pogoltnjena bikovka

Mr_Globus · 4658

Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
: 10 Februar 2009, 11:06:19
Moja mala beštja je dobila 10centimtrsko bikovko za grizkat. Problem je, da jo je pogoltnila celo (o tem ni dvoma, ker jo v 10 min ne bi mogla zgrist - pa tudi čuti se jo v želodcu). Zdaj je že 24 ur mimo in ne kaže dobenega nelagodja. Skrbi pa me, da preden se stvar razmehča in prebavi - zgnije. Ali pa da gre naprej in zaštopa tanko črevo.

Ne vem pa če je sploh možno, da zbruha ven tak velik kos ??? Je imel že kdo podobne izkušnje? Definitivno zdaj dobi samo še polmetrske kose  ::)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 10 Februar 2009, 11:10:44
Moja labradorka je naredila isto..cez kaksen dan do dva jo je pa potem celo zbruhala..

Pocakaj pa bos videl kaj bo..v primeru, da se ti zacne nenavadno obnasat pa pojdi takoj do veta..



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 10 Februar 2009, 11:17:55
Ce bi že mel kakih 30 kil se niti ne bi sekiral tolko  ::) samo ko je tako majhen in pride bikovka čez celo dolžino želodca... Upam,da je nadnaravno nadarjen za bruhanje  :Pl

Mam ga nonstop na očeh, tako da če bo kaj čudnega letiva na kliniko.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 10 Februar 2009, 11:20:17
Ko je bil Tai mali, sem mu tudi prinesla tamalo bikovko in jo je polovico pogoltnil  >:( Pa je bilo vse vredu. Pomoje se tako raztopi v želodčku.

Ga pa res imej na očeh, če bi začel kaj čudno se obnašat.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 10 Februar 2009, 11:23:16
Moja je bila stara 5 mesecev, ko se je to zgodilo.

Ce jo cutis v zelodcu, gres lahko do veterinarja, da mu da peroksid in se ti bo sigurno zbruhal. Ta metoda pa ni ucinkovita, kadar stvar ni vec v zelodcu.

Nikakor pa ne cakaj predolgo casa..jaz bi na tvojem mestu pocakala max do jutri in ce se ne zbruha bi sla do veta..
To je moje mnenje, naj pa se drugi povedo kaj mislijo..



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 10 Februar 2009, 11:25:55
Tai je bil tudi par mesecev star ja.

Pomoje jo bo prebavil, samo če jo še čutiš, potem res nevem. Če ne pa najbolje da veta pokličeš, pa mu poveš kakšna je situacija in ti bo svetoval.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #6 : 10 Februar 2009, 11:40:36
Se mi zdi, da mladicki kar ne vejo, da so dolocene stvari za grizt, ne kar za pogoltnit. Tudi jaz sem imela probleme, ko je bil moj se majhen, sem mu kupovala tiste zvake iz koz. Pa ceprav sem mu zanalasc kupovala tavelike, ko je enkrat zgrizel do te mere, da mu je sla v gobec, jo je hotel celo pogoltnit. In se mu je ene parkrat dobesedno prilimala na nebo, in jo ni spravil ne naprej ne nazaj ven. Sem tako paniko zagnala, ko sem mu jo lihkomi ven dobila.. Se mi je skor zadavil  ::)  Tako da je od takrat naprej zmeraj zvecil samo kadar sem bila zraven in gledala kaj pocne. Nekaj casa sem mu jo celo drzala, da jo je samo grizel, da mu ni padlo na pamet da bi jo pogoltnil.. No, cez cas mu je ustekalo, da je boljse grizti in zveciti  ;)

Jaz bi sla v tvojem primeru do veta, ce je zvaka res tako velika.. Skodit nima kaj...

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 10 Februar 2009, 14:43:11
Smo šli na konzultacijo (in valda so mogli vsi sošolci tipat če se čuti; ko je študent stranka niti ni treba vprašat če lahko  :P)

Smo še slikali pa ni nič za videt (no razen drobcev kosti, ki pa so primerno majhni). Za bruhanje mu nismo dali raje nič, ker je bikovka dolga in se lahko kje v požiralniku zatakne in pol ni druge kot operacija. Zdaj čakamo in mamo kontrolo v petek.

Baraba mala je pa bla kar pridna.. No edino to da ga vsi stiskajo po trebuhu ji ni blo všeč  8)

P.S. Sem pa mislu, da sem edina mona ko se mu je to zgodilo... Zdaj ko vidim, da nisem edini mi je lažje  ::)



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 10 Februar 2009, 14:53:52
Ah, moj je itak tak smotan kar se teh stvari tiče in mu neupam brez nadzora nič dat za žvečit. Ker je, tako kot Cosmo, tudi Tai imel ideje pri majhnem ostanku kosti jo kar pogoltnit in tako dalje  ::) Butl...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 11 Februar 2009, 11:26:34
Thor tudi obvezno pogoltne bikovko, zato moram pazit, da mu dajem samo velike in da jo pravočasno vzamem. Ostanke dobi potem Anita, ki gloda do zadnjega milimetrčka. :P Do zdaj ni bilo še nič narobe, je pa res, da mu ne dam hrane zvečer še čez (ponavadi samo zvečer dobita za glodat), ker ne upam.