Privezovanje psov in kazen - OBVEZNO PREBERI!!!

malinovec · 264089

damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #450 : 11 Maj 2011, 16:32:44
Če vsaj malo temelji na razumu in zdravi pameti se na to večina požvižga. Je pa jedro celega problema manjek nadzora in nesposobnost izvajanja predpisov, tko da priznam da se mi je polepšal dan ko je tist medvedji oča onega inšpektorja na gobec 

poglej koliko je nepremičnin ki propadajo in so prazne, veliko družin pa se sooča z stanovanjsko problematiko , ena takšna sramota in simbol faušije iz mojih koncev:

http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/default.asp?kaj=3&id=2010102105586172
to ni oča ;) 26 let ima model
http://www.times.si/kronika/bodo-medka-uspavali--bc8947a708-9bf68edce6.html

pa tale situacija tud približno ni po zdravi pameti  ;) a se ti ne zdi?... Je bilo včeraj na preverjen... z njim ravna kot bi bil igrača, in se "hriboucu" še fajn zdi... vlači ga okol kot bi bil maček pa tud tako jemlje , ko ga pa mali šavsne( ker navsezadnje je zver) ga pa v trebušček našuta... kao v "afektu" ::)
tale medved se men smili in to hudo... zdej ja je živ... kaj pa čez leto dni... ko to ne bo več "medo" ampak medved?
p.s.
no sem se zgoraj zafrkavala o unih naših lokalnih gospodarjih... ta ni daleč od mene ..samo bolj gor v govcih ..( očitno jim gor višje zrak še bolj pamet zredči) :-9

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #451 : 11 Maj 2011, 16:51:50
večina bi takšnega mladiča doma obravnavalo kot hišno žival, ker pač to nas večina zna  napram ljudem, ki so za to usposobljeni in šolani
Saj ne da bi vztrajali da ostane pri njih , ampak ga nimajo kam dati, koliko sam razumem
Po domače; glede kako so stvari narejene, bi bilo  za vse bolje  če bi model medvedka odgnal iz kmetije in pustil da naravna selekcija svoje naredi ,

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #452 : 11 Maj 2011, 17:22:21
ti naši zakoni so itak čist čudni... po domače povedano vse rastureno skup sklanfano ( en drugega izpodbija)... ampak  ko se pa stvari zapletejo, se pa znajo naši uradniki držat kot pijanc plota in obesit v črko zakona.
 S tem da kaj mene moti pri vsej tej stvari.
 Divjad je državna last( pobirajo in kasirajo od gospodarjenja z njo)
a da bi se pa iz državnega sklada financiral nek uraden azil, ki bi v takih primerih urgentno ukrepal in za tako žival poskrbel strokovno.... tega pa ne morejo.
 In kaj so zdej naredili....
 to se vleče in vleče in še nekj časa se bo... ( medved je iz dneva v dan starejši in in zneva v dan bolj klimatiziran na kravco pa mleko itd)
 ja je fleten zdej ko je majhen pa nenevaren...
 ampak za tako žival bi se moralo poskrbet iz prve takoj- ko nastane ta situacija ... a ne da bo ta model še enih par mesecev medota futral pri kravci in pustil da v vozičku spi..
 halo... mater
 taka divja žival ja ... samo taka divja žival se lažje navadi na  takole kot pa po principu kot je v divjini..in v kaj odraste?
 ali bo zaprt v nekem zoo-ju cel lajf... ali ga bodo pa odstrelili... v divjini bo tale hudo hudo težko živel...
 je država kriva... 1 ič ker ne najdejo ene pametne rešitve za take primere, in 2ič ker se ubadajo z birokracijo in ves ta čas je tale žival pri tem "hriboucu" ki  ( več kot očitno) zanemarja dejstvo da to je zver...zdej ja mala in fletna ... ampak že čez pol leta to ne bo več
 kaj bo pa pol?
 ... najboljš da ga navad še v polane v samoposrežbo hodit... pa pol še v bife na takratkega ...
 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


firbc

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #453 : 11 Maj 2011, 18:07:10
Davor- saj imaš kakšno pametno vmes (da bi bili odgovorni), ampak, da bi se "stanovanjska skupnost vkup vzela" in plačala najem travnika- ta bi bila pa močna, saj se ponavadi še za parkiranje avtov ne da dogovort- pa jih je več kot psov ;D
Tibiq- saj za enim ni potrebno veliko pobirat- postavi se v položaj tistega, ki mu kakšnih 20 vodnikov "serje" po travniku- verjetno bi ti pokrovko privzdignilo!
Gobarji in borovničarji ter kostanjarji pa so tako ali tako problem zase- po lanski čistilni akciji je bilo marsikje pospravljeno- po končani gobarsko/kostanjarski sezoni pa je bilo v gmajno marsikaj- tudi tam, kjer si ne bi mislil. Ni kaj- če je "zastonj" je hitro vsa drhal v gmajni, pa ni važno tudi če medved okol hlača!



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #454 : 11 Maj 2011, 18:22:21
večina bi takšnega mladiča doma obravnavalo kot hišno žival, ker pač to nas večina zna  napram ljudem, ki so za to usposobljeni in šolani
Saj ne da bi vztrajali da ostane pri njih , ampak ga nimajo kam dati, koliko sam razumem
Po domače; glede kako so stvari narejene, bi bilo  za vse bolje  če bi model medvedka odgnal iz kmetije in pustil da naravna selekcija svoje naredi ,

Pa ravno včeraj je na Preverjeno bil en atek, ki skrbi za živali in je pokazal prostor, ki ga je naredil za medvedka, še predno so šli do tistega mulca.

Ker tip nima čist pošlihtano, po eni strani pravi da ni dhnara za ogrado za medveda, po drugi strani ga pa noče dat. Kdo ga bo pa hranil, ko bo prerasel kravo in kruh s cukrom? Nobem od tistih kmetičev tam se ne zaveda v kaj se spuščajo. Pa zaenkrat mu še ratuje ga "reflexivno" brcat, bo videl enkrat, ko ne bo imel časa brcnit nazaj...

 :-\



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #455 : 12 Maj 2011, 08:48:26
poglej koliko je nepremičnin ki propadajo in so prazne, veliko družin pa se sooča z stanovanjsko problematiko , ena takšna sramota in simbol faušije iz mojih koncev:
Saj tudi to sem imela v mislih, pa kup propadajočih nepremičnin pod "spomeniškim varstvom", ki se jih ne zrihta in trži, pa ne zato, ker se ne bi dalo, ker ne bi bilo denarja, ampak ker nekdo noče spustit iz rok ali pa je takih celo več in se kregajo okrog lastništva.. ali pa nekomu, ki bi vložil, ne dovolijo na način, ki bi res pomenil renovacijo, nepremičnina pa propada. ::)
Saj ne da bi vztrajali da ostane pri njih , ampak ga nimajo kam dati, koliko sam razumem
Kaj pa ZOO v Horjulu?

Sicer pa ne vem kaj se toliko komplicira.. saj Girzly Adams je bil čisto spodobna žival  :P >:D

Sicer pa dokler se bo dogajalo to, da nekomu podelijo naziv "slovenka leta", ga nato pravnomočno obsodijo zaradi mučenja živali in odvzamejo pravico posedovanja živali, čez par let pa mu ponovno podelijo dovoljenje za "zbiranje živali" (sem dobila neuradno informacijo), so vse tele naše debate itak brezpredmetne, razen da se lahko jezimo nad glupim sankcioniranjem neprivezanih psov, ki nikogar ne ogrožajo in v nikogar ne silijo.  ::)

Firbc, jaz govorim o travnikih, kjer se pobira za psi in se ne uničuje travnika. Glede vsega ostalega se strinjam, pa to ponavljam že ene petič.  ::)



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #456 : 12 Maj 2011, 12:49:11
Hja, po drugi strani pa maš bogataše, ki kupijo vilo pod spomeniškim varstvom, se gredo "renovacijo po vseh pravilih" in ups, lej ga zlomka, bajta se delno poruši...nakar seveda dobi dovoljenje, da jo podre do konca in postavi en nagravžen kolos, kar je bil itak prvotni načrt.

Saj stanovanjski prostor kot tak sploh ni problem, samo poglej vse te nove bloke, vrstne hiše itd., ki stojijo prazni, ker je gradbeni boom mimo in ljudje nimajo denarja za nakup. Ni treba v tiste par spomeniško zavarovanih hiš silit.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #457 : 12 Maj 2011, 13:43:28
Sicer smo zašli, ampak Datelj, s tem, kar si napisala, se strinjam, ampak tu gre pač za vprašanje ali nekdo želi ali zmore ali ne, na drugi strani pa imaš take, ki želijo in zmorejo, pa ni od njih odvisno, zato sem omenjala spomeniško varstvo (pa sem notri paše še marsikaj drugega kot to). Se pa jasno strinjam tudi s tem, kar si napisala, da je treba pazit na zlorabe, ampak ni tak problem zaradi zlorab, ampak zaradi birokratskih ping-pongov, pa ker se nekateri oklepajo svojega, čeprav nimajo kaj počet s tistim in podobno.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #458 : 12 Maj 2011, 18:47:35
pa super za psa not spustit da malo potrenira preiskavo terena in  potem skače in poskakuje ven iz trave kot koza >:D >:D >:D >:D

pri nas vestno kosijo ;)... da mi je imet takega kmeta tukaj , takoj najamem tak travnik ;D



Vabljeni k namv konjice trava je malo nad koleni (smo brez kosilnice oz. jo še kupujemo), lahko pridete zastonj skakat :) Pa še bolj na samem smo  ;D



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #459 : 31 Maj 2011, 08:44:59
http://24ur.com/novice/slovenija/bomo-pasji-davek-placevali-vsi.html

mal ironije, da bi tisti ki tle zagovarjate spuščanje psov  moral plačati davek za večji nadzor priveza  >:D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #460 : 31 Maj 2011, 10:31:49
Ideja je vsekakor zanimiva, jaz bi bila kar za (kaj pa je teh nekaj evrov na leto, ena kavica...). S tem, da bi potemtakem tudi morali postavit več stojal z vrečkami za pasje dreke in tudi več košev za smeti.

Itak bi spuščanje psov preverjali samo na javnih površinah oz. kjer je pričakovati večje število ljudi, v parkih in mogoče na najbolj "prometnih" sprehajalnih poteh.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #461 : 31 Maj 2011, 11:08:45
jaz s s icer ne strinjam- ampak kdo me bo pa vprašal- razen če še en referendum razpišemo:-)))
Zakaj spet lastniki psov , ne vseh domačih živali? Saj v zavetiščih so tudi mački, kunci, podgane, dihurji ....
Pa itak sem proti , da se iz tako pobranih sredstev financirajo zavetišča. Zapuščen pes ni nič bolj moj kot od tistega, ki sploh nima psa  >:( . Ker jaz nisem za zapustitev psa nekoga drugega nič bolj kriva od tsitih, ki psa nimajo! Večina psov, ki priromajo v zavetišča je nečipiranih, kar pomeni da so od populacije, ki zanje ne bi v nobenem primeru ne bi plačevali davka, ker so neregistrirani.  >:( Kdor pa registriranega sam pripelje, pa itak sam poravna stroške sprejema psa v zavetišče, oz se ga da odkrit in mu zaračunat  8).
Bi bila za to, da se iz prispevkov , če bi že bili diskriminatorni davki , financira kaj psom v dobro- npr več poligonov za rekreacijo, pa izpustov v naseljih pa sprehajalna območja ala PST , namenjana protemu sprehajanju psov, pasja kopališča,,,,. Ampak tega filma ne bomo videli.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #462 : 31 Maj 2011, 11:20:37
Sej mišljeno je kot davek za vse  ;) In ne bo zaživelo, ker se bojo vsi nelastniki piz*** do amena. Ampak da rabijo denar za redarje je pa dobra, če vsak redar kaznuje 4x za odvezanega psa pa 4x za nepobran drek ima plačo pokrito, samo delat je treba  :P



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #463 : 31 Maj 2011, 11:21:58
Jaz sem pa razumela tako, da naj bi ta davek plačevali VSI državljani. Vsaj tako je bilo razbrati včeraj na TV. Po tej logiki je čisto ok, ker to je družben problem, ne problem lastnikov psov (odgovornih). In tudi 3 € ni kakšen velik znesek.
Je pa res, kot je napisala Deteljica, zakaj samo za pse, ko pa je po zavetiščih še veliko drugih živali.

In seveda...več košev za pasje iztrebke. To me pa res podraži...naj bi pobirali, smetnjakov pa ni, da bi to olajšali. Ne verjamem, da ima kdo veselje polne vrečke za sabo nositi 10km npr.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #464 : 31 Maj 2011, 12:36:46
men so tudi navadni smetnjaki dovolj dobri (vsak pokrit je ok)...glih da se mi nosit polne vreče dreka km daleč do posebnega smetnjaka.
Če pa davek od vseh državljanov pa sploh ni logike zakaj po xy eur za pse oz zavetišča oz karkoli že, saj davek se tako in tako že plačuje razporeja se pa potem po raznih ključih kakor se pač proračun sprejme. Ne pobira država posebaj določen znesek davka  poimensko  za upravo, pa za šolstvo, pa za ceste pa za to in to. Zakaj bi torej pri tem delu davka bila izjema?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #465 : 31 Maj 2011, 12:43:34
men so tudi navadni smetnjaki dovolj dobri (vsak pokrit je ok)...glih da se mi nosit polne vreče dreka km daleč do posebnega smetnjaka.
Če pa davek od vseh državljanov pa sploh ni logike zakaj po xy eur za pse oz zavetišča oz karkoli že, saj davek se tako in tako že plačuje razporeja se pa potem po raznih ključih kakor se pač proračun sprejme. Ne pobira država posebaj določen znesek davka  poimensko  za upravo, pa za šolstvo, pa za ceste pa za to in to. Zakaj bi torej pri tem delu davka bila izjema?
Ok, to je tudi res...ampak naj bi bile živali luksuz...obdavčijo pa itak vse možno, če se le da, na večih koncih :-X
Smetnjaki so tudi meni vsi dobri, a kaj ko ni nobenih, ne samo "pasjih" - sem se narobe izrazila prej. Potke urejene in vse, smetnjaka nobenega. Ali pa imam samo jaz to smolo.
Če grem pa kje v naselju, mi je pa tudi zoprno v tuje (hišne) smetnjake metat, čeprav, če ni izbire...


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #466 : 31 Maj 2011, 12:53:55
Citiraj
ker to je družben problem

zavetišča da, komunala, poligoni, pasje sprehajalne poti pa nikakor.Seveda se bi nelastniki p!"%ili, saj se njim vsiljuje strošek, ki je posledica osebne  odločitve (to da imate ve pse za nelastnika ni korist ali družbeno dobro, ponavadi nasprotno) ;
 To je tako kot da bi zahteval od človeka ki nima vozila, da plačuje cestnino .

Dejansko lastniki psov pridemo pri nas gled eobveznosti zelo lahko skoz, vzreja je neobdavčena,  za vse ostalo pa velja mentaliteta ki jo je deteljica tako slikovito predstavila: saj zato so pa tle davkoplačevalci


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #467 : 31 Maj 2011, 13:01:12
Hja, za avtoceste smo pa plačevali vsi, ne samo tisti, ki imajo avtomobile. pa za RTV mora tudi plačat vsak, ki ima elektriko, pa če jih kdaj gledaš al pa čisto nikoli.
Za pse po zavetiščih smo lastniki označenih psov krivi natančno toliko, kot tisti, ki nimajo niti zlate ribice. In v tem kontekstu je edino pravično, da če se že mora nekaj dodatnega plačevati, naj plačujejo vsi. Če pa nameravajo z zbranimi sredstvi kaj koristnega narediti tudi za lastniške pse (recimo smetnjake, vrečke, urediti sprehajalne poti za pse (ne kletke, kakaršne delajo zdaj in jim pravijo pasji parki), pa še marsikaj drugega koristnega bi se našlo....potem pa ni problema, za take namene se pa lahko pobira samo od lastnikov psov.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #468 : 31 Maj 2011, 13:04:19
Davor: Saj sem napisala, da so živali po zavetiščih družben problem, ne smetnjaki :P In tu je smiselno, če bo že za plačevat tiste 3€, da res vsi plačujejo, ne le lastniki psov (odgovorni).

Tiste smetnjake sem potem še dodala, ker so bili malo prej omenjeni...načeloma gre to verjetno iz občinskega denarja ali kako...in skoraj povsod jih primanjkuje, takšnih in drugačnih. In posledično povsod polno smeti...
Lahko gre pa tudi kaj iz tistega obveznega (letnega!) cepljenja za steklino itd...pa je namensko in plačajo le lastniki psov.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #469 : 31 Maj 2011, 13:06:50
Citiraj
es ob 13:01:12 »
   Odgovori z citatom
Hja, za avtoceste smo pa plačevali vsi, ne samo tisti, ki imajo avtomobile. pa za RTV mora tudi plačat vsak, ki ima elektriko, pa če jih kdaj gledaš al pa čisto nikoli.

avtocesta je družben interes; transport, gospodarstvo, trgovina, turizem, komunikacija...korist tudi za tiste ki ne vozijo, rtv je nacionalen medij (kjer sam menim da je nateg da ga moramo plačevat ker so ti v rdečih številkah), kakšno korist pa ima družba recimo s tvojimi samojedi ? z izjemo ddvja na storitve, ki jih pes pač rabi

Citiraj
Tiste smetnjake sem potem še dodala, ker so bili malo prej omenjeni...načeloma gre to verjetno iz občinskega denarja ali kako...in skoraj povsod jih primanjkuje, takšnih in drugačnih. In posledično povsod polno smeti..

tako bom rekel: sam sem pripravljen plačevati občini prispevek ker imam psa; neglede na neregistrirane in neodgovorne; temu primerno pričakujem tudi urejene ograjene površine, nadzor ( redarstvo in za mučenje živali)...
izjema bi bila tista manjšina družbeno koristnih psov oz lastnikov (terapevtski psi, reševalni, spremljevalci...)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #470 : 31 Maj 2011, 13:17:56
Če ne drugo, ko se bo tvoj otrok morda zgubil, bo mordaaaa najprej zagledal samojedko, ko bo čepel kje v kakem grmu in se tresu...  ::) :P
...ali pa kakega drugega...

Kdo bo kakega psa srečal na rehabilitaciji, v šoli, pri učenju branja, v domovih za ostarele, v bolnišnici...

Da ne govorimo o podatkih, da so lastniki živali baje bolj zdravi. Torej je dobro za državno blagajno. Morda bi bil pes lahko davčna olajšava...  :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #471 : 31 Maj 2011, 13:19:46
tako bom rekel: sam sem pripravljen plačevati občini prispevek ker imam psa; neglede na neregistrirane in neodgovorne; temu primerno pričakujem tudi urejene ograjene površine, nadzor ( redarstvo in za mučenje živali)...

Jaz tudi. Pa bomo videli, če bo kdaj kaj pametnega iz tega, pričakujem tudi kaj v zameno. Dokler samo plačuješ in je vse tako kot prej, ne hvala.
Za moje pojme je tudi ureditev problematike zavetišč oz. zapuščenih živali, družben interes. Pač z drugačnimi razlogi.
V RTV se pa sploh ne bom spuščala :-X >:(

Andreja, večji davki in prepovedi za kadilce (ko je že ravno aktualno >:D) ter olajšave za lastnike psov. Iz zdravstvenega stališča, seveda ;D


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #472 : 31 Maj 2011, 13:20:56
družba ima korist od vsake dejavnosti, s katero se bodejo posamezniki. Če ne drugega zaradi rekreacije potrošijo manj iz zdravstvene blagajne in ne razbijajo škatl, ker so z nečim zaposleni,posledično so ti "človeki", ki majo žvali bolj zadovoljni in jih lažje nateguješ na vseh področjih, ne da bi se bunili za vsak drek ....v modernih časih lastniki živali obilo doprinesejo h kroženju denarja in s tem posledično k ustvarjanju DDV ja v državno blagajno,saj na njih parazitira cel kup pridobitnih dejavnosti  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #473 : 31 Maj 2011, 13:23:35
Andreja, večji davki in prepovedi za kadilce (ko je že ravno aktualno >:D) ter olajšave za lastnike psov. Iz zdravstvenega stališča, seveda ;D


eko...   :D :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #474 : 31 Maj 2011, 13:24:55
Od nekaterih mojih samojedov družba nekaj koristi celo ima. Od tvoje biglice pa res prav nobene. Če ne upoštevaš kroženja denarja.
A ni to point. Moji samojedi ne povzročajo nobenih stroškov zavetiščem in jih tudi ne bodo, ker so označeni na tri različne načine in je skoraj nemogoče ne me najti, če bi se pes slučajno vseeno znašel v zavetišču.
In tudi zavetišče je družben interes, čeprav so nekateri pozabili, da osnovna naloga ni reševanje živali ampak to, da se potepuške pse pospravi iz cest (ker predstavljajo nevarnost za vse, ne samo za lastnike psov: nevarnost v prometu, nevarnost širjenje bolezni in strašenje občutljivih mimoidočih) in kontrola nad populacijo prostoživečih mačk.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #475 : 31 Maj 2011, 13:38:04
Lanabela sem zapisal da so zavetišča del družbenega dobro, govorim o tem da bi za tvoje samojede in ostale pse v okolici občina zgradila infrastrukturo za pse iz davkoplačevalske blagajne

Pa ne mi tvezit o  zdravem življenju, to je kot vsi podobni slamnat argument, nekaj tkšnega kot meni že od malega trdijo da je vino dobro za zdravje, potemtakem bi moral biti zdrav kot riba ;D
Za družbo so koristni samo delovni psi, ostalo je pa za tule tipično opravičevanje in potenciranje vrednosti lastnih psov

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #476 : 31 Maj 2011, 13:48:09
Če bo tale zadeva obremenjevala vse - ja, ča pa bo samo lastnike psov pa ne. Pol pričakujemo, da bo s tem denarjem kaj namenskega narejenega.

Sicer pa, kot sem že na drugem koncu napisala, me ne moti kakršnokoli zaračunavanje, ampak naj potem to ponucajo najprej za označitev vseh živali. Ne pa, da vsaj 1/3 psov v Sloveniji uradno ne obstaja, da o mačkah in ostalih ne govorimo... :-X
Pa kakega veterinarja bi lahko poslali na izobraževanja, ker jih take streljajo, da je mene sram namesto njih.  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #477 : 31 Maj 2011, 13:52:04
Citiraj
Za družbo so koristni samo delovni psi,

Ja? In kako veš kateri od naših psov so delovni in kateri ne?
In, kar se mene tiče, ne rabim nobene infrastrukture za svoje pse na občinske stroške.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #478 : 31 Maj 2011, 13:52:23
govorim o tem da bi za tvoje samojede in ostale pse v okolici občina zgradila infrastrukturo za pse iz davkoplačevalske blagajne
Tule smo pomojem malo zgrešili. Saj se ne gradi ničesar prav za pse, ampak za njihove lastnike in zakaj se pravzaprav ne bi? Če se lahko ureja sprehajalne poti s trim stezami za tiste, ki jim je hobi tek npr., pa razna otroška igrišča s koši za košarko,.. zakaj se ne bi še take površine za tiste, ki so jim psi hobi? Saj jaz tudi nimam prav nič od tistih nekaj košev za košarko, da o igralni površini ne govorim .. torej?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #479 : 31 Maj 2011, 13:58:10
jap pa npr tekaške steze okoli Ljubljane pozimi se tudi iz denarja vseh teptajo za rekreativce, pa jih večina v Ljubljani nima opreme za tek na smušeh ... in še je takih primerov

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!