težave z boksom

arhi · 1209

arhi

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 18 Marec 2009, 10:01:31
Pozdravljeni!

Iz zavetišča sem vzela kužka starega 6 mesecev. Super prijazen, fajn, pameten kuža..in oh in sploh. Problem je le v tem, da kljub temu da je bil v zavetišču navajen na boks, doma noče biti noter. Pa mu dajem priboljške, hrano, vodo, igrače...v glavnem vse. Najprej je bil noter 5 minut. Razen malo cviljenja je bilo ok. Potem naslednji dan 10 minut. Danes pa sem mogla v službo in sem ga mu dala priboljšek, ki ga dobi samo v boksu in šla ven iz stanovanja. Ko je mama žez eno uro prišla k meni, je bil boks v kaos stanju, pes je pa lajal, da ga je mama že zunaj slišala.  Želim ga navadit da bo tam preživel čas ko bo sam doma, da mi ne bo stanovanje spremenil v svojo žvečko. Hkrati pa ne želim, da boks zasovraži.

Ima kdo kakšno idejo?
hvala.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1 : 18 Marec 2009, 10:15:38
Tako na hitro.
Ne ga zapirat v boks samo, ko greste kam. Daj ga v boks tudi, ko ste doma za par minutk. Boks mu spremenite v nekaj čudovitega, v njegovo zatočišče.
Na začetku daš v boks tudi spat.
Najboljši recept, da bo mirno počakal v boksu pa je temeljito ukvarjanje z njim, preden gre noter. Daj ga zmatraj tako, da bo šel z veseljem noter počivat.
Po temeljitem dveurnem divjanju in ukvarjanju gre večina psov z veseljem počivat in da mir.
V kolikor pa se zjutraj komaj vstane, se malo poigra, potem pa bi naj zaprt počakal par ur, je pa jasno, da bo izsiljeval in želel ven.

Še to, nikoli ga ne dajajte v boks za kazen in samo, ko greste kam. Potem je logično, da bo boks povezal s tem, da ga zapirate 'za kazen' in ga ne bo maral.



anouk

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 20 Marec 2009, 09:52:15
živjo. jst sm psičko dobila pri pol leta in tudi ni marala it v boks. potem sem se pa čez dan v boksu igrala z njo pa kdaj pa kdaj zaspala skupaj z njo-v boksu :P. pa božala boks pa ji govorila kok je to ena super stvar in je pomagalo. seveda pa tudi vse ostalo kar je že sibila povedala. Pa potem vedno ko je šla sama v boks, četudi za sekundo ali dve je dobila priboljšek in fuul pohval in igre



anouk

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 20 Marec 2009, 09:54:00
aja, je pa tut tko ne. verjetno boš rabila kar nekaj časa saj pes povezuje boks s samoto in odhodom lastnika za vedno, tko da veliko potrpljenja in ne obupat, srečno