Debelost

friga · 9936

friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
: 21 Januar 2009, 18:21:52
Imam psičko srednje rasti,in je malo predebela. Ima 20 kil,ko pa smo jo dobili iz zavetišča jih je imela tak okrog 17.
No,takrat je bila stara 8 mesecev,zdaj pa ima 3 leta.

Zdej,ko želim da izgubi vsaj kakšen kilogram,sem podaljšala sprehode in malenkost zmanjšala obroke. Prej je dobivala malce prevelike.
Pa se mi sploh ne zdi,da bi izgubila kakšen kilogram. Tudi pri tehtanju. Hujša že kakšen mesec.
Ima kdo predlog še za kakšno drugačno dieto? :)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 21 Januar 2009, 19:40:23
Obrok zmanjsas malo (za 1-2 prsta briketov v kozarcku) , hujsanje naj traja dlje casa. Res je malo debela, ampak je zelo lepa psiÄŤka! Je morda sterilizirana?



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #2 : 21 Januar 2009, 19:50:01
Hvala. Ja,je sterilizirana. :)
Je pa tudi zelo požrešna :-\In kadar hrano je,se mi včasih zdi,da poje več zraka,kot briketov :-\



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #3 : 21 Januar 2009, 19:53:04
Lansko leto,poleti je bila taka


Ker je tudi malo več tekala okrog in veliko časa tudi plavala.
Meni se zdi,kot da nikoli po sprehodu ni utrujena :-\ Pa čeprav so sprehodi dolgi,in tudi veliko se igra z drugimi psi :-\



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #4 : 22 Januar 2009, 00:41:55
S čim jo pa hraniš? Poišči hrano z nižjim glikemičnim indeksom, ki v organizmu ne bo povzročala velikih nihanj sladkorja v krvi in psička tudi ne bo imela večnega občutka velike lakote in hlastanja za hrano. V bistvu popolnoma isto kot pri ljudeh.


friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #5 : 22 Januar 2009, 13:20:18
Hranim jo z hrano Belcando :)
Drugače pa,hvala :)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 22 Januar 2009, 14:11:22
Lahko pa del briketov nadomestiš z manj kalorično hrano, npr. kuhanimi pljučkami  8)


friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #7 : 22 Januar 2009, 14:16:47
Aha,hvala. :)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 22 Januar 2009, 14:22:52
Pri vsaki hrani imaš Light izvedbo.



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #9 : 22 Januar 2009, 14:34:21
Sej je imela tudi light brikete,pa ni nič pomagalo :(



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #10 : 22 Januar 2009, 14:35:30
A mislite da je bolje,če ji dam več manjših obrokov na dan,
ali da ji dam pač zvečer celo količino.
Ji pa dalem vsega po 200 gramov. Je to preveč?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 22 Januar 2009, 15:24:20
naši psi jedo 2x na dan.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #12 : 22 Januar 2009, 18:21:11
Predvsem je pomembno kakšen tip hrane izbereš. V light različice z izjemo ene izjeme med hranami ne verjamem kaj prevč, er se mi ne zdijo pravilno zasnovane. So sicer kalorično manj bogate, ampak zaradi same sestave povzročajo pri psu med hranjenjem veliko lakoto. Isti šmorn kot pri ljudeh. Če pri človeku zamo mnajšuješ vnos hrane na način, da ješ lažjo hrano ali pa manjše količine hrane, ne nrediš ničesar, ker smo potem vmes lačni in posledično razdražljivi.

V bistvu je zelo preprosto in če boš malo pobrskala po googlu, boš našla tudi slovenske strani z navedbami glikemičnih indeksov za živila. Odpadejo pa vse hrane s koruzo, pšenico, rižem.


friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #13 : 22 Januar 2009, 20:18:05
Poišči hrano z nižjim glikemičnim indeksom, ki v organizmu ne bo povzročala velikih nihanj sladkorja v krvi in psička tudi ne bo imela večnega občutka velike lakote in hlastanja za hrano..

A je kdo že imel tako hrano? :-[ Jst bi jo z veseljem kupila.
A to se kupi čisto v navadni pasji trgovini?

Pa še nekaj. Hkrati ima naša druga psička dieto za okvaro ledvic. Pa je že bolj stara in to.
In ker je Luna zelo požrešna,včasih kar uide k njej v kuhinjo in ji poje vse kar ima ona za jest.
To se je recimo danes zgodio. S tem da je pred tem že pojedla svoj obrok. :'(
Kaj predlagate? Naj jutri nič ne je ali kaj? Ker je dones dobila dvojni obrok :(



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 18 Februar 2009, 06:54:26
friga psico lahko cisto komot shujasas s tem, da ji zmanjsas obroke, jih razdelis na vec (2-3) + vec gibanja pa je.

Ukines priboljske oz. ji dajes brikete za priboljske (npr. v eno posodo si odmeri dnevno dozo briketov, ki naj bi jih psicka dobivala, potem pa naj cez dan dobi vsebino loncka in nic vec).


In ja, ce ti poje se obrok od druge psice, naj ima kaksen dan posta..



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #15 : 18 Februar 2009, 07:02:03
hvala :)
Naj vam pa sporočim,da je že malček shujšala :o
Tudi trebuha nima več napihnjenega :o



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #16 : 18 Februar 2009, 15:38:54
Je kakšna slikica kakšna je zdaj?

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #17 : 18 Februar 2009, 15:43:46
No naj povem, da imamo tudi mi stalne borbe glede hrane. Ajka je namreč sterilizirana in se ji takoj pozna, ko poje preveč ali ima premalo gibanja (to predvsem v deževnih dneh, ko gremo na bolj kratke sprehode). Zato ji pri vsakem večerne obroku odštejem približno toliko kot je dobila čez dan priboljškov. In pa seveda prilagodim gibanje. Nedomno je v deženih dneh malo bolj okrogla, ker so sprehodi bolj kratki. Najboljšo težo ima poleti, ko res vsak dan hodimo v hribe in pa tudi letos pozimi, ko je bilo lepo vreme.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #18 : 18 Februar 2009, 18:52:49
Nika,jo bom jutri slikala :)



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #19 : 19 Februar 2009, 19:53:11
Nika,posebej zate in današnjega sprehoda :)

Mal pa je razlike? :-[



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 19 Februar 2009, 19:59:15
Abby je resno predebela....
Lahko potrdi kdorkoli, ki jo pozna....
Ko pojemo Orijen gremo verjetno na hills-ovo dietno.

Pa še to shujšala je že za cca.2kg.
Hranim pa jo 5x na dan ob 5ih zjutri, ob pol osmih zjutri, ob 2eh popoldne, ob 6ih in 9ih...na sprehod grem pa tudi večkrat na dan.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #21 : 19 Februar 2009, 21:53:30
Abby je resno predebela....
Lahko potrdi kdorkoli, ki jo pozna....
Ko pojemo Orijen gremo verjetno na hills-ovo dietno.

Pa še to shujšala je že za cca.2kg.
Hranim pa jo 5x na dan ob 5ih zjutri, ob pol osmih zjutri, ob 2eh popoldne, ob 6ih in 9ih...na sprehod grem pa tudi večkrat na dan.


Koliko pa je tvoja psička stara?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 20 Februar 2009, 07:34:29
Jutri bo 20mesecov.



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #23 : 20 Februar 2009, 08:08:30
A lahko kakšno sliko???

In koliko ji daješ za jest (v gramih)?

:)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #24 : 20 Februar 2009, 09:23:36
Kako ji pa še vedno daješ jesti 5x na dan? Pa koliko ji daješ jesti. Namreč tista količina briketov, ki je navedena na vreči je mišljena za vse obroke skupaj na dan.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #25 : 20 Februar 2009, 10:09:44
5 obrokov na dan za odraslo psico se meni zdi absolutno preveč. Pri vašem hranjenju imate 2 jutranja in 2 večerna obroka. To združite v enega in malo zmanjšajte količino. Čeprav bo mogoče malo težko ni hudič da ne bo zdržala z 3 obroki dnevno. Za začetek. Kasneje še opoldanskega ukinite oz. ga postopno zmanjšujte. Malo več gibanja, ukinjanje pribojlškov (vsaj tistih najbolj kaloričnih) in rezultati bi morali biti vidni, tudi če pasjemu organizmu takoj ne povzročate šoka z dietno hrano. Tudi dietna hrana v nenormalnih količinah ne bo pomagala. Psi imajo pa tudi drugačno presnovo kot ljudi in za zdravo življenje ne potrebujejo 5 obrokov na dan :)

Eno je sprememba prehrane drugo pa to, da se mi kot lastniki naučimo ignorirati učke katere nam zbujajo slabo vest, da psu še pesti briketov viška ne privoščimo. Enega labita ni težko zrediti, vsaj tisti, ki jih jaz poznam bi požrli vse kar vidijo, pa četudi bi počili...

Najprej je pa treba popucati po lastni glavi šele potem po pasji skledi  ;)


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 20 Februar 2009, 13:08:34
Dobi 50g v obroku kar je 250g v dnevu. To je manj kot piše na vreči. Tako, da ne mislit, da ne vem, da je na vreči napisano za cel dan.
Ja zakaj dobi 5x na dan? Ker sem v knjigi Naravno zdrav pes prebrala, da naj pes dobi 6x na dan za jest. Piše za odraslega psa. Saj tako lažje pokuri kalorije.

no, da citiram kar piše v knjigi:
Število obrokov povišajte do šest na dan-večkrat, ko pes je, hitreje porablja kalorije. Ko ga nahranite, pustite hrano stati še 20minut, nato pa jo odstranite. Ne dajajte mu ostankov z mize, priboljški pa naj ne presegajo 5% obroka. Ponudite mu zdrave priboljške, na primer koščke sveže zelenjave, kot so konice belih belušev.

Priboljškov ne dobiva, mogoče le sadje(jabolka...).
Z mize smo se pa tudi odvadili dajat.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 20 Februar 2009, 13:09:52
A lahko kakšno sliko???

Ja bom slikala in si danes dala na računalnik..., ker nimam nobene "novejše" gor.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #28 : 20 Februar 2009, 19:28:49
Ja, tudi po mojem mnenju mora kosmatinka shujšati (kar že itak veš). Bi jo pa peljala tudi na pregled k veterinarju, vsaj toliko, da bi lahko izključila kakšen zravstveni vzrok za debelost. Meni ona ne deluje klasično predebel pes, ne znam pa ti točno povedati, kaj je tisto, kar me moti.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 20 Februar 2009, 19:48:22
Vem. Ja zdaj v soboto ali pa v naslednjem tednu gremo h vetu...
Tudi zaradi ugriza...