Popkovna kila in brejost

Tisa in Loa · 3040

Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
: 21 April 2009, 20:41:22
Ojla!

Mene pa zanima če ima kdo izkušnje s popkovno kilo pri breji psici. Zanima me če je kdo imel tak primer, ste dali popkovno pred brejostjo operirati ali ste jo pustili, je imel kdo kakne zaplete, če je ni dal popraviti ipd.??
Hvala za odgovore!

LP



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 09 September 2009, 07:37:44
Šele zdaj sem opazila tole temo... Vem za več psičk, ki so brez težav kotile, kljub popkovni kili. Operirati jo daj samo v primeru, če je "nevarna", sicer operacija ni potrebna.
Npr. kar 70% tibetanskih španjelov ima popkovno kilo...

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #2 : 09 September 2009, 12:28:38
Hvala za odgovor!
Nevarna naj ne bi bila (2 veterinarja sta dveh različnih mnenj) ampak se ji je pa že povečala. Tako da gremo jutri na operacijo.  :-\ Upam da bo vse ok.

LP



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 15 September 2009, 20:33:06
Kako je Loa? Upam, da hitro okreva...  :) Počohaj jo še v mojem imenu.  ;D

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #4 : 15 September 2009, 22:10:15
Ojla!
Loa je super, hvala. sem jo počohala.  ;D  Že po treh dneh je mislila da lahko vse počne.  :o >:D v četrtek bo komaj en teden in bomo dali šive ven, ona pa bi že zdaj samo norela pa se igrala z vsakim psom. >:D čisto je nora. navajena je dosti se gibat, zdaj ko je pa cele dneve doma se ji pa že čisto meša.  :o



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 16 September 2009, 15:12:33
Super, da je tako hitro ok.  ;D Ko je bil Lan kastriran, sva dve noči skupaj tako jokala, da joj... Pravi občutljivec je.  :D Vidim, da nameravaš imeti leglo. Želim ti veliko uspeha v vzreji.  ;D

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #6 : 16 September 2009, 16:12:55
Ja mene je kar  presenetlo da je bila tako hitro ok. :o
Hvala!! ;D



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #7 : 16 September 2009, 16:20:58
Samo, da je Loa ok :)

kje so pa naredili operacijo in koliko približno to stane? Ker naša tamala ima pruh že odkar je prišla na svet, sicer ni velik in se ji je skrčil, samo vseeno pa če se odločim z njo imeti leglo, ne mislim reskirati... Zaenkrat je še itak premlada, tako da me zanima to bolj informativno.

lp


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #8 : 16 September 2009, 16:30:50
Jaz tudi nočem reskirat, zato smo tudi dali operirat, pa njej se je kila povečevala, ko je rastla.

Mi hodimo na kliniko Trstenjak-Zajc pa vedno k istemu veterinarju dr. Saviču in smo za enkrat zlo zadovolni. On je tudi opravil poseg, stal pa me je cca. 120€.

LP