Pasji čip - pomoč!

cacy · 11521

cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
: 27 Marec 2009, 00:06:09
Oj

Imam par vprašanj... vrjetno bolj za kake veterinarje...
Kako pogosto se zgodi, da čip pri psu zaide in se ga ne najde? Kam lahko zaide?
Če želimo videti točno lokacijo čipa, kako oz. s čim slikamo lahko psa? Rentgen, CT, Ultrazvok?? Na kateri "sliki" je čip viden?
Kako natančno čitalec lahko določi lokacijo čipa?

Odgovore bi potrebovala čimprej!
Hvala vsem za pomoč!

Lp



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 27 Marec 2009, 07:07:03
cacy,pri današnjih se redko zgodi,da čip potuje.To je bilo bolj verjetno pri prvih serijah čipov.Praviloma so psi čipirani v zgornji polovici leve strani vratu,lahko se zgodi tudi,da je pes čipiran med lopaticami.Sem pa že našla čip v spodnji polovici leve strani vratu,skoraj pri prsnici.Če čipa ne najdete,je med drugim možnost,da ni več funkcionalen in ne dela,tako,da ga čitalec ne more prebrati.Tudi take pse smo že imeli.Pri nas zato vse čipe pred vnosom kontroliramo,pa se nam je še vseeno zgodilo,da ga pri enemu psu čez dve leti nismo več našli.Čitalec precej natančno določi lokacijo mikročipa,saj moraš mali čitalec skoraj nastaviti na mesto,da ga lahko prebere.Večji čitalci,ki se uporabljajo tudi za konje imajo večji radij.
LP Tjaša



Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 30 Junij 2009, 10:22:29
Našega kužata smo pred nekaj dnevi uvozili iz Češke. Predvidevam, da ima v čipu še podatke vzrediteljice. Torej moramo k veterinarju, da spremeni podatke na čipu?
Najlepša hvala za odgovor  :)


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 30 Junij 2009, 12:14:03
Ja,vašega psa morate tudi vpisati v naš CRPsov.Sicer pa čip ne vsebuje podatkov o vzrediteljih.Čip je samo napravica,ki vsebuje 15 mestno število,pod katerim bo nato vaš pes zaveden v registru.V registru pa so podatki o lastniku,podatki o cepljenih in podatki o ugrizih psov.So pa pomembne prve tri številke čipa.Te namreč povedo,iz katere države pes prihaja.Tako imajo vsi psi rojeni v Sloveniji začetno št.705.
LP Tjaša



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 30 Junij 2009, 12:21:33
Našega kužata smo pred nekaj dnevi uvozili iz Češke. Predvidevam, da ima v čipu še podatke vzrediteljice. Torej moramo k veterinarju, da spremeni podatke na čipu?
Najlepša hvala za odgovor  :)

Treba je iti k veterinarju. Zraven moras imeti tudi dokazilo, da je pes res tvoj (kupoprodajna pogodba,..), ker so zaceli komplicirati pri vpisovanju psov s tujimi cipi.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 01 Julij 2009, 08:12:08
Sasha,saj ni potrebno imeti kupoprodajne pogodbe.Dovolj je,če ima pes v EU potnem listu tvoje podatke o lastništvu.Pa čip in številka EU potnega lista morata izhajati iz iste države( se pravi čip z začetno kodo Češke in potni list z oznako CZ).
LP Tjaša



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 02 Julij 2009, 12:35:36
No to je verjetno po novem. Dve leti nazaj sem jaz psa pripeljala brez čipa, s češkim potnim listom in ga potem pri nas čipirala in dobila nov potni list - slovenski.

Nečesa ne razumem dobro;
Če je pes čipiran npr. na Češkem in je na potnem listu (tudi pod čipom registriran) vpisan še stari lastnik (ali vzreditelj), kaj potem pri nas ob spremembi lastništva (prodaja se lahko tudi že odrasle pse in ne samo mladiče, pa tudi če je mladič čipiran na Češkem, ima čip z začetno oznako/številko Češke) pes dobi nov, slovenski potni list in tudi nov čip z začetno slovensko številko?



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 02 Julij 2009, 22:04:14
Potni list potuje s psom, torej se samo vpiše novo lastništvo vanj.

Zakonodaja se je zadnje leto glede premikov psov in vpsiom v register malo spremenila in temu primerno je treba delat bolj po predpisih. Po novem mora biti v potnem lustu napisan novi lastnik. S tem so končno uvedli neke vrste sledljivost.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 03 Julij 2009, 09:14:20
Ne razumem dobro kako naj bi to potekalo v praksi. Primer; od nekoga na Češkem kupiš pol leta starega psa. Pes je tam čipiran (nosi čip s št. češke) in registriran. Ko psa kupiš, se vpiše novo lastništvo v potni list.

Kaj pa potem naprej? A uporabljaš potem češki potni list in češki mikročip tudi pri nas in pri nas registriraš psa pod češkim mikročipom?



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #9 : 03 Julij 2009, 09:53:00
Moj pes ima madžarski čip in potni list. Ko sem ga pripeljala k veterinarju, sem mu dala eno nalepko od čipa, da jo je nalepil v kartoteko in ga dodal v slovenski register. Ker je bilo to pred letom in pol, bi lahko potni list zamenjala za slovenskega, pa se mi je zdelo brezveze in sem obdržala kar madžarskega.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 03 Julij 2009, 10:55:10
Tibiq,včasih smo tuje EU potne liste menjali za slovenske EU potne liste,sedaj pa ne več.Ko pripelješ psa iz tujine ima potem pač tuj čip in tuj potni list.
LP Tjaša



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 03 Julij 2009, 17:12:48
Aha, hvala! Sedaj mi je vse jasno. Prej sem nekaj narobe razumela.. namreč da bi pri nas moral pes dobiti slovenski čip,... OK.. sedaj razumem.



laurasefman

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Ella
Odgovori #12 : 06 Junij 2010, 00:57:07
Živjo!!

Predkratkim so nam ukradli psičko, ki smo jo čipirali!
Zdaj nas skrbi le da bi psički zamenjali čip...ali je to sploh mogoče???
Ali čip lahko izrežejo ali kaj podobnega???
Odgovor res potrebujem!
Hvala!
LP Laura



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #13 : 06 Junij 2010, 11:41:29
Seveda ga lahko izrežejo, zato pohiti, nalepi plakate, tule ji odpri temo, obvesti lovce in poštarje..



laurasefman

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Ella
Odgovori #14 : 06 Junij 2010, 13:01:27
Seveda ga lahko izrežejo, zato pohiti, nalepi plakate, tule ji odpri temo, obvesti lovce in poštarje..

Prvo hvala za odgovor.
Zelo dolga zgodba je kako je prišlo do kraje in mi vemo kje je psička, vendar brez dovoljenja policije ga ne moremo dobiti nazaj. To so zelo pokvarjeni ljudje, ki so nam psičko dali potem so jo pa po petih dneh hoteli nazaj. Ker psičke nismo hoteli vrniti so nam grozili, nas izsiljevali, nadlegovali...in na koncu so nam jo ukradli. Sedaj ne vemo kaj je pametno narediti...bili smo na policiji vendar nekaj časa niso želeli nič narediti...šele po nekaj dneh so naredili zapisnik. Oni so tudi nas prijavili 10 dni po temu, ko so nam psičko dali. Živijo v Avstriji in te ljudje so zmožni vsega. V torek gremo na policijo v Villach in upam da nam bodo tam bolj pomagali...Tudi vaša pomoč bi mi res prav prišla. Zato me samo še zanima ali oni potrebujejo kakšne dokumente da psu izrežejo čip ali pa ali lahko pri veterinarju preverijo in jim povejo da je pes naš!! Vsak odgovor bo zelo prav prišel!
Hvala, LP Laura



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #15 : 06 Junij 2010, 13:16:24
Hm... a je sploh bila pisana na vas?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


laurasefman

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Ella
Odgovori #16 : 06 Junij 2010, 14:23:36
Hm... a je sploh bila pisana na vas?

Ob prevzetju nismo dobili nobenih papirjev ali česa, ker je tudi plačali nismo.
Vendar ko smo jo odpeljali k veterinarju smo vzeli potni list in jo čipirali.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #17 : 06 Junij 2010, 14:36:14
potem onim tam čipa niti ni treba odstranjevati, ker je pes uradno njihov.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #18 : 06 Junij 2010, 15:25:10
Lanabela, čipirali so jo novi lastniki, če sem prav razumela...

Niste niti pogodbe podpisali, ne? Če bi jo morda kaj kršili...? A ste bili ustno kaj dogovorjeni. Po zakonu je namreč tudi ustna izjava enakovredna pisni. Samo težje jo je dokazat.

Torej, če je čipirana na vas in oni niso dali v kratkem kake prijave o izginotju psa, je pes vaš. Brez da bi morali kakorkoli dokazovat. Vsaj zdi se mi. :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


laurasefman

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Ella
Odgovori #19 : 06 Junij 2010, 17:12:07
Lanabela, čipirali so jo novi lastniki, če sem prav razumela...

Niste niti pogodbe podpisali, ne? Če bi jo morda kaj kršili...? A ste bili ustno kaj dogovorjeni. Po zakonu je namreč tudi ustna izjava enakovredna pisni. Samo težje jo je dokazat.

Torej, če je čipirana na vas in oni niso dali v kratkem kake prijave o izginotju psa, je pes vaš. Brez da bi morali kakorkoli dokazovat. Vsaj zdi se mi. :-\


Poglejte tkole je blo...da boste mal bol razumel.
Oni so nam psa obljubili konec aprila in to zastonj. V Avstriji je zakon da ima psička lahko le 6 mladičov, njihova psica pa jih je imela 8. Zato so nam rekli da nam ga podarijo. Med tem časom je njim policija mladičke uzela in jih odpeljala v zavetišče, ker pri njih doma niso imeli dobrih pogojev za 7 psov. Našo Elo in še enga so pa skrili. Elo k lastnikovi hčeri in drugega v negovo gostilno.
Potem so nas priganjali cel teden da pridemo po psa...in potem ko smo ga dobli so ga 5 dni po temu hoteli nazaj ker lastnikova vnučka joka. Vse to smo bili ustno dogovorjeni...in tudi priče imamo. Ampk oni so nas potem nadlegovali in grozili....in smo jih prijavili. Nekaj dni za našo prijavo so oni prjavili da smo mi psičko ukradli, se pravi 10 dni po temu ko smo jo mi dobili.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #20 : 06 Junij 2010, 17:43:49
Zgodba je čudna, ne verjamem ene pikce. Mislim - ne verjemem tistemu, kar so vam naplozali preden ste se zmenili za psičko. Čipa ji niti ne rabijo odstranjevati - če so prijavili, da ste jo ukradli, potem ste lahko čipirali ukradeno psičko. Če se ne boste preprosto vdali v usodo, boste morali na sodišče, tam pa bodo verjeli komur bodo pač verjeli.

nauk: če jemljete kašno žival od sumljivih ali čudnih ljudi, potem vsaj podpišite pogodbo. Ta je lahko povsem preprosta in se lahko podpiše tudi za podarjeno žival.


laurasefman

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Ella
Odgovori #21 : 06 Junij 2010, 18:01:41
Zgodba je čudna, ne verjamem ene pikce. Mislim - ne verjemem tistemu, kar so vam naplozali preden ste se zmenili za psičko. Čipa ji niti ne rabijo odstranjevati - če so prijavili, da ste jo ukradli, potem ste lahko čipirali ukradeno psičko. Če se ne boste preprosto vdali v usodo, boste morali na sodišče, tam pa bodo verjeli komur bodo pač verjeli.

nauk: če jemljete kašno žival od sumljivih ali čudnih ljudi, potem vsaj podpišite pogodbo. Ta je lahko povsem preprosta in se lahko podpiše tudi za podarjeno žival.

Poglejte!
Mi nismo vedeli da so ti ljudje takšni...tudi mi vsemu temu težko sledimo, ker si vedno nekaj novega izmislijo. Ampak mi nismo psičke ukradli ker smo se ustno dogovorili.
Te ženske ki nam je psičko ukradla mi je sploh nismo poznali, ker smo se dogovarjali z njenim očetom. Ona nas je kasneje po telefonu nadlegovala in nam grozila.
Kar se tiče kraje je ona prišla in rekla da ima dovoljenje policije(kar ni bilo res) da psičko lahko uzame. V tistem momentu ko sem klicala policijo je ona psičko zagrabila in zbežala. Ustavila jo je naša soseda vendar ji ni mogla to preprečiti ker je tudi njej grozila...in ko smo stekli za njo nje nikjer več ni bilo. :S:S:S
Tako da imamo 2 priči da je pes RES ukraden. Kar se pa tiče sodišča, bomo pa pač šli in se borili da si jo pridobimo nazaj!



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 07 Junij 2010, 08:45:20
Ma glede na to, da je čipirana na vas, bodo oni itak težko dokazali da ste jo vi od njih vzeli, vi boste pa lahko dokazali da so jo oni vam ukradli. Dodaten argument za policijo je še mogoče ta, da če so jim ostale pse res odvzeli, ker niso sposobni poskrbet zanje, nimajo kaj imeti sedaj te psičke doma.



laurasefman

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Ella
Odgovori #23 : 07 Junij 2010, 13:15:38
Ma glede na to, da je čipirana na vas, bodo oni itak težko dokazali da ste jo vi od njih vzeli, vi boste pa lahko dokazali da so jo oni vam ukradli. Dodaten argument za policijo je še mogoče ta, da če so jim ostale pse res odvzeli, ker niso sposobni poskrbet zanje, nimajo kaj imeti sedaj te psičke doma.

Hvala! Tudi jaz mislim tako! ;)



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #24 : 07 Junij 2010, 13:42:44
Nekaj me zanima. Kaj konkretno ste do sedaj naredili, da bi psičko dobili nazaj?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


laurasefman

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Ella
Odgovori #25 : 07 Junij 2010, 14:47:15
Nekaj me zanima. Kaj konkretno ste do sedaj naredili, da bi psičko dobili nazaj?

Prijavili smo jih policiji, uzeli smo tudi odvetnika...več pa ne moremo narediti...ali pač??
Imate vi mogoče kakšen predlog?



laurasefman

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
  • Ella
Odgovori #26 : 07 Junij 2010, 14:48:40
Nekaj me zanima. Kaj konkretno ste do sedaj naredili, da bi psičko dobili nazaj?

Prijavili smo policiji, ju3 bomo šli tudi na avstrijsko polcijio v Villachu in pred kratkim smo uzeli odvetnika...več pa misli da ne moremo narediti...ali pač?
Ima kdo od vas še kakšen predlog?