Izrastek

Taroman · 9618

Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
: 20 April 2009, 16:50:40
Mi smo že kar nekaj časa nazaj opazili, da ima Taro na koži kot eno bradavico. Ko smo opazil, da to raste smo šli k veterinarju, ta je rekel da verjetno ni nič hujšega, majhna možnost je da je rak. Zdaj je to veliko približno kot do konca napit klop. Pa me zanima če so vaši psi imeli kaj takega in kaj bi to lahko bilo. Saj verjetno ni nič, samo da bomo sigurni.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 21 April 2009, 15:08:04
Takih imajo predvsem  starejši psi vse polno. Če je slučajno zaradi kakšne druge stvari v narkozi, se jih spotoma poreže.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 21 April 2009, 15:34:55
Oh ja. Se zgodi. Zoprno je, ker lahko zamenjaš za klopa, če je črne barve, pa ker se pesjan lahko butne in potem malo krvavi.  Če bi se začelo večat, bi bilo na otip čudno, pa bi šla to odstranit.

Je naš imel ob analni odprtini in ga je strašno jezlo. Smo mu mazalo z nečim, da ga je manj srbelo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


woody789

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 21 April 2009, 20:51:44
a je to kakšna žleza? nevem! če je podobno bradevici potem najberš ni?
upam da  je vse v redu..

en pasji howhow vam pošilja woody!

lp.Tadeja


friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #4 : 21 April 2009, 21:04:29
Naša psička jes stara 15 let in ima prav tako bulico in se mi zdi,da je bradavica. ;) :)
Mlajša psička(3 leta) ima pa prav tako dve ???
Takoda to očitno tudi mladi psi dobijo ???



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #5 : 21 April 2009, 21:10:16
Kako pa izgleda ta bulica? Mi imamo trenutno neko bulico in ima neko bakterijsko vnetje celic.
Daj poslikaj.



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #6 : 21 April 2009, 21:11:30
uh,je čisto majhno.
Bom,pa jutri nalepim fotke ;) ;D



Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 21 April 2009, 23:46:21
Ja zgleda je tudi pri mlajših psih to zraste, ker je Taro star 3 leta. Je pa problem to da si to pogosto praska in enkrat je začel krvavet.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 22 April 2009, 10:29:29
Eni so bolj nagnjeni k temu in jih dobijo že mladi. Drugi si tudi  v starosti ne pridelajo več kot enega ali dva. Če psa moti,  ga je najbolje izrezati, saj se lahko naredi pod lokalno. So pa različni, od bradavic do vnetih lojnic in raznoraznih tumorčkov.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #9 : 11 Oktober 2009, 23:36:26
Hmmm, danes sem tudi jaz našla na psu "izrastek", za katerega sem najprej mislila, da je dobro napit klop, kar se seveda ni izkazalo za resnično. In sicer je neke vrste izrastek, bradavica mogoče? Izgleda kot človeška pecljata bradavica, vendar res velika (pač kot dobro napit klop). Je bolj rozaste barve (in ne enake kot koža) in se nahaja pri korenu repa, oziroma malo nižje.

Izgleda nekako kot te (človeške) bradavice na linku ( http://www.skincosmos.com/img/molluscum_warts.jpg ).

Ne vem zakaj me skrbi, ker pravite, da je to bojda normalno? Aja, pa pesjan ni starosta - ampak v "srednjih" letih  :)

Poleg tega pa sem že pred časom našla na uhlju eno bulico, trdo na otip. Ne raste, se ne premika, nič iz nje ne izteka... Kakor, da bi mu pod kožo pritrdila en majhek trd grahek.
Mogoče me zaradi obeh teh "izrastkov" skrbi... da niso to kakšni znaki za kakšno bolezensko stanje... Ne vem. Pač me je iz tira vrgla tista grda bradavica pri repu, ker se bojim, da bi si jo odgriznil.

Najbrž potrebujem samo potrditev, da je res nedolžna bradavica...  :-[


Lp,
Mojca


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 12 Oktober 2009, 17:45:37
Takih bradavic ima vse polno moja Layla. Ampak pač pazim, da se kam ne butne, ker je zaradi slabega srca in težav z dihanjem samo zaradi tega ne bom dala pod narkozo. Je pa nič ne motijo... No, ne izgleda pa lepo, pa kaj čem.


Dada

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 12 Oktober 2009, 18:55:48
Tako bradavico je pred časom imela tudi naša Ambra. Po nasvetu dr. Burje smo jo ob korenu prevezali z nitko, v parih dneh je odmrla in odpadla.