Cena mladičev...

GoldenGirl · 75170

blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #30 : 16 Februar 2009, 12:45:25
GG, oprosti, ampak tole tvoje zadnje razmisljanje je pa cisto mimo...
Se dobro, da ne razmisljajo vsi tako...

Blumina



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #31 : 16 Februar 2009, 12:50:27
Sorry! Jaz tako vidim stvari... Torej ti podpiraš kastracijo in sterelizacijo??? V čem je pol smisel psa z dobrim rodovnikom??? GG


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #32 : 16 Februar 2009, 12:55:52
Neverjetno! Vsi ki kličejo ali pišejo... jih zanima IZKLJUČNO cena! Res ne vem, če je pravi kupec tisti, ki gleda samo na to, da bo prišparal 100-200€... GG


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #33 : 16 Februar 2009, 14:22:41
Neverjetno! Vsi ki kličejo ali pišejo... jih zanima IZKLJUČNO cena! Res ne vem, če je pravi kupec tisti, ki gleda samo na to, da bo prišparal 100-200€... GG

Večina ljudi, ki si zaželi na primer škota (ali katero drogo pasmo), se odloči ali bo rodovniškega ali ne. Če se odloči za rodovniškega pokliče vzreditelja rodovniškega in vpraša za ceno. Če bodoči lastnik nima namena vzrejati in hoditi na razstave, mu tudi ni tako pomembno ali imajo starši šampionate. Še več, veliko bodočih lastnikov je prepričanih, da bodo dražji, da jim bo vzreditelj težil z razstavljanjem,... Če pogledaš pri Simonu, imel je eno najbolj razstavno prespektivnih legel, pa jih ni mogel vseh prodati v Slo.. Se je pa našlo veliko ne razstavno ne delovno prespektivnih legel, pa so mladiči šli takoj v prodajo. Nekateri lastniki hočejo pač psa tiste pasme in nič več.

Poleg tega pa je še takšna situacija, da je pač treba pogledati na vsak evro in če lahko prišparajo pri nakupu, zakaj pa ne. Vendar to še ne pomeni, da bodo slabi lastniki.

Marsikateri lastnik mešančka je boljši od lastnika zelo dragega rodovniškega psa.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #34 : 16 Februar 2009, 14:30:19
To je vse res... ampak za vzreditelja je boljša reklama če kupi mladiča oseba, ki ga bo razstavljala ali z njim tekmovala/delala. Pes, ki bo samo na vrtu ni "marketing" za vzreditelja, ker ga ne bo "noben videl"...ocenil!

Jaz sem bila zelo vesela, ko sem imela leglo, da so bodoči lastniki, redno klicali, želeli slike...prvi kontakt je tudi pomemben..da te sprašujejo o pasmi, o stariših, o oskrbi in negi... tisti, ki hoče samo lesija in mu je pomemba samo cena ni zame "pravi" lastnik.. mogoče je pravi za koga drugega.. nekdo mi je rekel, da je za njega samo pomembno, da mladiči ne vstanejo doma  ::) GG


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #35 : 16 Februar 2009, 14:48:41
GG tudi jaz se ne strinjam s tem..
Rodovnik ni samo za vzrejo ampak tudi za dovolj drugih reči.Smisel psa z dobrim rodovnikom ni samo za vzrejo.Tudi za nekaj ostalih stvari je.Jaz moje psice ne bom dala samo na vrt - jo bom razstavljala,šolala in vse potrebno.Mladičev pa ne bo imela.In, če ima pes rodovnik - če lastnik ne misli psa razstavljati,šolati ali pariti bi bilo bolje, da nima rodovnika?Če kupec želi, da ima pes rodovnik naj ga ima - še toliko bolje.In, če ne bo delal kaj izmed teh stvari naj si naslednjič umisli psa brez rodovnika?  ???
 ;)

Upam, da nisem kaj narobe razumela...

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #36 : 16 Februar 2009, 14:52:04
To je vse res... ampak za vzreditelja je boljša reklama če kupi mladiča oseba, ki ga bo razstavljala ali z njim tekmovala/delala. Pes, ki bo samo na vrtu ni "marketing" za vzreditelja, ker ga ne bo "noben videl"...ocenil!
 

Meni bi bilo najbolj pomembno, da pes pride v roke, ki bodo zanj najboljše poskrbele, pa tudi če ne vidi nobene razstave. Tudi vzreditelji imate različna pričakovanja od lastnikov, in to je tisto, o čemer sem govorila. Ljudje se vstrašijo oz. nočejo mladičkov od takšnega vzreditelja, ker hočejo psa samo zase, ne pa za razstave.





GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #37 : 16 Februar 2009, 15:02:49
Torej je najbolje, da tisti, ki hočejo psa za ljubljenčka ne kupujejo psa pri vzreditelju, ki strmi k neki razstavni vzreji...Saj jih je dovolj, ki nimajo registrirane psarne, ki niso preveč pozorni na paritvene kombinacije, na kompatibilnost štaršev in rodovniških linij...

Pa itak kot ste prej napisali... ena so straši, rodovniki, prvaštva..drugo je pa tisto, kaj pride "ven"....Tisti vzreditelj, ki lahko 100% pove pri 2 mesecih da bo pes razstvno uspešen malo naklada... če bi bilo to 100%  zanesljivo bi vsi vzreditelji obdržali najboljše mladiče zase...  ;) GG


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 16 Februar 2009, 15:06:28
Vsak ne želi in ne rabi vzrejat, hvala bogu. Za take je seveda dosti boljše dat psa kastrirat ali sterilizirat.
Ni vsak vešč pazit npr. na psico in se tako da izognit neljubim "nestrečam". Če pa želi pazit, pa tudi ni
tako hudo, ni tak kunst je pa dosti lažje in bolj sigurno. To je moje mnenje.

rodovni=vzreja, razstavljanje...hmmm, potem je za take, ki to ne želijo očitno boljše imet mešance... :D
Kaj se zafkavate? Ne kapiram poante.  ??? :-\


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #39 : 16 Februar 2009, 15:11:00
V čem je smisel rodovnika??? če ne želiš razstavljati, vzrejati... je veliko zapuščenih psov v zavetiščih...
Poleg tega imaš rodovnik in RODOVNIK... jaz sem popolnoma proti nerodovniški vzreji, ampak tisti, ki si želi psa za na vrt mogoče ne potrebuje psa z dobrim rodovnikom! GG


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #40 : 16 Februar 2009, 15:18:08
Citat:  
V čem je smisel rodovnika??? če ne želiš razstavljati, vzrejati... je veliko zapuščenih psov v zavetiščih...GG
GG...
Citat:  
Smisel psa z dobrim rodovnikom ni samo za vzrejo.

Jaz sem govorila vključno za vzrejo.Če pa kupec psa nima namena razstavljati pa je to njegova stvar.In ja, to je res - pes z rodovnikom ni za kar tako.Ampak, če pač lastnik psa noče delati s psom..Če jaz ne bi želela razstavljati,šolati itd. bi vseeno vzela psa z rodovnikom.Ker, če bi se odločala za psa brez rodovnika bi pa vzela iz zavetišča.

Lp

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #41 : 16 Februar 2009, 15:23:29
Torej je vsak pes z rodovnikom za vzrejo? ??? ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #42 : 16 Februar 2009, 15:26:08
 ??? ??? Takih izjav pa res ne bi pričakovala od nekega vzreditelja :o

Rodovnik je papir na katerem so zapisani predniki posameznega psa. Iz tega papirja lahko sklepamo kakšen naj bi naš pes bil, ko bo zrastel. Mnoge bolezni se prenašajo iz roda v rod, kakor tudi značajska lastnosti in nenazadnje tudi videz. Se pravi si lahko o vseh teh zelo pomembnih stvareh pomaga z rodovnikom - tako da se pozanimamo o psih zapisanih v njem.
Mene vzreja ne zanima. Mi je pa še kako pomembno, da vem kakšen značaj, videz in zdravstveno stanje lahko pričakujem ob nakupu določenega mladička. Seveda na vse te lastnosti vplivajo tudi drugi dejavniki, ampak z nakupom rodovniškega psa pri dobrem vzreditelju smo storili dober korak v smeri, ki si jo želimo.

Komur to ni pomembo se lahko odpravi po psa v zavetišče ali si izbere mešančka. Če se odločitev za takega psa zgodi iz pravih razlogov, to zelo podpiram. Še vedno pa si tak pes zasluži enako oskrbo kot rodovniški pes.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 16 Februar 2009, 15:33:09
Jaz zgoraj napisanega ne razumem. Imela sem 4 rodovniške pse, od tega sem 1x skrbela za leglo (bivše) psice, za čimer stoji dolga zgodba - vzreja takrat ni bila moja ideja. Potem, kar se tiče zavetiščarjev - trenutno imam doma 2 psa iz enega od slovenskih zavetišč. In? Ne razumem tistih, ki tako zlahka svetujejo posvajanje psov iz zavetišč, še posebej, če imamo v mislih, da imajo takšni psi lahko za seboj težko življenje, nosijo s sabo travme, so lahko tudi bolni ali ostareli ipd.
Ali tak pes rabi manj pozornosti, nege, veterinarske oskrbe, potrpljenja, manj kvalitetno hrano ipd.? Si to zasluži samo pes, ki ima "papir"? Žalostno, če resnično tako mislite. Za umret žalostno je, če pse delite na tiste, ki naj bi vse to imeli, ker so rodovniški, ter na tiste, ki so "za vsakega dobri", ker bodisi nimajo papirjev, bodisi so "zmešani iz vseh vetrov". Torej, če nek kupec ni dovolj dober za vas in vašega mladiča, naj gre v zavetišče. Tam so psi, ki so za vsakega dobri  ???
In ker smo v temi o škotih ravno. Ja, Habibi je eden od mojih zavetiščarjev. Samo mogoče se preveč ukvarjam z njim in brezveze trošim denar pri veterinarju... Saj vendar nima rodovnika. Torej je mešanec, ki samo na videz spominja na škota. Je torej zaradi tega vreden česa manj?


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #44 : 16 Februar 2009, 15:33:30
Če pogledaš pri Simonu, imel je eno najbolj razstavno prespektivnih legel, pa jih ni mogel vseh prodati v Slo..

Tukaj je še marsikaj v ozadju, a nebi o tem... :) ;) Borderji so pa trenutno tako popularni, da če želiš prodaš mladičkov kolikor želiš, tako da bi jih še jaz tokrat lahko prodal v Sloveniji.

GG, vsekakor je vzreditelju v interesu, da se bo pes pojavljal v "javnosti", vendar za te namene ne moreš prodati celega legla, pa naj bo to za razstave ali agility, RO ali katero koli drugo delo.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #45 : 16 Februar 2009, 15:47:15
Yo..debata je tekla o ceni mladičev in o bodočih/morebitnih lastnikih, ki gledajo samo na ceno in na nič drugega... ko kličejo za mladiča vparšajo samo za ceno, jih ne zanimajo ne starši, ne karakter staršev, ne mladičev..samo kakšna je cena in ali imate samčka/samičko..in to je to..zame to ni "pravi" lastnik! In zlasti kadar vprašajo če bi ga se dalo dobiti bolj poceni brez rodovnika... halo !  >:( GG


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 16 Februar 2009, 15:57:50
In zlasti kadar vprašajo če bi ga se dalo dobiti bolj poceni brez rodovnika... halo !  >:( GG

Ja, saj o tem govorim. To so očitno nepravi lastniki za vaše pse. A za zavetiščarje so pa tudi taki dobri? To me zanima.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #47 : 16 Februar 2009, 16:13:46
Absolutno ne! Samo takšni ljudje niso primerni za nobenega psa rodovniškega ali ne! In ponavadi pristanejo v zavetiščih nerodovniški psi.. ker tisti, ki je dal malo za psa..oziroma, ki se odloča samo na podlagi cene..se ga bo tudi hitro znebil.. če mu ne bo po godu..ali pa če so stroški oskrbe previsoki... računaj koliko ti stane pes (hrana, priboljški, cepljenje, zdarvljenje, slikanje kolkov, razstave, šolanje)... v primerjavo je osnovna ceno psa minimalen strošek! GG   


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #48 : 16 Februar 2009, 17:00:09
Simon, vem kaj misliš. ;)

Tako kot je rekel Simon, nikoli ne pride ven  leglo, ki bi bilo celo  razstavno uspešno, poleg tega pa se lahko tudi kasneje pokaže, da to leglo sploh ni to, kar je vzreditelj pričakoval. Ker eno so naša pričakovanja in predvidevanja, čisto drugo pa tisto, kar narava na koncu zmeša. Pridejo mladiči istih staršev že lahko čisto različni.

In GG, tako ali tako večina resnih vzrediteljev strmi k razstavni vzreji,  razen tistih , ki vzrejajo delovne. :o :o

In če jaz omenim  sebe, nikoli ne kupujem psov pri vzrediteljih, katerih namen vzreje je samo razstavna linija, imajo pse v pesjakih, imajo več kot tri pse,  jim je vzreja biznis, z psi se ne dela oz. niso hodili na nobene  tečaje,... Pri meni je bolj pomemben karakter psa, temperament,...

Glede na to, da je trenutno zelo veliko mladičev škotov, bo marsikdo spustil ceno. Razen če je pripravljen na to, da mu bodo mladiči ostali doma še kar nekaj časa. Nekomu to znese, nekomu ne. Upam pa, da bo tokrat drugače.


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #49 : 16 Februar 2009, 17:21:32
Lepo, da se je debata pricela razvijat v pravo smer ::), ker po tistem postu me je mocno zaskrbelo... :-\

Blumina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #50 : 16 Februar 2009, 19:59:04
Torej je najbolje, da tisti, ki hočejo psa za ljubljenčka ne kupujejo psa pri vzreditelju, ki strmi k neki razstavni vzreji...Saj jih je dovolj, ki nimajo registrirane psarne, ki niso preveč pozorni na paritvene kombinacije, na kompatibilnost štaršev in rodovniških linij...



Zakaj bi morali pa nujno imet registrirano psarno? Ok zaradi prepoznavnosti, ampak kje zaboga piše, da se samo v psarnah, ki imajo imena kotijo najboljši mladiči? Dober mladič se lahko skoti tudi v psarni brez imena ;) Vsak je enkrat začetnik, ne vem sicer če še velja ampak včasih je bilo v Italiji baje tako, da so morali imeti tri legla preden so lahko registrirali psarno. Pa ne mi rečt, da so bila ta tri legla kar nekaj tako, in da so dala slabe mladiče ;)
Kot drugo pa tudi, če si ti imela zdaj eno leglo z (ne vem 6-imi mladiči npr.) ne moreš garantirat, da bo vseh 6 razstavno uspešnih psov. Da so vsi super perspektivni. Res uspešni psi se kotijo redko in nikakor tudi ob najboljši možni kombinaciji ni celo leglo super psov. Zakaj torej ne bi tistih manj perspektivnih prodala kot pet quality, res dobrega mladiča  pa kot show psa? Priznam, da je pri mladiču težko ocenit kakšne kvalitete bo ko odraste, in to lahko naredijo res vzreditelji z dolgoletnimi izkušnjami - a vseeno ni smiselno govorit, da če pes ne bo za razstave naj ga pa iščejo drugje. Kje drugje pa? A kdo v slo. vzreja delavne škote? Ne. Vsi vzrejate razstavne. Torej gre lahko samo še k preprodajalcu ::)






LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 16 Februar 2009, 20:06:25
Yo lepo si to napisala.. pri pseh iz zavetišča je včasih potrebno še več denarja ker so dostikrat bolni in potrebujejo veterinarja zarad slabe preteklosti , da o ljubezni sploh ne govorim.

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #52 : 16 Februar 2009, 20:08:38
GG get used to it. V življenju sem prodala samo 4 mladiče, sem pa imela za njih vseeno ogromno povpraševanja in samo eni (sem prečekirala emaile, ki jih še hranim) ampak res samo eni so mi že v prvem mailu poleg vprašanja o ceni napisali še nekaj malega o družini. Od vaseh ostalih sem dobila povpraševanje samo po ceni tam in tam kakšen je vprašal še,če imajo mulci rodovnik, čeprav je to jasno pisalo v vseh oglasih.

Prvič sem se še sekirala kakšen folk mi piše, kasneje pa ne več. Pač odgovoriš s ceno in če ti še kaj odgovorijo, se predstavijo in kaj vprašajo komuniciraš dalje, če ne pač pozabiš da so obstajali.

Samo zato ker jih prvo zanima cena še niso zanič. Jaz bi zdajle dala dnarja kolikor je treba (če bi ga mela č ne si raje ne kupim psa) da bi dobila mladiča takšnega kot ga hočem, pa me vseeno v prvi vrsti zanima koliko je cena. Zakaj? Zato ker sem rodovnike staršev in razstavne uspehe že obrnila okrog, verjetno tudi večino zdravstvenih rezultatov, ki me zanimajo (večina podatkov je zdaj itak javnih) torej bom iz vljudnosti kakšno stvar seveda vprašala ali pa če me kej posebnega  pa vseeno hočem vedet za ceno.

ninci s tvojim postom se pa čisto strinjam. To, da ima nekdo psarno in daje cuckom zveneča imena ne pove čisto nič, raje grem k vzrediteju brez psarne, ki ve kaj dela pa je to njegovo prvo, drugo, deseto ali stoto leglo. Nekateri že začnejo dobro, nekateri pa pri zadnjem nimajo kaj pokazat.
 

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #53 : 16 Februar 2009, 20:22:39
No mi planiramo mladiče konec poletja, če bo interes, če ne pa pač ne. Verjamem pa v to da je kombinacija dobra, čeprav še nima zvečenega priimka >:D Po objavi na internetu, da načrtujemo leglo sem dobila en fajn mail, ki se je glasil.

"Kakšna je cena? Sem resna."

To je bilo vse kar je pisalo, brez lep pozdrav, videli smo oglas za... . Hmmm dobro, da ne prodajam istočasno še gajbe jabolk na bolhi, ker bi lahko prišlo do hude zadrege če bi odgovorila "1kg je 2€"  >:D ;D Po odgovoru, da se bomo o ceni pogovarjali na štiri oči pa je vsa "resnost" nekam izginila. Hja, takih res ne rabim, vem, da je danes denar problem in da marsikomu ni lahko. Ampak na tak način se pač psa ne kupuje. Kot je zadnjič napisala mislim, da damayanti v eni drugi temi, preden kupite pralni stroj obrnete vse možne trgovine, primerjate cene, funkcije itd. Ko kupujete psa pa odprete denarnico za prvim vogalom in "garancija, funkcije, znamka" kar naenkrat niso več pomembne zadeve ::)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #54 : 16 Februar 2009, 20:31:03
GG a ti povem zakaj me zanima nakup dobrega psa z dobrim rodovnikom in to direkt za na vrt oz. za na kavč? Zato ker vem kaj hočem. Psa, ki vizualno in karakterno paše v standard. Psa, katerega starši imajo narejen kakšen zdravstven pregled, da zmanjšam tveganje za dedne bolezni pri mladiču. Psa, katerega starši imajo stabilen karakter. Psu nebi nič manjkalo, ne ljubezni, ne dobre hrane, ne pozornosti. To, ali bom pa psa šolala, ga razstavljala ali uporabljala v vzreji je pa povsem moja odločitev in bo padla, ko bo mladič doma, ko bom videla v katero smer se bo razvijal.

In sori za tole  - ko boš imela celo leglo psov, ki so vzrejno in razstavno tako kvalitetni da se jih splača ponucat čisto vse me pa prosim povabi na obisk. To čudo bi pa res rada videla.

In roko na srce meni je zelo žal, da ne dovolijo razstavljanja kastriranih/steriliziranih psov in psic, zato ker tudi še tako lepi psi niso vedno uporabni za vzrejo, so pa super za promocijo vzreditelja. In če bi se malo manj vleklo vzporednice med razstavami in vzrejo, bi se tudi mogoče kakšen lastnik več odločil za razstavljanje.

In zadnje kar se mi zdi primerno ponudit nekomu, ki mu je škoda dat denar za psa je zavetiščar, ki v veliiiko primerih rabi več denarja in več pozornosti kot pa povprečen rodovniški pes z dobrimi in preverjenimi predniki.

In zakaj pes z rodovnikom ni kar tako? Ta stavek mi je pa od vseh še najmanj jasen. Kaj pa je problem dobit psa z rodovnikom, saj jih je ko listja in trave. Problem je samo iz tega potegnit tiste, ki so eno stopničko višje in izstopajo.

Bolj poceni psa brez rodovnika pa tudi mirno ponudim. Naj mi da 30EUR manj, pa bom rodovnik pospravla na polico in se lahko hvali okrog z nerodovniškim psom  >:D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #55 : 16 Februar 2009, 20:34:41
Problem je v tem, da se o cenah vedno bolj malo govori in nekdo, ki prvič kupuje rodovniškega psa ponavadi ne ve, kakšne so cene. Meni se vprašanje o ceni, pa naj bo to prvo vprašanje, sploh ne zdi sporno. Pač vprašaš za ceno, če se ti cena zdi sprejemljiva, razmišljaš o psu naprej in seveda planiraš. Zdi se mi zelo čudno, da vzeditelji ocenjujete bodoče lastnike vaših mladičkov po tem, če pač prvo vprašajo po ceni in glede na to, da se cene iste pasme očitno razlikujejo so ta vprašanja celo zelo na mestu.

Pa brez zamere, ker se kot (ne vzreditelj) vmešavam v tole temo.  :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #56 : 16 Februar 2009, 20:40:19
Saj cena sama ni problem. Problem je pa pristop k vprašanju o ceni. Če bi nekdo napisal 5 stavkov o sebi in potem vprašal za ceno, sploh ni problematično. Če pa nekdo napiše samo kakšna je cena? Mi pa že ta stavek pove, da najbrž ve prekleto veliko o pasmi, če ga ne zanima nič drugega kot to za kolik bo denarnica lažja ;) >:D

p.s. ker smo se rahlo oddaljili od škotskih ovčarjev je spremenjen naslov teme.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #57 : 16 Februar 2009, 20:59:03
Meni se niti samo vprašanje o ceni ne zdi več nič spornega. Pač naredim hitro selekcijo, še preden se začnem z nekom ukvarjat. Toliko bolje zame, saj lahko čas bolj pametno izkoristim.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 16 Februar 2009, 22:27:25
Saj cena sama ni problem. Problem je pa pristop k vprašanju o ceni. Če bi nekdo napisal 5 stavkov o sebi in potem vprašal za ceno, sploh ni problematično. Če pa nekdo napiše samo kakšna je cena? Mi pa že ta stavek pove, da najbrž ve prekleto veliko o pasmi, če ga ne zanima nič drugega kot to za kolik bo denarnica lažja ;) >:D

p.s. ker smo se rahlo oddaljili od škotskih ovčarjev je spremenjen naslov teme.

No, jaz tudi tako razumem če pošlje nekdo en ali max dva stavka in to samo o ceni. S tem si sami selekcijo naredijo.
Meni se zdi, da so to osnove olike se vedet predstavit, namen zakaj se zanimaš za mladička, zakaj se zanimaš za to pasmo, si
imel, določena vprašanje, ki jih želiš imet odgovorjena od vzreditelja, itd. ...prvi vtis je zelo pomemben. Nažalost je večina ljudi
tako preko telefona kot preko emailov katastrofalno neolikanih. Eni se še predstavit ne vedo. Samo: Imate mladiče in kaka je cena?
Jaz pa potem večinoma začnem pogovor...pozdravljeni, moje ime je... pa še skužijo ne  :-\ obupno!  >:(



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #59 : 16 Februar 2009, 22:50:34
Se bom se jaz malo vklopila v debato..

Tudi jaz nisem vedela, da "ni vljudno" vprasat za ceno. Dokler nisem odprla forumov in to prebrala (to je bilo pred nakupom psa). Ampak, pred sestimi leti, ko se me je drzala se mackomanija (ko res ni bilo upanja za psa) sem se zanimala za "whiskas" muce. Zbrskala sem podatke, se najprej obrnila na felinolosko zvezo slovenije, kjer so mi povedali, da v Sloveniji teh mack se ni in naj se obrnem na tuje vzreditelje. Torej sem nasla na internetu eno avstrijsko mackarno. In takole je izgledal moj mail (sem ga sla ravno zaradi te teme poiskati - ga imam spravljenega):

Citiraj
Hello.
 
First I would like to congratulate you on your very nice web page. It is great, the photos are great, cats and kittens are adorable.
I have a question. I am interested in your Silver Tabby kittens. I love the ones who are silver color with black stripes and green (or is it blue) eyes. The ones like your Amy, I just love her! I would like to know how much does a kitten like that cost (maybe Amy's kitten), since I can't get a price for them here in Slovenia, cause there aren't any breeders here yet.
 
Thank you for your reply in advance.
 
Best regards,
Maja Kovacic.

Mislim da, kljub temu, da sprasujem za ceno, je bil moj mejl precej prijazno zastavljen, ne samo tisto, zanima me cena pa konec. Pa tudi, se isti dan sem dobila prijazen odgovor vzrediteljice (vkljucno s ceno) + zanimalo jo je, ce ze imamo macka, ter kaksni so moji plani glede bodoce muce.. ;)

Tako da, vse se da na lepo, samo ce se hoce.. Samo kultura nekaterih je "na visku", in tiste, ki res napisejo samo v eni vrstici kaj jih zanima - cena (ali pac po telefonu vprasajo), bi jaz odslovila. Kajti ze iz vljudnosti se lahko vsaj predstavijo, ali pa mogoce kaj vec napisejo, ne pa takole..  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album