Rehabilitacija strgane kolenske vezi

tomaz · 6152

tomaz

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
: 26 Februar 2009, 13:11:45
Moj AM si je natrgal zadnje kolenske vezi. Dobro je prestal operacijo in zdaj že okreva. Ima mogoče kdo kaj izkušenj z rehabilitacijo?

A bi bilo dobro plavanje?





Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 26 Februar 2009, 13:38:23
Jaz sem mojo buldoginjo vozila na fizioterapijo. Se je lepo obneslo.

 :)

Sedaj je kot nova.  :)
In letos lahko nadaljujeva z rally obedience.



tomaz

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 27 Februar 2009, 13:54:24
A mi lahko prosim svetuješ kam?



Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 27 Februar 2009, 14:00:57
Jaz sem jo vozila h Kristini Porenta (dr.vet.med., dipl. fiziot. in s certifikatom za fizioterapevta za male živali) na kliniko v Mestni log v Ljubljani (VF).

Pokliči na kliniko: 01/477-92-77
in vprašaj direktno po njej




tomaz

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 03 Marec 2009, 08:15:10
Hvala!

Edina težava je ta da prihajam z Goričkega, kar niti ni tako blizu v Ljubljano.

Kako dolgo pa je trajala rehabilitacija? Zdaj je ravno 4 tedne od operacije pa moja mrcina še vedo zelo malo uporablja tačko.

Hvala!



tomaz

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 03 Marec 2009, 08:17:39
Hvala!

Edina težava je da prihajam z Goričkega in je kar nekaj do Ljubljane.

Kako dolgo pa je trajala rehabilitacija? Ravno danes je 4 tedne od operacije pa moja mrcina še nič ne kaže da bo kmalu začel uporabljati tačko več kot včasih.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 03 Marec 2009, 08:59:17
Se splača tudi dlje zapeljati ;) Mislim, da na obali ni kakega stručkona za to. Mogoče Postojna ??? Rehabilitacija je odvisna od tega kako huda je bil poškodba in kako hitro se celi, tudi mladost in volja psa ima tukaj dosti, prehrana in pa angažiranost vodnika, pravilnost vaj. ČIMPREJ se spravite na fizioterapijo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7 : 03 Marec 2009, 09:01:09
Goricko pa ja ni na obali :D :D :D

battito animale


lanam

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 03 Marec 2009, 09:42:56
tomaž, za rehabilitacijo kolenske vezi poglej malo v Avstrijo. Tam ti bo bližje, pa tudi bolj napredni so kar se tiče fizioterapije za pase.

lp
marjana



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 03 Marec 2009, 13:25:51
Goricko pa ja ni na obali :D :D :D

Aja saj res. kreslin poje Iz Goričkega v Piran....jaz sem pa kar na obalo preselila  :-[

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 03 Marec 2009, 15:36:20
Določene vaje te lahko fizioterapevt tudi nauči in jih potem izvajaš doma - mogoče ob pomoči nekoga. Tako, da se ti splača pozanimati se.

LP, T



tomaz

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 09 Marec 2009, 10:51:04
Najlepše hvala!

Mam enega prijatelja v Avstriji pa se bom pozanimal pri njem. Če ravno on svojo psičko vozi k nam k veterinarju. Pravi, da je ceneje pa tudi boljše, saj pri njih če ima pes kaj resnega ti tudi ne uide Dunaj.

Sem zadnjič klical dr.Matka pa mi je naročil, da naj mu še naprej dajem analgetike. Zdaj je boljše! Moram pa povedati da imam čezmerskega AM plečna višina nekaj čez 70 cm teža okrog 60 kg pa to nič ne pomaga. Gospod je več kot občutljiv .

lp Tomaž



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 09 Marec 2009, 13:29:52
Pazi, da ne bo pes preforsiran-divjanje odpade. Sprehdi naj bod sao na vrvici, in tako, da ne bo mogel teči-hoja. Plavanje-po moji logiki bi bilo OK. Ampak samo to najbrž ne bo dovolj. Potrebno je še vaje izvajati in pa čimanj obremanjevati tisto taco-pri trikih ipd.

Kaj pa MB-a tam ni kakega fizioterapevta za pse?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


tomaz

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 09 Marec 2009, 23:15:24
Plavanje bi bilo itak najboljše, bom pa še malo počakal da se ogreje. Divjanje in sprehod brez vrvice kaj pa je to? Tega že vse od poškodbe nisva vidla. Se res trudim saj približno vem da tudi pri ljudeh popolna rehabilitacija takšne poškodbe traja 6 mesecev +.




Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #14 : 10 Marec 2009, 19:49:07
Mislim, da na zalost nikjer blize Sloveniji nimajo takih pogojev za delo kot na Dunaju (glede opreme). Skoda, da s fizioterapijo niste zaceli prej po operaciji (6 mesecev in + je ze kar veliko :-[). Mislim, da je najbolje, da se obrnete na dr. Porento na vf - bo sigurno lahko najbolj pomagala. Drugace pa se narocite tja vsaj zato, da pokaze kake vaje delat doma.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si