ACANA

Urška · 261382

dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #270 : 15 Avgust 2010, 19:06:34
ploščati, kamot jih bo jedel

LPD



iza123

  • *
    • Prispevkov: 121
    • Točke: 0
Odgovori #271 : 15 Avgust 2010, 19:09:41
Hvala. Bova enkrat sigurno poskusila.



Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #272 : 18 Avgust 2010, 07:55:44
Sem ugotovila,da moji psički Orijen ne odgovarja zato bom prešla na Acano adult!
Ve kdo kako se dozira?20 kg teže?rada bi primerjala z Orijenom.Izgleda,da je preveč koncentrirana hrana in naša ima bolj kot ne premehko blato.
Hvala



invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Odgovori #273 : 18 Avgust 2010, 09:25:24
250 gramov za aktivne in 225 gramov za manj aktivne
http://www.championpetfoods.com/acana/fetch-pdf.php?pdf=ACANA-ad.pdf

Nina


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #274 : 19 Avgust 2010, 08:36:29
Tudi pri nas so se pojavile težave.  :(  Na začetku je bilo super, sploh ko sem še mešala staro hrano in Acano. Bolj sem dajala samo Acano, slabše je bilo. Iztrebka je res manj, ampak je pa bolj mehak, ob jutrih pa celo driska.  :( :(

Pa še nekaj: Starju dajem nekje 750 g hrane (58 kg, adult LB), ampak vidim, da ima to ful premalo, ker vedno v celoti sprazni posodo. Mu lahko dam še kak lonček več ali bo potem še slabše?



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #275 : 19 Avgust 2010, 10:40:06
Tudi pri nas so se pojavile težave.  :(  Na začetku je bilo super, sploh ko sem še mešala staro hrano in Acano. Bolj sem dajala samo Acano, slabše je bilo. Iztrebka je res manj, ampak je pa bolj mehak, ob jutrih pa celo driska.  :( :(


Koliko časa pa ste zdaj na Acani? Mi smo namreč na začetku imeli iste težave. Ker smo prišli z hrane z zelo malo beljakovinami na Acano, ki jih ima veliko več, smo po enem celem manjšem žaklu kasirali tako hudo drisko, da je 3 dni teklo od nas, vendar pa se je po treh dneh samo od sebe umirilo in sedaj ni nobenih problemov več. Pač črevesje se mora privadit... ;)



dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #276 : 19 Avgust 2010, 14:51:15
pri nas se je pa celo izboljšalo pa že prej ni bilo slabo

LPD



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #277 : 19 Avgust 2010, 15:57:26
Tudi pri nas so se pojavile težave.  :(  Na začetku je bilo super, sploh ko sem še mešala staro hrano in Acano. Bolj sem dajala samo Acano, slabše je bilo. Iztrebka je res manj, ampak je pa bolj mehak, ob jutrih pa celo driska.  :( :(

Pa še nekaj: Starju dajem nekje 750 g hrane (58 kg, adult LB), ampak vidim, da ima to ful premalo, ker vedno v celoti sprazni posodo. Mu lahko dam še kak lonček več ali bo potem še slabše?

Če ima pes prebavne težave, potem tudi hrane ne izkoristi v celoti. Za začetek bi jaz naredila 2 zadevi. Dala bi mu par dni zapored probiotični jogurt, npr. LCA, kar celega, pa primerjala bi sestavine obeh hran, da bi videla kje so razlike in kaj bi mu lahko povzročalo težave. V kolikor se težave v roku 14 dni ne umirijo, pa bi bilo smiselno razmisliti o menjavi. Lahko pa mi na ZS pošlješ kaj si hranila do sedaj, morda bom dobila še kakšno idejo zakaj prihaja do težav.


Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #278 : 19 Avgust 2010, 16:59:58
pri nas je bilo podobno, s tem da je bilo zelo zelo v redu nekje 3 tedne, od takrat naprej pa je kakec nekaj dni ok, nekaj dni pa zelo mehak/vcasih celo driska (nikoli pa tako kompakten kot prve 3 tedne). jaz se vseeno vztrajam pri tej hrani, ker sem jih zamenjala ze prevec in je ta izmed preizkusenih do sedaj vseeno najboljsa. Sem pa imela na Orijenu podobne tezave, le da so bile precej bolj pogoste in opaznejse.



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #279 : 19 Avgust 2010, 17:34:30
pri nas je bilo podobno, s tem da je bilo zelo zelo v redu nekje 3 tedne, od takrat naprej pa je kakec nekaj dni ok, nekaj dni pa zelo mehak/vcasih celo driska

Isto je pri mojem Asu. Par dni vse OK, potem pa spet mehkejše, potem spet OK... Dobiva pa vedno enako hrano - brikete, konzerva, zjutraj 1/2 probiotičnega jogurta ali 3 žlice skute.  ??? Resno ne vem več kaj mu ne paše...


dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #280 : 19 Avgust 2010, 17:45:02
mogoče ne bi bilo slabo napisati kaj dajete,
ker briketi in konzerva ne pove kaj dosti.

Bom najprej sebe popravil
ACANA Lamb & Apple 40g + ACANA Grasslands Dog 40g + in RC Pupy Smal B 40g
RC bom opustil samo da se porabi do konca.

LPD



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #281 : 19 Avgust 2010, 18:02:53
mogoče ne bi bilo slabo napisati kaj dajete,
ker briketi in konzerva ne pove kaj dosti.

ACANA Adult cca. 320g, konzerve Mono (italijansko - 100% monoproteico) ali Animonda Gran Carno. 1 konzervo porabim v treh dneh.


moly

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #282 : 20 Avgust 2010, 10:27:30
Isto je pri mojem Asu. Par dni vse OK, potem pa spet mehkejše, potem spet OK... Dobiva pa vedno enako hrano - brikete, konzerva, zjutraj 1/2 probiotičnega jogurta ali 3 žlice skute.  ??? Resno ne vem več kaj mu ne paše...

Pri nas popolnoma enako. Imamo Grassland. Podobno je bilo pri Orijenu in Acani Pacifica.

Potem, ko je nekaj dni zelo normalno in misliš, da se je zadeva umirila, je spet mehkejše... vsaj do te mere, da imamo non stop umazano ritko... (se lepo potegne po dlaki)  :'( 



Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #283 : 20 Avgust 2010, 11:56:31
Kala dobiva nekje 330g Acane Wild prairie. tudi za solanje porabim del teh briketov.Vcasih dodam se malo konzerve schesir chicken soup, kadar je super pridna (vendar ji ta 100% ne povzroca mehkega kakca, prej obratno) in veckrat LCA jogurt (tudi nisem zasledila, da bi imel kaksen vpliv na izboljsanje/poslabsanje problema).



panaque

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #284 : 27 Avgust 2010, 12:45:34
Morda kdo naroča Acano grain free -Pacifica, Grassland preko Zooplus?




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #285 : 27 Avgust 2010, 13:21:09
Ja...

battito animale


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #286 : 29 Avgust 2010, 13:48:15
tudi jaz, in je res super...v slo pošiljajo iz .com in iz .de, je pa iz .de 5€poštnine...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #287 : 29 Avgust 2010, 18:04:03
Jaz narocujem iz zooplus.com, zdaj sem ze drugic narocila, vzamem kar uno dvojno pakiranje, pride fuuuul ugodno, postnine nad 50 eur itak ni, in prvic sem dobila tist popust za nove stranke, potem ob placilu pa se kupon z 10% popusta ob naslednjem narocilu (ker je bila cez 100 eur vrednost narocila)  ;) Dostava je pa v treh/stirih dneh.. Jaz sem blazno zadovoljna  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #288 : 29 Avgust 2010, 18:13:10
Orijen je pa dražji na .com kot pri nas :(



Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #289 : 06 September 2010, 12:42:00
Spet problem-driska :'(jo imam počasi že dovolj)
Če mešam Akano z Orijenom pol-pol je blato vredi,bolj,kot dodajam Akano,slabše je ???
Kaj pa sedaj?



lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #290 : 06 September 2010, 14:09:40
Lej če mu pač Akana ne sede ne hrane menjat, ostani na Orijenu. Ne vem zakaj bi psa zaradi tega matral? Današnji psi so zelo občutljivi. Res nima smisla menjave hrane, če z obstoječo hrano nima težav.



dmdm

  • *
    • Prispevkov: 192
    • Točke: 0
Odgovori #291 : 06 September 2010, 14:29:59
ali po domače, s hrano ni nič narobe...  ;)



lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #292 : 06 September 2010, 14:58:32
Flo, če si pa tok želiš na Akano preklopit pa probi brikete z razkuhanim rižem mešat (če ga pes seveda je, moja ga ne mara). Drugače pa probaj s kšnimi kvalitetnimi briketi ki imajo riž not, briketi z rižem so predvsem za pse z občutljivo prebavo ( eni pravjo da so zato manj kvaliteni, ampak dejtvo je v tem da vsi psi niso navajeni take koncentracije mesa).



Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #293 : 06 September 2010, 15:37:04
Orijen ni bil vredu!je driskala vsaj enkrat dnevno,zato pa smo mislili menjat za Acano,ki ni tolk koncentrirana,kot Orijen.



lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #294 : 06 September 2010, 17:22:41
Ja napisala si kot, da ma od Akane težave. Lej če je pes mlad ga probi na Akano navadit sam,če ne bo po 2 tednih uredu je bolš da zamenaš hrano. Moja je mela tud ful probleme in je trajal dokler sm pogruntala kera hrana ji paše in to je Rojal Canina za občutljiv želodec.
Lahko pa, da ma kšno bakterijo. Nesi k veterinarju blato.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #295 : 06 September 2010, 22:19:04
Flo, s katere na katero različico pa prehajaš?

Če ima občutljivo prebavo, potem svetujem Acana Lamb&Apple, ki je zasnovana kot hipoalergena dieta (ima samo en vir živalskih beljakovin in samo en vir žitaric).


Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #296 : 10 September 2010, 18:09:45
Prehajam iz Orijen Adult na Acana Adult.
Na začetku sem dajala RC,prebava je bila vredi,ampak je dobila alergijo,zato smo prešli na Orijen,je bilo dva meseca vredu,pol pa driskica...
Pismo,pa 18 kg vrečo sem kupila :-\



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #297 : 10 September 2010, 18:22:06
Z mojim bradačem je bilo isto. Na začetku vse super, po polovici drugega žakla pa so se začele driske, ki so se pojavile po nekaj iztrebljanjih. Zjutraj je bilo vedno ok, do večera driska. Vsak dan sem prala rit po večkrat (in ko imaš dolgodlakega psa, fajn preklinjaš). Mi je bilo rečeno, da mogoče ne porabi vsega in da naj dam manj, dokler nisem prišla do tako smešno majhne doze, da sem se odločila zamenjat. Sedaj lahko poje karkoli (tudi surovo vranico) in nismo riti prali že mesece. Ob menjavi me je bolelo srce, saj smo po kvaliteti hrane prešli na kar nekaj razredov manj kvalitetno, pa kaj hočem, mojemu pač ne paše.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #298 : 10 September 2010, 18:43:14
Očitno so te hrane preveč koncentrirane,tudi Acana naši ne paše.Felina tudi jaz perem kosmato rit vsaki dan,dosti mam počasi!
Kaj daješ zdaj ti?Pozdravček Ai-ju od Flo!



Flo

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #299 : 15 September 2010, 08:34:02
Prodam Acano Adult dog cca.15kg je še v vreči,odprta prejšnji teden.Enostavno tudi ta ne odgovarja!
Cena 40€.