Priboljški-koliko in kateri?

Nika^^ · 2453

Nika^^

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
: 08 Februar 2009, 00:13:29
Pozdravljeni!
Med učenjem trikcev (oz. nagrajevanju psa) svojemu kužku dajem priboljške. Me pa zanima koliko mu jih lahko dam, da ne bo dnevno zaužil preveč hrane(oz. kalorij)? Katere vrste priboljškov pa uporabljate?

(moj kuža je star 7 mesecev in je pasme VŠPP)

Hvala! :)

Lp,
Nika



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1 : 08 Februar 2009, 00:46:00
Daš mu toliko priboljškov kot pač delaš z njim. In poem mu enostavno odbiješ določeno količno (ki jo določiš z količino priboljškov, ki jih je dobil čez dan) pri dnevnemu obroku. To je v bistu najboljše.

Jaz priboljške uporabljam glede na stopnjo motenj. V stanovanju uporabljam ponavadi brikete, zunaj na travi ponavadi najbolj delujejo frizbiji, kjer je veliko motenj pa uporabljam kakšne hrenovke ali pa poli salamo, kakšen sir. Odvisno kaj ima pes najrajši. Najboljše je tudi, da priboljške menjavaš, da se jih pes ne naveliča.

Pedigree priboljši so na isti kakovosti kot njihova hrana, tako da ne kupujem nič priboljškov od pedigreja. Če kupi priboljške kupim kakšne kostke tamale čisto ali pa kakšne kekse, ki pa sicer niso najbolj primerni, ker se ponavadi droptinijo, lahko jih pa tudi zamenjaš za čisto navadne albert kekse.

Upam, da sem kaj pomagala.

lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Nika^^

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 08 Februar 2009, 01:06:51
No, jaz ponavadi uporabljam piščančja prsa(salama), sir, brikete..odvisno, kaj imam pri roki (psu je čisto vseeno kaj je... ::)). Kako vi enačite kalorijske vrednosti priboljškov z odbitkom pri rednih obrokih?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #3 : 08 Februar 2009, 01:13:16
Če ima pes dovolj gibanja ni treba sedaj nekaj pretiravati in mu dajati veliko manj hrane, sploh ne mladiču, ki še raste in potrebuje hrano. Približno vidiš koliko si mu dam in mu daš toliko manj. NI potrebno preveč komplicirati. Potem tako vidš, če mu daješ preveč se zredi. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


bamci2

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 04 Marec 2009, 19:59:54
Jaz bi vprašal do katerega meseca starosti je potrebno mladička hraniti 3x do 4x dnevno.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 04 Marec 2009, 20:16:33
Jaz svojo ze odkar sem jo dobila hranim zjutraj in zvecer..



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #6 : 05 Marec 2009, 08:25:07
Jaz bi vprašal do katerega meseca starosti je potrebno mladička hraniti 3x do 4x dnevno.

Trikrat lahko začneš kmalu-že okoli 3 meseca. Potem pa dvakrat po 6 mesecu vsaj do enega leta.
Tudi če prej začneš 2 x bo vseeno zrasel.
Najbolje pa, da  3x na dan klikaš in ob tem pohraniš npr 1/2 dnevne doze , ostalo polovico pa daš v dveh obrokih - tako lahko delaš vse živjenje  ;), če imaš seveda čas  ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 31 Avgust 2009, 17:58:29
Koikor jaz vem, tudi na embalaži piše, koliko sme zaužiti...