Žegnanje konj

ursa · 13423

ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
: 26 December 2005, 09:55:46
hy!
jst grem zdejle na žegnanje konj...pa pol k pridem dobite slike ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #1 : 26 December 2005, 17:44:27
evo še par slik ;) sem mogla Ofa pazt k je šu njegov jahač na klobasce pa na vinček pa je bil Of ful priden pa še zabavala sva se :D 


tukaj na tej sliki pa božam Tritlo



pa use konje sm prečohala razen enih k me je blo mal strahhhh :-[


ostale so pa tukaj ;)
http://pajo-aro.moj-album.com/album/1741917/


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 26 December 2005, 18:00:57
Urša, super slikce :)

Sem že v temi o konjih vprašala, kaj je to žegnjanje konj, pa mi nekako še vedno ni jasno :(. Bi se komu ljubilo malo več napisati o tem. Mogoče o zgodovini žegnanja, običajih itd. :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #3 : 26 December 2005, 18:04:29
sveti štefan je bil zavetnik konj in ostale živina in on ima 26. decembra god in zato se takrat žegnja konje (župnik prvo opravi mašo in potem blagoslovi oziroma požegnja konje z blagoslovljeno vodo da se jim nebi kaj zgodilo, da bi bili zdravi,.... ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4 : 26 December 2005, 18:23:42
No jaz sem že o temi "KONJI" napisala kaj se je danes dogajalo,slikice bodo jutr...

Pri nas je bilo kar fajn,razen bednega županovega govora zaradi katerega smo zmrzovali :-\.Ampak smo imeli pred sabo prav fensj konjsko faco s krasno mrežo,luštenga jahača pa dobro družbo ;D ;D ;D.Mraz je bil ko pes,konji so bili malce živčni,bil je en padec...mislim,da je bilo pa to vse.

Ko sva midve z mami šli je bil en kreten še v Šmartnem (2km od kraja žegnanja).Za seboj je vlekel 2 konja,klel ko hudič pa jih tolkel ko norc >:(.Ampak glej ga zlodja celo uspelo mu je priti.

N akoncu so šli ostali pit jaz pa sem popokala našo mrho pa lepo domov ;D

Slikice pa častna pesjanarska jutri ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #5 : 26 December 2005, 18:28:50
pr ns sta se pa Odin pa še en skopr stepla...prvo sta se neki ovohavala pol g je pa Odin mal ugriznu (brez poškodb) pa je blo mer ;D

pr ns je reku župnk da bo mašo skrajšu na pu ure pa je bla maša še zmeri douga 1 uro >:( joj joj



A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 26 December 2005, 18:55:37
Aha, hvala za razlago :). Sliši se kot en fajn dan :D

Urša, probaj pisati bolj slovnično ;)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #7 : 26 December 2005, 18:57:45
ok :-[ :-[ :-[ :-[
mal pogovorno pišem ampak se bom potrudila da bom pisala lepo slovensko ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #8 : 29 December 2005, 16:49:52
Saj vem...prelomila obljubo :'(.Tule so slikce :-[

Pri nas je bilo kar fajn,razen bednega županovega govora zaradi katerega smo zmrzovali :-\.Ampak smo imeli pred sabo prav fensj konjsko faco s krasno mrežo,luštenga jahača pa dobro družbo ;D ;D ;D.Mraz je bil ko pes,konji so bili malce živčni,bil je en

Hehe tole je ta konj s kjut lastnikom,frizurca se pa ne vid :'(
http://tjasa-ron.moj-album.com/album/1773854/?os=1773930

Ostale pa tule
http://tjasa-ron.moj-album.com/album/1773854/

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #9 : 29 December 2005, 17:12:28
ali nisi ti jahala? zakaj? a je na Cveti tvoj brat?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #10 : 29 December 2005, 17:20:24
Ne jahala sem samo domov,ko so šlo ostali na žur ;D,da ni zunaj stala privezana.Jahala nisme zaradi ala panika mami,da se bodo brcali ipd.Ubistvu sploh ne vem zakaj nisem jaz ???.Sva se z  atijem zmenila da on tja pa v paradi,jaz pa potem domov (mimogrede-Cveta ni samo moja ampak je v solastništvu z očetom ;D.Se čudno sliši,hehe).Tako ali tako bo čez cca. 2 konja in bom jahala tudi jaz.Mogoče jaham že naslednje leto ;D.

Ne to ni moj brat,je kar lepo moj ati ;).Brat ne jaha več,od kar je nekrat prav grdo padel v galopu na terenu.Njega bi bilo potrebno poslati na par ur,ker je pač trma trmast šla na 5. ježo sam in to na teren.Hujših poškodb ni bilo razen (se grdo sliš) uničena uzda in strgano streme ter opraskano sedlo.Takrat sem mislila,da ne bom šla domov in bom ostala sredi gozda,ke rnisem hotela videti ne svoje mami,ker sem jo že kar videla.

Smo se malce razpisali :-X

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #11 : 26 December 2006, 14:25:02
A je kdo danes bil na žegnanju.Letos je bilo pa fullllll lepo vreme :).No jaz sem ravno prišla domov in manjšam slike za na internet :)...so bili pa konji letos ful pridni pa mirni tako,da ni bilo nobenega incidenta.Slikce pa...kmalu ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #12 : 26 December 2006, 20:45:08
V Gameljne pride župnik in konjem prinese požegnano sol. Action je bila čist navdušena dokler ni ugotovila da to ni cukr potem pa je malo postran pogledala ampak pač za pojest je bilo pa je zmazala ;D. Vsi trije so požegnani. :). Mi smo imeli še tekmce.. preskakovanje (1.00m, 1.10m, 1.20m), amater tour (malo okoli stožcev, male zaprekce, odstopanje, itd.) in pa dresurna tekma....seveda so bile tudi super nagrade ;D. Super je bilo. glede slik pa jaz nisem nič slikala ampak je bilo toliko fotografov, da nekaj materiala bom ziher dobila ;D.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #13 : 27 December 2006, 19:39:44
Nekaj slik iz našega blagoslova na likki http://goldengirl.moj-album.com v albumu horses. Letos smo dosegli rekord za Zasavske razmere, ker se je blagoslova udeležilo kar 27 konj...Uživajte! GG


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #14 : 27 December 2006, 21:29:19
GG lepe slike pa še lepši konji...Domingo mi je ful lep :-* pa Samantha tudi...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #15 : 28 December 2006, 08:08:27
T.M.T. Vidim, da imaš dober okus  ;D :D :o. TAPRAVE si izbrala  ;) !

Drugače, je pa Domingo, Golden Boy za prijatelje (iz tega moj vzdevek GoldenGirl), res krasen konj, zlasti po karakterju. Ne glede, da je žrebec, je popolnoma coolski, tudi med kobilami in ostalimi konji. Samo, da ima "svoje punce" blizu. Kaj pa tvoji??? Uživajte GG


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #16 : 28 December 2006, 08:57:52
Meni sta pa najblj wšeč Samantha pa tisti mladi King.  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
Tisto je zares arabec?! Nisem namreč še videla lisastega... :-[ :-[ :-[

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #17 : 28 December 2006, 10:08:18
*Ana*! Mama od Desert Kinga je slovenski "paint", oče je pa Domingo Lone, quarter horse...Pol Arabka je naša Selena,  stara eno leto...Mama je Sofija nemški jahalni poni, oče pa plemenski arabski žrebec Barabc Iben Gazhal...GG


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #18 : 28 December 2006, 10:45:02
Aha, tako je to... :o :o
Selena je čudovita, tudi ime zelo pristoji!!! :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #19 : 28 December 2006, 11:00:57
Res vaši konji so krasni :-*...
Jaz se zadnje čase intenzivno ukvarjam z Nutelčo...je karkterno zlo fejst punca in se vidi,da ima v sebi angleža :).Jaz samo upam,da bo to šlo še malo v višino...no saj je stara komaj 9 mesecev ampak vseeno.

Morda je bilo že kje napisano ampak vseeno še enkrat prašam.Vaši cukri so vsi westeren ujahani?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #20 : 28 December 2006, 14:14:10
Zelo zelo lepi končki  ;D Najbolj sta mi všeč Golden Boy in Desert King - ker je lisast  :-*

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #21 : 28 December 2006, 15:03:36
T.M.T. western ujahan je samo Domingo..ostali so angleško, ker jih imamo tudi za šolo jahanja...King bo tudi western ujahan ko bo čas za to...V Sloveniji težko dobiš osebo, ki ti bo konja western ujahala. Jaz poznam in zaupam samo Angelu Angelov...na sliki v prilogi...Angel in Domingo izvajata spin....GG


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #22 : 28 December 2006, 18:34:04
Aja,zanj pa še nisem slišala.Meni je najbolj pozna Sibil Slejko z njegovim žrebcem Dandiyem :-* (Dandy zan parr dry)...sem parkrat jahala pri njemu in ima super konje.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #23 : 28 December 2006, 18:44:50
Ja...Ampak oni so sedaj začeli dve ali tri leta nazaj z western jahanjem...

Angel je pa v konjeniškem športu že več kot 25 let. On je iz Bulgarije..Najprej je tekmoval v Bulgariji v military (čez strm in drm)..12 let nazaj je prišel v Slovenijo in je treniral galoperje..bil je tudi jockey. Sedaj ujahuje in tekmuje v western jahanjun že 8 let pri Antonu Hlupiči iz Ptuja...Naš Domingo je tudi od tam...Njegov oče je Lone Glo plemenski žrebec od Hlupiča...Uživajte! GG


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #24 : 29 December 2006, 11:40:26
Uf zanimivo,zanimivo :)...

Koliko je pa sedaj že King star?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #25 : 29 December 2006, 17:15:47
Desert King se je rodil na našem pašniku 6.7.2006 torej 6.1.2007 bo star 6 mesecev...Meseca junija pa njegova mama pričakuje spet mladička...Oče je ponovno Golden Boy. Bomo videli če ba ta tudi "paint"  ;)  ;) . Uživajte GG


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #26 : 29 December 2006, 17:25:29
iii,paint so mi že od malega največji lepotci :-*.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #27 : 29 December 2006, 17:57:50
Meni so bolj všeč painti ki so bolj imajo temno rjave ali črne lise, kot te dva v prilogi...GG


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #28 : 30 December 2006, 09:29:13
Naj Vam uspehi in druženje z Vašimi konji daje moč, da premagate vse ovire v letu 2007. GG


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #29 : 30 December 2006, 11:36:12
GG hvala za lepe želje...

Drugače je pa meni najlepši paint kar sem jih kdaj videla tale lepotec :-*



P.S:kaj če bi tele poste kateri od moderatorjev prestavil med jahanje ali pa konje :-[


Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/