težave z boksom

arhi · 1312

arhi

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 18 Marec 2009, 07:49:48
Pozdravljeni!

Iz zavetišča sem vzela kužka starega 6 mesecev. Super prijazen, fajn, pameten kuža..in oh in sploh. Problem je le v tem, da kljub temu da je bil v zavetišču navajen na boks, doma noče biti noter. Pa mu dajem priboljške, hrano, vodo, igrače...v glavnem vse. Najprej je bil noter 5 minut. Razen malo cviljenja je bilo ok. Potem naslednji dan 10 minut. Danes pa sem mogla v službo in sem ga mu dala priboljšek, ki ga dobi samo v boksu in šla ven iz stanovanja. Ko je mama žez eno uro prišla k meni, je bil boks v kaos stanju, pes je pa lajal, da ga je mama že zunaj slišala. :'( Želim ga navadit da bo tam preživel čas ko bo sam doma, da mi ne bo stanovanje spremenil v svojo žvečko. Hkrati pa ne želim, da boks zasovraži.

Ima kdo kakšno idejo?
hvala.



woody789

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 24 Marec 2009, 20:55:33
če jaz prav razumem psiček ne mara boksa..
po mojem se mu je zameril v zavetišču..  psičku v zavetišču v boksu ni bilo všeč..
zato  zdaj boksa tudi ne mara. ;)
to je samo moje razmišljanje :-\

lp.Tadeja


T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #2 : 24 Marec 2009, 22:53:04
Psu moraš predstaviti bok kot prostor za žur, je prostor kjer se igraš z njemu, je prostor kjer dobi hrano in je prostor kjer ga crkljaš, ko bo boks dojej kot prostor kjer mu je fino mu ne bo hudo tud če bo cel dan zaprt. Če pa ga bo dojemal kot prostor ker je samo zaprt, to se mu je dogajalo v zavetišču in tudi iz tvojega opisa sklepam ga mu tudi ti tako predstavljaš pa žal ne bo hotel not ker ve da bo zopet zaprt...tega pa nihče ne mara...kaj ne?




EucH

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
  • Bloomy - special dog
Odgovori #3 : 05 Maj 2009, 15:31:40
Jst tut  mislim da se mu je zaveril boks ker je biv v zavetišču v njem :(

LP, Eva & Bloomy


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #4 : 06 Maj 2009, 08:34:49
Boks- misliš kletko ali zunanji boks?
Če je zunanji boks ga puščaj raje notri v kletki.
Če že je v stanovanju v kleti se bo pač moral sprijaznit. Namesti ga tam,kjer se sicer zadržujete. Naj ne bo v kletki samo,ko kam odideš ampak naj bo to njegov prostor. Začni tako,da daš kletko zraven sebe ko gledaš TV ali kuhaš in psa notr-daje v bistvu zraven tebe , čeprav zaprt. Pa ponoči zraven postelje za spat.
Ko greš od doma naj bo v kletki samo pes- ne puščat stvari,ki jih lahko raztura, tudi deke ne, bo že preživel par ur, samo eno žvačko. In če se meče ob tla se pač meče- bo že ščasoma nehal. Bistveno je , da ko pride mama domov ,da psa ignorira popolnoma (niti pogleda ga naj ne) , dokler se ne umiri (oz vsaj delno umiri za začetek, če ne bo šlo drugače)- potem ga naj spusti oz pelje ven, ampak brez čustvenih izlivov in komentarjev.
Mislim,da imajo mnogoi zavetiščarji paranojo,da jih bo težko pridobljeni skrbnik zapustil in zato ločitveno tesnobo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!