ACANA

Urška · 261376

Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #330 : 19 September 2010, 13:14:10
Ja, tudi moja ima po ribah...pri lamb&apple ne, je pa več izrebkov tam....škoda ker je drugače super super super hrana!


Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #331 : 23 September 2010, 22:48:01
Jaz sem spet v dilemi...ker je Kalin iztrebek vedno pogosteje mehek in ima ze tezave z analkami, bom SPET zamenjala hrano. Sva ble na orijenu, zdaj sva na acana wild prarie, zdaj pa kolebam med dvema...acana pacifica oz acana lamb&apple...je pa Kala stara sele 9 mesecev (in precej pocasi raste), lamb&apple pa je, ce prav razumem, za odrasle pse. Je v tem primeru vseeno boljse poskusit pacifica ali to ni zares bistveno?
lp
t.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #332 : 24 September 2010, 14:24:52
Za katerokoli že se boš odločila, ni skrbi, da bi bilo zaradi starosti psa karkoli narobe.


Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #333 : 24 September 2010, 14:59:00
Moja izkušnja.

Starejša psička, brez kakršnega koli kompliciranja po Acani Pacifica takoj trd kakec, bistveno manj ga je kot po prejšnji hrani (sicer tudi dobro prenašala - Healthy paws).

Mlajša psička, ponavljajoči gastroeneteritisi po prejšnji hrani (bila je na proplanu Athetic od začetka) - po HP boljše, sicer veliko (kompaktnega) iztrebka, premalo vnosa proteinov (sklepam) ker kljub dvojni dozi je še vedno bila presuha), Acana Lamb&Apple sicer rada poje, iztrebek, mehak, kašast - po Acani Pacifici, kakec trd takoj, lepo napreduje tudi teža - gastroenteritisov ni več.

Tako, da zaključek - ostajamo na Acani grain free.




ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #334 : 26 September 2010, 11:08:43
Imam skoraj 5 mesečnega labradorca,ki mu trenutno dajem Acano puppy large breed,ampak se mi zdi, da mu ne ustreza kaj preveč,ker ko gre na potrebo ima najprej trd kakec na koncu pa zmeraj redkega...ima mogoče kdo, ki se bolj spozna na hrano kakšno idejo na katero hrano bi raje prešla iz Acane?



mayorki

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #335 : 12 Oktober 2010, 16:10:27
Čaw!!! Zanima me, kje v Ljubljani oz. okolici Ljubljane bi lahko kupila hrano Acana?  ???



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #336 : 12 Oktober 2010, 17:32:55
Imam skoraj 5 mesečnega labradorca,ki mu trenutno dajem Acano puppy large breed,ampak se mi zdi, da mu ne ustreza kaj preveč,ker ko gre na potrebo ima najprej trd kakec na koncu pa zmeraj redkega...ima mogoče kdo, ki se bolj spozna na hrano kakšno idejo na katero hrano bi raje prešla iz Acane?

Kako tole misliš? 1x gre na potrebo in ima najprej trdega, potem mehkega ali gre 1x na potrebo in je trdo in potem še enkrat in je mehko?

V zadnjem primeru je vse ok.



Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #337 : 12 Oktober 2010, 19:38:44
Moja Kala je imela enake probleme in jih ima kdaj pa kdaj se vedno (sitacija, ko je bil en kakec najprej trd, potem na koncu pa mehek oz. driskica). Prej je jedla Orijen, zdaj je na Acana wild prairie (oz.po gramckih saltam na pacifico, ker je zelo obcutljiva na to spremembo)in je dosti boljse. Sem slisala za podobne probleme tudi pri eni drugi lastnici mlade labradorke. Mogoce gre le za neko tako obdobje? Pri nas se je to pojavljalo pogosto oz. skoraj pri vsakem iztrebljanju (zjutraj je bilo ponavadi ok) nekje do 8.meseca, najhujse pa je bilo prav nekje pri 5.mesecih. So jo tudi testirali za giardio, ampak je bil test negativen. Kaj pa ce bi poskusila eno grain free varianto? Jaz sem zamenjala ene 5 vrst hrane in je Acana grainfree trenutno dalec najboljsa kar se tega problema tice. Pazit moras tudi, da ne doziras prevec in seveda bodi pozorna, da ne je kakih packarij po tleh. Vcasih ni problem v briketih ampak v vsem drugem kar labradorci pozrejo na sprehodih. To so moje izkusnje, upam, da hitro resite zadevo, meni je to kar nekaj zivcev pozrlo.



invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Odgovori #338 : 12 Oktober 2010, 20:38:30
mayorki, mi smo jo kupili v trgovini Repek: http://www.repek.si/?page_id=9

Nina


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #339 : 12 Oktober 2010, 22:15:32
Čaw!!! Zanima me, kje v Ljubljani oz. okolici Ljubljane bi lahko kupila hrano Acana?  ???

V trgovini Repek na Tržaški cesti in v trgovini Planet živali v podhodu Plave lagune.


mayorki

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #340 : 13 Oktober 2010, 15:20:33
Hvala za odgovor!! Jaz sem jo kupovala v 300 kosmatih sedaj pa je tam nimajo več  ??? Hvala :)



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #341 : 13 Oktober 2010, 16:14:46
No,jaz sem zdaj prešaltala na Acano Pacifiko in moram reči, da se mu je v teh zadnjih dveh tednih blato čisto spremenilo...zdaj kaka normalno trdo blato, tako da je res super, da sem tako hitro uspela to zrihtati...



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #342 : 13 Oktober 2010, 16:19:12
Kako tole misliš? 1x gre na potrebo in ima najprej trdega, potem mehkega ali gre 1x na potrebo in je trdo in potem še enkrat in je mehko?

V zadnjem primeru je vse ok.


Ko je šel na potrebo,je najprej v celotni potrebi imel najprej trd kakec,takoj za trdem kakcom pa je prišlo redko...


Sicer sem pa prešla na Acano Pacifiko in moram reči, da se mu je blato čisto stabiliziralo v teh dveh tednih, tako da se je problem rešil  :)...in sm vesela, da se zdaj čisto ok...



Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #343 : 13 Oktober 2010, 20:10:18
super, jaz upam, da bo pri nas isto cez 2 tedna! zal pa gre bolj pocasi tole menjanje. sva nekje na 1/3 sele, pa menjam ze vec kot 1 teden. ji dodajam nekje +5% pacifike vsak dan. cim ji primesam malenkost vec, dobi drisko. S tako pocasnim tempom pa ima res idealen mali kakec, tako da se 100% splaca pocakat. ocitno je res obcutljivcek...



Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #344 : 14 Oktober 2010, 18:41:50
Aja, mi je pa prislo se nekaj na misel....brikete sem po neumnosti pustila na polici tik nad radiatorjem en dan. Je mogoce, da so se zaradi tega pokvarili in ima zato drisko? radiator ni bil ravno vroc, ampak hrana je dejansko bila na toplem...zdaj pa ne vem, ali je driskica zaradi menjave hrane ali zaradi kakih pokvarjenih briketov...mnenja?



Empress

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #345 : 20 Oktober 2010, 12:50:15
Pozdravček!

Tudi z našo gospodično so težave. Stara je 5 mesecev, je velike pasme in zadnji mesec in pol jo hranimo z Acano Puppy Large Breed. Je izjemno neješča, samih briketov se niti pod točko razno ne dotakne (sem poskusila uvest izključno briketirano hrano-dva dni ni pojedla niti briketa), če dodam jogurt povoha in poje polovico, skuto kakšne tričetrt porcije, edino ribice so dovolj slastne, da zmaže vse. Hranim jo 3x na dan priporočeno količino proizvajalca. Kakec je več ali manj veliko premehek. Zjutraj še razmeroma trd, čez dan nato mehek ali celo driskica (žleza je zaenkrat še ok). Kaka 3-4x na dan. Nagrajujem jo s priboljški (ne pretiravam) in še ti velikokrat ne dišijo dovolj. Srbi me, saj raste in potrebuje dobro in energijsko kavlitetno hrano saj je zelo aktivna (po priporočilih se za njeno starost giba še preveč-nič forsiranega, največkrat je to igra s pasjimi prijateljicami).

Mogoče bi se težave rešile z uvedbo Acane Pacifike? Vednar je še mlada in velike pasme. Kaj bi v tem primeru bilo primerno, da bi dobila vse potrebne sestavine in v pravilnem razmerju?
Zahvaljujem se za odgovore!

lp,Nina



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #346 : 20 Oktober 2010, 13:04:11
Mislim, da ne bi bilo nič narobe če bi jo začela hranit s Pacifiko čeprav je mlada,moj je tudi komaj 5 mesecev star, itak je pa hrana za all life stages pa glukozamin ima tudi notri... Naš je prej tudi imel puppy large breed pa mu niso kaj preveč dišali za jest, sm mu morala iz rok devati hrano, sedaj ko ima pa Pacifiko pa vse brikete poje...probati ni greh  :)...



Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #347 : 30 Oktober 2010, 09:07:20
Empress, živjo.

Čisto možno je, da ima mehko blato zaradi jogurta in skute.
Moje dve obe obožujeta skuto (in jogurt), če dobita dva dni zapored je takoj driska.
Tudi po kakšnih ribicah (predvsem človeških konzerviranih tunah in podobnih se prej ali slej zgodi isto), po svežih je vse ok.

Tako, da skute se načeloma izogibam (dam enkrat na vsake tolko, samo eno žlico pa je ok).

V primeru, da pes potrebuje probiotike, bi se jaz raje izogibala jogurtu/skuti (v prevelikih količinah), ker načeloma psi slabo prebavljajo goveje albumine (iz mleka) in raje dala kakšen linex za urejanje prebave.
Seveda pa tudi moje dve dobita kdaj jogurt za polizat.



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #348 : 01 November 2010, 11:07:37
Čapiju Acana očitno tudi ne odgovarja, tako da spet iščemo novo hrano. Ali mogoče kdo ve katere znamke hrane imajo brikete podobne velikosti kot Acana small breed?



panaque

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #349 : 03 November 2010, 19:00:03
Morda kdo iz Ljubljane kupuje Acano Grasslands ali Pacifico v Zooplus?

Kontakt prosim na ZS.





botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #350 : 03 November 2010, 19:19:44
a mi lahko napišeš prosim kaj je poanta kupovanja tega v zoplusu?


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #351 : 03 November 2010, 19:20:07
pomojem je cenejša ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #352 : 03 November 2010, 19:30:51
a mi lahko napišeš prosim kaj je poanta kupovanja tega v zoplusu?

Recimo za Wild prairie, 13.5 kg vreca:

- v SLO: 59,95 eur
- zooplus.com: 48,92 (dvojno pakiranje, z vkljucenim 5% popustom, ki ga dobis ob vsakem nakupu nad 100 eur)

Torej?  :P 8)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #353 : 03 November 2010, 20:11:51
Čapiju Acana očitno tudi ne odgovarja, tako da spet iščemo novo hrano. Ali mogoče kdo ve katere znamke hrane imajo brikete podobne velikosti kot Acana small breed?
mogoče Go! Natural?


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #354 : 03 November 2010, 20:18:10
aha, jaz sem gledala nemškega in tam so iste cene, zato mi ni bilo jasno :)

no samo vseeno + poštnina ? kolko vas pa pride poštnina iz anglije?


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #355 : 03 November 2010, 20:36:10
Iz .com je postnina nad 40€ brezplacna tudi za Slovenijo.

battito animale


Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #356 : 03 November 2010, 20:43:38
koliko casa pa ponavadi traja, da narocilo pride?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #357 : 03 November 2010, 20:44:58
3-4 dni.

battito animale


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #358 : 03 November 2010, 21:24:45
Kot je ze Lilit napisala, postnina je brezplacna, dostava je res hitra, pa zapakirano pride res zelo lepo, v ogromni kartonasti skatli, tako da se res ne more hrana poskodovat.. Jaz sem zadovoljna, splaca se mi pa tudi ful, samo pac, dve vreci naenkrat je treba narocit - to je edina slabost.. Imamo pa potem hrane za skoraj tri mesece  ;D

Aja, botticelli, tole iz .com pride iz nemcije, ne iz anglije  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #359 : 07 November 2010, 15:53:48
Pozdravljeni!

Mi imamo francoskega buldoga ( 6 mesecev) in smo ga do zdaj hraqnili z royal Canin in sem čist razočarana ko sem vidla da ima samo 1 zvezdico od 6, glede kakovosti. Zdaj pa mislimo prešaltat na hrano ACANA http://www.hov-hov.si/index.php/ACANA-Puppy-Junior/View-all-products.html puppy junior. In me zanima če bi bila ta hrana primerna za našega psička. ( če se kdo ultra spozna na to hrano.) Prej pa smo ga hranili z RC http://www.zo.omarketpreis.si/product_info.php/cPath/22_25_43/products_id/654.

Res bi prosila za odgovor in pa kako naj mu postopoma zmanjušejo prejšnjo hrano in navajamo na novo.

Lp špela