elektronski obesek proti klopom

dasa · 28173

dasa

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Mala Taja ;)
: 01 Marec 2009, 17:57:14
Hej!
Zanima me. če je že kdo od vas preizkusil ta elektronski obesek proti klopom in bolham? Zadeva naj bi z nakakšnim valovanjem ubila bolhe in klope, psu naj nebi škodila. Meni je to nekdo svetoval, ker čeprav Taji redno dajem ampule vsak mesec, pa še vedno najdem kje kakšno bolho, spomladi pa vsak teden kakega klopa dol poberem. Bi morala zamenjat vrsto ampul? Trenutno uporabljam advantix.

Hvala za mnenja in odgovore, lp



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 01 Marec 2009, 18:00:57
Pri nas uporabljamo ta elektronski obesek za dve psici in enega mačka. Klopov in bolh ne ubija, ampak jih odganja (je elektronski repelent). Stvar sicer ni 100% ampak dovolj učinkovita, saj je klopov na naših živalih dosti manj, recimo za ene 80% manj. Namreč, živimo na robu gozda in zna biti kriza.




Frankelstain

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 01 Marec 2009, 21:20:19
Jaz nimam odgovora ampak vprašanje.Ali lahko uporabljaš elektronski obesek, če imaš malega otroka??



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 01 Marec 2009, 23:17:54
Seveda lahko. Stvar je popolnoma nenevarna.



urš(k)a

  • Gost
Odgovori #4 : 18 Marec 2012, 21:57:40
no,moja izkušnja je čisto drugačna...lansko poletje je moj mali nosil elektronski obesek in že v prvem tednu brez ampule in dobil dva velika grda debela klopa...tako da-naravne stvari so čudovite,a večkrat neučinkovite....jaz kombiniram najmanjše nujno zlo kemije z zeliščnimi ovratnicami...drugače ne gre :(



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 18 Marec 2012, 22:04:29
ur(š)ka S katerega konca Slovenije pa si? Slišala sem namreč, da na primorskem niso bili kaj prida zadovoljni.  ???

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


urš(k)a

  • Gost
Odgovori #6 : 18 Marec 2012, 22:15:02
čara,nisem čisto razumela  ::) kdo ni bil zadovoljen? sicer sem iz Ljubljane..



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 18 Marec 2012, 22:21:01
Ja, s tem obeskom na primorskem.  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


urš(k)a

  • Gost
Odgovori #8 : 18 Marec 2012, 22:52:28
jah verjamem...ideja mi je sicer zelo všeč,ampak kot sem rekla- pri nama ni delovalo... ko berem vse te objave in teme o klopnih boleznih,se mi zdi malo kemije boljša izbira... začenjam razmišljati,da bi se bilo pametno izogibati gozdov,ampak v realnosti to ni izvedljivo...moj mali živi za gozd in mu tega ne morem vzeti,niti nočem. Bi bila pa vesela 100% zaščite  :-\  Trenutno uporabljava ampule frontline in zyzek sprej,pozimi pa samo zeliščno ovratnico-s to sva imela odlične izkušnje..dobi se jih v btc-ju (verjetno še kje drugje),držijo 3 mesece in vsebujejo eterično olje evkaliptusa :)  Imam pa eno vprašanje,ki sicer vprašanje te teme,je pa povezano... na kaj paziti,ko psu odstranimo klopa? je tako kot pri ljudeh in se opazuje mesto ugriza?? lp



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 18 Marec 2012, 23:17:55
pozimi pa samo zeliščno ovratnico-s to sva imela odlične izkušnje..dobi se jih v btc-ju (verjetno še kje drugje),držijo 3 mesece in vsebujejo eterično olje evkaliptusa :)

Katere pa so to? Za poleti pa ni dovolj?

Once you go boxer, you never go back :)


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #10 : 18 Marec 2012, 23:22:06
Zyzek je se v prodaji? Ta je super, bolhe kar poskakajo iz psa. Pri nas ni vec v prodaji, smo pa na ampuli, ki pomagajo, ampak samo mesec dni. Bili smo tudi na neki ovratnici, ki je grozno smrdela, ampak pomagala pa vsaj pol leta. Nobene bolhe nikjer. Ampak so jo baje dali iz prodaje, ker je premocna.
Za tole el. obesek pa prvic slisim? Kje se ga kupi? Kako dolgo pomaga, ce pomaga? Bi jaz to sprobala na mojem tamalem, tavecja pa nima bolh.

Mimi*


urš(k)a

  • Gost
Odgovori #11 : 18 Marec 2012, 23:31:22
Uf,zdaj si me pa našla...tako živo rumeno zelena je in ima res močan vonj po citrusih  ::) kakor vem,je to edina,ki jo prodajajo v btc-ju :)
Zyzek sprej pa ni več v prodaji,ker bi morali urediti neke obrazce in bi jih to preveč stalo...jaz sem to prevedla v: ampule in drugi zvarki so sprej izrinili iz prodaje.... vsaj tako so mi rekli v trgovini,da so rekli dobavitelji...na hrvaškem se še vedno dobi :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 19 Marec 2012, 09:20:28
dasa ti si iz Velenja, ne? No ta vikend sem malo po Velenju hodila, klopov domov nismo prinesli. Imam pa Skudo komaj 14 dni, tk da je prezgodaj karkoli reči.

Čeprav včeraj sta dva klopa šla prostovoljno dol iz Bine, torej nek učinek verjetno je.  Meni se zdi da je to kako neka reč deluje od dveh dejavnikov-psa in okolja. Na psih različno delujejo te zadeve.

p.s. Frontline je zahrbtna reč, po drugi strani pa sploh ni repelent, ampak klopa ubije, ko se prisesa čez določen čas. Po drugi strani se pa v okolje širi ta fipronil. Tisto prvo leto, ko smo imeli frontline, res ni bilo nobene mravlje v hiši oz. so bile same mrtve.  :-X

Glede na barvo bi rekla da si imela Bio Band od Beapharja, ampak tam jaz voham predvsem evkaliptus, citruse pa pri Biospotix, ampak ta ni živo rumeno zelena, vsaj za velike pse ne. No ta Bi Band je pri nas bil tudi v letnih časih OK, ampak samo dva meseca.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bea-Ečo

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 19 Marec 2012, 10:38:01
Zanima me na nakšnih frekvencah delujejo elektronske zadevice? A je kdo opazil, da bi motile tudi psa?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #14 : 19 Marec 2012, 11:39:25
Pri moji ne opazim nobene spremembe v obnašanju. Si pa dam obesek na uho in slišim zelo tiho prasketanje. Moja mama pa ne sliši nič.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #15 : 19 Marec 2012, 13:08:33
Cara - a mislis, da Frontline skodi psu? Jaz dajem tole vsak mesec na svoja dva!

Mimi*


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #16 : 19 Marec 2012, 13:42:48
Fipronil se blazno širi v okolje in to meni ni všeč. Recimo da doma gojiš čričke ali mokarje, kaj podobnega-če ima pes to ampulo na sebi, jih ne bo mogoče, bojo vsi pocrkali. Toliko o tem kako daleč seže. + deluje šele ko klop zagrize in ga potem v roku 24 ur ubije. To sta dva razloga zakaj ga jaz ne uporabljam. Je pa o tem že napisano v drugi temi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #17 : 21 Marec 2012, 21:54:18
Pri nas je lani skudo opravil fantastično delo!  Od takrat ko sem mu ga obesila, pa do konca sezone nobenega klopa. Še nobena stvar ni imela takega učinka. Pa je parkrat tudi plaval z njim, sem ga potem posušila in je delal dalje. Letos tudi nisem našla še niti enega, takod a pri nas očitno učinkuje.  :-*

 Še primerjava - če ni imel nobene zaščite (ker sem zamudila začetek sezone) sem z njega pobirala po 20 klopov na sprehod plus gomazeče, z ampulo - advantix in eno leto smo imeli tega od Krke - eden, dva in kakšen, ki je lezel. Z obeskom nula. Je pa vsaj pri nas kritična pomlad, tako da bom pravi učinek videla v kakšnem mesecu dveh.

Drugače pa razlaga delovanja tega obeska - deluje na elektriko (baterija) ampak ne oddaja elektronskih signalov temveč ultrazvočne (da ne bo kdo bral, da elektrošokiramo klope ;) )

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


MANDY

  • Gost
Odgovori #18 : 22 Marec 2012, 10:17:53
Ja začela se je sezona klopov, dokazano  >:( >:(, Neyka kje se kupi skudo? (a je to rdeč obesek od uvoznik Hana-Ana,prodaja Mr. Pet)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #19 : 31 Marec 2012, 17:10:44
Ja tisti ta rdeč obesek je ja. Lahko ga tudi kar direkt pri Hani Ani naročiš, lahko ti ga pa jaz vzamem čez kakih 10 dni, ko bom hrano naročala.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #20 : 02 April 2012, 11:12:20
No, jaz ga najverjetneje ne bom več kupila. Zdaj dopolnjujem zaščito z Biospotix sprejem, na ovratnico pa nakapam evkaliptus ali sivko.

Na buči  je imela 2 klopa.

Ponoči ga ne nosi, ga pa ima gor čez dan, med igro z njenim pasji grizajočim prijateljim ji ga snamem, da ga ne zgrize, potem pa ga takoj dobi nazaj, še vedno se sliši prasketanje, ampak drugo leto bo imela biospotix ovratnico ali pa neem ovratnico.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Mariposa

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 29 Maj 2012, 21:48:42
Pozdrav!

Kje pa se da kupiti tale skudo obesek? Mi smo trenutno na naravnem neemovem losionu od Orme Naturali, pa smo nezadovljni. Klopov kar mrgoli. Na ta račun sem skeptična tudi do neemovih ovratnic. Ima kdo izkušnje?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #22 : 30 Maj 2012, 10:26:49
Pobrskaj še po drugi temi, ki je obsežna in nedolgo nazaj so bile debate o tem kaj komu odgovarja.
Kupi se pa v večini trgovin za živali, čeprav Skudo niti ne več, ga je nasledil Zec Pet.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #23 : 30 Maj 2012, 18:26:26
No, letos sem poskusila z obeski tudi jaz in "poobeskala" vse tri pse. Z rezultatom nisem zadovoljna, zato jih ne bom več kupila.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #24 : 30 Maj 2012, 18:28:44
A so ti crknili v roku enega meseca? Meni namreč je.  >:(

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 31 Maj 2012, 10:02:42
kako si vedela, da je crknil? kaj se tista lučka ni več prižgala, ko si pritisnila na gumb?

Once you go boxer, you never go back :)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 31 Maj 2012, 10:22:11
bojda je letošnja (prva) nova serija zecpeta malce pomanjkljivo delovala. Sem čula že od večih. Meni deluje še eden lanski skudo (in je super duper). Drugega imam pa Bajbaj. Kateri se nam super obnese.
Sem pa že v sosednji temi nekaj o tem govorila. Fajn je da se obseke ne sname s psa takoj po koncu sprehoda. Klop namreč dobi informacijo, da je zdaj svet zanj spet lep in se prisesa na psa. Jaz pse prečešem z zelo gosto ščetinasto ščetko in jih pregledam, če kje kak leze šele potem snamem ovratnico (ali pa jo kar gor pustim). Pse imam bolj ali manj skozi v travi, na polju (res da jim ne pustim skaknja po visoki travi in grmovju) čez cel dan ko mi pomagajo okoli hiše + sprehodi po gmajni. Tako da niso prav v vatko zaviti  ;)
Stvar odločitve kaj daš na svojega psa, je pa to edina stvar, ki ni problematična, če jo kombiniraš še s kakim drugim sredstvom. Meni se kljub vsemu cena ne zdi pretirana glede na to koliko bi me prišle ampule za vse pse.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 31 Maj 2012, 10:42:43
Meni pa je cena teh obeskov res pretirana, ker delujejo (vsaj pri mojem) nič - preiskušena tako skudo kot zecpet.
Kljub nedelovanju ga je nosil, ker pač upaš da mogoče kakšnega klopa pa res odžene ... po cca 1 mesecu nošnje se je pri obesku zecpet ogrodje tako zrahljalo, da se je odprl in je padlo vn vezje z baterijo. Če še nekako verjamem, da pri nekaterih psih res deluje, me s kvaliteto materiala glede na to, da naj bi bil namenjen nošnji več mesecev zagotovo ni prepričal.



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 31 Maj 2012, 12:46:48
Meni pa je cena teh obeskov res pretirana, ker delujejo (vsaj pri mojem) nič - preiskušena tako skudo kot zecpet.
Kljub nedelovanju ga je nosil, ker pač upaš da mogoče kakšnega klopa pa res odžene ... po cca 1 mesecu nošnje se je pri obesku zecpet ogrodje tako zrahljalo, da se je odprl in je padlo vn vezje z baterijo. Če še nekako verjamem, da pri nekaterih psih res deluje, me s kvaliteto materiala glede na to, da naj bi bil namenjen nošnji več mesecev zagotovo ni prepričal.

Jaz sem začela sezono z Advantixom in Biospotix sprejem. Prvi mesec ok, drugi mesec ok... nakar je pri nas zmanjkalo ampule me je prepričal trgovec v scudo. (ker sem bila pač lene sorte in se mi ni dalo iti v drugo trgovino). no prav, pa probajmo sem si rekla. Smo šli peš na celjsko kočo, običajno jih naša malamutka, kljub ampulam pobere na tone (bokserki je tista kombinacija vedno bila dobitna), in smo bili presenečeni! enega samega klopa nismo imeli... od takrat ga ima na sebi kamor koli gremo in evo, smo že v juniju pa še nismo pobirali klopov z nje, tako da se mi cena zdi zanemarljiva glede na to da pri nas deluje in naj bi deloval eno leto in pol oz. dokler baterija ne crkne.

je pa res, da je ogrodje šlo narazen :( ampak smo ga kar nazaj prilimali z limom in zdaj drži :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #29 : 31 Maj 2012, 13:02:53
Skudo prasketa, če ga prisloniš k ušesu. Čeprav so moji doma napol gluhi in niso nič takega slišali. Jaz in brat pa sva. No in ker mi je bilo sumljivo, da je v roku 7dni imela 3 velike prisesane klope v bližini obeska, sem pač prislonila k ušesu in je bila tišina. Računa pa nisem več imela, tako da nisem mogle nest nazaj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!