Happy Dog

Barč · 27011

Barč

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 01 April 2009, 12:46:19
Pozdravljeni!

Pozna kdo hrano Heepi Dog..., in kako ste zadovoljni z njo. :)

lp



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #1 : 25 Julij 2009, 13:42:22
Barč zdravo,

sama imam oba psa na hrani Happy dog in sem z njo zelo zadovoljna. uporabljam linijo supreme. Dlaka je super, iztrebkov je malo in so čvrsti. kvalitetna, pa še ni tako draga.
sploh tastarejši pes je zelo občutljiv na hrano. pri njem sem probala že mnogo znamk od nutra, royal zanina, hillsa...edino kar mu je odgovarjalo je bil almo nature in pa sedaj happy dog.

tako da js jo priporočam ;)

lp
mateja



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 19 December 2009, 18:34:09
Se mi zdi da obstaja več briketov z imenom Happy Dog.Če mislite to hrano   http://aro.si/pasja-hrana/hrana/briketi/happydog.html 
potem mi je ta kar všeč.Moram pa reči da ta varjanta (ki mi je najbolj všeč)    http://aro.si/pasja-hrana/hrana/briketi/happydog/happydog-africa.html
ni ravno poceni ;)

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #3 : 20 December 2009, 12:27:10
Ja je draga sam to verzijo se ti splača vzeti samo, če tvoj pes ne prenaša žit (glutena). Drugače maš dost cenejše ostale verzije.

:)


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 20 December 2009, 12:51:07
Ja ma meni žita posebaj niso všeč.To pa zato ker so težko prebavljiva in je več možnosti za raka oz. (lahko) dela rakave celice ;)

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #5 : 20 December 2009, 18:43:25
Katere brikete pa jesta tvoja psa sedaj??

:)


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 20 December 2009, 18:47:22
Zdaj imata še 0,5 kg Regala,ampak smo ta tedn dobili 20kg Canidae.Smo pa do zdaj imeli samo ene brikete z koruzo-Pro Pac in še teh je bilo samo 1 kg.Drugači pa imamo Orijen,Nutro,biomill...

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #7 : 20 December 2009, 18:51:40
no če mate tolk kvalitetne brikete, pa ni treba menjat in lahko kar vstrajate npr na Canidae, orjen saj so zelo kvalitetni. Je pa moje mnenje, da žita v pravih merah ne škodujejo (če seveda pes ni alergičen), je pa seveda druga pesem pri kakšnih chapi-jij pa pri briketih od mercatorja, tuša (enako pri konzervah), kjer je v veliki večini samo žito, meso pa še tisto kar je so ostanki ::)

Lp,
Špela

:)


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 20 December 2009, 20:50:42
Meni pa tale Afrika ne zgleda tak bogvekaj...kar se tiče samo nojevega mesa (hmmm "čigava" so pa jetra?) je to za pse za alergijami na vsemogoče super, ampak sicer pa ima ful malo dejanskega mesa not in ogromno ogljikovih hidratov...pa sol, ki je marsikdaj tudi alergena (no ampak sol je itak v vsakih briketih). Seveda, komur paše, super. Še vedno so sestavine mnogo mnogo boljše kot v večini "kvalitetne" hrane (kjer je noter recimo "meso in stranski mesni proizvodi" in podobna sranja).

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 20 December 2009, 20:51:47
Ja pa v Mercator, Tuš itd. konzervah je not predvsem ogromno cukra(!!). Zakaj že?

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 20 December 2009, 21:22:57
Ja res je v nekvalitetnih briketih največ žit.Zakaj? ne vem ??? ??? ???
Je drugači pa tudi žita v primernih količinah,navadno ne škodujejo psu

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 20 December 2009, 22:16:01
Ja res je v nekvalitetnih briketih največ žit.Zakaj? ne vem ??? ??? ???

Preprosto: ker so najcenejša...in dostikrat sploh ne gre za polnovredna žita, ampak ostanke predelave žit...in od teh žit ne ostane nič kaj hranljivega, so bolj polnilo kot kaj drugega. Nekoliko kvalitetnejše hrane vsebujejo recimo polnozrnat riž in podobno.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 21 December 2009, 13:06:11
Mam eno vprašanje.Ali je riž žitarica?
Baje tudi če je žitarica ,ne škoduje psu,saj je lahka hrana (ali nekaj podobnega).
Ja, res žita so poceni oz. ostanki žit so poceni.Meni se zdi da te ostanke žit,dobijo od tovaren ki jih ne potrebujejo,tako da jih dobijo zastonj.Res,ne moreš vedeti kaj vse se ''skriva'' v nekvalitetnih briketih.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 22 December 2009, 06:34:18
Ja seveda, riž je žitarica. :) Viri ogljikovih hidratov, ki niso žitarice, so običajno krompir, sladki krompir/yam ipd.

Kar se tiče prebavljivosti žitaric, se tu marsikdaj mnenja krešejo. Skoraj vsak veterinar ti bo povedal, da so žitarice absolutno potrebne v pasji prehrani in oh in sploh...Najdejo se pa tudi taki, ki pravijo, da so žitarice za psa slabo neprebavljive, da "zapacajo" črevesje itd.

Nekateri psi res nimajo problemov s prebavo, ne glede na to, kaj jedo. Tisti, ki jih imajo, pa lahku dosti pridobijo z ukinitvijo žitaric iz prehrane.

Najbolj naravna hrana za psa pa je zagotovo sveža ali sveže kuhana hrana.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #14 : 22 December 2009, 10:01:54
Glede žitaric: po AAFCO  (Association of American Feed Control Officials) in NRC (National Research Council) psi in mačke ogljikovih hidratov sploh ne potrebujejo in niso del njihove naravne prehrane. Psi in mačke so razviti tako, da energijo črpajo iz živalskih beljakovin in maščob, ne iz ogljikovih hidratov iz žitaric.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #15 : 22 December 2009, 12:04:18
Glede žitaric: po AAFCO  (Association of American Feed Control Officials) in NRC (National Research Council) psi in mačke ogljikovih hidratov sploh ne potrebujejo in niso del njihove naravne prehrane. Psi in mačke so razviti tako, da energijo črpajo iz živalskih beljakovin in maščob, ne iz ogljikovih hidratov iz žitaric.
Jah super, da oni tako pravijo  :) Samo ko imaš pa doma psa, ki dobi hudo drisko po eni pesti grain-free briketov, najbolj trd drek ima pa če mu daš eno skledo polente za pojest, ti njihove trditve nekako ne pridejo prav. ::)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #16 : 22 December 2009, 12:34:40
če psi ne bi dobili nič energije iz OH, ne vem kako bi tisočletja preživeli pastrski psi, ki mesa niti videli niso ( razen hodečega pod kožuhom ) in tisti kmečki, ki so razen OH videli tu pa tam oglodano kost, japonski ki so natepvali samo riž in alergiki, ki brezmesno živijo dandanes?.
Tako, da se mi zdi ta trditev zelo pretirana

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 22 December 2009, 16:02:11
Ja res najboljša je sveža hrana in mi našim pesjanarjom tudi vsak dan kuhamo.OGLJIKOVIH HIDRATOV PSI NE POTREBUJEJO.Zakaj?Ker volk v naravi ne je žitaric oz. žita niso naravna hrana psa.deteljica malo kak  pes bi preživel braz mesa.Res pa je da je pes lahko komot vegeterjanec (čeprav si to težko predstavljam),ampak bi bila prehrana zelo draga.Ja naj veterinar reče kar hoče,ampak  je bolj da pes ne je žit.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #18 : 22 December 2009, 16:13:17
Prav nič ni pretirana, gre za golo dejstvo. Ne gre se za to, na čem psi lahko preživijo, to samo dokazuje, da so blazno prilagodljivi, gre se za to, brez česa ne morejo. In brez česa zlahka preživijo. Brez ogljikovih hidratov.

Šapa, kar smo uspeli narediti iz psov (alergije, preobčutljivost na živila) je pa produkt naše nore civilizacije in zadeva v zadnjih letih dosega neslutene razsežnosti. Saj ljudje smo tudi vsejedi, pa imaš vmes alergike, ki ne smejo tega ali onega in so na peščici živil. Pa to še vseeno ne spremeni dejstva, da smo vsejedi.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #19 : 22 December 2009, 17:35:59
Ja, ampak sem že rahlo sita, da te povsod oblegajo z "dejstvi", da skoraj že ubijaš psa z vsakim obrokom, ki vsebuje žitarice odkar so na tržišče prišle grain free hrane  ::)  Veliko psov ne prenaša tako visoko beljakovinskih hran, zato je treba poiskati hrano, ki mu odgovarja, to je edino dejstvo, ki ga kot lastnik psa rabiš vedeti. Psu daš tisto kar prenaša in ne tisto kar AAFCO in NRC pravijo, da je edino dobro  ::) Če prenaša grain free hrane super, toliko bolje, da ga futraš z visoko kvalitetnimi briketi, ampak če ima pa po teh hranah tvoj pes težave potem ga pa ziher ne boš futral s tem, ampak boš našel hrano, ki jo prenaša. Izbire je med kvalitetnimi znamkami hran ogromno, če ne imaš pa na izbiro tudi surovo ali pa kuhano hrano.  ;)



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #20 : 22 December 2009, 17:54:22
Ja, ampak sem že rahlo sita, da te povsod oblegajo z "dejstvi", da skoraj že ubijaš psa z vsakim obrokom, ki vsebuje žitarice odkar so na tržišče prišle grain free hrane  ::)  Veliko psov ne prenaša tako visoko beljakovinskih hran, zato je treba poiskati hrano, ki mu odgovarja, to je edino dejstvo, ki ga kot lastnik psa rabiš vedeti. Psu daš tisto kar prenaša in ne tisto kar AAFCO in NRC pravijo, da je edino dobro  ::) Če prenaša grain free hrane super, toliko bolje, da ga futraš z visoko kvalitetnimi briketi, ampak če ima pa po teh hranah tvoj pes težave potem ga pa ziher ne boš futral s tem, ampak boš našel hrano, ki jo prenaša. Izbire je med kvalitetnimi znamkami hran ogromno, če ne imaš pa na izbiro tudi surovo ali pa kuhano hrano.  ;)

Se strinjam

Mi se sekiramo, da ubijamo svoje pse, ki jedo kvalitetne brikete (moj konkretno pro plan), pol pa slišim izjavo kot je tale: Naša psica je zeloo izbirčna...ne je ničesar drugega kot Chappi ::)

:)


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 22 December 2009, 17:59:05
Šapa  veliko ''visoko'' kvalitetnih briket vsebuje žitarice (s tem ''visoko'' mislim npr. hill's,rc,eukanuba,bosch..).Kakkor sem že napisala večina psov brez problema prenaša žita,a to ni naravna prehrana,tako da je bolje da kupimo brikete brez žit.Drugači pa z briketi ki imajo žita ne boš ubil psa (če nima resnih problemov).vEČINA NISOKO KVALITETNIH HRAN (Orijen,canidae..) ima preveč beljakovin in za nekatere pse niso najboljši,amapk so boljši kot žita.
polonči  je veliko lastnikov reče da so nihovi psi zelo izbirčni in da ne jedo drugega kot Chappi-ja.Res neumna izjava.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 22 December 2009, 19:47:26
Šapa  veliko ''visoko'' kvalitetnih briket vsebuje žitarice (s tem ''visoko'' mislim npr. hill's,rc,eukanuba,bosch..).Kakkor sem že napisala večina psov brez problema prenaša žita,a to ni naravna prehrana,tako da je bolje da kupimo brikete brez žit.Drugači pa z briketi ki imajo žita ne boš ubil psa (če nima resnih problemov).vEČINA NISOKO KVALITETNIH HRAN (Orijen,canidae..) ima preveč beljakovin in za nekatere pse niso najboljši,amapk so boljši kot žita.
polonči  je veliko lastnikov reče da so nihovi psi zelo izbirčni in da ne jedo drugega kot Chappi-ja.Res neumna izjava.

Daj prosim preglej svoje poste preden jih oddaš, da ne bo še več takih bedarij. Ali si res zamenjala nizko in visoko (in mimogrede, obstaja tudi srednja kvaliteta hran) ali pa res ne gledaš sestavin naštetih hran in samo pišeš ker pač moraš...

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 22 December 2009, 20:32:24
Chiba NE RAZUMEM KAJ HOČEŠ TOČNO REČI.Ai ni res da je Hill's slabši od Orijen.mimogrede ,sestavine pa vedno pregledam in so mi te najpomenbneje ko izbiram brikete.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #24 : 22 December 2009, 20:53:44
Šapa  veliko ''visoko'' kvalitetnih briket vsebuje žitarice (s tem ''visoko'' mislim npr. hill's,rc,eukanuba,bosch..).Kakkor sem že napisala večina psov brez problema prenaša žita,a to ni naravna prehrana,tako da je bolje da kupimo brikete brez žit.Drugači pa z briketi ki imajo žita ne boš ubil psa (če nima resnih problemov).vEČINA NISOKO KVALITETNIH HRAN (Orijen,canidae..) ima preveč beljakovin in za nekatere pse niso najboljši,amapk so boljši kot žita.
polonči  je veliko lastnikov reče da so nihovi psi zelo izbirčni in da ne jedo drugega kot Chappi-ja.Res neumna izjava.

Če se že gremo igrat neko naravno prehrano jim pa začnimo dajati surovo meso, ali še bolje vrzimo jim enega zajca pred nos in naj si ga ulovijo, ter pojedo. Sicer bi to bilo res najbolje z vidika njihovega zdravja, vendar v današnjem načinu življenja to enostavno ni mogoče. Ko pa enkrat govorimo o briketih to absolutno ni več nobena naravna prehrana. Je pa res, da vestni lastniki psov iščemo čim boljše približke k "naravni prehrani".

Če delimo hrane na visoke, srednje in nizko kvalitetne, Hills, bosch, eucanuba absolutne ne spadajo med vidoko kvalitetne. Če naprimer izpostavim hills: za tisto res pre napihnjeno ceno dobiš zelo veliko žit in bolj malo mesa. Je pa res, da je hills vseeno veliiikooo boljši od tistih nizko kvalitetnih hran (pedigree, chappi,..). V neki splošni osnovi sicer hrane lahko razdelimo na tri nivoje (visoko, nizko in srednje kvalitetna), vendar je po mojem mnenju to absolutno premalo, saj naprimer med pedigreejem in orjenom ne more biti le en kvalitetnostni razred.

quote author=Ron**Kala link=topic=7972.msg397552#msg397552 date=1261501145]
Ja res najboljša je sveža hrana in mi našim pesjanarjom tudi vsak dan kuhamo.OGLJIKOVIH HIDRATOV PSI NE POTREBUJEJO.Zakaj?Ker volk v naravi ne je žitaric oz. žita niso naravna hrana psa.deteljica malo kak  pes bi preživel braz mesa.Res pa je da je pes lahko komot vegeterjanec (čeprav si to težko predstavljam),ampak bi bila prehrana zelo draga.Ja naj veterinar reče kar hoče,ampak  je bolj da pes ne je žit.
[/quote]

Ron**Kala v zgornjem posti pa si že sama sebi nasprotuješ ::)

:)


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 22 December 2009, 21:13:41
Ja mi našim psom kuhamo,ampak 1x na teden dobijo brikete.In še nekaj.Ja najbolje bi billo da bi pes sam lovil divjad,ampk bi prišel verjetno preveč agresiven in  divji.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #26 : 23 December 2009, 07:34:47
Ja najbolje bi billo da bi pes sam lovil divjad,ampk bi prišel verjetno preveč agresiven in  divji.

ne sploh ne- bil bi predvsem lačen in na koncu ustreljen  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #27 : 23 December 2009, 07:49:28
Glede hran pvsem brez žitaric pa - ne dvomim , da so kvalitetne. Sem tudi jaz dajala in je bilo videt v redu. Predvsem za določena obdobja in določene pse so neprecenljive. Kar je bilo meni najbolj všeč je dejstvo,da so pri tej kategoriji hran vse vhodne sestavine kvalitetne, ne samo način kombiniranja.
Vseeno pa menim, da taka sestava za večino psov ni nujna.
Prvič: psi že dolgo niso več volkovi (genetsko, konstitucijsko in presnovno).
Drugič: psi ne živjo kot volkovi, oz je njihov dnevni ritem in bivalni pogoji daleč od naravnega.
In torej ni nekega utemeljenega razloga, da bivša naravna prehrana divjih kanidov res optimalno paše v nov način presnove in nov način življenja hišnih psov.
Med časi, ko so divji psi lovili divjačino in časi ko sedaj ležijo nakavču so še deset ali sto tisočletja, ko so jedli pretežno ostanke, smeti ljudi in njihove izrebke, pa tisočletja, ko so jedli prav tako ostanke ( v časih, ko je bilo meso celo za ljudi malokrat na mizi) a si jih še samostojno prebirati niso mogli.
Moda, da se daje psom "human grade" sesatvine in "grain free" formule je stara komaj nekaj let. Veliko premalo,da bi psi svojo zgodovino razvoja lahko zavrteli nekaj 100 000 let nazaj

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #28 : 23 December 2009, 09:08:20
Chiba NE RAZUMEM KAJ HOČEŠ TOČNO REČI.Ai ni res da je Hill's slabši od Orijen.mimogrede ,sestavine pa vedno pregledam in so mi te najpomenbneje ko izbiram brikete.

Jaooo dej Ron**Kala... malo se umiri. S tole svojo brihto o hranah si že prav sitna. Čist vsepovsod pametuješ ::).
Pa razumi da nekateri tukaj imajo pse starejše kot si ti.
Nekateri smo sprobali  vse te hrane, ki jih ti naštevaš in brihtaš, ko ti še brati in pisati nisi znala.
Sej lepo, da se zanimaš za pasje hrane in njihove sestave... ampak pameti pa ravno ne moreš solit...konec koncev, tukaj je veliko ljudi , ki bi lako solilo pamet okoli hran in tega ne delajo... ti si pa v 5-em razredu O.Š. pa misliš da ti bo kar vsak kimal al kaj?
Citiraj
.Ja najbolje bi billo da bi pes sam lovil divjad,ampk bi prišel verjetno preveč agresiven in  divji.
Na tole izjavo ti pa samo lahko rečem..... da bi morala v 4-em razredu pri SND ali pa spoznavanju narave..malo bolj poslušati in ne sedeti na ušesih ;)




kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 23 December 2009, 09:27:33
ne sploh ne- bil bi predvsem lačen in na koncu ustreljen  :D

Ja, saj zato pa kuhajo. Moji so namreč totalno agresivni, ker jejo surovo meso. Saj veš, kri pa to  :-X ::)