Privezovanje psov in kazen - OBVEZNO PREBERI!!!

malinovec · 264354

vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #300 : 14 April 2011, 14:21:06
inka to je čisto od staršev odvisno, kako razpuščene imajo otroke .. nekateri jih ne obvladajo niti slučajno .... mene je zadnjič pri enem od takih najbolj šokiralo to, da se je en mali pripravljal, čakal da bo psa udaril s palico, kot da je žoga za bejzbol ...  :( starši nič seveda, ker po tistem ko otroka pol ure prosijo, če bi lahko šli domov res ni za pričakovat, da jih bo poslušal zaradi česa drugega ...

sicer pa imam več pozitivnih kot negativnih izkušenj z otroci .. večina se jih čisto normalno približa in vpraša, če ga lahko poboža ... en mali navdušenec je prejšnji teden hotel vadit celo trikce z njim  :D samo žal ga je pes jemal samo nekaj napol resno ;)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #301 : 14 April 2011, 15:33:49
Odgovor je zelo enostaven in razumljivo za marsikoga nesprejemljiv:  to da imaš ti/mi psa ni vitalno za družbo , ravno nasprotno je celo za družbo breme; napram nataliteti na katero je obstoj le te vezan. Tako da VEDNO bo imel otrok večjo stopnjo tolerance kot pes, bodisi s strani zakonodaje ali javnosti same. Sedaj se lahko tle debatira okoli nevzgojenih otrok, neumnih staršev , butaste raje, ampak okoli tega dejstva se ne more
No, saj tud o tem, kako je prenaseljenost z ljudmi (in nataliteta) breme za družbo in predvsem za Zemljo, je lahko stvar debate, ampak jo res prosim pustimo ob strani, ker bomo sicer spet čisto zašli.

Ja, saj ta del načeloma razumem, ampak pri takih ne gre samo za pes/otrok.. to so taki isti, kot je za tabo napisala D. - ko gre za vprašanje človek/človek.

Vsak ki ima nekaj soli v glavi, kanček smisla za logiko in predvsem za to kaj je prav in kaj ni, bo na ta primer gledal tako, da tu pač nisva jaz in moj pes tisti, ki sta grdo za gledat. Je pa res, da je takih normalnih bolj malo očitno  ::)

Aja.. pa da ne bi spet kdo očital, da smo "pasjeljubci" negativno nastrojeni do otrok.. imamo doma punčko, ultra super pridno (sicer nimam kaj dosti opravit z njeno vzgojo).. ni nobenih problemov.. tudi v odnosu med njo in psico ne.. pa jasno še ogromno drugih takih prijetnih otrok poznam. Ampak tu ne govorimo o teh, tako kot ne govorimo o primerih, ko kužki prenesejo vse ane.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #302 : 14 April 2011, 15:49:08
ni toliko problem odnos otrok/pes. lahko da smatraš pse za neppomembno breme družbe, lahko da so za vse kar se zgodi ne glede na okoliščine krivi psi (oziroma njihovi lastniki), lahko da dovolimo, da mulci počnejo karkoli se jim zljubi....Problem je, da niso samo psi....namesto pes vtavi poljubno besedo. Mulci, ki lahko počnejo karkoli, ki niso odgovorni za nič, kar naredijo, ki ne pričakujejo da jih bo kadkoli kadarkoli udarilo nazaj...enkrat zrastejo...in takrat plačajo da so črni. Oni in njihovi starši in vsa njihova okolica. V bistvu so resnične žrtve oni sami.


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #303 : 14 April 2011, 17:22:17
inka to je čisto od staršev odvisno, kako razpuščene imajo otroke .. nekateri jih ne obvladajo niti slučajno .... mene je zadnjič pri enem od takih najbolj šokiralo to, da se je en mali pripravljal, čakal da bo psa udaril s palico, kot da je žoga za bejzbol ...  :( starši nič seveda, ker po tistem ko otroka pol ure prosijo, če bi lahko šli domov res ni za pričakovat, da jih bo poslušal zaradi česa drugega ...

sicer pa imam več pozitivnih kot negativnih izkušenj z otroci .. večina se jih čisto normalno približa in vpraša, če ga lahko poboža ... en mali navdušenec je prejšnji teden hotel vadit celo trikce z njim  :D samo žal ga je pes jemal samo nekaj napol resno ;)

Zaradi take vzgoje (ne otrok!) so danes učitelji že čisto apatični pri svojem delu, redko kateri še neotopeli pa občasno doživljajo živčne zlome :-\.

Davor, če na vsak problem gledaš iz vesolja, je škoda debate in ne boš nikoli prišel bližje k bistvu. Saj je menda jasno, da ima človek vedno prednost pred živaljo glede pravic - sploh ne vem, kaj si mislil s toleranco do ljudi in živali, ta mora biti do vseh privzgojena, ker je to pač del kulture in civilizacije.
To, da ti pride Jezus na misel, ko sem že omenila Boga, pa čisto razumem, le konteksta ne ... popolnoma realno je govoriti o nerealnem pogovarjanju o psih v vseh takih družinah, kjer nimajo počiščeno v glavah glede osnovne vzgoje do ljudi, do živali, do odnosov ali materialnih dobrin. Otroci so pač žrtve lenobe, zmedenosti in nezrelosti takih staršev. In tudi zaradi takih moramo imeti pse privezane ... poleg vseh ostalih razlogov ;).



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #304 : 14 April 2011, 21:06:29
Citiraj
Davor, če na vsak problem gledaš iz vesolja

začuda  sam konflikta z majhnimi dvonožci nimam in jih je tle okol kar nekaj, tko da vprašanje kdo gleda iz vesolja. Tudi mi ne gredo na živce jezikavi in predrzni primerki , ker pač otročadi ne jemljem resno
 Tle pa jamraš ker ti en mulc teži  in se ga ne znaš rešit. Sedaj pa prav že zvenite kot tiste stare babice ki z berglo odganjajo predzne mulce;

Citiraj
ko gre za vprašanje človek/človek

hja in zadevo si korektno rešila, brez zamere ampak če odrasla oseba ne zmore opraviti z vsiljivo otročadjo je nesposobna ali pa pretirava in v tej temi gre za več ali manj slednje

Oz bom vprašal drugače, s kom imate več težav z  drugimi lastniki psi ali otroci ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #305 : 15 April 2011, 08:40:49
Jaz pravzaprav nimam posebnih težav ne z enimi ne z drugimi, oz. tisti izjemni primerki, ki jih omenjam (eden ali dva - pa še to ni omembe vredno - gre samo za stvar debate - npr. neznansko me "fascinira", da čisto iz obzirnosti do drugih, na pločniku dajem psico, ko se srečujemo z ljudmi, na drugo stran, tako da naj bi šla jaz vmes, med psico in mimoidočim, pa se ti gredo taki prav rinit po tisti strani, kjer gre psica, čeprav je tam najmanj prostora, ker se tudi pomakneva ob rob  ??? ::)) Ampak če že odgovarjam, dejansko imam več težav z otroci, oz. (kot že pojasnjeno) pravzaprav njihovimi starši in z ljudmi na splošno, pa niti ne v odnosu človek/pes (govorim o kulturi vožnje, obnašanju mladine - ja, zgleda da se staram  ::)  :-[, uničevanju lastnine - pri nas so kar naprej polomljena mlada drevesa, razbiti in zažgani smetnjaki,..) .

Dejansko s psi nisem nikoli imela težav. Res smo imeli nekaj neprijetnosti tudi s psi, ampak ni šlo za neodgovornost lastnikov, saj so bili vsi ti psi privezani, ampak bolj za kanček neprevidnosti z obeh strani.. resnično nič takega, kar bi me zmotilo toliko, da bi lahko komentirala kot neodgovorno,... dejanje. Je pa tudi res, da imam s socialnega vidika neproblematično psico in me ne zmoti tudi če kdaj priteče do nas kakšen spuščen cucek, ki se ne ozira na neuspešne odpoklice vodnika. Če psica ne bi bila tako tolerantna do drugih psov, bi me pa verjetno motili drugi lastniki s svojo neodgovornostjo.



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #306 : 15 April 2011, 09:33:23
Jaz lahko rečem, da nimam problemov, ker ravnam prevetivno (beri: imam psa privezanega in ob sumljivih nasproti prihajajočih osebkih ravnam podobno kot TibiQ), odkar sem imela nekaj manjših neprijetnih izkušenj pred leti, pa ni nikoli prišlo do resnih težav. Torej sem opisala redke posamezne primere potencialno problematičnih srečanj s psi ali otroki zaradi lastnikov psov oz. staršev, ki nimajo stvari poštimanih pri sebi in posledično ni ustreznega ravnanja in odgovornosti z njihove strani.

Kar se pa tiče omenjenega mulca, pa še zdaleč nimam problema z njim, ker vedno na kratko opravi z njegovimi "akcijami". Je pa edini tak ekstremen primer, poznam ga bolje, ker je pač sosedov in se dostikrat srečujemo. Zato sem ga lahko toliko pogruntala, kako funkcionira kot otrok ene dokaj zblojene familije glede odnosa do psov.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #307 : 15 April 2011, 11:34:35
Citiraj
Oz bom vprašal drugače, s kom imate več težav z  drugimi lastniki psi ali otroc

V bistvu imamo zelo malo problemov z enimi ali z drugimi. Se pa najde nekaj ekstremno tečnih primerkov pri vsaki živalski vrsti. Tako en na 1000 recimo. Znosno tečnih je nekaj več, a z njimi se je mogoče zmeniti na lep način.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #308 : 21 April 2011, 10:17:54
Eto se je začelo tudi pri nas, upam da ne samo z besedami


Citiraj
OPOZORILO LASTNIKOM PSOV


Večje število občanov mesta Lenart je opozorilo na nekatere težave, povezane z obnašanjem lastnikov psov v našem mestu oz. urbani okolici. Zato lastnike psov vljudno opozarjamo na nekaj temeljnih pravil, ki zagotavljajo dobro počutje vseh ljudi v našem mestu:

• Zagotovite fizično varstvo vaših psov tako, da so med sprehodom na povodcih. Nevarni psi naj imajo zraven povodca nadet tudi nagobčnik.

• Med sprehajanjem psa ste dolžni imeti pri sebi vrečke ali drugo opremo za odstranitev morebitnih iztrebkov svojega psa. Pasje iztrebke je treba počistiti in jih odložiti v koše.

ZAKONSKI IN DRUGI PREDPISI, KI UREJAJO TO PROBLEMATIKO:

- Pristojnost medobčinske inšpekcije in redarjev

Občina Lenart ima to področje urejeno v 47. in 66. členu Odloka o občinskih cestah in javnih površinah v Občini Lenart (MUV št. 19), ki je začel veljati 10.7.2009. Odlok določa, da je prepovedano na javnih cestah, igriščih in na urejenih zelenih površinah prosto gibanje psov in drugih domačih živali ter onesnaževanje z njihovimi iztrebki. Lastnik oziroma skrbnik psa je dolžan pri sebi imeti vrečke ali drugo opremo za odstranitev iztrebkov ter iztrebke takoj odstraniti, če gre za onesnaženje občinske ceste ali javne zelene površine. Ravnanje v nasprotju z določbami tega člena Odloka je prekršek, ki se kaznuje z globo v višini 250 € za fizično osebo.

- Pristojnost policije

Policisti lahko v skladu s svojimi zakonskimi pooblastili izvajajo nadzor nad spoštovanjem določil Zakona o zaščiti živali (Ur. l. RS št. 43/2007), ki so v pristojnosti policije. Tako ugotavljajo predvsem kršitve, povezane z neprimernim varovanjem psov in sicer na podlagi 11. in 12. člena omenjenega zakona, kjer je predpisano, da mora skrbnik psa na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu; nevarni psi pa morajo biti na povodcu in opremljeni z nagobčnikom. Za tovrstne kršitve je določena globa, za posameznike oziroma za lastnike ali skrbnike v razponu od 800 do 1.200 eurov.

- Pristojnost uradnega veterinarja

Dežurni uradni veterinar podatke o lastništvu psov (neznani, potepuški psi) pridobi od policije, na podlagi 10. člena Pravilnika o ukrepih za ugotavljanje, preprečevanje širjenja in zatiranja stekline (Ur. l. RS, št. 139/06, 67/07).
V Centralnem registru psov (CRP) bo preverjal obveznost imetnikov psov za cepljenje psov proti steklini. Nespoštovanje omenjene obveznosti je prekršek, za katerega je v skladu s 5. odstavkom 96. člena Zakona o veterinarskih merilih skladnosti (Ur. l. RS, št. 93/2005) določena globa v razponu od 125 do 417 €.

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #309 : 21 April 2011, 10:59:02
No evo  ;D
 zdej pa le glej  če boš slučajno vrečke pozabil,  da boš peš. ( ne z avtom po kruh hodit  :P)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #310 : 21 April 2011, 11:04:16
.. pa vzemi s sabo čimveč vrečk.. če slučajno dve porabiš in te potem dobi inšpektor brez, ....  ;) ::)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #311 : 21 April 2011, 11:07:37
Ja  ;D
 pa da ne boš potem pozabil reciklirat.. drek v zeleno kanglo , vrečko pa v rumeno kanglo .
Ker za to tud lahko kazen dobiš ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #312 : 21 April 2011, 11:11:37
imamo tle kangle (in zraven vrečke) namenjene prav za pse; samo da je narod tak ohol da je še zraven teh posrano ! kar pove marsikaj.

Sicer pa dobi za rojstni dan svoj nahrbtnik, kjer bo lahko nosila vrečke in vodo kar sama.....pa še kak pir za lastnika ali dva, seveda zgolj samo zaradi ravnovesja teže!  >:D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #313 : 21 April 2011, 11:18:08

Sicer pa dobi za rojstni dan svoj nahrbtnik, kjer bo lahko nosila vrečke in vodo kar sama.....pa še kak pir za lastnika ali dva, seveda zgolj samo zaradi ravnovesja teže!  >:D

se priporočam,  31.12 imam RD 8) ga bom zelo vesela ;D darila sprejemam celo leto ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #314 : 21 April 2011, 11:24:47
Mene pa vedno znova preseneča....kako zlahka ljudje sprejmejo omejevanje svoje lastne svobode (pa ne samo pri privezovanju psov ampak na splošno, tudi pri bistveno bolj pomembnih stvareh)....Pod pogojem, da bo to omejevanje druge prizadelo bolj kot njih same. In s kakšnim neverjetnim veseljem pozdravijo vsako batino, ki jo dobi (po buči ali po denarnici) sočlovek za kršitev najbolj banalnih predpisov, pa čeprav ni naredil s tem niti najmanjšega problema, kaj šele škode.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #315 : 21 April 2011, 11:41:50
sranje in spuščanje psov po parku / mestu zame ni osebna svoboda, ampak je izraba le te; če ljudem lasten razum več ne funkcionira (in pri slovencih ponavadi ne) mora to vlogo prevzeti kdo drug

Citiraj
se priporočam,  31.12 imam RD

praktičen datum, se te doma lahka "rešijo" z enim darilo za božič  >:D

jest sem ga imel ta mesec, mogoče bi lahk nafehtal kako popustno kodo, ninci wink, wink


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #316 : 21 April 2011, 11:57:22
A imate kangle za usrane plenice tudi Davor ?  ;D
Sicer pa ja ... men tud ni, da so parki umazani in presrani. Če že je park,  naj bo čisto ..... pa kdor koli za čistočo ne poskrbi naj bo štrafan( vsi ki serjejo, smeti odmetavajo itd)
Sem pa gledala( na preverjeno- se mi zdi) en prispevek  glede narkomanskih igel... Se mi je zdelo ,da je še celo malo večji problem s tem( v prestolnici) kot pa z pasjimi drečki ?  :-\

O.T.
Citiraj
praktičen datum, se te doma lahka "rešijo" z enim darilo za božič
jaz pa njih ;D... šele popoldan jih spomnem da imam RD , ko imajo že vsi polno rit vsega  vprašam , če bo kdo kaj spil >:D



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


firbc

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #317 : 21 April 2011, 12:05:28
Tule bi se pa vsaj deloma srtinjal z Davorjem- nekdo mora red delat- vsaj pri nevzgojenih
Damayanti- se ti "viza" pozna?



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #318 : 21 April 2011, 12:21:31
Damayanti- se ti "viza" pozna?
Se  res ful trudim ;D... ampak mi še vedno spodleti  :( .Ker baje da velja zakon"kar je zastonj na maximum, pa tud če rit poči" ;D
Drugo leto bom imela nov slogan " ko starim- ne slavim"  >:D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #319 : 21 April 2011, 12:23:18
sranje in spuščanje psov po parku / mestu zame ni osebna svoboda, ampak je izraba le te; če ljudem lasten razum več ne funkcionira (in pri slovencih ponavadi ne) mora to vlogo prevzeti kdo drug
sranje oz nepobiranje sranja in spuščanje sta zame dve čist različni zadevi. Spuščanje ne posega v nikogar in n eomejuje nikogar, če je pes voden tako kot treba. Zato mi ni nič všeč metanje različnih zadev v isti koš.
Davor ti si duhovnik po poklicu al samo po nazorih  ::) ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #320 : 21 April 2011, 12:31:08
Hja, zakon je tako butasto napisan, da si ga vsak lahko razlaga po svoje in če hočejo, te lahko štrafnejo tudi, če imaš psa spuščenega nekje bogu za hrbtom čist na samem - kjer definitivno niti ni niti ni pričakovati večjega števila ljudi. Pa če se kakšnemu zaprdne in se mu zdi tvoj pes nevaren, te lahko štrafne ker nimaš na psu montiranega nagobčnika, čeprav imaš privezanega (eno in drugo se je že zgodilo, vem za konkretne primere).
So pa hkrati povsem nemočni pri psih, ki spuščeni brez lastnika delajo škodo, pa kadar pes (psi) kakšnega veljaka terorizirajo celo naselje (več konkretnih primerov).

Smo nekoč nekje že ugotovili, da bi bilo povsem zadovoljivo, zelo enostavno in enoznačno, če bi pisalo, da morajo biti psi povsod pod nadzorom, razen če so za dovolj varno ograjo. Pa da za vso škodo, ki jo naredi pes odgovarja lastnik. Ker imaš lahko spuščenega psa povsem pod nadzorom in lahko privezanega psa niti slučajno nimaš pod nadzorom. tudi zaenkrat ne kršiš nobenega zakona, če imaš psa spuščenega brez nadzora na svojem neograjenem dvorišču (pa glej ga spaka, ravno psi, ki prilavfajo iz neograjenih ali slabo ograjenih dvorišč, pa tisti, ki se strgajo s ketne-povodca- zakrivijo največ ugrizov in prometnih nesreč.) Jasno je, da je treba dreke pobirati na vseh urejenih in obdelanih površinah (+na neurejenih tam, kjer je večja koncentracija psov), ampak da bi moral vedno in povsod za sabo vlačit cel pajklc vrečk.....(jaz ponavadi psice preden grem z njimi v mesto spustim doma na svojo travo srat, ker mi je gnjusno brez veze po mestu tople dreke pobirat...zdej, ni mi problem vrečke v žep vtaknit, ampak gre za princip)

Dober zakon je napisan razumljivo tako, da so tisti, ki povzročajo škodo kaznovani, tiste, ki ne povzročajo težav pa pusti lepo pri miru. Pri nas je tako, da kaznujejo tiste, ki jih najlažje dobijo in ne tistih, ki povzročajo škodo (na vseh področjih, ne samo pri psih)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #321 : 21 April 2011, 13:12:07
v katerem drugem mestu , pa rečma sosednje države lahko vodiš psa brez povodca ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #322 : 21 April 2011, 13:59:31
btw - a lahko dobim kazen ce pustim privezanega psa pred trgovino?



Bela Tisa

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #323 : 30 April 2011, 00:41:54
Mene tudi vsak dan bolj motijo psi (majhni ali veliki), ki se mi približajo brez mojega dovoljenja. Lastnik jih mora obvladovati! Vsak ima že po ustavi pravico do svobode gibanja in to brez, da mi to onemogočajo potencialno nevarni psi.  In če zakon določa, da morajo zato biti psi na povodcu, sem takoj za to, da se začne zakon tudi izvajati. Brez izjeme, po celi Sloveniji, v mestih in v najbolj zakotnih vaseh. Tisti, ki so vzgojeni in hodijo poleg lastnika, jih povodec tako ali tako ne bo motil, drugim pa bo preprečil, da bi prišli do mene. Načeloma me ne motijo neprivezani psi, ki znajo hoditi "poleg" in se za okolico ne zmenijo. Zato se opravičujem lastnikom, ki bi jih takšno dosledno sankcioniranje prizadelo. Vendar takšnih pasje človeških parov je zelo malo. Več je tistih, ki laufajo 20 ali več metrov pred ali okrog lastnika, ki se dere "saj ne bo nič naredil", pes pa se ti bliža z visoko štrlečim repom. Vse je enkrat prvič. In ne mislim biti poskusni zajček. Nič več. V primeru, da lastnik kljub povodcu ne obvlada svojega psa, ga bom pa ob morebitnem napadu vsaj lažje ulovila za njegov štrik. Sicer bo pa novem bo dobil vsak pes, ki ga ne poznam dobro in ki pride dovolj blizu moje noge, eno krepko brco med rebra, če se seveda ne bo dal odgnati z besedo že precej prej.  Od zanjega napada, ne poznam nobene tolerance več. S psom, ki se se sam ne zmore ali ne zna branit, praktično breskrbno ne moreš nikamor več, ker lahko izza vsakega vogala pričakuješ kakšno kosmato mrcino.

Sploh se sprašujem, zakaj se občine in država tako "branijo" denarja, ki bi ga lahko pobrali od kršiteljev živaljevarstvene zakonodaje. Tako za pobiraje drekcev, ogrožanje ali zanemarjenje in mučenje. Ne samo osamljene akcije v večjih mestih.  Če si vzamejo čas za pobiranje kazni za neprivezanost z varnostnim pasom, zakaj si ga ne še nekaj za to področje. Prihodki bi bili zagotovljeni. Mogoče bi po nekaj tisoč napisanih kaznih, po nekaj tisoč vabilih k sodniku za prekrške, delovalo vzgojno. Če je lastnikom psov vseeno za dobro počutje svojih sokrajanov, jim pa mogoče ne bo vseeno za lastne denarnice.



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #324 : 30 April 2011, 02:55:13
Meni ni niti malo vseeno za počutje mimoidočih, pa imam psa na poljih in travnikih skor vedno spuščenega in tudi do 100m daleč od mene. Kljub temu pa je pod nadzorom. Navadil se je ne rinit k mimoidočim, če pa slučajno pokaže tudi najmanjši znak zanimanja, ga zamotim s kakim kamenčkom (za katerega bi naredil vse) in itak pozabi, da je kdo še v bližini. Tudi ko je na povodcu, ga ne spuščam do ljudi in se vedno obzirno umakneva, če hodimo po mestu, da ja ne bi rabil kdo iti preblizu mimo in bi se bal.

Jaz si sprehodov samo na povodcu ne predstavljam. Ko je pes spuščen, naredi ene 5x daljšo pot kot jaz, ker teka naprej-nazaj in naokoli. Poleg tega je njegov naravni ritem bistveno hitrejši od mojega in se zelo težko dovolj upočasni, da lahko gre vštric z mano. In ne glede na vse poskuse mi ga je uspelo zgolj pripraviti do tega, da me ne vleče kot butec, ampak samo vleče.

Torej, od sprehoda s privezanim psom bi imela jaz 1. ovezno 2-3 ure namesto pol tega časa, 2. pes ne bi imel od sprehoda praktično nič in 3. mene bi vse bolelo od njegovega vlečenja in naprezanja. Nope, jaz nikakor nisem za privezovanje povsod brez izjeme - in me jezi, da bi morala ga privezovati na tako odročnih krajih samo zato, ker je nekaj ljudi imelo neprijetne izkušnje. >:(

Sicer pa, v specializiranih prodajalnah dobiš solzivec in če bi se malce bolj potrudila, bi kje staknila tudi elektrošoker (čeprav so menda prepovedani ali se vsaj ne prodajajo več uradno), kar bi pa moralo res povsem zadostovati. Če ne, pa eno malo krepelce zraven in par večjih kamnov v žep. Za nekoga vem, da hodi na sprehod z nahrbtnikom in ga sname ter vrže v psa, če se le-ta približa, kar ga običajno toliko šokira, da se pobere.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #325 : 30 April 2011, 08:51:14
Bela Tisa  in njej podobni-bravo!!  ??? ???

Tako ja  - ta država naj poskrbi, da bodo njeni prebivalci  postalii totalno netolerantni do vsega, kar določenemu posamezniku ne ustreza: lastnikov psov, otrok, drugačnih tako ali drugače, hendikepiranih, črnih, rumenih, mladih, starih, kadilcev, nekadilcev.. zakaj neki bi ljudje živeli v sožitju ? Kaj je že  sožitje  v tej državi? :-\
 ??? ??? :-\

Nekateri so seveda moteči  - ampak začetek je v vzgoji in premikih v glavah tistih, ki morda res motijo in onih drugih, ki so netolerantni do tistih, ki ne motijo.

Upam na razumevanje  napisanega.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #326 : 30 April 2011, 09:15:43
^^ WORD!  8)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #327 : 30 April 2011, 09:41:43
Bela Tisa jaz pa ne vem, zakaj si ljudje , ki se tako grozovito bojijo srečanj s psi sploh kupijo psa?  Za take je najbolje, da nimajo  svojega
.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #328 : 30 April 2011, 10:13:44
Citiraj
, kar določenemu posamezniku ne ustreza

določenim ? pa saj zakonodaja je jasna.   Nekateri  si jemljete pravico na račun  drugih, da vaš pes ne samo ima možnost posegati v oseben prostor ljudi ampak tudi njih lastnino
Potem pa imaš komentarje  da je njen pes na povodcu nevodljiv in meče kamenčke če se prebliža drugim ljudem. Mislim, halo, gre za tipično ignoranco, ki se tako fino zrcali na naših cestah,

Žalostno ni to, da gre za dokaj pogosto mentaliteto neodgovornih  lastnikov psov, kar močno vpliva na negativno mnenje javnosti , ampak se tole spodbuja tudi na portalih kjer bi raja vsaj malo bolj morala biti zavedna

Citiraj
Kaj je že  sožitje  v tej državi?

mogoče posrani parki in ugrizi

Citiraj
Za nekoga vem, da hodi na sprehod z nahrbtnikom in ga sname ter vrže v psa, če se le-ta približa, kar ga običajno toliko šokira, da se pobere. 

Torej če rajo moti spuščanje psov , si naj nabavi elekotrošoker. Resno ?
Je nedopustno da se v neki družbi človek počuti ogroženo , zaradi tega ker se nekateri očitno imate nad zakonom

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #329 : 30 April 2011, 10:34:05
Sama sem v tem času celo za odtenek dojela, v čem je fora te gonje za privezanimi psi. Ker s svojimi psi ne hodim na obljudene kraje in po vrhu še ob nemogočih urah, sploh nisem imela predstave, koliko so ljudje zvišeni nad svojim in popolnoma ignorantski nad tujim. Ker imamo v sklopu pasje male šolice tudi del, kjer se učimo obnašanja v urbanem okolju, smo šli na prostor, kjer je zbirališče lenih pasjih lastnikov, kjer se vsak dan zberejo in spuščajo svoje pse, da se zgonijo med sabo. Seveda, psi si prostor že lastijo in se pred drugimi postavljajo, folk se me sabo meni, ko jih prosiš, da odstranijo psa, ker te v procesu motijo in ker tega ne storijo in to storiš lastnoročno, so čist šokirani nad dejanjem in popolnoma zgroženi.

No, potem v neposredni bližini takšnih lastnikov držiš predavanje skupinici male šole o tem, kje se svoboda enega konča in začne svoboda drugega in da so točno taki lastniki povod za vso to gonjo proti psom. Ko smo prišli z naslednjo skupino, jih je imela večina takoj privezane pse, razen enega, smo ga izkoristili za motnjo (bil je igriv in pač navdušen prišlek), sem glasno povedala, da je to izvrstna priložnost za vajo preusmeritve pozornosti, lastnika je bilo v dno duše sram, ker lastnega psa ni mogel poloviti, mladički pa so lepo gledali v svoje vodnike. Ko sem prišla z naslednjo skupino čez en teden, so bili vsi psi na vrvici, ko so nas videli, brez pripomb.

In kljub vsemu sem mnenja, da kazen ni odgovor za to problematiko. Problem je v folku, ker čist vsak misli, da lahko ima psa, pa se mu za njegovo vzgojo ne ljubi niti s prstom migniti, kaj šele riti, zbirajo se 5m od doma (spet pridemo do miganja riti) in zbirajo se tam, kjer je dejansko cona za ljudi. Pa kaj češ, človeška neumnost pač ne pozna meja. Še vedno pa nisem podpornik tako neumnega zakona kot je privezovanje vedno in povsod, ker mi uničuje osnovni način šolanja psa v bitje, ki se je sposobna pravilno samostojno odločati in s tem doseči najvišjo stopnjo varnosti za mojega psa in okolico, da o povezanosti med mano in psi sploh ne začnem.

Aja, proti ograjenim pasjim parkom pa sem še bolj kot proti zavezovanju, tu se sploh ne morem odločit kaj je večja neumnost  >:(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)