Pasji čut

T.M.T · 2410

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
: 29 December 2005, 13:11:15
Pasji čut...nikoli ga ne bom razumela.Enostavno je zanimiv.Ve kdaj sem žalostna,nestrpna jezna...on ve kdaj se kaj dogaja.Včasih me spravlja z njim v strah...zadnjič mi je cvili,ko norec vlekel po cesti,tulil,zavijal...gledal v dolino.Kaj naj jaz vem kaj čuti.Njegova nestrpnost,živčnost...potem te oblije pot,ker več da so starši z doma,solzne oči,kaj če je komu narobe kaj.
Pred mesecem in pol je bila prometna nesreča z žrtvijo...preden se je karkoli razvedlo zopet tiho cviljenje...ubija te,ko ne veš kaj je.

Ampak sem ga vesela ob trenutkih,ko si na podnu.Ko ti glavo nasloni na kolena,poliže roko,ko se lahko "zakoplješ" v njegovo dlako...

Pa ne samo psi...živali nasploh.Še posebej tudi mačke in kače...

Ampak od kod to izvira?Kako?Saj imamo tudi ljudje ampak...pasji je enkraten.Nikoli ga ne bom razumela,vedno pa ga bom vesela :-*

+1 za temo

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #1 : 29 December 2005, 13:18:58
Jaaaa  :) Tom tud zmeraj ve, kako se počutim..če sem žalostna al pa jezna me potolaži, pride k meni, al pa tud če se samo uleže na mene....pa prede  :-*
Mene zmeraj razveseli, če še nisem vesela  ;D
Mene ja pa taj tak strah, ko začne kar tak gledat nekam...prav bulji, kar tak brezveze, pa ni nič tam...no ja, vsaj človeškim očem vidno....
Pa to, da naj bi mačke, psi videli khm.. ghosts  ::)
Kakor kdo verjame, samo če vidiš, da prav z očmi sledi nekaj....te malo stisne..vsaj mene... :)  ::)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Lanyca

  • Gost
Odgovori #2 : 29 December 2005, 14:27:29
Popolnoma drži vse spodaj napisano.
Tudi Lana je taka kot od T.M.T. pes(presneto pozabila sem njegovo ime a ni Ron? ???)
Lana prav dobro ve kdaj sem jaz vesela žalostna,...
In te takozna potolažit pride pa ti poljubčka da ali pa se uleže poleg mene pa mi glavo, da na noge.
Super je, da vsaj nekdo ve kako se počutiš v določeni situaciji.
Mački so tudi tak predvsem deni, ko je enkrat ponoči spal pri meni(itak vedno spi) je kar naenkrat ponoči začel renčati po mačje in gledati na zid nasproti mene, da me je prav strah postalo in nič se mu ni sanjalo, kr je do tistega trenutka glasno predel.
Tudi jaz ne bom nikoli razumela tega čeprav bi bilo fajn. ::)
Živali nasploh so nekaj tako lepega, prisrčnega, edinstvenega ne vem zakaj so nekateri ljudje taki do njih. :'(


Lp :)



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #3 : 21 Marec 2006, 21:17:48
Pes ve, ko gospodar samo pomisli, da bo skopan, da ga bo gospodar privezal... Ko npr. jaz ukažem Nari prostor in hočem reč še preval, ona že prej "izvrši ukaz", preden ukažem; ko pa ji ne nameravam reči preval, pa samo leži in čaka ;D.

Danes ponoči okoli polnoči, je bil potres 2. stopnje v Krškem - to smo zvedeli zjutraj po radiu, ponoči, okoli polnoči, pa se je Nara zbudila in zacvilila... Zgleda je zaznala potres od tako daleč :o.

Lp



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #4 : 04 April 2006, 11:25:08
Pri nas pa točno čuti kdaj bo kdo prišel domov.5 minut prej tuli kot zmešan.Ali pa preden gremo k veterinarju vedno začne cvilit pa javkat.Skratka zazna vse.Je pravi radar če lahko temu tako rečem.Psi naj bi res imeli bolj razvita čutila.Če bi znali govoriti bi nam lahko še napovedali usodo(no dosti heca ;D).



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #5 : 04 April 2006, 20:54:59
Lony in Dony,ko sem jaz žalostna prideta in se stisneta k meni.Lony mi da svojo veliko glavo na mojo ramo in tiho cvili,jaz pa jočem :-[.Dony se pa zraven mene uleže in mi začne lizat solze iz obraza.Al pa,ko Dony začuti,da se bom mami začela razburjat(na mene  ::))se pod mizo skrije in začne cvilit.

Lp



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #6 : 04 April 2006, 21:03:17
Al pa,ko Dony začuti,da se bom mami začela razburjat(na mene  ::))

Tale je pa fajna, potem veš kdaj je treba bežat  ;D  ;) Drugače pa tudi Kana čuti, še najbolj ve da bomo nekam šli (pa se sploh še ne začnemo odpravljati) in začne cviliti in okoli skakati da je ne bi slučajno pozabili  :) Pa ko sem vesela je tudi ona čisto zmešana pa skače in prinaša igračke da bi se ja ful dolgo igrali, ko je Maja ravno tako dobre volje  ::) (pa da ne bi kdo zdaj mislil da se ne igram s svojim psom!!  :))



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 05 April 2006, 13:12:51
Citiraj
Al pa,ko Dony začuti,da se bom mami začela razburjat(na mene  Roll Eyes)se pod mizo skrije in začne cvilit.

Tudi moje točno vedo, kdaj sem živčna in to prej, preden to opazim sama. In se evakuirajo na varno.


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #8 : 06 April 2006, 17:31:46
Ojla

Slučajno sem naletel na tale članek.. ki med drugim govori tudi o pasjem čutu.
http://www.pozitivke.net/article.php/TudiZivaliImajoDuso

Lp, Črt