono opcijo.

In v tej luči so metode CM lahko všeč milijonom ljudi, pa bodo še vedno etiketirane kot zastarele, nasilne in preživete; metode denimo Karen Pryor pa sodobne, psom prijazen in pozitivne. In tisti, ki se identiiciramo s klikeraštvom, ne moremo doseči niti niminalnega nivoja konstruktivne komunikacije s tistimi, ki se jim provociranje psov z brcanjem in potem fizično obračunavanje z njimi na prvi vtis ne zdi nič slabega. Ni pomembno, kaj je boljše in kaj slabše, kot rečeno je zunaj našega dosega to, da je v današnji družbi nekaj napredno in drugo nazadnjaško. In CM je v metodološkem smislu pač nazadnjaški, zastarel in preživet.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #42 : 27 Januar 2009, 12:21:09


In v tej luči so metode CM lahko všeč milijonom ljudi, pa bodo še vedno etiketirane kot zastarele, nasilne in preživete; metode denimo Karen Pryor pa sodobne, psom prijazen in pozitivne. In tisti, ki se identiiciramo s klikeraštvom, ne moremo doseči niti niminalnega nivoja konstruktivne komunikacije s tistimi, ki se jim provociranje psov z brcanjem in potem fizično obračunavanje z njimi na prvi vtis ne zdi nič slabega. Ni pomembno, kaj je boljše in kaj slabše, kot rečeno je zunaj našega dosega to, da je v današnji družbi nekaj napredno in drugo nazadnjaško. In CM je v metodološkem smislu pač nazadnjaški, zastarel in preživet.

Ja res je, metode se spreminjajo in so se spremenile.
Še vedno pa ostaja ključno vprašanje. Kako se bo  brez uporave fizične sile  spravilo psa v stanje da ne bo grizel vodnika. Torej konkretno dejanje. Pes grize lastnika kaj v TISTEM MOMENTU naredit brez tega da z njim fizično obračunaš.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #43 : 27 Januar 2009, 12:39:26
Ja res je, metode se spreminjajo in so se spremenile.
Še vedno pa ostaja ključno vprašanje. Kako se bo  brez uporave fizične sile  spravilo psa v stanje da ne bo grizel vodnika. Torej konkretno dejanje. Pes grize lastnika kaj v TISTEM MOMENTU naredit brez tega da z njim fizično obračunaš.


Ignoriraš?  :o

 :) ;D



maja72

  • Gost
Odgovori #44 : 27 Januar 2009, 12:58:50
In kako kaznuješ mulca, ki recimo jezika, ga mahneš čez gofljo, ni druge metode, drži kot pribito  ::). Pes ni otrok in otrok ni pes, že res. In primerjava je približno tako butasta kot vprašanje. In poanta klikeraštva ni ignoriranje, pa lahko cel paket green smajlijev zraven napomam, če komu to še posebj imponira  ::).

Jaz nimam grizača in se z grizači (grizači lastnikov) ne ukvarjam. In z metodami, ki jih uporabljam, skorajda niti teoretične šanse ni, da grizača pridelaš. Kdor pa ga, naj pa izvoli namahati psa ali kako drugače z njim obračunati, saj za uporabo drugačnih metod očitno ni dovolj zrel on ali šola, v kateri je bil. Click & treat je samo en droben delček šolanja s klikerjem. Dokler ljudem to ne bo kliknilo, bo imel CM več kot zadosti dela tudi pri nas. Ponekod po svetu prežitki starodavnih metod živijo še stoletja potem, ko jih je večina sveta prerasla, bodi tako torej tudi pri nas  ::).



thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 27 Januar 2009, 13:25:55
Saj ni nujno, da grizača narediš, lahko ga takšnega dobiš, posvojiš.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #46 : 27 Januar 2009, 13:52:00
Citiraj
Pes grize lastnika kaj v TISTEM MOMENTU naredit brez tega da z njim fizično obračunaš.

Seveda je najbolje, da mu pokažeš takega vraga, da mu do konca življenja ne bo več poskusil kaj takega. Če pa iz takega ali drugačnega vzroka s psom ne moreš fizično obračunati in zraven ni nikogar, ki bi to storil namesto tebe, potem je še najbolje da ravnaš kot med napadom tujega psa (če se ga ne moreš ubraniti) - si kolikor je mogoče pri miru, dokler ga ne mine. Potem pa poiščeš strokovnjaka, ki po možnosti zna še kaj drugega kot stresti psa iz hlač. In se globoko zamisliš in skušaš ugotoviti kje in kaj si delal narobe, da si tako kompletno zamočil. Da si pripeljal psa do te stopnje, si moral delati nekaj zelo narobe. Če odkriješ, kaj si delal narobe in to pri sebi popraviš, potem lahko zrihtaš psa ne da bi ga namenoma izzival in potem z njim fizično obračunaval. Kako se to naredi je splošno znano. Samo s klikanjem in nagradicami ne gre.


Citiraj
In CM je v metodološkem smislu pač nazadnjaški, zastarel in preživet.

Meni je čisto vseeno, kako starodavna  je neka metoda, če deluje tam, kjer druge odpovedo. In mimogrede, C.M. psov ne brca. Tisto, kar izgleda kot brca je en izmed njegovih "dotikov", s katerimi skuša preusmeriti pozornost psa. Podobno kot roka za vratom. z njimi skuša imitirati dotike, s katerimi medsebojno komunicirajo psi v krdelu. po prvih vtisih bi rekla, da mu pogosto sicer uspe, včasih se mu pa grdo sfiži.
Prosto po C.M.: kadar koli lahko željeni cilj dosežete s klikanjem, priboljški, igro....potem to vsekakor storite.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #47 : 27 Januar 2009, 13:59:24
Saj ni nujno, da grizača narediš, lahko ga takšnega dobiš, posvojiš.

Ponudi mu frizbi za v gobec in ne bo imel časa poskusit kaj bolj mesnatega.  ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #48 : 27 Januar 2009, 14:16:09
Aha, samo bolje da mu ga ne poskusiš vzeti...


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 27 Januar 2009, 14:44:48
Ponudi mu frizbi za v gobec in ne bo imel časa poskusit kaj bolj mesnatega.  ;)

;D
Tisti, ki ima raje frizbi kot roko, pomoje itak ni pravi grizač :P
Želela sem samo dodat, da nekateri psi postanejo grizači pri enem lastniku, rešuje pa problem naslednji lastnik, navezovalo se je na izjavo maje72: "In z metodami, ki jih uporabljam, skorajda niti teoretične šanse ni, da grizača pridelaš. Kdor pa ga, naj pa izvoli namahati psa ali kako drugače z njim obračunati, saj za uporabo drugačnih metod očitno ni dovolj zrel on ali šola, v kateri je bil.



maja72

  • Gost
Odgovori #50 : 27 Januar 2009, 14:52:31
Ljuba moja thoranita :-*, čitaj in se čudi:
1. http://www.positiveanimalsolutions.co.uk/cpcd.html
2. http://www.positiveanimalsolutions.co.uk/cbaidba.html
3. http://www.positiveanimalsolutions.co.uk/abjoh.html
Sem se omejila na naključno izbrane tri knjige, tega pa je seveda še veliko več ...

Veš, mila moja, moja izjava, ki si jo poboldala, ni v ničemer v nasprotju s tvojim problemom - tisti, ki je napako zagrešil, je še vedno butec. Tisti, ki jo odpravlja, pa ima na izbiro več možnost, bodi pa prepričana, da CM ni edini "dog whisperer" na tem ljubem svetu  :-*. Btw, vesela sem, da me bereš, imponira  :P.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #51 : 27 Januar 2009, 15:05:30

Jaz nimam grizača in se z grizači (grizači lastnikov) ne ukvarjam.
In z metodami, ki jih uporabljam, skorajda niti teoretične šanse ni, da grizača pridelaš. Kdor pa ga, naj pa izvoli namahati psa ali kako drugače z njim obračunati, saj za uporabo drugačnih metod očitno ni dovolj zrel on ali šola, v kateri je bil. Click & treat je samo en droben delček šolanja s klikerjem. Dokler ljudem to ne bo kliknilo, bo imel CM več kot zadosti dela tudi pri nas. Ponekod po svetu prežitki starodavnih metod živijo še stoletja potem, ko jih je večina sveta prerasla, bodi tako torej tudi pri nas  ::).

hmm z njimi se ne ukvarjaš in te ne zanimajo. Zanimivo potem, da pa si lahko tako vehementno proti metodi, ki jo je pokazal CM. To je skoraj da sistem rekla kazala, ki pa vemo kdo ga uporablja. Kot mlada, nadebudna, vedoželna in sposobna punca, bi si lahko za kinološko izziv vzela popravit enega grizača. Šele ko boš imela z prevzgojo grizačev konkretne izkušnje in znanja, boš pa lahko verodostojno rekla, da je CM slab in da so te metode zastarele in preživete.


Eno je imeti nepokvarjenega mladička in ga vzgojiš/izšolaš, drugo pa je imeti pokvarjenega odraslega psa, ki ga je potrebno prevzgojit/prešolat.

Ko dobim odgoovor kako umiriš psa, ko je le ta zagrizel v roko iz katere že teče kri, lastnik pa pada v šok, bom začela razmišljat o tem, da je CM res pri prevzgoji nevarnih psov zastarel. Ne bom komplicirala slike še s podrobnosti o tem, da je vodnik v bistvu vodnica, ki je lažja od psa in za nameček še manjša od njega, ko se le ta postavi na zadnje noge.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 27 Januar 2009, 15:08:20
Maja72, nisem mislila na svoje pse in te nisem prosila za pomoč. Moj pes je z menoj od njegovega drugega meseca in ga prej kaj dosti ni bilo možno zjebat, moja psica je z menoj, kot veš, od njenega petega leta in ni niti približno grizač. Odgovornost za lastne neuspehe in uspehe nosim sama, zato sicer hvala za mnenje, čeprav ne vem točno, na podlagi česa je ustvarjeno.
Niti se nisem na nobeno stran opredeljevala, ker mi je, iskreno povedano, CM malo hecen, za natančno študiranje tega, kar zagovarjaš ti, nimam dovolj discipline, verjamem pa, da se da z malo pameti potegniti nekaj uporabnega tako od enega kot od drugega.
In kljub temu tvojemu izpadu to še vedno ne spremeni dejstva, da si zapisala nekaj, kar ne drži popolnoma, in to je, da obstajajo tudi grizači iz drugačne zgodbe - ne iz moje, ne iz tvoje, ampak iz takšne, kjer ga ni takšnega ustvaril tisti, ki ga želi zdaj 'popraviti'.



maja72

  • Gost
Odgovori #53 : 27 Januar 2009, 15:13:34
Lupčka vsem  :-*; jaz sem zeloo srečna in zelooo zadovoljna s svojimi metodami ter indiferentna do ostalega, o katerem v bistvu nimam nobenega mnenja (četudi marsikaj poznam). Vem pa, da se s pozitivo da tako rekoč vse, samo precej več se je treba potruditi  ;).



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #54 : 27 Januar 2009, 15:15:08
Grizača, ki grize lastnika, se lahko pridela na dva načina. Ponavadi grize dominanten pes, ki si je podredil lastnika, pa ga tako malo bolj na trdo vzgaja (nekateri psi še niso "vzeli" pozitivne motivacije). Tak pes pri novem lastniku ki mu zna odločno od prvega trenutka pokazati kdo je šef (lahko brez kakršnekoli fizične sile, če je novi lastnik pristaš nenasilja) ne bo povzročal prav nobenih težav.

Druga stvar so pa psi, ki grizejo iz strahu. Če "podeduješ" takega psa, potem pa res imaš problem.  V tem primeru si pa ne moreš pomagati z nobeno silo in prisilo, celo če bi si to iz srca želel. In včasih, če je dovolj hudo prizadet, ga ne moreš povsem rehabilitirati niti z najsodobnejšimi niti z najstarodavnejšimi metodami. (vem kaj pišem, sem imela takega do konca uničenega psa)

In kdi trdi, da je C.M. edini sposoben rehabilitirati odpisane pse? Trdim pa, da so njegove metode konsistentne in učinkovite (ali so mi všeč ali ne ni relevantno, prav tako ni relevantno ali bi sama kdaj uporabila kakšen njegov "grif" ali ne).
Spet prosto po C.M.: če se dva pasja trenerja kdaj v čem strinjata, potem se lahko strinjata samo v tem, da tretji dela vse narobe.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #55 : 27 Januar 2009, 15:26:26
Lupčka vsem  :-*; jaz sem zeloo srečna in zelooo zadovoljna s svojimi metodami ter indiferentna do ostalega, o katerem v bistvu nimam nobenega mnenja (četudi marsikaj poznam). Vem pa, da se s pozitivo da tako rekoč vse, samo precej več se je treba potruditi  ;).

Ko boš imela odogovor na moje vprašanje, se pa javi. Seveda ne iz knjig ali posnetkov, ker bodi brez skrbi, da brez prakse pri prevzgoji ne gre. Lahko pa vse skupaj samo še bolj poslabša.

Vsak je pri svoji metodi, ki mu fonkcionira in pri kateri uživata tako lastnik kot pes točno tak kot ti, ker to je smisel vsega skupa. A ne?

Ne boš verjela ampak v vsaki negativi se najde kaj pozitivnega, tako kot v pozitivnem negativnega. Ko bomo znali izločit tisto kar ne potrebujemo in hkrati priznati, da občasno kaj potrebujemo, bo svet veliko lepši. In potem se ti ne bo potrebno vsake toliko časa poslavaljat in spet prihjat, ampak bomo lahko izmenjavali mnenja in izkušnje ves čas.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 27 Januar 2009, 17:06:44
Ne boš verjela ampak v vsaki negativi se najde kaj pozitivnega, tako kot v pozitivnem negativnega. Ko bomo znali izločit tisto kar ne potrebujemo in hkrati priznati, da občasno kaj potrebujemo, bo svet veliko lepši.
Sem rekla da se ne bom oglašala, ampak moram, ker se pomojem vrtite okrog popolnoma različnih zadev..

Jaz se po eni strani čisto strinjam z nekaterimi ukrepi, ki niso najbolj prijazni, pri takih, "zavoženih" psih. Ampak ko gre za zavožene pse, se tega ne da reševat z nekimi TV oddajami in zaradi takih nastopov zame ne bo oseba kot je CM nikoli car. Marsikdo lahko "obesi" psa, ampak ne vem komu pomaga to kazat po TV. Tistemu, ki psa v osnovi ne zna obvladat to sigurno ne pomaga, tistemu, ki pa psa zna obvladat, pa tega ni treba kazat ane.

Glede ostalih, "prijaznih" pristopov, ki so namenjeni npr. vzgoji psa od mladiča in ki prikazujejo splošen odnos psov in do psov, ki jih prikazuje CM oddaja, se pa strinjam z Majo. Mogoče so nekateri v nekih pogledih ok, ampak kaj, ko je toliko drugih, še boljših.  ;)



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #57 : 27 Januar 2009, 19:20:49
Sem rekla da se ne bom oglašala, ampak moram, ker se pomojem vrtite okrog popolnoma različnih zadev..
O zelo različnih zadevah govorimo. Eno je šolanje kužka od mladička naprej, drugo je pa popravljanje psov.
Ja, pri prvi definitivno ni potrebno takih drastičnih ukrepov, so pa na začetku nujni pri drugih.

Jaz se po eni strani čisto strinjam z nekaterimi ukrepi, ki niso najbolj prijazni, pri takih, "zavoženih" psih. Ampak ko gre za zavožene pse, se tega ne da reševat z nekimi TV oddajami in zaradi takih nastopov zame ne bo oseba kot je CM nikoli car. Marsikdo lahko "obesi" psa, ampak ne vem komu pomaga to kazat po TV. Tistemu, ki psa v osnovi ne zna obvladat to sigurno ne pomaga, tistemu, ki pa psa zna obvladat, pa tega ni treba kazat ane.
Marsikdo misli, da je lahko obesit psa! Vsak ki to misli je v zmoti in govori na osnovi rekla kazala in videnih "obešenih psov" ter filmčkov.
Ne vem zakaj ste se obesili vsi skupaj na neke TV oddaje. Saj v teh oddajah ni pokazano vsega kar se je s tem psom in vodnikom dogajalo v časi prevzgoje.

In tudi popolnoma neumno je sedaj prikazovati vse skupaj, da zavožene pse delaš izključno na silo. Toliko o tem, koliko zavoženih psov je kdo od tukaj sodelujočih že imel kot svojega učenca.
Sila obrodi silo, je pa nujno potrebna, da se silo umiri. Ko je to rešeno, se uporablja čim manj prisile, kaj šele sile.

Sicer pa vsi vi, ki vam psi še vedno odgovarjajo nazaj in vas ščipajo v rit ali kam drugam....zelo kmalu se vam lahko zgodi, da se bo ščipanje spremenilo v ugriz. Rada bi vas videla koliko vas bo takih, ki boste čakali da mine. :P Nasvet vsem takim. Brca mora biti zelo močna in čisto vseeno je kam prileti. Najbolje je trebuh, ker tam bo bolelo. :-[ ::) :-[

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #58 : 27 Januar 2009, 20:10:34
Simi, tvojih nasvetov pa tudi ne rabim ravno, vsaj ne takih, ki so pretirano pokroviteljski ne  ;). Znam poskrbeti zase in me tvoje izkušnje, ki jih sama seveda nimam, ne ganejo ravno pretirano  ;). Saj moderator lahko to tudi zbriše, če ni več v kontekstu, meni je res vseeno. Ne rabim pozornosti, če na to namiguješ, šlo je, če se spomniš, za primer uporabe "sodobnih" metod šolanja.

Nobenega pokroviteljstva na išči v mojih postih. Niti kakšnih osebnih stvari.
Moje poste beri/te samo kot apel, da nehajte zavajat ljudi s pisanjem o neuporabi sile, pri problematičnih psih. Ker ljudje res čakajo, da jih bo njihov lasten pes nehal grist! Saj so to ja prebrali in čedalje več je takšnih, ki takšne stvari piše.
Samo to vas prosim, da nehajte pisarit take neumnosti.

Še enkrat vsem, ki nimate niti ene izkušnje s problematičnim psom. Tukaj se je debata odvijala samo za primer kako umiriti tega psa, da neha grist. Kako pa potem prevzgoja poteka, pa ni nihče tudi enkrat omenil. Z uporabo sile, ja bi bilo lahko ja. Pa ni!

Vsakič spoštujem ljudi, ki niti svojega psa nimajo vzgojenih, kaj šele po kontrolo toliko, da bi lahko bili spuščeni, da si upajo na javnih forumih pisat nasvete o vzgoji. Odgovornost na višku, verjamem, da se ne zavedajo, da tisti, ki napiše svoj problem resnično pričakuje odgovor, ki ima neko težo. Odgovor takih ljudi je pa na žalost nima. (Maja, v zadnjem odstavku se ne išči, ker te ni)


http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 27 Januar 2009, 20:11:02
In zakaj nisi tega storila že do sedaj?
Kakšni lastniki psov pa ste tam na vašem koncu, da ne ukrepate. Kaj a mate pse na razprodaji al kaj, da vam jih lahko vsak, ki ima paranojičen strah pred drugimi psi brca? Kako dolgo bi oklevali s policijo, ko bi brcal vas? Aja to ne bi pustili, pse pa lahko.......res škoda, da je bilo potrebno najprej po forumu začet debato in je bila šele ta debata razlog, da se naslednjič pokliče policijo. Saj če vas je 6 lahko skupaj naredite prijavo in vam ni potrebno čakat, da se dejanje ponovi. Razen, če potrebujete material za nadaljevanje ali pa naslednjo temo.




Če misleš, da policija reši vse, ti povem, da tud mrdne ne, ko jih pokličeš. Meni je lovec grozil in rapitiral puško proti meni in mojmu psu in mi grozil da me bo ubil,  sem poklicala policijo, in kaj so naredil? Poslušali so njegovo zgodbo, seveda jo jezanikal, in tukaj se je vsa zgodba končala.

Pa se mi ne da o tem pisat, morala sem pa povedat te stvari, ker mi gre na .... ko berem, da za svoje pse tudi policije ne pokličemo, jooj, kakšni smo. Celo postavla sem se pred njega, ko mi je grozil.
Reši po svoje. Jst sem.