Anatolski ovčar noče jesti

Bojchi · 3856

Bojchi

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 05 Marec 2009, 22:12:39
Pozdravljeni,

Se opravičujem, če je kakšna podobna tema - ampak me že malo panika grabi, pa priznam, da nisem v celoti foruma pregledala.
Naš Anatolski ovčar ima 6 let in do prejšnjega tedna je enkrat dnevno jedel brikete Bosch, ob nedeljah smo postili in je dobil kakšno kost. Sedaj pa je enostavno prenehal jesti in tudi pije zelo malo.
Brikete smo zamenjali - nič bolje, danes smo bili pri veterinarju, ki ni odkril nobenih znakov bolezni, kljub temu mu je dal nek splošni antibiotik in injekcijo za povečan apetit. Svetoval je, da naj mu damo zvečer jesti, jutri pa kontrola in danes zvečer se ni zgodilo skoraj nič. Malo je pojedel, pa še to na prigovarjane in iz roke.
Edini znak, da bi bilo lahko kaj narobe, je njegova žalost, nezainteresiranost. Lani maja smo odkrili hitro rastoči tumor na nogi, ki je bil rakavega izvora in je bil uspešno odstranjen.

Je imel kdo kakšne podobne izkušnje, kako je zadevo rešil....
Jutri bomo pa najbrž obiskali kakšnega drugega veterinarja.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 05 Marec 2009, 22:16:24
Klopne bolezni?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 05 Marec 2009, 22:52:31
Tudi jaz bi najprej pomislila na to.



Bojchi

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 05 Marec 2009, 23:07:07
Lahko bom izpadla totalno nevedna, pa vendar me zanima, kakšna je inkubacijska doba ob morebitni bolezni za katero je razlog klop? Res ima gosto dlako ampak je redno pregledan, česan, ovratnico nosi in v zadnjem letu in pol sva na njem odkrila samo enega klopa, ki se ga še ni imel časa niti prijeti. Vendar pa ja, obstaja možnost, da bi kakšen ušel kontroli.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 05 Marec 2009, 23:13:37
klopa pri psu z gosto dlako lahko zelo hitro spregledaš, tako da test za klopne bolezni ne bi bil odveč. Vsekakor pa je nujnen pregled krvi za začetek, ker že osnovna slika lahko pove kaj se dogaja v kužku, da ne je.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #5 : 05 Marec 2009, 23:35:44
Eni od nasih mastincic je bila diagnosticirana klopna bolezen. Sama sem se bila skoraj na smrt pripravljena skregati z vetom, ker sem trdila, da nismo imeli klopa. Bila sem tako vztrajna v svojem prepricanju, da sem nevede tvegala psicino zivljenje in cakala na laboratorijske teste. Pokazali so bebeziozo, ki je ena od hujsih oblik klopne bolezni. Od ugriza klopa pa do smrti je lahko tudi "samo"15 dni. Nasi princeski smo odresilno injekcijo dali 13. dan.
 Zacelo se je podobno, apatija,nezainteresiranost za igro, pocasno premikanje na momente se mi je celo zazdelo, da jo hoce zanasati v zadnjem koncu, odklanjanje hrane in zelo malo popite tekocine. Vedno bolj zalosten pogled, ki ga je skrivala v vedno daljsih spalnih terminih. Nic kakanja in velike luze urina, ki je od ure do ure spreminjal barvo. Na koncu ze v barvo cocacole. Izguba kilaze pa je vidno padala. V manj kot 48 urah je padla iz 70kg na 55.4 kg.
Po enem samem apliciranju je bila vidna "ozdravitev" ze v 12. urah.
Uradno smo imeli ugriz klopa, ki pa ni bil zadovoljen z nasimi "uslugami" zato se je samo odzejal in takoj tudi zapustil gostitelja. Mozna varianta je tudi ta, da je bila neugodna namestitev nekje v sapicah in je odpadel zaradi drgnjenja krempljev ali trde podlage - asfalta oz. betona. Se bolj mozna varianta, da ga je psica dosegla z zobmi in ga zgrizla.
Kakorkoli, klopa ali mesta ugriza nismo nikoli nasli, bebezioza je bila laboratorijsko potrjena iz Avstrije, nasa cokoladna princeska pa je danes vesela in zdrava mastincica.
Zelim si, da ne boste sli po nasi poti in, da se vase tezave cimnprej resijo.
A ste dali psa na RTG? Kaj ce se mu je kaj zagozdilo v crevesju ali oblezalo v zelodcku?
Svetujem, da psa kontolirate cez noc, da vam ne dehidrira jutri pa ponovno k vetu.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Bojchi

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 06 Marec 2009, 12:09:07
Pozdravljeni,

Mi smo sedaj od veterinarja  (moram zelo pohvaliti Kliniko za male živali na veterinarski fakulteti) z diagnozo uro infekt. Zelo veliko število bakterij in kristalov je v vodi in imamo sedaj antibiotike na 12 ur. Krvna slika je zadovoljiva, kljub temu bomo čez en mesec opravili še preiskave zaradi morebitnih klopnih bolezni.
En mesec bo jedel posebne dietne brikete (Hills: S/D ali Ecunuba: Struvite ali Waltham: Lower urinary tract supp - ene od teh morava še najti, ker jih niso imeli) , ker kristale v vodi lahko oziroma pretežno povzroča tudi hrana.

In sedaj zopet vprašanje, za vas, ki ste morda bolj podkovani od naju - katere brikete dajete svojim kužkom in hkrati ohranjate njihovo zdravje? Dobila tudi recept za doma kuhano hrano, v izogib kristalom, naju pa sedaj zanima kaj kaj drugi uporabljate. Midva sva do sedaj brikete Bosch.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 06 Marec 2009, 12:13:32
BOSCH je sicer povsem v redu, vendar dijetne hrane za uroinfekte nima.


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #8 : 06 Marec 2009, 12:52:41
Mi uporabljamo Arden Grange
http://www.ardengrange.si/

A dobiva tudi kuhano hrano (piščanec, juha z mesom, zelenjava, riž, drobovina...), največkrat pol pol.  Hranim ga dvakrat dnevno, zjutraj pred službo 1/4 obroka in popoldan okrog 4ih 3/4 obroka. Postnega dneva nimamo.

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943