Privezovanje psov in kazen - OBVEZNO PREBERI!!!

malinovec · 264140

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #150 : 31 Marec 2009, 10:58:04
Hec je v tem, da se sprehajalci brez psov , tekači brez psov in kolesarji brez psov le teh izjemno redko bojijo. Nekaterim  od teh gredo psi na živce, a to je nekaj drugega kot strah. Vsem, ki jih poznam in se psov zares bojijo, je zaradi tega žal in jim je tudi malce nerodno. In ob srečanju (z mojimi vsaj) psi ne tulijo že od daleč, naj jih privežem, ampak jih skrbi samo to, da bi se jim psi preveč približali. Čisto zadovoljni so, če gredo psi mimo njih odvezani, samo da ostanejo na varni razdalji in se ne zmenijo zanje. Pravzaprav jim je veliko bolj zoprno bližnje srečanje s privezanim psom, ki se mu ne morejo izogniti (na ozkem pločniku recimo). Še sploh, če pes kaže kakršnokoli zanimanje zanje, ne glede na to, ali je prijazen ali hud.

Je pa zato čedalje več sprehajalcev s psi, ki se bojijo drugih psov. zato, ker ne vedo (ali pa predobro vedo) kako bo reagiral njihov pes. In namesto da bi socializirali svojega psa, bi najraje zaprli vse ostale v kletke.


kcmb

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 31 Marec 2009, 11:26:15
Lanabela, se strinjam. Tudi sama moram priznati, da imam več "sporov" z drugimi lastniki psov kot s tistimi, ki psov nimajo.




Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #153 : 25 April 2009, 22:47:23
Jaz se v nekaterih tockah strinjam s tistimi, ki zagovarjajo zakon, sem pa bolj na strani tistih, ki ga ne. Dejstvo je, da pes potrebuje gibanje, ki ga na povodcu pac ne more dobit. Moja psicka na povodcu uboga veliko manj, kot takrat ko je spuscena. Morem rect da nisem imela problemov, ko je bila spuscena, ko pa je na povodcu zna zatezit in name ni tako pozorna. Stvar je v tem, da je ugotovila, da ji na povodcu ni treba skrbet kje sem, kaj pocnem ipd.

seveda se raje sprehajam na krajih, kjer ni toliko ljudi in psico vedno primem, ko nama nasproti prihaja privezan pes ali neznan clovek. Problem pa je v tem, da mladim brez vozniskega izpita taki kraji niso vedno dostopni. Se mi zdi pa solanje brez povodca zelo pomembno in zdi se mi, da je s psom, ki ga lahko nadzorujes brez povodca veliko lazje ziveti. Priznam, to je moj prvi pes in nimam veliko izkusenj, ampak si psa nikoli nisem predstavljala izklucno na vrvici in si ga tudi ne bom. V cem je potem smisel njegovega zivljenja? Tudi sama ne bi hotela, da me mama skozi drzi za rokico...

Ce vprasate mene se mi zdi bolj pomembno, da se bolj ukvarjajo s takimi, ki zares povzrocajo skodo in so kazni bolj potrebni kot sprehajalci psov, ki imamo pac socializirane pse in se nam zdi zato trapasto, da bi jih imeli kar naprej na vrvici. Se pa strinjam, da bi morali biti vsi agresivni psi, ali nezanesljivi psi pripeti kjerkoli in kadarkoli. In zdi se mi odgovorno od lastnikov, da primejo svojega psa, ce vejo da bo stekel k tujcu, ga pripnejo v blizini otrok in za njim pobirajo iztrebke. Takim, ki tega ne pocnejo, naj zaracunajo kazen, ostale pa naj pustijo pri miru! Se mi zdi pa veliko hujse, da lastnik ne pobira za psom, kot to, da je spuscen...

lp
 


awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 28 April 2009, 08:36:53
Jaz se v nekaterih tockah strinjam s tistimi, ki zagovarjajo zakon, sem pa bolj na strani tistih, ki ga ne. Dejstvo je, da pes potrebuje gibanje, ki ga na povodcu pac ne more dobit. Moja psicka na povodcu uboga veliko manj, kot takrat ko je spuscena. Morem rect da nisem imela problemov, ko je bila spuscena, ko pa je na povodcu zna zatezit in name ni tako pozorna. Stvar je v tem, da je ugotovila, da ji na povodcu ni treba skrbet kje sem, kaj pocnem ipd.

seveda se raje sprehajam na krajih, kjer ni toliko ljudi in psico vedno primem, ko nama nasproti prihaja privezan pes ali neznan clovek. Problem pa je v tem, da mladim brez vozniskega izpita taki kraji niso vedno dostopni. Se mi zdi pa solanje brez povodca zelo pomembno in zdi se mi, da je s psom, ki ga lahko nadzorujes brez povodca veliko lazje ziveti. Priznam, to je moj prvi pes in nimam veliko izkusenj, ampak si psa nikoli nisem predstavljala izklucno na vrvici in si ga tudi ne bom. V cem je potem smisel njegovega zivljenja? Tudi sama ne bi hotela, da me mama skozi drzi za rokico...

Ce vprasate mene se mi zdi bolj pomembno, da se bolj ukvarjajo s takimi, ki zares povzrocajo skodo in so kazni bolj potrebni kot sprehajalci psov, ki imamo pac socializirane pse in se nam zdi zato trapasto, da bi jih imeli kar naprej na vrvici. Se pa strinjam, da bi morali biti vsi agresivni psi, ali nezanesljivi psi pripeti kjerkoli in kadarkoli. In zdi se mi odgovorno od lastnikov, da primejo svojega psa, ce vejo da bo stekel k tujcu, ga pripnejo v blizini otrok in za njim pobirajo iztrebke. Takim, ki tega ne pocnejo, naj zaracunajo kazen, ostale pa naj pustijo pri miru! Se mi zdi pa veliko hujse, da lastnik ne pobira za psom, kot to, da je spuscen...

lp
 

Se podpišem.. Zdaj nam še na vaseh, kjer so še včeraj odvezane krave pohajale grozi inšpekcija oz. policija. Če je pes primerno ubogljiv, ne vidim smisla zavezovanja, saj me uboga na "vsak" ukaz. No na tiste, ko je potrebno  :P


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 07 Maj 2009, 11:40:09
Se pa strinjam, da bi morali biti vsi agresivni psi, ali nezanesljivi psi pripeti kjerkoli in kadarkoli. In zdi se mi odgovorno od lastnikov, da primejo svojega psa, ce vejo da bo stekel k tujcu, ga pripnejo v blizini otrok in za njim pobirajo iztrebke. Takim, ki tega ne pocnejo, naj zaracunajo kazen, ostale pa naj pustijo pri miru! Se mi zdi pa veliko hujse, da lastnik ne pobira za psom, kot to, da je spuscen...

lp
 
Na tole temo imam dva komentarja in sicer;
1. zakaj se pri osnovnih šolanjih psov, ki ne bodo tekmovali,.. trenira odpoklic, če pa ta ni potreben, saj mora pes pač povsod biti na vrvici,..
2. komentar je pa na zgoraj citirano in sicer; mlad pes, če je take narave, da je firbčen in se ne boji drugih ljudi, ampak so mu zanimivi in se ne drži lastnika kot klop je pač kakršen je in takega psa je treba naučiti da se druge ljudi in pse,.. ignorira. Učiti že začneš na dolgem povodcu, ki se vleče za psom, ampak težava lahko nastane, ko pes dojame kdaj je na tem povodcu in kdaj ni in ko ti že misliš, da si ga naučil, ker se na dolgem povodcu obnaša nadvse vzorno, kar naenkrat ugotoviš, da se brez tega povodca obnaša popolnoma drugače (ve, da ga ne moreš doseči če je brez povodca). Ko sem se jaz začela obnašati "neodgovorno", bolj zaupati in na bolj primernih mestih vadit tudi spuščanje s povodca, se je v zelo kratkem času obnašanje popravilo.. tudi pes mi je začel bolj zaupati in danes ga razen ob izrednih motnjah (ko ti zajec skoči iz grmovja na pot), lahko načeloma ustavim s "stoj" ali "čakaj" in pripnem. Pred pol leta sem jo pa lovila po 15 minut na raznorazne finte, ko sem jo hotela nazaj pripet, tudi če ni bilo nikjer nikogar. Torej nekatere pse je treba pač malo drugače naučit in pri tem pač riskirat. Jaz se sicer strinjam, da se moja svoboda konča tam, kjer se začne svoboda drugega in da s tem, ko psa spuščam in riskiram prevzemam odgovornost, ampak dajmo bit normalni no.. Ja, bom prevzela odgovornost za to, da poravnam stroške za čistilnico nekoga,.. in podobno, ni pa treba takega psa kar šicnt prvi moment ko se ga vidi 51m stran od vodnika.  ::) .. saj v končni fazi imajo celo zakoni predpisane sankcije glede na stopnjo oz. težo prekrška.. eni tu ste pa kar avtomatsko za smrtno kazen?  ??? .. in kje je problem, glede na to, da sicer lovec ne sme danes več kar tako šicnt psa? V tem, da eni to preprosto ignorirajo in imajo pri svojih pogledih na to celo podporo širših množic.

In tudi vsi tisti, ki tule pišete in se zgražate nad takimi "neodgovorneži" kot sem jaz, malo poglejte pred svoj prag in si malo preberite kaj so to dvojna merila in razmislite o tem.

Kar se tiče pa pobiranja iztrebkov. Jaz načeloma pobiram v parkih na travnikih, ki so v bližini raznih cest, in kjerkoli, kjer nimam posebej daleč za nosit vrečko z drekom,.. sredi barja ali sredi gozda pa pač ne. Pa še to mi povejte koliko od vas v resnici pobere drek sredi gozda in ga potem nese 5 km daleč v smeti .. si kar mislim ja.  ::)



Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 07 Maj 2009, 13:34:15
očitno sva se narobe razumeli... tudi jaz ne trdim da moj pes pride na vsak klic in da je najbolj vzoren pes v celi ljubljani...  8) Sem pa že v prejšnjem postu napisala, da me veliko bolj uboga brez povodca kot z njim, saj mora gledat kje sem... Jaz jo spuščam od prvega dne dalje ko jo imam saj se mi zdi da se tako hitreje vzpostavi dober odnos in (moram potrkat) nikoli še nisem imela nobenih težav z njo. Itak se mi zdi solanje brez povodca zelo pomembno ker je, s psom, ki ga lahko nadzorujes tudi brez povodca veliko lazje ziveti.

Logično je, da mladič ne more na prvo žogo vedeti kaj je prav ali narobe in ga je treba teh stvari naučit, glede tega se čisto strinjam s tabo... Tudi zaradi mladička in kakšnega majhnega psa nihče ne bo delal panike, problem so večji in odrasli psi. Moja psica je že pri sedmih mesecih starosti večja od zlatih prinašalcev in ovčarjev in se je mnogo ljudi boji. Zato jo pač primem če mi kdo prihaja nasproti, ali pa če se peibližuje kakšen otrok, saj so nekateri le malo višji od nje in je razumljivo, da se v bližini takšnega medveda pač počutijo nelagodno. 
Moraš pa razumet tudi tiste, ki imajo svoje pse iz takšnih in drugačnih razlogov privezane in ne želijo, da po njih skačejo drugi psi. Če mi, ki imamo pse spuščene, ne bomo uvidevni in jih pripeli, bo pač vedno več takih ljudi, ki bodo zagovarjali zakon, saj bodo imeli le tako mir med svojim sprehodom, gospe na ulicah bodo imele čiste obleke in mame pač ne bodo več v smrtnem strahu za svoje malčke, ki se v tivolju igrajo z žogami... Zato raje ne izzivam sreče...  8)

Neodgovorni lastniki se mi zdijo pa tisti, ki vejo da njihov pes niti slučajno ne uboga in je napadalen do drugih, pa ga imajo vseeno spuščenega, da rine v druge ljudi in pse. Jaz mojo psico primem, ko mi nasproti prihaja nekdo s psom na povodcu, saj nikoli ne vem, kakšen je pes - lahko je pripet ker je napadalen in vem da bom kriva jaz, če jo bo pes napadel, ko bo ona prišla do njega. Zaradi spuščenih psov pa še nikoli nisem delala panike, saj računam na to, da imajo tudi drugi spuščene le prijazne pse, ki nikomur nočejo nič žalega. O lovcih pa tukaj sploh ne bi izgubljala preveč besed, ker se mi streljanje psov v nobenem primeru ne zdi dopustno, pa naj preganjajo gozdne živali ali ne. Navsedanje spadajo v gozd bolj kot mi...

Glede vseh kazni in prevzemanja stroškov... tudi jaz sem proti temu zakonu in pravim, da če že mora bit naj bo pošten, ne pa da velja za vse enako - za toste ki imajo miroljubne in uboglijive pse in za tiste, ki imajo napadalne pse brez vsake kontrole. To se mi pač ne zdi pošteno in mislim, da bi se lahko ukvarjali s kakšnimi hujšimi problemi, ki jih nimammo tako malo.... Ko pa bodo vsi državljani super in brez kazni, naj se pa še na pse spravljajo!

Glede iztrebkov pa... tukaj se pogovarjamo o urbanih okoljih, kjer je ponavadi na kupu več ljudi  ::) In v takem okolju vedno poberem za svojim psom, v gozdu ali nekje bogu za hrbtom pa seveda ne bom pobrala izrebka in ga nosila še cel dan po rokah, da ga bom vrgla v prvi smetnjak, če bom slučajno kje naletela nanj...

No, upam da sem malo bolj pojasnila zgoraj napisano, kjer se zadnjič res nisem spuščala v podrobnosti...  ;)

lp
 


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 07 Maj 2009, 15:11:23
Mislim da sva se kar dobro razumeli. Tudi jaz, če le pravočasno opazim (in to se trudim, da opazujem okolico in psa pravočasno pokličem in pripnem) psa pripnem ob raznih srečanjih,.. edino hotela sem te opozoriti na to, da včasih se pa zgodi tako, da kljub vsej pazljivosti pri sprehodu s spuščenim psom, pač ne morem pravočasno reagirat in (to govorim v času učenja psa) preprečit naprimer teka za zajcem, ki skoči iz grmovja, tako kot ne morem na gozdni ovinkasti, sicer prazni poti preprečit da mi moj spuščen pes (ki se v gruči ljudi v mestu naprimer obnaša čisto indiferentno do okolice) nekoga od daleč (pa ne gre dp tujca, ampak počaka in laja da jaz pridem do nje in jo pripnem) nalaja in prestraši, ker je tujec po petih km hoje, ko nismo nikogar srečali, prišel izza ovinka in je psa presenetil in s tem "prestrašil". Tukaj pač priznam da sem neodgovorna, ampak se mi zdi vredno, če to pomeni da bom psa lahko s časom naučila (in dejansko se to že pozna) da se na te situacije drugače oz. primerno odziva. Kar pa hočem povedat je to, da včasih srečamo tudi take, kot sva jaz in Jazz, ki je veliki šnavcer in kot črn velik pes zna izgledat strašna za druge ljudi, sploh tiste, ki ne ločijo ene vrste laježa od druge ali se bojijo psov, ki še vzgajajo svoje pse, pa jih napačno ocenimo kot tiste, o katerih pišeš ti, ki se ne trudijo z vzgojo,.. se zavedajo da so njihovi psi nevarni,.. pa se vseeno ne pobrigajo in jih imajo spuščene. Jaz mislim da je razlika, čeprav se strinjam, da tudi od mene ni najbolj fer, da zaradi lastnih interesov postavim kdaj kakšnega človeka tik pred infarkt.. ampak klinc.. nikoli nisem rekla da sem popolna  ;) :)




anouk

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 03 November 2009, 14:08:10
Tibiq, se strinjam s teboj. Tudi jaz sem mnenja, da sploh ko se pes uči, ga moraš znat postavit v raznorazne situacije in mu dat možnost, da mu možgančki delajo na polno, če tega ne narediš se nikoli ne bo navadil na različne situacije in bo vedno znova nepravilno odreagiral. In seveda, da kdaj tudi reskiraš kakšen strah brezskrbnega sprehajalca, ki kar naenkrat pred sabo zagleda ogromnega odpetega psa, ki mu sicer nič noče, ampak tam pač je-odvezan. OK, tako to je.In potem sprejmem tudi sprehajalčevo reakcijo, če me bo nadrl,ok, mu po eni strani dam prav in se mu opravičim, Nismo vsi ljubitelji psov in nekateri se jih pač bojijo. Drugi pa pač ne in se ne sekirajo preveč. Jaz sem dobila svojo psičko pri pol leta in je bila že takrat ogromna in totalno nesocializirana. Kaj mi je drugega preostalo? Nič grem med ljudi, gremo se učit odpoklica na praznih travnikih...itd. Če bi jo zapirala v bajto in hodila ven samo na potrebo, bi bila zdaj po enem letu ista. pa ni...je še vedno plašna kar je posledica njene nesocializiranosti v mladosti, ampak je ubogljiva...in do te ubogljivosti ne bi prišle, če jo nebi postavljala v različne situacije. Pes lahko po vsakdanjih uhojenih poteh čisto v redu funkcionira,kaj pa ko ga enkrat na pol leta pelješ v mesto?     
Moraš pa bit po mojem mnenju uvideven do ljudi okoli tebe in tvojega psa. In po moje ga imaš na vrvici v urbanem okolju že samo zaradi boljšega občutka drugih ljudi. Pa četudi je samo za okras. mene osebno vedno na novo zmoti, ko okoli teka spuščen pes, majhen luškan kužek ane, če bi imela pa jst mojo spuščeno, ki je malo manjše tele, bi se pa vsi zgražali, četudi bi jo imela na poleg, Tako to je, če so pravila naj bodo za vse, ne samo za velike pse. Ker dostikrat je tako, kolikokrat slišim komentarje od ljudi, ja vi lastniki psov ste taki p*****, vsi po vrsti ne pobirate njihovih iztrebkov. In vedno znova moram jst drugim dokazovat, da pobiram dreke in to zaradi tistih, ki ne pobirajo drekov. Zakaj? Zato, ker imam velikega psa in gre ljudem v nos.
Če so neka pravila naj bodo za vse.  Itak se bodo pa vedno našli ljudje, ki bodo vtikali nas tja kamor ni treba in te bodo nap!"%ili, že samo zato, ker so nezadovoljni s svojim življenjem, in ker so po njihovem psi samo za na ketno pred bajto. Tukaj je pa itak mentaliteta ljudi, zakaj imajo v Avstriji vse lepo pošlihtano? zato, ker se ljudje zavedajo, da mora biti pes vzgojen če ga hoče imet povsod. In se tega zaveda še preden ga kupi.



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 08 November 2009, 22:55:35
Jaz imam tudi Unaija spuščenega na sprehodih po travnikih in ob gozdu, in tu in tam seveda tudi srečamo kakšnega človeka. Do zdaj se še ni nihče bunil, je pa tudi res, da sem ga vedno ustavila preden bi lahko rinil vanj. Edino kdaj ga res absolutno pripnem oz. umaknem na drugo stran je, ko vidim kako mamico z vozičkom, ker večina teh je pa povsem prestrašenih. :D Se prav v loku umikajo.

V mestu bi ga upala imeti spuščenega res samo strogo na poleg, 20 cm od moje noge in nič več. Ampak to je zaenkrat še zelo nerealno :) je treba vse prevohat in hodit v velikem krogu naokoli, tako smo brez pogajanja na vrvici. Tudi v mestu vedno pazim, da se umakneva ljudem oz. da je na krajši vrvici, če gremo mimo nekoga ali ko hodiva v gužvi. In blazno mi gre na živce, ko ga vodi moj fant in tega ne počne.  >:( Njemu se to pač ne zdi pomembno oz. ne pomisli, da bi se lahko kdo psa bal in da morda ni vljudno, da pes rine v ljudi oz. se jim ne umakne...

Seveda, če bi moj spuščen pes slučajno koga prestrašil, bi se mu opravičila, jasno in bi tudi se pustila "nadret" (vendar samo izključno za to, ne pa za kake druge bedarije). Mi pa na kraj pameti ne pade, da ga ne bi imela spuščenega tudi v takšnih nekoliko nepredvidljivih situacijah, ker je to res fajn za trening, pa še malo bolj se lahko zlaufa, ko je spuščen, ne da bi tudi jaz dušo spustila zraven. :) No pa hvalabogu živimo toliko na deželi, da to ni problem, tu je še kar nekaj "kmečkih" psov, ki se prosto sprehajajo naokoli in ljudje so tega malo bolj vajeni.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #160 : 26 Marec 2011, 08:21:08
Tema sicer že zastarela, pa vseeno.
Mene pa zanima, kam/koga se pokliče za to inšpekcijo, ki preverja pobiranje iztrebkov (in privezovanje psov)..... Veterinarsko inšpekcijo? Kakšna konkretna številka?  :-[
Hvala!
LP



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #161 : 26 Marec 2011, 10:03:13
sicer ne vem kako je z iztrebki, ampak neprivezan pes na javnem mestu je prekršek, torej stvar policije

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #162 : 26 Marec 2011, 10:16:20
Jaz imam svojega spuščenega okoli hiše od fanta (imajo kar veliko zemlje) in se ga da lepo zlaufat. Odvezanega imam na travniku kjer obrača 20tka in meji na norišnico in pa na pot spomina in tovarištva, če greva dopoldne ko ni nikogar. Če vidim da se kdo približuje ga obvezno takoj privežem, pač razumem da ne marajo vsi psov in da jih to moti.

Mi gre pa grozno na žiuce, ker imamo v bloku mamo, ki ima 3 otroke ki se že na 20m derejo,cvilijo,cepetajo ko vidijo psa. ::) Res take histerije še nisem vidla in pol jih še mama podpihuje z raznimi, hitro zbeži da te ne bo ugriznu. Mislm največja bedarija ever.



nata

  • Gost
Odgovori #163 : 26 Marec 2011, 14:39:50
takim mamam in otrokom jaz povem, da moji pojesta ... tavelika dva otroka na dan, tamala pa enega .... za malco ... da se je treba pazit, ker danes še nobenga nista ....  :P :P :P

ponavadi se, sicer s kakšnim komentarjem kako sem neolikana, poberejo.  ;D ;D

samo kot zanimivost ... dve pudljici ... ena velika 36cm in 5,5kg ter ena 30cm in malo manj kot 4kg  ;)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #164 : 26 Marec 2011, 15:52:03
tako je, prestrašiti je potrebna otroka, namesto podučiti, da bo imel na stara leta fobijo na pse  ::)
ravno pri majhnih psih pride do največ joka in stoka

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #165 : 26 Marec 2011, 19:47:42
ma pa dobro, sej da komu pes ne paše ne pa da ko se srečamo pred dvigalom se tamala dva skoraj ob tla mečeta in dereta ko 2 sraki. In recimo mama pride z otrokoma vn in vidi da prihajava midva iz sprehoda in zgrabi otroka in zbeži v blok ::) ::) ::) da ne govorim da je pes VEDNO na vrvici, kadar smo v naselju. Potem pa mamo razne psihopate, ki mučijo živali.

Mam pa zgleda jst res ful srečo, ker vsi zlivajo svoj žolč name (ne vem a res zgledam ko da bom vso sranje od drugih prenesla), od tega da se derejo za mano kakšen rabelj sem, ker ima pes KAO odrezan rep, ko je še lulal po babje so se za mano drli če mislim kaj pobrat ::) ::) ::) mislim sej ne da mamo vrečke skos s seboj in da VEDNO počistim za kužkom. Potem greva na sprehod na golovec, kjer ga ne spuščam ker je ogromno ljudi in prideta 2 babnici s puščenimi psi in mi začneta težit kok sm grozna in hudobna  da psa nimam odvezanega in da privezan pes rata hudoben in konflikten::) ::) In sm jima lepo zabrusla, da moj pes nikol ni konflikten in hudoben pa naj bo to na štriku ali pa brez. Da ne govorim o tem, kako je na golovcu 1x en pes prilaufal k mojemu ga povohal ugotovil da je fantek in ga kr želel napast, sem ga tako brcnila, gospodar pa se je prikazal šele čez 5 minut ::) ::)

Jaz bi tako povečala nadzor nad tem, da groza!!



nata

  • Gost
Odgovori #166 : 26 Marec 2011, 20:02:29
tako je, prestrašiti je potrebna otroka, namesto podučiti, da bo imel na stara leta fobijo na pse  ::)
ravno pri majhnih psih pride do največ joka in stoka

kot kaže še nikoli nisi videl butastih mam, ki stresajo svoje ... ma temu tud fobije ne morem rečt na otroke, KI NISO NIČ KRIVI, da imajo butaste starše.

pri nas na morju je bila na veliko srečo babica bolj pametna od hčere in zeta in smo ravno z mojima spravili strah do psov iz njih.... punci pa takrat nista bili več prav majhni ampak sta bili kar skoraj damici. kadarkoli smo se videli tudi v LJ sta "leteli" k mojima ... kaj sta pa starša počela zraven pa ni za v javnost ... ŽAL. in tega je preveč ... sploh, če je otrok še v vozičku in mama panicira zraven ... otrok pa precej večji od psa :(

ja davor moji sta krvoločni veš ....




damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #167 : 26 Marec 2011, 20:51:47
tako je, prestrašiti je potrebna otroka, namesto podučiti, da bo imel na stara leta fobijo na pse  ::)


 :o :o Ahahahahahaha  tole je pa izjava Stoletja

JA  ko bodo stari in odrasli bodo imeli Fobijo na pudle :D
Nata a so črni  a ne ?  :o :D
 no tolk, da se ve... če boste kje slučajno srečali človeka čez enih 10-15 let  ki čez ramo pljuva in sol meče čez glavo, to je sigurno tisti odrasel pamž, ki ga je Nata zastrašila , da ga bo pudl pohrustal

Eni na črne mačke, drugi na klovne,  pa na pajke.... zdej bodo pa še pudli :o :D :D
O mater davor, kje jih pobiraš  ;D ... sem mislila , da te bo štihanje kaj odluftalo :D...



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #168 : 26 Marec 2011, 21:49:01
a strah in temu posledični predsodki so odvisni od pasme ? pitbule se naj boji majhne žvali pa ne ? iz prespektive otroka je pes  pes, sploh tak majhen na videz cartljiv , ki  se ga rado podcenjuje
In da, pudlji tudi radi grizejo, marsikdo se boji tud čivav, sploh če gre za ugriz kakšnega otroka

Citiraj
kot kaže še nikoli nisi videl butastih mam

opažam da je tle  kar dokaj majhna stopnja tolerance zoper otročad, večine od tistih ki jih sami nimajo. Nekako sumim , da v teh letih niste bile nič boljše  :P

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #169 : 26 Marec 2011, 22:10:14
a strah in temu posledični predsodki so odvisni od pasme ? pitbule se naj boji majhne žvali pa ne ? iz prespektive otroka je pes  pes, sploh tak majhen na videz cartljiv , ki  se ga rado podcenjuje
In da, pudlji tudi radi grizejo, marsikdo se boji tud čivav, sploh če gre za ugriz kakšnega otroka

opažam da je tle  kar dokaj majhna stopnja tolerance zoper otročad, večine od tistih ki jih sami nimajo. Nekako sumim , da v teh letih niste bile nič boljše  :P

Aha ;D mmm
 men so pajki grozni, pa klovnov tud ne maram.... :P
 če dobro pomislim,  so mi celo une lutke- dojenčki ki jokajo in se premikajo  ali pa prav uni otrok punčke - z določeno faco ki miga naravnost zastrašujoče... samo sedaj ne vem ali ima to kaj z mojo fobijo v otroštvu .. al pa je un film Chuky kriv  :P




kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #170 : 26 Marec 2011, 22:29:55
fobija je psihološki simptom in se lahko izrazi kot bolezen,. če onemogoča normalno življenje
temu tudi arahnofobija ni tko pavšalna kot se tebi to zdi

In verjetno tudi sama poznaš kakšen primer, kjer je človeka v otroštvu ugriznil pes ( ali je bil vzgojen z straho0m pred psi) in ima sedaj patološki strah pred njimi; kakšna pasma je sploh ne igra vloge, tud statistično jih človek faše prej od kakšne čivave kot "pravega psa"

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #171 : 26 Marec 2011, 22:44:22
včasih so ti panični starši tako zaverovani v svoj prav, da je čisto vseeno, če rečeš da čez cesto prodajajo krofe, ali pa da bo pes požrl otroka.. 


Citiraj
ali je bil vzgojen z straho0m pred psi) in ima sedaj patološki strah pred njimi

Kaj pa konkretno lahko sam storiš, da bo takšen starš nehal vlivat otroku strah pred psi?  Približat se jim ne smeš, sladko govorit tud ne ker te ne razumejo, če rečeš kaj neokusnega (ker roko na srce, tudi oni nimajo pravice užalit nas s takšnimi in drugačnimi izjavami.. kaj smo koš za tovrstne besedne izmetke?? Kaj vse si ne izmislijo, da natrobijo otroku..) imaš pa v 90% mir pred njimi ker se poberejo takoj. In kaj ti še ostane? Da si tiho in greš svojo pot? Ja, ampak tudi to NE pripomore k zmanjšanju strahu drugih pred psi.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #172 : 26 Marec 2011, 22:50:04
tako je, prestrašiti je potrebna otroka, namesto podučiti, da bo imel na stara leta fobijo na pse  ::)

In zakaj naj bi bil to problem lastnika psa in ne starsev ???

battito animale


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #173 : 26 Marec 2011, 22:58:53
fobija je psihološki simptom in se lahko izrazi kot bolezen,. če onemogoča normalno življenje
temu tudi arahnofobija ni tko pavšalna kot se tebi to zdi

Prav imaš  ;D jaz se borim s to fobijo s sesalcem :P
Citiraj
In verjetno tudi sama poznaš kakšen primer, kjer je človeka v otroštvu ugriznil pes ( ali je bil vzgojen z straho0m pred psi) in ima sedaj patološki strah pred njimi; kakšna pasma je sploh ne igra vloge, tud statistično jih človek faše prej od kakšne čivave kot "pravega psa"
Res je ...  :)
Mene velik pes še ni ugriznil  kakšen majhen me je pa že našavsal...
Ampak fobije pa lih ni povzročil :D

Dej no Davor :D
....lahko noč ;)...pa predno zaspiš le dobro posveti z baterijo pod posteljo, da se ne skriva kakšna čivava spodaj , da te v spanju ne pohrusta ;D
 le kaj bomo brez tebe če te ne bo več :'(
 ;D :D :D

Glede otrok  določenih staršev in psov.
Načeloma imam rada otroke... in tud za tečne pamže  vedno trdim, da so krivi starši.
Na živce mi grejo pa določeni, ko po eni strani  vedno kadar se je poterbno na kaj izgovarjati v to uvlečejo otroke( isti primer je bil v poplavi v Ljubljani in uni babi v 4em štuku ki je jadila da nimajo nikogar ki bi jih rešil ali jim kruh prinesel in da je en kup otrok tam... a voda do gležnjev sred poletja  štacuna pa 20 metrov proč ::))
Kadar kar koli zagusti so vedno izgovori "zaradi otrok"... a po drugi strani svoje bedastoče vcepljajo ubogim otrokom v glavo in jih poneumljajo do nezavesti...
pri določenih te srat prime...


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #174 : 26 Marec 2011, 23:52:47
Citiraj
imaš pa v 90% mir pred njimi ker se poberejo takoj.

in kaj točno s tem storiš razen tega, da si pridobiš trenuten mir ? ne gre zgolj za strah, velik del ljudi ki ne mara psov ponavadi izoblikuje mnenje na podlagi kakšne slabe izkušnje iz otroštva;
Pač koliko se le da poskušaš otroku približati psa in navezati nek normalen odnos,  lastništvo psa se ne konča zgolj na koncu povodca, mi pa na kraj pameti ne pade da bi strašil mularijo da je pes navaren  ::)
In da, spet starši, velik del njih nikoli ni imelo psa in nimajo pojma kako se tle nastopi ali se jim enostavno ne zdi pomembno; torej je pač na lastniku psa,

Potem pa spet javkanje, kako mediji in javnost napačno prikazujejo lastnike psov in vse mečejo v en koš. Ali pa predlog zakona o prepovedi pasem , ki ima pri nas večjo podporo kot si bi kdo mislil; iz te mularije bo pač nekoč volilna baza
Mi pa je sicer zanimivo kako srdito se v teh debatah pojavlja alergija na otročad in njih starše večinoma tistih ki so brez otrok , imajo pa ponavadi več kot enega psa. Bi bilo potrebno starega Freuda iz knjižne police potegnit

Citiraj
Ampak fobije pa lih ni povzroči

tebi, kolegu ki je star toliko kot jaz je ravno majhen pes v otroštvu poškodoval roko in sedaj blizu psom več ne pride zaradi fobije. Ne se delati norca iz stvari, ki jih na srečo sama nisi bila nikoli deležna

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


nata

  • Gost
Odgovori #175 : 27 Marec 2011, 08:17:28
joj davor ampak ti mene vedno nasmeješ .... :D :D :D

res bogi moj otrok (saj ni važno koliko je star .... zame bo otrok tudi ko jih bo mel 50), ki živi že od svojega rojstva s tako krvoločnimi psi kot so pudlji in ker (kar je še huje) ima tako grozno mamo ....  :D :D :D :D

ampak veš kaj je čudno ... nobene fobije nima .....  ??? ??? ??? le zakaj ??? ???


no zdaj pa k resnim sogovornikom ....  pri tistem primeru z damicama, ki sta prebrodili traparijo svojega očeta je najbolj žalostno to, da pri tej babici in mamici teh dve punc imajo pse celo njihovo življenje. še bolj žalosto pa je, da tudi starši očeta ne vedo, zakaj pri njihovem sinu takšen odpor do psov ....

hudo je, ker starši delajo iz svojih otrok reveže ... pa naj bo to fobija do psov al pa do česa drugega ... in dragi davor verjemi, ČE BI starši tega tvojega prijatelja (če sploh obstaja) odreagirali drugače in malčku pojasnili ZAKAJ ga je pes ugriznil bi bilo vse drugače ... pes NIKOLI ne ugrizne brezveze ampak zato, da se brani (pustimo par izjem, ki so to naučene). še vedno so otroci ogledalo svojih stršev, ker so (vsaj tako bi moralo biti) starši tisti, ki vzgajajo svoje otroke ... in isto je pri psih ... pes je borb "naučen" , pes je naučen kako naj se obnaša, pes na vrvici je "podaljšana roka" lastnika ... pa če je to komu prav ali ne



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #176 : 27 Marec 2011, 08:30:51
Citiraj
tebi, kolegu ki je star toliko kot jaz je ravno majhen pes v otroštvu poškodoval roko in sedaj blizu psom več ne pride zaradi fobije. Ne se delati norca iz stvari, ki jih na srečo sama nisi bila nikoli deležna

Mene je v otroštvu, pes podru po tleh- ničkolikokrat, , enkrat celo s povodcem vlekel za seboj :D, poscal, mi strgal hlače,majhen me je našavsal...itd itd... en kup pripetljajev okoli psov...pa mačkov tudi- ponavadi sem bila vsa popraskana.
Pa ne moja mami, me  nona nikoli ni paničarila okoli tega... nauk kadar sem pricmerila zarad psa je bil, "kaj pa tiščiš v psa in ga gnjaviš- še premalo te je"...
Nana( moja varuška- včasih pač vsi nismo v vrtec hodili), mi je pa potem v tolažbo vedno rekla " pes ima kosmata ušesa"  ;)

Citiraj
Mi pa je sicer zanimivo kako srdito se v teh debatah pojavlja alergija na otročad in njih starše večinoma tistih ki so brez otrok , imajo pa ponavadi več kot enega psa. Bi bilo potrebno starega Freuda iz knjižne police potegnit
:D.... Freud :D.... freud je bil šovinističen bedak ki je v vsaki stvari iskal povezavo z ojdipovim kompleksom...to je bil zame freud ;)
 In ja v primeru kot ga je omenila nata bi zadel...tudi v vseh telih primerih o katerih sedajle govorimo, bi njegova teorija še kako držala.... če bi se otrok razvil v njegovo smer.
Ker v vseh teh primerih  ženska figura- mama- resnično stresa in vceplja fobije svojemu otroku...
 Pa ne toliko zarad psov samih kot kaj drugega ( da pes slučajno ne umaže novih svetlih oblačilc otroku)

Norca se pa delam zato ker  spet nekaj govoriš na pamet. Sploh una o dveh psih in brez otrok...
 Ja sej... to sem jaz...
 Živim pa na vasi,( mislim , da imamo še celo rekord v rodnosti) in 200 m od moje hiše je otroški vrtec ... ...3x na dan gre procesija mimo  hiše( vseh starosti).
In kadar smo zunaj s psi- se procesija ustavi- in vzgojiteljica vpraša, če lahko otroci pobožajo psa in če jim kaj povem( vas  ;) - nimamo tačk pomagačk)
In veš kaj je glavni razlog.
Ker psa ne smrdita in nista umazana- da jih potem ob 3h ne poslušajo od staršev kako pridejo umazani in smrdljivi iz vrtca.
kar se pa fobij tiče pa; ker sta velika, in en še celo velik črn- glavna fobija.
Pa jih božajo- se vesijo po njima, jih objemajo, lupčkajo  itd itd...
Me pa vedno vprašajo in to otroci- ker jih tako v vrtcu naučijo...  In tudi pristopa do živali jih naučijo.

Torej v primeru kot ga je Nata navedla in kot ga ostali( nekateri) navajajo... kaj je to? možnost fobije zaradi neprijetne izkušnje... ali  vcepljena fobija od mamice?

tako kot vsak ne zna bit primeren lastnik in vodnik  psa, tud marsikater( starš) ki ima otroka ni primeren vzgojitelj le tega...
" kar se janezek nauči- to janez zna" star slovenski pregovor- ne rabimo Freuda.....  ;)


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #177 : 27 Marec 2011, 10:59:41
Citiraj
freud je bil šovinističen bedak

kakor vsak moški, ki je izpostavil žensko vlogo od apostola Petra dalje :D
v glavnem ne bom o tem, ne bi rad spet povečal forumske populacije za par procentov zaradi razburjenih bralk. Recimo da sem prišel do določenih sklepov zakaj je prag tolerance do vsega kar ni pasje tle  tako majhen in kjer se pojavljajo celo razni pribliski okoli evgenike v drugih temah.

Citiraj
Ja sej... to sem jaz...

zanimivo kolikokrat se sama prebereš v mojih postih, čeravno ti nikoli niso vezani na specifično osebo, ampak izključno na skupnost.
Kljub temu verjela ali ne , tvoje izkušnje niso univerzalne za vsakega človeka, nekateri imajo strah pred psi drugi pred zaprtimi prostori, psihološka analiza se loteva vsakega posameznika in ne kar vrste  :D
"Men se je tudi zgodilo, pa sedaj nima nobenih posledic kakor on / ona  ??? " je pa verjetno eden najbolj pogostih in neumnih odgovorov ki jih psihologija dobiva na svetovanjih ter ponavljajoč argument za staro starševsko vzgojo. "Bil sem tudi tepen do rdečega pa nisem sedaj psihološka razvalina in ne bo moj otrok"

In da, nikjer nisem zapisal, da krivde tle ne nosijo starši, ki niso sposobni vzgojiti primeren odnos otroka do psov, mulca pa bo vedno mulc, glasen, hitro navdušen, pozornosti enodnevne muhe in brez pameti, pač to pride zraven pri opisu produkta. Kar sem zapisal je da ima tudi lastnik psa določeno vlogo , vsaj če je odgovoren in to NI strašenje kako navarnega psa ima, da ga bo ugriznil....

Glede navarnosti pa mi je mal komično; da se me je v  temi o prepovedi določenih pasem, kjer si sodelovala sama na veliko prepričevalo, da niso samo veliki psi tisti z navarnim ugrizom, ravno nasprotno  ::)
Će ste že mnenja, vsaj bodite konstantne






When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #178 : 27 Marec 2011, 11:08:10
Pač koliko se le da poskušaš otroku približati psa in navezati nek normalen odnos

Me zanima, kako bi to izgledalo ob histerični mami ki se nas izogiba v 20m loku in se od daleč dere. Kako?? "nek normalen odnos" - s človekom ki je v histeriji, pač ni mogoč, ker predvsem niso v stanju razumevanja.


Otroci so ponavadi še najmanjši problem pri vsej tej zadevi, ne vem zakaj jih tako vlačite okrog. STARŠI so problem. Zakaj so otroci iz vrtca npr. navadno zelo zainteresirani v živali? Ker jih za roko ne drži panična mama, ki po možnosti strahu pred psi sploh nima zaradi lastne izkušnje, ampak jo je panično strah za otroka (in ob tem ni sposobna niti pogledat psa, da bi videla ali je na koncu vrvice krvoločna mrcina ali lepo vzgojen pes).
Otroka tlačit v mehur, pa je v dandanašnjem svetu zelo pametna poteza, ja.. kaj pa ko nas ne bo več tam, pa niti ne v smislu po smrti, ampak tudi ko se gre v tuj kraj študirat recimo? Naenkrat nenormalna razvajenost otrok in dolga odvisnost od staršev sploh ni več naključje.  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #179 : 27 Marec 2011, 11:18:50
Citiraj
Me zanima, kako bi to izgledalo ob histerični mami ki se nas izogiba v 20m loku in se od daleč dere. Kako??

Res ne vem z kakšnimi primeri imate  na tistem koncu opravka. Tle je naselje polno otrok, takisto park, velikokrat brez starševskega  nadzora, če se potrudim vidim skozi okno vrtec, pa teh konfliktov  nimam, pač znajt se je treba al pa pokazat mal tolerance
Glede na to, da smo sodeč po statistikah v baby bumu bo slednja potrebna  :P

z ostalim pa se seveda strinjam, se prehitro pokaže na otroka in prepočasi na starše

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.