Vegetarijanska prehrana

Sammy · 33476

Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
: 25 Februar 2009, 21:39:54
No, mene pa zanima, kaj jeste vegetarijanci. Še posebej pa bi bila vesela kakšnih receptov! ;D

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #1 : 25 Februar 2009, 21:58:30
Bom pa prva neki napisala! Jaz se večinoma prehranjujem z malancani :D Ampak tudi če bi jedla meso bi bili moja naj. jed! :D recept pa... hm....emm.... ja.... u bistvu.... ga nevem... :-[ No ampak vse kar je zmešano z malancani je MNJAM!!

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 25 Februar 2009, 22:02:24
Kaj točno te zanima? Mogoče za začetek kakšna posebna hrana oz narejena iz česa posebnega? Tu mislim na to ali naj bo zelenjavna, kaj z žiti, kašo, ali ... ker mam preveč receptov v glavi :)

No ker sem glih naredila eno mojih najboljših stvari, bom pa to napisala:

NAMAZ IZ ČIČERIKE

Skuhaš poljubno količino čičerike, ki se je predhodno namakala vsaj 10-12 ur. Kuha se običajno vsaj 1 uro, uro in pol, odvisno od čičerike. Jaz običajno pustim vreti 40 min-do 1 ure, potem pa še par ur pustim v vodi.
Čičeriko nato odcediš, pustiš malo vode od kuhanja. Nato čičeriko zmelješ ali z paličnim mešalnikom ali pa v sekljalniku. Zraven daš po potrebi malo vode od kuhanja, jaz dam res zelo malo, ker ne sme biti tekoče, ampak paštetasto.
Zraven dam še žličko ali dve sezamove paste. Če je pa glih nimam pa dam žličko margarine Vitaquel in žličko res dobrega olja - laneno, sezamovo, oljčno, ... Nato solim po okusu (vode kjer kuham čičeriko jaz nikoli ne solim).
Nato pa dodaš začimbe po okusu - indijsko mešanico začimb garam masala, ali kurkumo, curry, ...skratka karkoli, jaz običajno dam to kar sem napisala.
Za popestritev dam v namaz včasih še kakoli imam v hladilniku - olive, gorčica, paprika, ... edino je potrebno paziti, če damo zraven svežo zelenjavo je potrebno nujno porabiti v roku 2 dni. Sicer pa jaz vedno porabim v roku 3-4 dni.

Okusno, hranljivo in res neprimerljivo z kupljenimi vege namazi.

Namesto čičerike se lahko uporabi leča ali fižol. Osebno mi je čičerika najljubša.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 25 Februar 2009, 22:05:29
Malancani se dajo fino pohat (narežeš na kolobarje in spaniraš...isto kot meso), lahko jih spečeš na žaru ali kr na malo olja, lahko jih tudi malo skuhaš. Čudeže se da delat z njih  ;)
Sicer nisem vegetarijanec, imam pa ful rada bučke v omaki, ali pa isto kar pečene na žaru (ali pa ko kaj pečeš v pečici, pri nas je to kakšen pišček ali pečenka  ;)), pa porovo juhco obožujem (recept lahko dobiš jutri, danes že mami spi), ali pa tudi popečen por, isto kuhan ali na žaru pečen ohrovt  :) Obožujem tudi kmečke kumare (tako se pri nas reče  :-[), pa slivovo juho  :)
Ampak, kot pravim, recepte lahko napišem jutri, ko bo mami pokonci  ;D

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #4 : 25 Februar 2009, 22:20:08
Moji ljubše pripravljeni malancani so narejeni približno tako:

Spečeš malancane, narežeš paradižnik, gor daš pa še uno ''omako'' ki jo dajejo na pizzo (česen pa peteršilj) In  to je tko recimo kt kaviar-ni za glavno jed ali pa za nevem koliko pojest ampak je kot sladica recmo :D

PS:Ostalo dobite ko bom imela čas (med počitnicami sem polno zaposlena)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 25 Februar 2009, 22:21:33
A pri vas samo mami kuha?  8) :o :o (malo se hecam)

Melancani so super tudi kot preliv za solato :) Opereš melancane, rahlo namažeš z oljem in zaviješ v alu folijo. Nato pa daš na pekač in v pečico za recimo eno uro, na 180-200 stopinj - odvisno od velikosti melancanov, ampak okvirno tu nekje. Ko so pečeni in malo ohlajeni jih odviješ, razrežeš na pol in z žlico izdolbeš meso v posodo, da ostane samo lupina (če slučajno razrežeš in vidiš da še ni pečeno, zaviješ nazaj in daš pečti :))

Nato z paličnim mešalnikom zmelješ meso melancanov, dodaš začimbe - sol, poper, lahko tudi česen, svež peteršiljček, spet odvisno od okusa - in jogurt. Dobiš tekočo zmes, ki se uporablja kot preliv za solato - zeleno, paradižnik, ...
Jaz sem pa tudi že naredila, glede na to da jogurta glih ne jem najraje več, dam malo kisa in vege majoneze. Super zadeva poleti, ko je na vrtu ogromno melancanov :)


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #6 : 25 Februar 2009, 22:26:37
Uhh tale recept je pa zanimiv! 8)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7 : 25 Februar 2009, 22:29:01
Kaj pa kakšne sirne zadeve (kakršenkoli sir, razen parmezan)?



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 25 Februar 2009, 22:29:19
Bolj mami kuha ja  :-[ Ne, saj ko je treba jaz kuham, mi ni problem, ampak ona bolj ve recepte, potem mi pa razloži, kaj rabim narest in potem naredim  ;)
Aja, pa sladko zelje tudi obožujem, zraven pa kuhan fižol ali pa čičerika.
Pravzaprav ko tako pogledam, jem res ful zelenjavnih stvari. Je pa tudi to res, da sem doma na deželi, kar pomeni da imamo konkreten vrt z ogromno zelenjavce  ;D

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #9 : 25 Februar 2009, 22:33:18
Jaz imam pa kislo zelje rada :-[

PS:Mi tud jemo ful zelenjave-zdej pa še 40 dni posta pa noben ne je mesa, samo tud sladkarijam se moram odpovedat :'(

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 25 Februar 2009, 22:35:59
U jaz tudi kislo zelje, pa kislo repo tudi. Pa fajn restan (nevem kako se točno še drugače reče) krompirček zraven pa je njami  ;D
Pa kumarična solata je tak fina poleti, ko je tako osvežilna. Še malo pa bo regrat zrasel  :o Pa gor topel krompirček pa jajčka  :-|~
Evo, sem že lačna  :-X

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #11 : 25 Februar 2009, 22:42:09
Meni se pa regrat zatakne v požiralniku  :D

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #12 : 25 Februar 2009, 23:24:17
Uh, to bi si morala pa prav čas vzeti in napisati. :) Bom, postopoma.

Za tako hitro kosilce, mimogrede, je fajn tale recept. :) Potrebujemo 1 zeleno papriko, 1 rdečo, 1-2 korenčka, 1-2 bučki, 1 malancan (ostala zelenjava po potrebi/želji). Na hitro v ponvi malce popražimo nasekljan korenček in nato dodamo vodo, pustimo da se duši. Vmes narežemo papriko, bučke in malancane in postopoma dodajamo v ponev. Nazadnje dodamo bučke in malancane, ter vse skupaj dušimo (jaz delam po občutku, saj itak spremljaš kako kuhana je zelenjava) in začinimo. Vmes zakuhamo njoke ali testenine. Ko je zelenjava podušena, dodamo sladko smetano (za vegane sojino) in pustimo, da se vse skupaj paca še par minutk ter nato polijemo čez njoke ali testenine, ki so se med tem časom skuhale. Po želji lahko njoke zabelimo tudi z drobtinami. 

Tako kosilce, na brzaka  ;)

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #13 : 26 Februar 2009, 09:08:43
Za tako hitro kosilce, mimogrede, je fajn tale recept. :)
Evo, mene recimo nekaj takega zanima za začetek, celotno kosilo, pa ne preveč zahtevno. :D Hvala!
Tudi drugi recepti so zanimivi, ampak mislim, da bi rabila še nekaj ur v kuhinji, da bi mi dejansko uspelo. :-[ :P

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 26 Februar 2009, 16:10:19
Tisti namaz z čičeriko sploh ni kompliciran, je pa res fuuuuuul dober :)

Drugače pa je pri meni dostikrat na mizi tole:

V voku ali podobni posodi popražiš zelenjavo - jaz dam sledeče: najprej na kolobarje narezano čebulo, rahlo popražim, potem dodam na kolobarje nareza por, rahlo popražim, nato pa dodam na tanke palčke narezano bučko in korenje (lahko tudi še kakšno papriko, ali melancane, po okusu pač, lahko tudi sveže zelje recimo, kar je pač v hladilniku). Vse skupaj pražim na žlici olja (imam teflonski vok in se nič ne prime gor), skoraj na koncu dodam še česen, sol, poper, začimbe - obvezna je sojina omaka, mogoče kaj bazilike, origana, peteršilja. Po potrebi dodam minimalno vode, posebno če je veliko zelenjave, da se vmes še malo popari, drugače pa ni nujno da je korenček čisto mehek, meni je bolje če se da grizti. Se pravi se da hitro spražiti to zelenjavo.
V posebni posodi zavrem vodo, solim in skuham not riževe rezance - kuham res samo 1-2 min, nato odcedim in dodam praženi zelenjavi ter zmešam.
Okusno, hitro in zelo zdravo :)
Drugače pa paše tudi k praženi zelenjavi navaden kuhani riž, ali kuhana ajdova kaša, lahko tudi prosena kaša. Jaz ne maram običnih testenin, zato jih ne jem glih pogosto. Riževe testenine so pa super zadeva :)


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #15 : 26 Februar 2009, 16:23:17
Sirove zadeve...
moja nona je sedaj naredila skoraj doktorat iz moje prehrane  :o  :D in je vsem "normalnim" jedem poiskala vege varjacije :). Tako je zdej poleg zelenjavne lazanje še sirovo-paradižnikova. Naredi pa jo tako, da daš testo za lazanjo, mocarele, feta sir in paradižnik ter baziliko. To 2x ponoviš, na vrh pa poliješ s smetano in svežimi paradižniki. Super izpade :D
Prav tako žepki iz listnatega testa, ki jih pripraviš tako, da daš listnato testo, vanj pa paradižnikovo omako, baziliko in mocarelo. Pa smetanova omaka zraven..super :D.
Zelo dobro pa je tudi "sojino meso", ki ga kupiš "v kvadratkih" od Nature (tisti rjavi paketki ki imajo z vijolično pisavo gor, in majhno prozorno okence. Najprej jih skuhaš, potem pa skuhane daš popeči kot meso z baziliko, rožmarinom in česnom (dobiš še omako na koncu). Provejte :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


dasa

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Mala Taja ;)
Odgovori #16 : 26 Februar 2009, 18:09:22
Botticelli samo eno vprašanje...Katera sojina omaka je najboljša? Ker se mi zdi da jih je dosti vrst na policah, pa ne vem točno katero bi probala ( je še nisem ja  :( )

Hvala, lp



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #17 : 26 Februar 2009, 18:40:56
Meni je najboljša TAMARI sojina omaka. V bio štacunah običajno dobiš vredu sojine omake, paziti je treba samo če kupuješ v običnih trgovinah. Vsekakor se izogibaj ta poceni omakam, ker so zanič (soja ni pravilno fermentirana in je preveč slana).

No sem na hitro pogooglala, ker se ne morem spomniti proizvajaca... tu je napisano kratko in jasno kaj to je in na kaj je treba paziti pri nakupu:

http://lifestyle.enaa.com/prikaziCL.asp?ClID=12087

Cene so običajno okoli 4-5 € za okoli 3 dcl. Je pa tudi Tamari omaka, ki jo polni en slo proizvajalec in se dobi v plastenki pol litra, za okoli 5 €, ampak sem do sedaj zasledila samo v bio štacuni na ljubljanski tržnici v btv. Je pa drugače zelo dobra.

Jaz sem tudi enkrat dolgo nazaj že kupila ta poceni sojino omako, mislim da v hofer, ampak je tako nagravžna, da groza. Da ne govorim o tem da itak nima nobene hranilne vrednosti, kot prava sojina omaka.


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #18 : 26 Februar 2009, 19:03:02
(Sicer nisem vegetarijanka)
Mmmm, kaj vi povzročate v tej temi.Vi pišete slastne recepte jaz pa tukaj sline cedim.  :-* :-|~  :-*

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


dasa

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Mala Taja ;)
Odgovori #19 : 26 Februar 2009, 21:16:38
Hvala! Letim v prihodnjih dneh po omako, pa da nekaj scopram ;)

Drugače je pa meni zlo dobra zadeva predvsem v poletnih dneh npr. krompirjeva solata. Pač skuhaš krompir, ga ohladiš in narežeš, dodaš narezan por, koruzo, fuuul česna ( da še tri dni smrdiš ;) ) , sol, veliko navadnega jogurta, da je zadeva sočna, pa malce majoneze, za okus. Jaz si zraven spečem kr še kakšne sojine polpete. Dobra mi je pa tudi testeninska solata, isti princip, le da lahko daš zraven še paradižnik, papriko, kumare, jajčke, sir,....pač po želji.
Komi že čakam poletje...

lp



dasa

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Mala Taja ;)
Odgovori #20 : 26 Februar 2009, 21:17:24
Off topic, Botticelli a si ti slučajno na BF?

lp



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #21 : 26 Februar 2009, 21:49:36
Offtopic... ja sem bila na BF - biologija :) Sedaj samo diplomo pacam še :)


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #22 : 26 Februar 2009, 21:54:12
in skuham not riževe rezance - kuham res samo 1-2 min
Joj, jaz sem jih zadnjič pustila predolgo v vodi in so b'li čist' zlepljeni skup'. :-[ ::)

Drugače so pa rezanci ali pa riž s praženo zelenjavo res božanski. Ima kdo kakšen recept brez testenin in riža?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #23 : 26 Februar 2009, 21:58:48
Danes je bilo naše kosilo sledeče - enostavno in hitro kot vedno:

ZELJE+KROMPIR

Sveže zelje narežeš na kocke, jaz sem dala četrtino večje glave zelja. Enako na kocke narežeš krompir - razmerje naj bi bilo nekako enaka količina krompirja in zelja, ampak jaz dam mogoče malo manj krompirja (2/3 zelja in 1/3 krompirja, približno). Nato damo vse v en lonec, dolijemo vodo in sicer da sestavine niso čisto potopljene v vodo (če bo preveč vode bo pretekoče, in vedno lahko vodo naknadno dodaš). Kuhaš skupaj do mehkega - mislim da nekje 20 min se kuha približno. Jaz dam not še eno kocko za juho - kupujem te vege variante (drugače pa dam not še mešanico začimb za juho, omake, ... po okusu), če uporabljate vegeto lahko tudi to, osebno se je izogibam. Po okusu se soli, popra, lahko malo mlete kumine še dodamo.
Ko je kuhano zadevo zmiksamo z paličnim mešalnikom, jaz naredim tako da posamezni koščki ostanejo še celi. Ne sme biti pretekoče, bolj tako gosto.

Super zadeva za zimske dneve, zraven lahko paše še kakšen polpet, meni je najbolje brez vsega. Aja paše zraven zelo še žlica prave kisle smetane. :)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #24 : 26 Februar 2009, 22:04:04
Ja se zgodi, to kar piše na vrečki da se 5 min kuha ne drži, max 1-2 min v vreli vodi je več kot dovolj.


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #25 : 26 Februar 2009, 22:04:41
Meni osebno najljubše kosilo je doma narejeni sojini polpeti, pire krompir in solatka  :)

Za pripravo potrebujete 100g suhe soje (drobno mleto, ne tisto na koščke narezano), katero po navodilih, ki so napisana na embalaži namočite v vročo vodo (razmerje 1:2) in pustite, da se soja prepoji. Vmes na drobno nasekljate čebulo (1 srednje velika čebula).

Ko je soja prepojena (pustite jo v vroči vodi vsaj 20 minut oz. po navodilih) jo vzamete ven iz vode in močno odcedite z rokami. Vzemite sojo v pest in stisnite, da se res fajn odcedi. Potem v ponvi prepražite čebulo in, ko pričenja stekleneti ji dodajte ocejeno sojo. Čebula in soja naj se skupaj pražita kakšnih 10 minut, da bo odvečna voda fajn izparela in se bo okus soje in čebule lepo pomešal. Soja bo začela tudi rahlo rjaveti, kar ni nič narobe  :)

Nato vzamite večjo posodo in vanjo stresite mešanico prepražene soje in čebule in dodajte notri laneno seme, bučno seme, sezam ... (najbolje, da kupite mešanico semen, kjer so vsa notri) - količina vseh semen je poljubna. ;) Nato maso fajn pemešajte in ji dodajte eno veliko žlico kisle smetane ter jajce. Ponovno dobro premešajte in dodajte drobtine ali na drobne koščke narezano polnozrnato žemljo (količina žemlje ali drobtin je odvisna od same mase - dodajte toliko, da se bo masa lepo oblikovala v primerno trdoto za oblikovanje). Ponovno premešajte z rokami in dodajte začimbe (vegeta, peteršilj, lahko tudi malo česna). Ponovno vse dobro premešajte in preverite, če je mešanica začinjena po vašem okusu. Nato se oblikovanje polpetkov prične. V kolikor je masa preveč pocasta, dodajte drobtince/žemljice, v kolikor premalo, dodajte smetano ali jajce. Masa mora biti mehka in primerna za oblikovanje - tako nekako, da iz nje komot naredite polpetke, kroglice itd. Malce po občutku, saj boste sproti videli, večkrat boste polpetke naredili, bolj boste videli, kaj vam je všeč  :)

Pekač prekrijte s peko papirjem in nanj polagajte polpetke (najbolje, da najprej v roki naredite kroglico, ki jo potem lepo potlačite in oblikujete polpetek), katere nato v pečici pečete na nekje 180 stopinjah, cca 20 minut do pol ure. Točnega časa res ne vem, ker vse delam bolj po feelingu - itak probaš in/ali vidiš, kdaj so pečeni  ;)  (Polpetke lahko pečete tudi v olju, vendar je meni bolj všeč v pečici, ko jih lahko spečeš brez olja in niso mastni.)

Zraven se fajn prileže pire krompirček, v katerega lahko stresete odvečno kislo smetano, ki vam je ostala od polpetkov. Še skleda velike zelena solate in odlično kosilo je servirano   ;)

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #26 : 28 Februar 2009, 15:14:58
Brokoli na tisoč in en način :o :-*...zelenjavni narastki,zelenjavni polpeti...

Eno resno vprašanje (ni provukacija ;))
Ali jeste kruh?Ker v kruhu so pač pobite kvasovke,ki pa so konec konec čisto normalna živa bitja?
Smo imeli nazadnje v laboratoriju debato na to temo pa žal nobenega vegetarjanca v razredu tako,da me resno zanima kaj vegetarjanci porečete na to?


Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #27 : 28 Februar 2009, 15:34:04
Kvasovke, glive, plesni in ostali mikroorganizmi so še v jogurtih (vsakem), na siru, v vinu, pivu itd.. In po definiciji kvasovke spadajo med glive (fungi) - to pa so tudi prave gobe (jurčki...) in raznorazne plesni. Vsaj približno gre nekako tako.
In mislim da večina vegetarijancev vse to je.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #28 : 28 Februar 2009, 15:58:56
:) Da jem kruh, po možnosti pa doma spečenega :)

Sicer pa je odvisno zakaj je kdo vegetarijanec. Zaradi mode, trenutnega navdiha, ali zato ker dejansko ne mara mesa (samo tu se večinoma izkaže da te osebe pojejo vsaj nekaj mesa, rib ...), ali pa zato, ker enostavno protestiramo proti masovni reji ki se dogaja danes in proti nehumanim življenjskim razmeram in tretiranju živali kot predmet človeške pohlepnosti. No jaz spadam med zadnje :)
In kot rečeno, kvasovke niso živali. In vprašanje je bolj filozofsko in postavljeno bolj v glavah mesojedcev oz vsejedcev. AMpak če pomisliš na ta način, potem tudi recimo kopanje v morju odpade, saj če slučajno popiješ morsko vodo med kopanjem, poješ zraven še plankton, po možmnosti zooplankton, se pravi mini rakce oz ličinke drugih živali... :) Ampak mislim da ni to poanta vegetarijanstva :)

SIcera pa bi se morali sekirati zaradi drugih zadev, ki jih dodajajo kruhu, ki sploh nimajo kaj tam iskati - sredstvo za uravnavanje kislosti, ... pa ne spomnim se točno kaj vse je še not v običnem kruhu. Se zelo težko dobi normalen kruh danes, tako da najbolje in najbolj ekonomično je, da si ga kar doma spečeš :)


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #29 : 28 Februar 2009, 16:27:54
In vprašanje je bolj filozofsko in postavljeno bolj v glavah mesojedcev oz vsejedcev.
Na isto foro: saj rastline so tudi živa bitja  ::)
In ja potem lahko nehaš jest solato ker boš kdaj zraven pojedel tudi pajka in ker solata tudi čuti in taki heci. Nekateri res ne razumejo smisla. Ampak mislim, da se nihče od vegetarijancev zaradi tega ne sekira preveč.