Študij in bivanje v tujini

Gost · 6272

Zarja

  • Gost
: 26 Januar 2009, 20:24:10
Torej, sem iskala podobno temo, pa je nisem našla ...

Stvar je taka, da se odločam za študijsko izmenjavo (Erasmus) za naslednje leto, še ne vem katera država in za koliko časa (pol leta ali eno leto). Ker gre z mano tudi moj Darwin je eden od kriterijev tudi okolica, nastanitev, splošni odnos do psov .. tako da greva verjetno bolj na sever, v Skandinavijo. Zanima pa me sledeče: je za pol-do-enoletno bivanje v tuji državi s psom potrebno izpolniti kakšne birokratske zadeve? Spomnim se, da sem že za en mesec študija na Dunaju morala na občino in izpolnit nek obsežen obrazec samo zame (kaj bi bilo šele za psa, verjetno  ::) ). Skratka, če ima kdo kaj informacij o tem bi bila zelo hvaležna.  :)



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #1 : 05 Marec 2009, 13:48:03
Super tema, če bo kdo vedel kaj povedat. :) upam da, ker mene tudi to zanima.
Jaz sem si ful želela it na izmenjavo v Avstralijo, pa zaradi kužka ne bom šla, ker je nočem pustiti doma, v Avtraliji pa mora biti pes 3 mesece v karanteni. :(



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2 : 05 Marec 2009, 13:54:24
Ma, mislim, da je v Avstraliji najmanjsa mozna karantena 30 dni. Ampak so tako grozni pogoji :'( :'( :'( psa lahko vidis samo 2 uri na dan, pa se to ne med vikendi :'(

battito animale


LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #3 : 05 Marec 2009, 13:57:06
ojoj, kakšni kre***i! Ubogi psi... Jaz bi ti predlagala, da raje ostaneš doma, č so tam takšne "razmere"...več pa ti ne morem povedati :)

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 05 Marec 2009, 15:22:35
Mah po drugi strani pa... saj je za psa tistih 30dni dobro poskrbljeno. sploh če ga lahko vsak dan prideš pogledat...
Jaz imam sicer še čas, ampak me tudi naprej nekako v tujino vleče...

Sicer pa sam prevoz psa v druge države ni tako kompliciran, za ve države EU-ja rabiš samo potni list, za Švedsko pa poleg tega še narejen test titra. ampak to se zrihta v najkasneje 2h tednih :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #5 : 05 Marec 2009, 15:27:22
Mah po drugi strani pa... saj je za psa tistih 30dni dobro poskrbljeno. sploh če ga lahko vsak dan prideš pogledat...

Ma ja ma... lih to je, da ga ne mores prit vsak dan pogledat. Plus, da moj pes rabi konkretne fizicne aktivnosti, tam pa mas 2x na teden po eno uro moznosti "exercise" na dvoriscu :-\

No sicer, where there's a will there's a way ;)

battito animale


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #6 : 05 Marec 2009, 16:58:41
Jah moja je taka da rabi skos bližino človeka ki ga pozna in njej bi se zmešalo če bi bila že samo nekaj dni zaprta nekje, brez ljudi ki jih pozna, tudi obiski nebi pomagali...zato sem pač črtala iz seznama vse države kjer imajo karanteno.  :-\



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 04 Maj 2009, 00:35:12
Ful zanimiva tema in fajn ideja, vzeti psa zraven. Najbolje bi bilo vprašati v referatu ali kjer te Erasmus zadeve pač urejajo, če je to možno in kakšni so pogoji.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 04 Maj 2009, 10:54:44
Hja pred to dilemo sem tudi jaz. Letos se nikamor nisem prijavla-za naprej pa bomo videli. Referat pa dvomim, da bo znal kaj dosti pomagat.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 04 Maj 2009, 11:41:57
Morda potem najbolje kar kontaktirati željeno univerzo, pa tam vprašati, kako bi to šlo - sigurno imajo kar international office. Pogledati, če obstaja kje kak forum za študente te univerze in povprašati, če kdo študira s psom in kje biva itd. Povprašati na kašnem forumu, če je kdo že to naredil in kako je zadevo organiziral. Povprašati tudi malo po študentskih domovih v okolici željene univerze, če sprejemajo pse. Poiskati druge možnosti nastanitve, kjer sprejemajo pse, in preveriti, ali bi lahko kot Erasmus študent bival tam...

Definitivno zahteva več planiranja, pa še potem si malce bolj omejen (pri ogledih, potovanjih izven kraja univerze itd.). Se vse da, če se hoče, ampak ni tako enostavno. Veliko sreče vsem, ki se bodo tega lotili!

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #10 : 23 April 2010, 12:40:22
Midva z Budiju tud greva letos  8)  Izbrala sva si Norveško, en tak fajn kampus sred ničesar, okrog je sama narava in zgleda, da bova ful uživala. Ponujajo rent-a-kennel, brez problema pa lahko imam psa tudi v sobi in na predavanjih. Imajo celo hleve za konje, saj tudi te študenje vlačijo sabo (super argument za moje domače, ki jim ni všeč da bom vzela teleta zraven  ;D ). Imamo dva veterinarja v kampusu - predavatelja in njegovega študenta, tako da za zdravje je maksimalno poskrbljeno. Kot tudi za vse ostalo, ker gor res nič ne komplicirajo, vse jim je ok, pravzaprav celo spodbujajo jemanje ljubljenčkov, ker baje blagodejno vplivajo na študente  :) 

Skandinavija rulz, pejte gor  :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #11 : 23 April 2010, 12:42:41
wauuu super... Nika poročaj nam kaj kako bo. Tdu FSDjevci si lahko norveško izberemo..Samo jaz ne vem če bom šla, Bina ni dovolj kultivirana za letalo, pa se bojim da bi ji to mal posledic pustlo, al pa da bi čist ponorela v boksu na letalu ??? Bomo videli drugo leto kaj in kako.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #12 : 23 April 2010, 12:49:50
Sej Buda tud ne ve, kaj je to avion  ;D 

Zdej morma boks kupit in se začet navajat, za na letalo se pa tak lahko kake pomiritvene zadeve dajo.



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 23 April 2010, 23:04:15
Zveni fenomenalno tale Norveška! Škoda, da sem že mimo teh izmenjav...razen če vzamejo poleg psa tudi "moža" in otroka?  :o

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #14 : 24 April 2010, 10:07:09
Kakor kaže so tako flegma in neformalni, da bi šlo brez problema  ;D  Imajo pa tam sobe/stanovanja za obiskovalce, tako da vabljeni, če koga mika na obisk pridet  :P



Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 27 April 2010, 21:31:31
Uh, midve se tudi letos odpravljava, in sicer na Švedsko..., če le najdem stanovanje za obe. Zaenkrat še nisem imela sreče, enostavno je preveč povpraševanja in imajo potem rajši lastnike brez psa  :'( :'( Držite pesti!



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 28 April 2010, 21:33:18
No, jaz pa zaradi psa (in fanta  ;)) niti ne razmisljam o izmenjavi, sploh pa nasa fakulteta nima na izbiro nic v UK, kamor bi edino sla, ce ze. Sicer je pa tudi za UK karantena .. sicer ne vem kaksna, ampak mislim, da traja 10 dni. Kar pa tudi pomojem ni ravno goreca zelja moje razvajenke, ki ne zna bit brez nas kje.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #17 : 29 April 2010, 08:16:32
No, jaz pa zaradi psa (in fanta  ;)) niti ne razmisljam o izmenjavi, sploh pa nasa fakulteta nima na izbiro nic v UK, kamor bi edino sla, ce ze. Sicer je pa tudi za UK karantena .. sicer ne vem kaksna, ampak mislim, da traja 10 dni. Kar pa tudi pomojem ni ravno goreca zelja moje razvajenke, ki ne zna bit brez nas kje.
A si sigurna , da je karantena? ???
Kolikor jaz vem za eu/ pasport ni ... je zgolj neka taksa, kao viza.
razen če se je kaj spremenilo od lani ???

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #18 : 29 April 2010, 11:03:56
Kolikor vem za UK zdaj zadošča titer,ki pa je seveda obvezen.
Se pa je Urša iz našega KD odločila za študij v UK brez psa- najbrž je kakšen utemljen razlog.
(meni je sicer od nekdaj jasno,da so Angleži eni hinavci kar se "ljubezni do psov" tiče in da čeprav so jih polna usta in pocukrane TV oddaje o psih je v realnosti stanje slabo)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #19 : 29 April 2010, 11:28:19
ene tri( ali pa 4)  Dinine gonje nazaj je šel naš Damč mal na špedicijo...( prvotno je bilo mišljeno zgolj do Calaisa) amapk so ga potem preusmerili naprej na London zgolj nekaj pobrat.
No in tam , ko sta prišla čez skozi uno hartbeat contolo( zarad tačrnih ki se tja švercajo) in do imigration-officerja, vem , da je moral plačat neko takso..."kao" vstopno vizo. Za titer ga pa niso vprašali... niti nihče ni gledal... zgolj colaj( še štemla v pasoš ni dobil) ... ne vem točno koliko mislim , da nekje 48 funtov ali nekaj takega :).
Vem , da je še ful p!"%il......zaradi teh funtov ::)... ker sta šla res zgolj zjutraj čez in zvečer že nazaj v Francijo

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.