Cena mladičev...

GoldenGirl · 75170

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
: 14 Februar 2009, 08:15:56
Pri mladičih škotov smo postavili slovenski rekord... trenutno ima Androma 13 mladičev, Nad mlini 8 in še tista vzrediteljica iz Celja 9....
Za tiste ki to na sledite opomba..po navadi je 1 ali 2 legla na leto....

Ljudje kličejo in vsi sprašujejo za ceno..vzrediteljica v Celju ima ceno 600€... ali se vam zdi smiselno ceno zniževati... trenutna cena je 800€ za Slo, 1000€ za tujino... Kaj mislite??? GG


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #1 : 14 Februar 2009, 08:17:13
Pri mladičih škotov smo postavili slovenski rekord... trenutno ima Androma 13 mladičev, Nad mlini 8 in še tista vzrediteljica iz Celja 9....
Za tiste ki to ne sledite.. opomba..po navadi je 1 ali 2 legla na leto....

Ljudje kličejo in vsi sprašujejo za ceno..vzrediteljica v Celju ima ceno 600€... ali se vam zdi smiselno ceno zniževati... trenutna cena je 800€ za Slo, 1000€ za tujino... Kaj mislite??? GG


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #2 : 14 Februar 2009, 08:56:19
Pri mladičih škotov smo postavili slovenski rekord... trenutno ima Androma 13 mladičev, Nad mlini 8 in še tista vzrediteljica iz Celja 9....
Za tiste ki to ne sledite.. opomba..po navadi je 1 ali 2 legla na leto....

Ljudje kličejo in vsi sprašujejo za ceno..vzrediteljica v Celju ima ceno 600€... ali se vam zdi smiselno ceno zniževati... trenutna cena je 800€ za Slo, 1000€ za tujino... Kaj mislite??? GG

Cena 800 eur je vredu cena. Se pa najdejo tisti, ki znižujejo to ceno. 800 je cena mladička s cepljenjem, pregledom oči, tetoviranjem, s slo rodovnikom in potnim listom.

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #3 : 14 Februar 2009, 08:57:48
Pri mladičih škotov smo postavili slovenski rekord... trenutno ima Androma 13 mladičev, Nad mlini 8 in še tista vzrediteljica iz Celja 9....
Za tiste ki to ne sledite.. opomba..po navadi je 1 ali 2 legla na leto....

Ljudje kličejo in vsi sprašujejo za ceno..vzrediteljica v Celju ima ceno 600€... ali se vam zdi smiselno ceno zniževati... trenutna cena je 800€ za Slo, 1000€ za tujino... Kaj mislite??? GG

GG imamo trenutno 15 mladičkov. Eno leglo jaz, dve legli Andreja. Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 14 Februar 2009, 10:07:44
Veš kako se meni zdi. Odločitev je povsem na tebi. Psi so kvalitetni, 600je solidna cena, 800 je prav tako OK-1000 se bi mi za škote v SLO zdelo pretirano. Niso tako redki, sicer sedaj pridobivajo na popularnosti.

Sicr pa glede na to, da so ljudje zdaj bolj previdni z denarjem in če pretehtajo in ugotovijo da so tisti psi iz CE prav tako OK, bo ona njihova prva izbira. Zato so pri bernijih dali enotno ceno za mladiče-kar se mi ne zdi OK. Naj ceno postvi vzreditelj, kupec se bo pa odločil.

Pet quality pa je predstavljam nižja cena kot 800.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 14 Februar 2009, 11:03:11
Meni se zdi, da bi neka osnovna cena že naj bila. Samo...mislim, pa da tudi bi naj na ceno vplivala recimo
(razen osnovno vsega kar je že Donnatela navedla) prvaštva (to je trud, strošek in navsezadnje tudi pove nekaj o kvaliteti psa)
Ima pes, psica kako prvaštvo in kako ima?
Če sploh nima, zakaj nima? Kaj potem opravičuje enako ceno v primerjavi s leglom kjer starša ali vsaj eden stareš ima?
Ter seveda kako prvaštvo ima in koliko. Je to samo junior prvaštvo ali je to "pravo". Normalno, da če ima pes, psica
prvaštva je zame bolj normano, da ima tak mladič nekaj (mogoče minimalno, mogoče samo 50€) višjo ceno. Čisto legitimno.

Torej potem kateri faktorji določajo to... da je pri enih cena 600€ pri drugih 800 ali 850€. Je to zato, ker leglo kjer imajo mladiči ceno
600€ to zato tako, ker imajo samo junior ch in lastniki menijo, da je to ok cena na podlagi tega (recimo eden od poglavitnih vzrokov) ali so se
pač prilagodili trenutnemu stanju- veliko legel? Ne vem. Je pa vprašanje, če je dobro spuščat ceno, tudi če je zares veliko legel, veliko
izbire.

Pa še eno...torej, če pes, psica nimata prvaštva in vzreditelj postavi enako ceno mladičev, kot vzreditelj čigava kombinacija ima vsaj eno ali več.
S čim se to da upravičevat? Če se sploh gre za upravičevanje ali samo enostavno taka je cena in basta.
Recimo: Vzrediteljevo mnenje je, da iz te kombinacije si obeta leglo visoke kvalitete neglede na to, da nimajo starši rezultatov. Po eni strani je to
seveda lahko tako, po drugi pa je lahko tudi samo bla bla, saj bi seveda rad imel enako ceno. Torej matematično rad bi enak X dobil brez tega, da je vložil enak Y. Nisem super v mat. a mislim, da razumete  ;D Torej tu investicija ni bila enaka. Zakaj ni bilo tu investicije je vprašanje, ki bi si ga jaz postavila? Torej ali ni bilo volje, časa, denarja, sposobnosti za pripravit psa na to (učenje, ukvarjanje- brez tega be moreš na razstavo oz vsaj ne boš uspešen), ali pač pes nidovolj perspektiven za to (več vzrokov, zakaj?) ...a vseeno bi želel enak X kot, ki je vse to vložil. Torej kaj opravičuje to oz v kakem primeru bi bilo za vas kot kupca to sprejemljivo? Zame...hmmmm, jaz bi seveda veliko dala na to kdo mi to sploh reče? Ima ta vzreditelj dovolj izkušenj (renome), da lahko to trdi in kako se te izkušnje lahko merijo? Recimo v številnih letih vzreje, kako še?

Je pa seveda smešno, če ti vzreditelj reče da uh to pa bo idealna, zanimiva kombinacija, to je razstavna kvaliteta mladiča..da bi recimo upravičil ceno, če sam ne hodi na razstave, ni hodil in psi nimajo upehov...torej kako od kod ima izkušnje, da lahko to pove? To ni ok. Če pa to ne reče, pa seveda kako upraviči ceno? Je imel kako strokovno konzultacijo, ki bi vedla zagarantirat da bo mogoče mladič show kvalitete? Kdo sploh lahko tako konzultacijo poda?
Torej jaz kot kupec bi o marsičem razmislila. Mogoče zato pazljivo, počasi kupujem pes. Sem mogoče preveč tudi previdna.
Pa, če potem gre tu za neki bla bla...torej marketing, seveda je lepo če si talentiran v tem ali ...??
Torej zakaj bi naj nekdo plačal pet mladiča za 800€, če lahko ima show (to se ne da nikoli 100% zagotovit, vendar je tukaj mogoče procentualno večja verjetnost, da bo to postal) 850€. Seveda, če pa je razlika v ceni 200€ je pa to čisto druga zgodba. Torej take razlike kvarijo tržišče, ugled pasme, otežujejo razmere, dolgoročno znižujejo ceno ali gre tukaj za drug segment lastnikov???

ok, grem na izpit...mogoče zvečer preberem kaj je vaše mnenje...mislim, da je kar zanimiva tema  :) in bi rada slišala kaj "navadni" (lastniki, ki želijo samo ljubčka), kaj tisti ki želijo psa za razstavljat in vzreditelji menijo o tem?

Opažam pa, da bi lastniki radi imeli vse...torej tudi, če nimajo razstanih ambicij vseeeno vprašajo za prvaštva, makar večinoma sploh ne vejo kaj kratice pomenijo.  :-\ Ali pa je lahko človek toliko marketinško nadarjen, da ljudje plačajo recimo ceno za show kvaliteto brez nekih osnov (kar opraviči to ceno, najbolj merjivo je prvaštvo) ker mu pač verjamejo.

Eno zanimivo vprašanje...bodimo toliko iskreni...vem, da je to težko...ali to majhno število vzrediteljev, ki je v slo ima sploh toliko izkušenj da lahko zgoraj omenjeno reče, ima toliko izkušenj da lahko deli pse na pet in show kvaliteto in je to sploh smiselno delat?? Če nima izkušenj, si pomaga s konzultacijami?
Recimo, meni je en izkušen vzreditelj enkrat rekel...da recimo sam ne ve vedno 100% povedat kako se bo ta mladič razvil. Je bil pač iskren. En dokaz za to je to, da potem sigurno ne bi prodal samčka (tedaj kot še mladiča), ki je do sedaj dosegel največji uspeh v madžarski vzreji. No, sedaj veste na koga oz katerega psa mislim.

ok...ok, jaz sem dovolj tuhtala  :D sedaj pa res grem...razmislite tudi vi...pa se beremo





Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #6 : 14 Februar 2009, 11:05:28
Kaj bi šele bilo, če bi bili še mladički od Aishe in Adrie!! čeprav je ful škoda, da ni nobenega merlčka...sem se malo pogovarjala z ljudmi iz Anglije in jih je tudi tam zelo težko dobit, sploh blu samičko. Ena gospa išče že celo leto!

Jaz grem pa danes v Rim in bo moja miška cel teden brez mene:( smrk smrk. Upam da hitro mine teden;) Naslednjič pa gre z mano že!!!!!!!!!!!!!!


Melody

  • Gost
Odgovori #7 : 14 Februar 2009, 11:40:06
Pri mladičih škotov smo postavili slovenski rekord... trenutno ima Androma 13 mladičev, Nad mlini 8 in še tista vzrediteljica iz Celja 9....
Za tiste ki to na sledite opomba..po navadi je 1 ali 2 legla na leto....

Ljudje kličejo in vsi sprašujejo za ceno..vzrediteljica v Celju ima ceno 600€... ali se vam zdi smiselno ceno zniževati... trenutna cena je 800€ za Slo, 1000€ za tujino... Kaj mislite??? GG

Cena za Slo se mi zdi primerna je nebi zniževala tolko bi dala minimum. Tist, ki nima za psa ne vem, če mu potem lahko nudi vse, kar psi še potrebujejo(veterinar, kvalitetna hrana, priboljški, igrače ipd.)
Tako, da je nebi zniževala... in tudi tisti, ki govorijo da je to predrago... ne vem, če si res zaslužijo imeti psa... če jim je predrago naj gredo v zavetišče in vzamejo tam psa...
Tako, da sem proti zniževanju cene....

Vsak, ki si umisli imeti psa mora pri sebi razčistet kaj to pomen in prevzet odgovornost... sem videla že par primerov tukaj na okol, ki bi jim psa vzela, ker se ne zavedajo kakšna odgovornost je in kako pravilno ravnati z psom... in se hvalijo na okol da hranijo samo z kvalitetno hrano PEDIGRE >:( >:( >:(



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 14 Februar 2009, 11:51:07
Aja, še nekaj... gledate na to koliko se vzreditelj posveča, ukvarja s mladiči? Ste za to pripravljeni nekaj
več plačat? Ne mislim na nujenju mladičem materialnih stvari, ampak čas...malo čudno se sliši, duhovni razvoj,
ne mislim samo na socializacijio. Jaz sem pripravljena.

Torej kako imate to urejeno glede časa, če imate leglo? Kadar ste v službi skrbi nekdo drug, recimo partner, babi, sestra, ...
nedko, ki je sposoben za to...ne otroci ali recimo moja babi za to ne bi bila...samo za primer.
imate možnost za dopust, da se popolno posvetite leglu? Saj, če smo v službi smo min 8 h odsotni, + prevoz...recimo 9,10 h.
Imate recimo tak primer, da je samo en zaposlen...to sem valda samo jaz, ker sem še študentka.
No, skratka eni vzreditelji imajo talo urejeno, da je ponavadi ženska doma, moški pa hodi v službo. To je sicer staromodno a omogoči 24 h posvečenje legu, družini, ... Če imaš recimo 1 leglo letno je mogoče možno dobit dopust, če recimo 2,3 to sigurno ne gre. Torej, če en v službi
dovolj zasluži zakaj ne bi eden bil doma in se maksimalno (kar je zame normalno) posvečal leglu, svojim odraslim psom, družini če jo ima, ...
V takem primeru sem jaz tudi pripravljena recimo 1000 € (ali več) plačat za mladiča, torej če vem da je vzreditelj vložil 100% vse v leglo.
Saj bi po mojem to tudi naj bil faktor za kvaliteto, če drugo ne, veš da je bilo mladiču maksimalno možno dano.

eh, mogla bi si ponovit snov...ne pa na forumu viset  ::)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #9 : 14 Februar 2009, 12:17:37
Nimam pojma o škotih tako da sam nekaj splošnega - ceno naj postavlja vsak vzreditelj sam, glede na kvaliteto, ki jo vzreja. tisti, ki ima nekaj soli v glavi bo tudi znal oceniti, koliko so njegovi psi "vredni" (ne v denarju ampak koliko so blizu standardu)

Je pa res tudi, da veliko ljudi kupi najceneje kar dobi pod roke. Tisti, ki vedo da bi radi rodovnik kaj posebej preveč se pa ne spoznajo bodo verjetno vzeli najcenejšega. In kako lažje prodaš številčnmo leglo kot pa če spustiš ceno?

No samo toliko od mene, temo pa zdaj prepuščam škotom.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 14 Februar 2009, 13:53:49
Kaj bi šele bilo, če bi bili še mladički od Aishe in Adrie!! čeprav je ful škoda, da ni nobenega merlčka...sem se malo pogovarjala z ljudmi iz Anglije in jih je tudi tam zelo težko dobit, sploh blu samičko. Ena gospa išče že celo leto!

Ja zelo težko je včasih dobit kaj želiš. Npr. latniki od Glorije so pri meni čakali skoraj eno leto, februarja bi bilo eno leto. Postali smo prijatelji in
zelo mi je bilo hudo ko sem jim morala povedat, da nažalost ni mladičev. Zelo se mi je hudo, da bi še čakali in zato sem jim predlagala Glorijo.
Neglede na to, da niso vzeli od Adrie smo še vedno veliko v stiku in mi poročajo o vseh dogodkih. Me sprašujejo za mnenje, itd.
Zame so taki pravi lastniki in take je potrebno prvič najt. Zelo mi je hudo, da nimajo mladiča od moje Adrie a je bilo za vsakogar boljše, da sem bila nesebična.  :'(

Fora bo, da ko bo imela leglo pa ne bo takih lastnikov.  :'(


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #11 : 14 Februar 2009, 17:21:06
Nekateri gledamo na to malo drugače, zato smo mladičke prodajali pod ceno, ki bi jo lahko dobili za mladiča. Mi smo dali tako ceno, da smo si pokrili stroške legla. Pa smo ravno tako bili z mladički cele dneve, jih socializirali kolikor smo jih lahko in bla bla bla. Tako se mi zdi fer, če govorimo o tem, da se z mladiči kao ne služi, naj bodo potem cene mladičev različne in ne za vsa legla ista.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #12 : 14 Februar 2009, 17:38:31
Meni se pa ne zdi slaba ideja "priporočena" cena s strani pasemskega kluba  ;D GG


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 14 Februar 2009, 18:22:57
Sem nazaj...

Veš eni niso s mladiči cele dneve in ono bla bla bla...eni ne hodijo na razstave in se delajo dodatnih stroškov, itd. a bi kljub temu radi imeli
enako ceno in kljub temu bi ti radi dopovedali, da je to ohoho kvaliteta, makar mogoče ...kaj sem prej napisala.
In ravno v tem je poanta, kaj so faktorji ki vlivajo na ceno? Zakaj imamo različne cene? Po eni strani bi bilo fajn, da bi bila enotna cena
po drugi pa ne...niso vsi mladiči enake kvalitet, celo niti v enem leglu ne.

Pa seveda, da ne gre za služenje Bay. Jaz osebno si nisem pokrila še nobenih strškov. Ne pri Adrii, ki je 5 let in še ni imela legla ne pri
Seni. Obe sta bili na nekje 20 razstavah. Milsim, da si stroške niti ne bom nikoli pokrila. Torej ne gre za služiti. Če bi to hotela bi vsaj s Adrio lahko imela (gledano na to koliko je stara) tri legla...oz kot eni delajo, da imajo psice celo 4, včasih celo 5 v življenju.

Služenje nisem niti enkrat navedla v vprašanjih. Mislim pa, da sem kar nekaj drugih vprašanj postavila...sploh ne bi o tem kdo služi kdo pa ne. So druga bolj zanimiva vprašanja.

In osebno mislim, da če imaš prenizko ceno v primerjavi s tem kaj ponujaš oz nižjo kot je neka enotna cena, tudi ni ok.
Recimo tvoja psica je bila na številčnih razstavah, je uspešna (torej verjetnost, da bolj odgovarja standardu se lahko smarta) na tem področju pa tudi drugače sta veliko v njo vložila in seveda tudi v leglo, mladiče. Zakaj potem ti mladiči naj ne bi imeli višjo ceno (cene med posameznimi mladiči v leglu so tudi lahko različne) kot mladiči, ki izhajajo iz legla oz od vzrediteljev, ki to vse niso vložili? Taka se pri borderij trenutno sigurno pojavljajo, saj je veliko legel (smatram). To ne razumem. Saj se nekako tudi po tem moraš diferencirat od ta drugih ali? Jaz nočem, da se bodo ljudje pri meni zanimali, zato ker imam poceni. To lahko pomeni, da so na tem področju škoti in kaj čaka potem mladiča?? Možno, da nič slabega, možno pa, da bo manj cenjen, bodo glede njega tudi škoti...to je tudi možno. Taki segment nočem nagovoriti.

p.s.: tiste, ki želijo zaslužit prepoznaš na tem, da nič od tega kar ni skoraj nujno ne naredijo oz naredijo minimalno, toliko da nekaj malo je (recimo glede razstav, pa tudi na drugo gledano), parijo s enimi in istimi samčki, celo enake kombinacije, psice imajo več legel (njihov najboljši izgovor: želim videt kaj je psica možna dat s različnimi samčki...je to upravičljiv, ne vem ...naj vsak presodi), enkrat rodovniško enkrat nerodovniško (tudi to se številčno dogaja), itd. ...to se nanaša nasplošno, nisem mislila na pasmo DŠO













Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 14 Februar 2009, 18:25:54
Meni se pa ne zdi slaba ideja "priporočena" cena s strani pasemskega kluba  ;D GG

Ja, ok samo potem bi moralo to biti dokaj podrobno definirano. Določene stvari so pa relatne in kaj potem?

Dajmo začet konstruktivno, pozitivno diskusijo  :) brez zamer, brez kreganja, brez primerov drugih...samo svoje osebno mnenje.
Mi tri babe (Adri, Sena in jaz) imamo trenutno čas, smo pred računalnikom...natančneje jaz pred računalnikom, Adri kraljuje na kavču
meter od mene, Sena pa kot ponavadi dela svoje kroge...od mene (mi pomaga pri pisanju  :D) do Adrie na kavč, en krog po stanovanju,... :D :D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #15 : 14 Februar 2009, 18:43:25
Meni osebno se zdi nesmiselno znizevati ceno, samo zato ker ima "konkurenca" nizjo. Pa ne poznam scene pri skotih, ampak govorim na splosno. Pac vsak vzreditelj ze v startu postavi ceno, ki se njemu zdi primerna, seveda glede na kvaliteto psice, psa in mladickov. Ter tudi koliko je bilo vlozenega v psico. Ok, ceprav to je spet tezko, recimo imas psico, ki je bila na morje razstav, pa ni nic dosegla, ali pa psico, ki je bila na parih in dosegla BOBje, CACIBe itd. Od katere mladici so vec vredni? To je tezko..
Zato pa, vsak si postavi ceno, kakrsno misli, da so mladici vredni, pa ceprav ima konkurenca ob istem casu ceno 400 eur ceneje. Ampak, tudi konkurenca bo prodala tistih 6 ali koliko mladickov, potem bojo pa ostali prisli k vam, ki imate drazje. Ceprav, tisti ki poznajo in vejo kaj je kvaliteta, bojo ze v startu raje dali 400 eur vec, ane?  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 14 Februar 2009, 18:44:42
Čakat eno leti ni noben problem. Jaz čakam že 6. Če veš kaj iščeš, je ponavadi treba začeti kaki dve leti prej. Zdaj ko je pri nas "prosto"...Je pa problem, da me mika izmenjava študentov + novo stanovanje, kjer bi dovolili psa in me soba + stroški ne bi prišli več kot 150€-težka bo. Mislim da bo kuža kar doma in s tem spet mamin.

Ja, saj ni problem. Je pa tudi odvisno od tega kakega mladiča želiš. Za show in vzrejo recimo ni preveč celo več let, če si pa želiš mladička samo za ljubljenčka je pa drugo. Čakali so leto dni, Adri se bo gonita nekje julija. Na grobo računano bi bili mladiči za oddat decembra. To bi bilo že skoraj 2 leti čakanja na pet mladiča. Mislim, da je to preveč...bi bilo nesramno od mene sploh to predlagat. Gloria je v dobrih rokah, mi smo v dobrih odnosti in to sta dva +, le en -, to da sem izgubila dobre lastnike za Adriinega mladiča. Torej 2:1.  :)


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #17 : 14 Februar 2009, 22:45:15
Jaz se na "konkurenco" nisem nikoli oziral, za cene v Sloveniji so mi povedali kasneje, ko sem že imel definirano ceno. Ne vidim kje je težava, če nekdo v Sloveniji prodaja po 800€ in greš ti s ceno 700€? Verjetno ima težavo tisti, ki prodaja za več, ne verjamem pa, da če bo nekdo plačal za mladiča 100€ manj, da bo temu mladiču slabše.
Koliko vzrediteljev ima za različne psice ali pa za neko psico, ki jo parijo z drugim samcem različne cene? Kolikor zasledim, prodajajo mladiče za neko ceno, pa naj bo to leglo vrhunskih staršev (pa niso vrhunski psi samo tisti, ki imajo nešteto nazivov, lepotnih ali delovnih) ali pa povprečnih.
Alma, če bi želel pokriti stroške razstavljanja in stroške pašnje ter legla, bi moral mladičke prodajati po... (boljše da se ne lotim preračunavanja niti na približno). Zato pa večina vzrediteljev vozi eno psico ali psa na razstave, da ga ljudje spoznajo, potem pa prodajajo mladiče tudi drugih psov po isti ceni. Če je kdo, ki ne dela tako se mu opravičujem, vendar mislim, da jih bo zelo malo užaljenih.
Pred časom je eden od vzrediteljev na forumu napisal, koliko stroškov je imel z leglom. Ko sem videl strošek sem se samo nasmejal, saj sem sam plačal samo za skočnino veliko več... Pa ne mislim, da sem zato imel kvalitetnejše leglo, samo tako za v razmislek, povem pa ti še to, da ta vzreditelj prodaja mladiče dražje kot sem jih jaz ;)






Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #18 : 14 Februar 2009, 23:33:39
Bay jaz sem pa zadnjic slisala pritozbo na vaso ceno :P
- sem na sprehodu srecala nakljucnega mimoidocega "ljubitelja" borderjev, ki bi ful imel enega, ampak so mu predragi - mi je rekel, "ampak ves po kaksni ceni jih imajo v Kampelu!!!"
 :D :D :D
(ko nisem bila sokirana nad "visoko" ceno je ostal malo slabo ;))

battito animale


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 14 Februar 2009, 23:42:23
Moja izkušnja kot kupec je bila taka,da sem se ozirala po leglih doma in v tujini (Italija, Poljska). Cena mladičev je bila pri nas in na Poljskem približno ista (100€razlike), v Italiji pa še enkrat višja od cene v Sloveniji.

Mene je zanimalo vse prej kot cena (pa mi denar ne raste na vrtu), sem pogledala raje kombinacijo psov,ki se mi je takrat zdela najboljša oz.mi je bila najbolj všeč. In smo šli po psa v Italijo.

In moj pes, kljub temu,da so starši ovenčani s titulami, ni niti slučajno primeren za razstavnega psa; mogoče je večina "cenejših"veliko lepših in uspešnješih.

Jaz osebno cene ne bi zniževala.




Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #20 : 15 Februar 2009, 06:41:37
Bay jaz sem pa zadnjic slisala pritozbo na vaso ceno :P
- sem na sprehodu srecala nakljucnega mimoidocega "ljubitelja" borderjev, ki bi ful imel enega, ampak so mu predragi - mi je rekel, "ampak ves po kaksni ceni jih imajo v Kampelu!!!"
 :D :D :D
(ko nisem bila sokirana nad "visoko" ceno je ostal malo slabo ;))

 :), takih jih je itak vedno dovolj ;). Saj mislim, da v Slo nekateri prodajajo borderje tudi po nekoliko nižji ceni, so pa tudi nekateri (vsaj tako mi jih je nekaj povedalo), ki jih prodajajo po višji.

Roy2,
titule ti ne povedo čisto nič oz. moraš vedeti katere titule so in od kje so, pa še vedno imaš v leglu enega do dva mladiča, ki sta dobra ostalo pa ni razstavno ali za delo...



LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 15 Februar 2009, 13:03:55
Cena za Slo se mi zdi primerna je nebi zniževala tolko bi dala minimum. Tist, ki nima za psa ne vem, če mu potem lahko nudi vse, kar psi še potrebujejo(veterinar, kvalitetna hrana, priboljški, igrače ipd.)
Tako, da je nebi zniževala... in tudi tisti, ki govorijo da je to predrago... ne vem, če si res zaslužijo imeti psa... če jim je predrago naj gredo v zavetišče in vzamejo tam psa...
Tako, da sem proti zniževanju cene....

Vsak, ki si umisli imeti psa mora pri sebi razčistet kaj to pomen in prevzet odgovornost... sem videla že par primerov tukaj na okol, ki bi jim psa vzela, ker se ne zavedajo kakšna odgovornost je in kako pravilno ravnati z psom... in se hvalijo na okol da hranijo samo z kvalitetno hrano PEDIGRE >:( >:( >:(


jaz bi sam rada rekla, da se ne more metati vseh ljudi v isti koš, eni so tisti ko ne morejo dat 800 eurov takoj iz žepa, bi pa mogoče lahko to plačali v obrokih,med njimi sem tudi jaz, drugi pa so tisti, ki niso "poučeni" o vzgoji in prehrani psov in mislijo, da je pedigre dobra hrana in so tudi taki, ki se jim ne zdi vredno dat 800 eurov za psa, tisti si ga mogoče res ne zaslužijo.. jaz sem imela že 2škotski ovčarki in smo ju hranili s kvalitetno hrano in ne s pedigrejem in podobno, obiskovali smo tudi pasjo šolo pa tudi mislim da ji igračk ni primankovalo.. mislim da noben ne da za enega psa 800 eurov na mesec za hrano, to se razporedi čez celo leto, in tako so tudi takšni lastniki zmožni bit dobri:), konec koncev je pri tej pasmi pomembna predvsem ljubezen in čas ki mu ga nakloniš :)

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


Melody

  • Gost
Odgovori #22 : 15 Februar 2009, 15:20:34
jaz bi sam rada rekla, da se ne more metati vseh ljudi v isti koš, eni so tisti ko ne morejo dat 800 eurov takoj iz žepa, bi pa mogoče lahko to plačali v obrokih,med njimi sem tudi jaz, drugi pa so tisti, ki niso "poučeni" o vzgoji in prehrani psov in mislijo, da je pedigre dobra hrana in so tudi taki, ki se jim ne zdi vredno dat 800 eurov za psa, tisti si ga mogoče res ne zaslužijo.. jaz sem imela že 2škotski ovčarki in smo ju hranili s kvalitetno hrano in ne s pedigrejem in podobno, obiskovali smo tudi pasjo šolo pa tudi mislim da ji igračk ni primankovalo.. mislim da noben ne da za enega psa 800 eurov na mesec za hrano, to se razporedi čez celo leto, in tako so tudi takšni lastniki zmožni bit dobri:), konec koncev je pri tej pasmi pomembna predvsem ljubezen in čas ki mu ga nakloniš :)

večina vzrejnikov mislim, da dopušča plačilo po obrokih....
samo če imaš psa se pozanimaš glede pasme kaj in kako in glede samega psa na sploh....

psa sem si želela 15let zdej sem ga knčno dobila in sem se prej pripravljala in poivedovala katera hrana je najbol primerna s čim hraniti kakšna vzgoja je najbol primerna za to pasmo itd.
tko da vem kako je glede psa na sploh....
če si res želiš psa se pozanimaš in povprašaš....
to je pač moje mišlenje in ga delim z drugimi....

eni si pa umislijo imeti psa imajo pa 4otroke pa po možnosti oba starša brezposelna.... no kriza to mal... se ti ne zdi?

P.S. vsaj človek ima dovoljenje do svobode govora.



LadyLia

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 15 Februar 2009, 15:41:29
večina vzrejnikov mislim, da dopušča plačilo po obrokih....
samo če imaš psa se pozanimaš glede pasme kaj in kako in glede samega psa na sploh....

psa sem si želela 15let zdej sem ga knčno dobila in sem se prej pripravljala in poivedovala katera hrana je najbol primerna s čim hraniti kakšna vzgoja je najbol primerna za to pasmo itd.
tko da vem kako je glede psa na sploh....
če si res želiš psa se pozanimaš in povprašaš....
to je pač moje mišlenje in ga delim z drugimi....

eni si pa umislijo imeti psa imajo pa 4otroke pa po možnosti oba starša brezposelna.... no kriza to mal... se ti ne zdi?

P.S. vsaj človek ima dovoljenje do svobode govora.

da nebo pomote jaz nisem misla ,da ti neveš o tej pasmi česa oz o prehrani . Hotla sem povedat, da nekateri ki se spuščajo v to nevejo in to zna bit problem.. se pa strinjam da ne moreš bit brezposeln pa si kupit psa.. taki psi pol dostikrat pristanejo v azilu ali pa še kaj hujšega.. pač hotla sem povedat, da so ljudje različni , me razumeš?  pa nisem vedla da je na obroke zato pa sem rekla da če bi blo je fajn.. sam sem bla pred enim tednom pri eni vzrediteljici in je ena gospa pred mano rezervirala psičko pa je rekla vzrediteljica naj ji da 200e za akontacijo ko ga vzame pa še ostalo, skratka ni bla za obroke ravno.. tak da jaz pač zdaj šparam odkar moje Lie ni več :(

A dog is the only thing on earth that will love you more than you love yourself.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #24 : 15 Februar 2009, 17:33:26
Obroki so lahko problem..pri živalih (pseh, konjih itd)...neka prijateljica je prodala psa na oborke in ga je avto povozil in so lastniki klicali in vprašali če morejo plačati še ostale obroke...  ??? halo!... bolje je da vzreditelj obdrži psa malo dalj časa in da novi lastnik prej prišpara denar...  To je moje mnenje ! GG


Melody

  • Gost
Odgovori #25 : 15 Februar 2009, 18:01:22
Obroki so lahko problem..pri živalih (pseh, konjih itd)...neka prijateljica je prodala psa na oborke in ga je avto povozil in so lastniki klicali in vprašali če morejo plačati še ostale obroke...  ??? halo!... bolje je da vzreditelj obdrži psa malo dalj časa in da novi lastnik prej prišpara denar...  To je moje mnenje ! GG

se strinjam s teboj ... nikoli ne veš kakšni ljudje se odločajo za psa... lahko ti delujejo prijazni in vse potem so pa pravi malomarneži...
jaz vem da na obroke nebi dajala razen če bi biu lastnik pripravljen podpisati pogodbo...ali nek list da bo psa plačal
samo vrjetno bi dajala na največ 2obroka v roku 3h mescov...
ne vem meni psa na obroke jemet ni....
jaz vem da tega nebi naredila.... :-\



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 16 Februar 2009, 10:07:53
in tudi tisti, ki govorijo da je to predrago... ne vem, če si res zaslužijo imeti psa... če jim je predrago naj gredo v zavetišče in vzamejo tam psa...

A takšni psi potrebujejo kaj manj nege, oskrbe, manj kvalitetno hrano, al kako?


Melody

  • Gost
Odgovori #27 : 16 Februar 2009, 10:49:22
kakor vem so mešančki manj občutljivi drugače pa potrebujejo isto nego samo pač eni silijo v psa... sej veste kakšni so nekateri....
mogoče ste narobe razumela
jaz sam vem da je v našem okolju dost ljudi katerim bi vzela psa in jim dala naprej knjige v roko in peljala do ljudi, ki se spoznajo in lepo ravnajo z živalim... lep primer ste Vi Yo.
Yo zlo lepo se mi je zdel, ko ste vzela Habibija in da tako lepo napreduje... taki ljudje so vzor lahko drugim...

ne pa da npr. nekateri  ko dobijo psa, ko je str 9tednov in spi zuni(je bila zima) k ne gre to čist nič skupaj... pa tudi ne vem če je vsako leto oskrbovan z veterinarjem... taki si ne zaslužjo živali... >:(



Melody

  • Gost
Odgovori #28 : 16 Februar 2009, 11:00:10
drugače pa vsak ve zase kaj je sposoben in kako...
jaz vem da sem si želela psa že odkar vem zase... in zdej k sem stara 22let sem ga dobila...in sem zelo vesela da mi starši niso dovolil da bi ga imela prej... sedaj sem se lahko vsaj malo podučila osnov kaj in kako ravnati z psom... in seveda tudi prebrala članke in preberala forum tukaj da sem videla kaj menite drugi kakšne težave ima lahko ipd.
tako da me ne boste preveč jemali strogo in napadali ... sem pač začetnica in marsi kaj ne vem...in se priporočam za informacije in za pomoč če jo bom kdaj rabila ;)



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #29 : 16 Februar 2009, 12:42:47
Yo! To kar je mislila Melody je samo to, da je dovolj psov, ki potrebujejo nego in ljubezen in če enega kupca zanima samo cena in to da je 800€ za "Lessija" veliko, je bolje, da gredo v zavetišče ali si omislijo psa brez dobrega rodovnika ali pa drugo pasmo, ki je bolj poceni, ker je n.p. več legel in predstavnikov te psame....

Meni se zdi čudno, da ljudje hočejo psa z vrhunskim rodovnikom za pet, oziroma za na vrt in da ne razmišljajo na šolanje, na razstave, na tekmovanja, na vzrejo. Če želiš psa samo za na vrt ne potrebuješ psa z dobrim rodovnikom. Poleg tega mene najbolj šokira, ko ljudje kličejo in povejo, da mislijo dati psa kastrirati ali psico setrelizirati.. V čem je torej poanta kupiti psa z rodovnikom! GG