Privezovanje psov in kazen - OBVEZNO PREBERI!!!

malinovec · 264066

diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #330 : 30 April 2011, 11:02:59
Citat: .... mogoče posrani parki....

Velikokrat v parkih in naravi  videno...  kako je "človeška mati" peljala svojega "mladiča" za "grm"  opravit potrebo....  Tudi "veliko"... Pa  samo pokrila z robčkom....
Nič  pobrala in "spakirala" v vrečko....  In nič ekološke zavesti ...  , da bi kakec pospravila med biološke odpadke..., vrečko med  plastiko....   Za razliko od nas, ki pobiramo...  Ker nas "opazujete"...  Človeškim mladičem je pač vse" dovoljeno".... Pa da ne bo pomote,  otroke imam rada..., imam jih tudi sama...
Ampak, zopet dvojna morala....

Sprehodite se pozimi po kakšnem nakupovalnem centru! Tja, kamor starši ponavadi pripeljejo svoje potomce na "sprehod".  Pa brez povodcev...
Kričanje..., tekanje med nogami  drugih obiskovalcev..., polit pod od sokov..., papirčki od hrane...  Spolzka tla..., nevarna...
In smo vsi strpni... Celo nasmehnemo se  in rečemo: " Ah, nič hudega", ko se "motajo" med našimi nogami in mizami, kjer pijemo kavico...

In tudi jaz sem že "pridelala" poškodbo...  Peljala se s kolesom... Pravilno... Pa se fantek iztrgal mamici in naravnost pod kolo.. Na srečo sem se "umaknila"  in padla...
Posledica:  mavec na roki... 4 tedne... Pa "zadovoljna", da se fantku i nič ni zgodilo... Iskreno!

... V premislek vsem nam.... Ljudje hočemo mir, zahtevamo pa vojno...
                                       Ljudje sejemo sovraštvo..., pričakujemo pa, da nam bo svet  vračal ljubezen....

In Mercedez nima nikoli prostora za štoparje...



Martina.o - to tvoje razmišljanje pa je odlično..., . ta pravo.   Meni je všeč.

...a država naj poskrbi, da bodo njeni prebivalci  postalii totalno netolerantni do vsega, kar določenemu posamezniku ne ustreza: lastnikov psov, otrok, drugačnih tako ali drugače, hendikepiranih, črnih, rumenih, mladih, starih, kadilcev, nekadilcev.. zakaj neki bi ljudje živeli v sožitju ? Kaj je že  sožitje  v tej državi?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #331 : 30 April 2011, 11:08:28
Jaz pa ugotavljam, da sem skoraj ves čas ko sem budna v prekršku, takšnem ali drugačnem. In če bi dobro preučila zakonodajo, bi zagotovo našla kaj, s čemer kršim zakon tudi med spanjem. Mimogrede, če še ne veste, ste v prekršku tudi , če vodite (privezanega) psa ob kolesu.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #332 : 30 April 2011, 11:12:01
Mimogrede, če še ne veste, ste v prekršku tudi , če vodite (privezanega) psa ob kolesu.

Jah, ampak se tega ne zaveda niti direktor našega VURSA. Je bil zadnjič članek v Večeru o kaznovanju in povečanem nadzorom nad neprivezanimi psi itd. Pa so se novinarki lastniki psov pritožili, da nimajo nikjer možnosti, po zakonu, da bi pasmo, ki potrebuje gibanje, dejansko zlaufali. Pa je bil odgovor direktorja VURSA (izjava za javnost, v najbolj branem cajtngu na Štajerskem), da to pa naj počno ob kolesu :D ja, ja, ta zakonodaja je huda reč.


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #333 : 30 April 2011, 11:42:45
Ne, saj ni izrecno prepovedano. Ampak. Na kolesu ne smeš imeti nič: ne dežnika, ne cekarja ne vrečke iz trgovine in seveda ne smeš držati pasjega povodca. Seveda ga ne smeš peljati niti v košari niti v prikolici.
Torej: razen najbolj degeneriranih pasem, ki se ne rabijo gibati, psa ne moreš imeti, ne da bi bil v prekršku:   -spustiti da bi se zletal  ga ne smeš nikjer (sicer po zakonu lahko spustiš psa tam, kjer ni oz. ni pričakovati večjega števila ljudi, vendar ti kazen lahko vseeno napišejo, tudi če te začopatijo na najbolj bogu zahrbtnem opuščenem zemljišču. pravzaprav ti kazen lahko napišejo tudi za psa na povodcu, če nima nagobčnika - če se jim sprdne, da je nevaren - kljub temu, da ti tega po zakonu ni treba.)
- voditi ob kolesu ga ne smeš, voditi z rolerji tudi ne (tudi to sicer ni izrecno prepovedano, a ti vedno lahko rečejo, da ogrožaš varnost - vem za konkretne primere)
-voditi samo na poleg peš ga pa tudi ne smeš, ker s tem kršiš zakon o zaščiti živali, kjer lepo piše, da moraš živali zzagotoviti vrsti in pasmi primerno gibanje.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #334 : 30 April 2011, 12:13:50
Citiraj
Ker nas "opazujete"

moram priznati, da še nisem videl otroka v parku kako serje po možnosti z spodbudo starša, sem pa veliko psov, sicer pa je tole opravičevanje z iskanje krivde drugje in to na podlagi nestrpnosti prav patetično; otroci, njih starši, stari ljudje, nelastniki psov..

Citiraj
Ampak, zopet dvojna morala....

je le če enačiš otroka in psa; in dejansko je tole logika ki jo same zagovarjate; eni zakoni se naj kršijo drugi pa ne. Otrok nima kaj kakcat v parku in sem prepričan da je to prekršek, kakor tudi pes ne


Citiraj
psa ne moreš imeti, ne da bi bil v prekršku

očitno imam degeneriranega psa, ter 15m sleden povodec

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #335 : 30 April 2011, 12:37:21
Ej, Davor!

... "duša" mi ne da, da bi te pustila pri "miru"...
 Včasih se mi zdi, da si prav  od "nekod" poslan...., da nam polepšaš dan....,  s svojim moraliziranjem...
Aja, to pa, da se "obesiš" na kakšno besedo..., to pa smo že navajeni....

Veš, brez tebe bi bilo velikokrat prav dolgočasno na pesjanarju....   Tako, da moj kompliment...  Resnično.... In ostani tak!   



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #336 : 30 April 2011, 12:54:04

Sprehodite se pozimi po kakšnem nakupovalnem centru! Tja, kamor starši ponavadi pripeljejo svoje potomce na "sprehod".  Pa brez povodcev...
Kričanje..., tekanje med nogami  drugih obiskovalcev..., polit pod od sokov..., papirčki od hrane...  Spolzka tla..., nevarna...
In smo vsi strpni... Celo nasmehnemo se  in rečemo: " Ah, nič hudega", ko se "motajo" med našimi nogami in mizami, kjer pijemo kavico...

In tudi jaz sem že "pridelala" poškodbo...  Peljala se s kolesom... Pravilno... Pa se fantek iztrgal mamici in naravnost pod kolo.. Na srečo sem se "umaknila"  in padla...
Posledica:  mavec na roki... 4 tedne... Pa "zadovoljna", da se fantku i nič ni zgodilo... Iskreno!


Joj, tukaj te čist razumem! Ker doživljam isto. Da se skoraj ubiješ, ker ti otrok skoči pred kolo, potem sem pa jaz kriva?

Kar se pa tiče otrok v nakupovalnih centrih in trgovinah se pa nič ne nasmehnem (veliko ljudi se ja, ker jih kao nič ne moti) ampak jasno pokažem ali povem, da me to moti. Se izogibam teh centrov kolikor se da, ko pa sem v kakšnem pa ni trgovine brez podivjanih mulcev, zaradi katerih ene stvari ne morem normalno pogledat, brez da te sveri ne bi tekle okoli in se zaletavale vame. Mamice se pa lepo sprehajajo naokoli. Kako se ne bi, ko moramo pa drugi njihove mulce rihtat. Trgovina ni igrišče in leni starši bi se tega lahko zavedali. Potem pa take otroke še na kavo vlačijo in fehtajo natakarice za prazne kornete sladoleda, ker otrok drugače ne bo pri miru in tiho. Tudi prav  ::)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #337 : 30 April 2011, 13:07:45
Citiraj
s svojim moraliziranjem...

Ne gre za moralo , ampak uvidevnost do okolice. To da imam jaz psa je bila moja odločitev, ki koristi zgolj meni in zato nimam prav nobene pravice slednjega vsiljevati družbi in jo obremenjevati.

Sem že na začetku vprašal, kje drugje zahodneje lahko vodite psa brez povodca ? pa tole me sicer tudi informativno zanima


trgovine kot vrtci so posledica delovne družbe; pač otroci so v trgovini ker starša delata ćez dan, ni varstva..etc zaradi obče družbene koristi je to pač stvar strpnosti.
Da pa je otrok otrok pa mislil da ni potrebno poudarjati

Je pa zanimivo, da se vedno debata odgovornosti, konča z kazanjem prstom na mulce. Ne samo, da je primerjava ža večino normalnih ljuidi neokusna, saj se enači psa in otroka, gre zgolj za prelaganje krivde

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #338 : 30 April 2011, 13:16:04
Saj se še kar ne morem "posloviti"...  Še mi nekaj ne da "miru"..

Država pa kaznuje....

Koga? Nas, ki imamo pse....Ki skrbimo za njih... Ki smo pošteni... Ki državi plačujemo davek na vsako pasjo konzervo ali brikete...

Medtem, ko le-ta poka po šivih od korupcije in velikih lumparij, si polni blagajno in pere slabo vest tako, da uporablja svoja sredstva in svoje šolane ljudi za to, da po pločnikih in parkih lovijo pasjeljubce, ko sprehajajo svoje ljubljenčke (povodec, kakci, steklina...).

In uniformirani mladenič  "opravi " svoj posel. Zapisuje si podatke...Temu se reče POSTOPEK. Resen. Javen. Rezultat na koncu je boren za vse vpletene. Nekaj evrov ," nujno"  potrebnih za državno blagajno...

Ponižan državljan.... Pokvarjen dan....  Rezultat pa je škandalozno boren za pravno državo. Ponižujoč za vse nas, ki  imamo  " štirinožne" prijatelje, ponižujoč za nas kot poštene ljudi, državljane in kot davkoplačevalce.
Ne uvede pa mehanizma, ki bi preprečevala  finančno nedisciplino, delo na  "črno", " izigravanja v smislu pridobivanja socialnih transferjev, statusa "samohranilk... - in brezplačnih oz. nižjih cen vrtcev...,  šteparije .... , itd...  (oprostite, zopet me je zaneslo...)

Ne zna???  Ali pa noče....

In še zaključna misel: Psi še vedno lajajo, karavana pa gre naprej...

Pa lep pozdrav in ne razburjajte se preveč. Škodi... Vsaj meni.

P.s. In če bodo toliko "udrihali" po nas - se bomo morali očitno zadovoljiti s plišastimi živalcami.... To si pa ne želim!



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #339 : 30 April 2011, 13:19:00
na svetovno lakoto si še pozabila....toliko vsega drugega , za to da se psa ima na povodcu in za njim počisti  ::)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #340 : 30 April 2011, 13:37:54
15m povodec je sila nevarna zadeva - lahko še celo koga spodtakneš......kakšen nepreviden otročiček....lahko si celo glavo razbije na kakšnem kamnu...daj zresni se in uporabljaj 1.2m povodec kot vsi pošteni državljani.

Ps: glede na to, da si se nekoč bahal, kako je tvoja psica gonila (legalni ni mogla, ker nima opravljenih prizkušenj in ker to na povodcu silno težko počneš) in kako ti je večkrat pobegnila čez tvojo zanič ograjo se lahko malo manj hršiš.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #341 : 30 April 2011, 13:42:12
Citiraj
daj zresni se in uporabljaj 1.2mpovodec kot vsi pošteni državljani.

sklepam da je to sarkazem ? Tisti ki imamo med drugim fleksi smo nepošteni ?  :D

sledni povodec pa uporabljam tam kjer ve spuščate pse, pa za v vodo; bi pa le želel odgovor Lanabela, kje drugje je dovoljeno voditi psa brez povodca ? obnašajte se z vašimi psi tako kot pri nas recimo v Avstriji, ter nato bentite čez tiranske zakone

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #342 : 30 April 2011, 13:45:33
ne otroci ali samo otroci. Odrasli serjejo povsod in ne pospravijo za sabo. Ob PST ju pobram drek za psom okoli pa kupi človeških drekov, oplemeniteni s papirnatimi robči, smrdi pa ko na javnem WC na Tromostovju po scanju- človeškem. Da ne bo o sektetu ob plažah na morju , ko zaideš samo 10 m od pregledne obale. Samo za prvi grm stopiš in opaziš vse našteto.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #343 : 30 April 2011, 13:47:31
Ma dej Davor nauč že psa odpoklica in štrik pospravi ko greš kam na samo . Sej vem da ni enostavno, ampak ne pričakuj,da bomo vsi mel pse privezane ker tebi ne uspeva  psa pod kontrolo spravit. Jah kompleksi so huda reč.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #344 : 30 April 2011, 13:50:35
Ni sarkazem. Sledni povodci in fleksiji so nevarni in bi jih bilo treba prepovedati. (glede na to, kako stvari stojijo, bodo kmalu prepovedani, že zdaj pa te lahko kakšen redar švasne po denarnici, ker ogrožaš varnost)

Ej deteljica, pa ti ni treba v Ljubljano, kjer je koncentracija potencialnih sralcev res velika. Če se sporehodiš po našem tamalem polju, kjer načeloma ne vidiš žive duše, najdeš vsak dan vsaj en nov človeški drek (konjskega na potkah pa na kupe). Da o tem, kako zgleda Mengeško polje kadar je v Mengšu kakšna veselica ali sejem raje ne bi. Drek pri dreku, s papirjem ali brez, včasih se še kakšne posrane hlače najde. Pa dokler je bila Alica, ki je imela pico na lateks pri močeh....je včasih pod lipami toliko kondomov nabrala, da so ji na obeh straneh mahali iz gobca.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #345 : 30 April 2011, 14:03:19
Citiraj
Sledni povodci in fleksiji so nevarni in bi jih bilo treba prepovedati.

ah dej, ker se lahko kdo spotakne... katera država pa jih je prepovedala ?   sedaj greš prav že v ekstreme z raznimi slamnatimi argumenti

Kot lastnik  ste  dolžni zagotoviti fizičen nadzor psa...sedaj je baš vseeno če ljudje tudi serjejo, kaj počnejo mulci po trgovina,kakšno vlado imamo... s tem si zgolj pihate na dušo in iščete opravičilo za lastno početje.



When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #346 : 30 April 2011, 14:10:03
Držav, v katerih so prepovedani je sicer nekaj, ne veliko. Je pa kar precej mest, v katerih so prepovedani. In dejansko psi na fleksijih skačejo na cesto, se zaganjajo v mimoidoče in kakšnega tudi dosežejo, meni je prišla špaga od fleksa že večkrat v kolo in enkrat v ketno od motorja. Ta zadnja je naredila precejšnjo škodo.  In dva psa, ki se zapleteta med seboj s fleksiji se bosta zgrizla z večjo verjetnostjo in veliko huje kot dva spuščena psa. Krivi sicer niso fleksiji, ampak napačna uporaba le teh. In ker naketeri butlji ne znajo uporabljati fleksijev, jih je nujno prepovedati za vse.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #347 : 30 April 2011, 14:27:02
Davor, Italija jih je sigurno prepovedala...  ::)

Vidiš... jaz nikoli nisem skasirala nobenega ugriza, moji psi nikoli niso nikogar ugriznili ali "samo" podrli na tla, zaradi raznih fleksijev in dolgih povodcev pa smo že vsi padli ali se poškodovali.

Je pa zelo zanimivo kako imajo eni pse, ki so že večkrat ugriznili pa ga nočejo imet na štriku ali bog ne daj z nagobčnikom. To je tudi zelo svojevrsten fenomen... Če grize pač grize, če človek ne zna vzgojit psa naj bo vsaj odgovoren.

Če pa pes ni problematičen pa ni treba delat iz muhe slona. In javni prostor ni povsod. Je pa res, da naši vrli redarji&com. žal ne poznajo svojega foha in se bo kdaj treba pač malo pritožit. Mogoče pa jih bodo poslali na izobraževanje ;)
Ogromno pa je še kršenja pravic invalidov s psmi... Nam še ogrooooomno manjka ja, ampak ne zaradi povodcev  ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #348 : 30 April 2011, 14:35:54
Sem že na začetku vprašal, kje drugje zahodneje lahko vodite psa brez povodca ? pa tole me sicer tudi informativno zanima

Z Nubo sem bila 2 meseca na Dunaju. In ti govorim iz lastnih izkušenj.  Uau, kako drugačen odnos do psov-čista poezija. Psi so dobrodošli povsod (v gostilnah, trgovskih centrih, tudi v trgovinah, z izjemo živilskih). Za psa plačujejo določen davek, ampak povsod precej ograjenih površin namenjenih samo psom. V vseh parkih in drugih sprehajalnih poteh so koši za iztrebke, vrečke, etc... Zakon imajo-pes ali na povodcu ali spuščen z nagobčnikom. V centru mesta pa je povodec obvezen, na javnih prevoznih sredstvih povodec in nagobčnik.

V živo druga slika. Na vseh zelenih točkah okrog Dunaja ogromno lastnikov s psi-odvezanimi. Folk ima piknike, otroci se igrajo, spušča se zmaje, vsi se zabavajo. Nihče se ne pritižuje. Psi skulirani da ni res, drug drugega komaj porajtajo, povohajo se ali niti to ne in gredo svojo pot, včasih se malo poigrajo, nobenega renčanja ali težačenja ni. Pa so vsi spuščeni. In jih srečaš na enem pohodu na takih točkah 500 ali več. Eden izmed stotih mogoče nosi nagobčnik-ker očitno lastnik ni ziher vanj...  8). Spodaj par slik z Donauinsla, par min s podzemno oddaljen od centa Dunaja :). Sami spuščen psi... :P (žal lahko dodam samo eno sliko)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #349 : 30 April 2011, 14:41:16
Citiraj
Uau, kako drugačen odnos do psov-čista poezija

govoriva o istem dunaju , ki je uvedel zelo strogo pasjo  zakonodajo z množično podporo meščanov ? mogoče zato ker so se nekateri požvižgal na zakone (ki  so podobni kot pri nas).


in mimogrede v Avstriji ni javnega dobrega  ;)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #350 : 30 April 2011, 14:53:00
govoriva o istem dunaju , ki je uvedel zelo strogo pasjo  zakonodajo ? mogoče zato ker so se nekateri požvižgal na zakonodajo (kar kot sam priznavaš je podobna kot pri nas)

O istem :o :P :D :o :). Čista realnost 8).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #351 : 30 April 2011, 15:11:01
In v Nemčiji, ki tudi ima neko čudno zakonodajo.....Dresden - prekrasno urejeni parki z racami, labodi, vevericami, cvetličnimi gredicami, nič drekov, ne pasjih, ne človeških ne konjskih in ogromno psov - spuščenih, vsi zadovoljni.

In ne, zakonodaje ne zaostrujejo zaradi normalnih, vzgojenih spuščenih psov ampak zaradi ekscesov. Tako pri nas, kjer smo naj... zaradi dveh psihično neupravnovešenih dohtarc in njunih bulmastifov, ki jima ni znal nihče pravočasnio stopit na prste, tako v nemčiji, kjer so naj...zaradi parih kriminalcev, ki so s svojimi psmi dolgo ustrahovali okolico, pa jim ni nihče stopil na prste dokler se niso zgodile tragedije....






Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #352 : 30 April 2011, 15:16:43
to da so psi dobrodošli povsod (privezani seveda) ni stvar odnosa, ampak zdrave tržne pameti, ker pač pri nas še trgovci niso doumeli, da pes pripelje tudi lastnika, ki rado kaj kupi ali uporabi storitev

Citiraj
Na vseh zelenih točkah okrog Dunaja ogromno lastnikov s psi-odvezanimi.

sodeč po polemikah jih je tudi pri nas  ;)

Citiraj
Tako pri nas, kjer smo naj

kako ? saj žal ni bilo nobenih sprememb zakonodaje ?


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #353 : 30 April 2011, 15:39:13
Kot lastnik  ste  dolžni zagotoviti fizičen nadzor psa..

Pa imaš ti fizičen nadzor nad psom če je na zadnjih centimetrih 5 ali 8 metrskega flexija? Močno dvomim...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #354 : 30 April 2011, 15:48:33
Pa še nekaj za "popestritev". Za nas..., ki beremo... , repliciramo..., modrujemo....


V gozdu zavlada panika. Baje ima medved Medo seznam živali, ki jih bo pojedel.

Pa se prvi opogumi jelen in gre k medvedu.
Jelen: "Medo, je res, da imaš seznam živali, ki jih boš pojedel?"
Medo: "Res je."
Jelen: "Mi lahko poveš, če sem na seznamu?"
Medo: "Ja, si."
Naslednji dan je bil jelenov zadnji.

Pa se opogumi volk in gre k Medotu: "Medo, je res, da imaš seznam živali, ki jih boš pojedel?"
Medo: "Res je."
Volk: "Sem na njem?"
Medo: "Si."
Volk se poslovi od medveda, naslednji dan pa tudi od življenja.

Panika v gozdu narašča.

Tretji dan medveda obišče zajček: "Medo, je res, da imaš seznam živali, ki jih boš pojedel?"
Medo: "Res je."
Zajček: "Sem na njem?"
Medo: "Si."
Zajček: "Me lahko zbrišeš?"
Medo: "Seveda, lahko, ni problema."


Nauk basni: komunikacija je ključ do uspeha. 



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #355 : 30 April 2011, 16:00:48
Citiraj
Pa imaš ti fizičen nadzor nad psom če je na zadnjih centimetrih 5 ali 8 metrskega flexija? Močno dvomim...

ob pravilni uporabi brez dvoma, sicer pa je fleksi samo za psa, ki je že vodljiv na meterskem povodcu

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #356 : 30 April 2011, 16:12:52
A potemtakem je to zate pravilna uporaba? Ker mi neboš rekel da maš psa tako fizično pod kontrolo če pa hodi spuščen 2 metra star od tebe pa ne.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #357 : 30 April 2011, 16:31:29
Tudi če pravilno uporabljaš fleksi, te to ne opravičuje. Kako naj pa jaz vem, da ti pa znaš uporabljati fleksi? Ko ga pa toliko vodnikov psov ne zna? Kako naj pa jaz vem, da se mi tvoj pes pa ne bo zapletel v kolo? Ne morem predvideti, kako boš ob srečanju odreagiral. Zato, da se bom počutila varno, si dolžan imeti psa na metrskem štriku.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #358 : 30 April 2011, 16:44:10
smisel dolgega povodca je ravno v tem , da je nek kompromis; ker psa po zakonu recimo v gozdu ne smeš spuščati (sedaj če se vas večina požvižga na tole tukaj ni bistvo) ob tem pa obdržiš določeno stopnjo varnosti, če se ti pes slučajno ne odzove na ukaz ali pride do kakšne zunanje situacije; logično da sledni povedec ali spuščen fleksi ni primere za v center ljubljane, kakor je manj primeren kot meterski, vendar je neprimerno boljše kot spuščati psa
Saj znaki so vedno prisotno, vsaj v domeni vidnega polja, v kar sodijo motoristi, mali otroci in medvedi; sledni povodec pa sam sicer uporabljam le za v vodo, fleksi za sprehode, za v mesto pa je klasičen povodec

Se ti ne zdi da mnogo tistih kateri spuščeni psi naredijo sranje pred tem sveto trdijo da je pa njihov  pod nadzorom ? dejansko je Lanabela zadela bistvo, ker veliko lastnikov psov dela sranje, nastradajo tudi tisti ki ne. Pa vzamte to pač kot solidarnost

Citiraj
te to ne opravičuje

Imaš v principu prav, tudi uporaba fleksija je lahko sporna in sam ne bi imel problemov se mu odpovedati, če bi zakon tako velel.



When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #359 : 30 April 2011, 16:49:11
 :-[ a lahko vprašam zakaj pa naj bi bli ograjeni pasji parki slabi?  Ker jst svojega kr dostkrat peljem, mava ene pou urce do tja ( se mal razmiga, zvadiva poslušnost,trikce,odpoklic - park je večinoma prazen)?


Sem se pa tut jst z eno gospo skregala ki ima eno čivavo,ki je non stop odvezana in prav sitna in popadljiva. Sem imela svojega privezanega pa je skos v njega skakala na agresiven način da revež še lulat ni nič mogel...pol k sm pa zatežila da naj ga ma privezanega sem bila pa jst čudna in smrklja nevljudna in še veliko grdih besed. Primitivizem čisti.