ACANA

Urška · 261401

sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #390 : 11 December 2010, 00:32:15
puppy junior - 7 mesecev je star ( prej pa smo bli na RC), piše da naj bi mu dala 200 ( a so grami?), ampak mu že od začetka doziramo manj - tak okoli 150? POtem mu še to zmanjšamo?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #391 : 11 December 2010, 11:34:40
Urška eno vprasanje.. Cosmo je prej ene stiri mesece jedel wild prairie, prejsnji mesec sem saltala na pacifico. Pa me zanima, a je mozno, da se pri isti kolicini hrane zredi? Pa ni zdaj manjsa aktivnost ali kaj podobnega, vecinoma je ves cas isto, ampak prej tudi ce je imel manj aktivne dneve ni dobil niti pol kile gor (sem ga hotela malenkost poredit, pa mi ni uspelo), sedaj v zadnjem mesecu je pa pridobil skoraj dve kili?  ??? Pa saj pravim, aktiven je normalno, je bil se sneg, je skoraj se bolj divjal kot recimo oktobra..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #392 : 11 December 2010, 12:35:58
puppy junior - 7 mesecev je star ( prej pa smo bli na RC), piše da naj bi mu dala 200 ( a so grami?), ampak mu že od začetka doziramo manj - tak okoli 150? POtem mu še to zmanjšamo?

Odvisno od psa, če je primerne teže, potem ne. Kasneje imata več izbir. Lahko gresta na Acana Adult ali pa na Acana Lamb&Apple (vsaj občasno za malo menjave okusa), če bo pa kazal tendenco k povišani telesni teži pa Light&Fit.

Ovcka, zelo nenavadno, nisem imela še nobenega takega primera (OK, poznam samo eno psico, ki je uspela domače nahecat da ni še nič jedla in so ji ponevedoma hranili en lep čas cel obrok več na dan).


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #393 : 11 December 2010, 13:22:56
Tudi jaz sem bila zares presenecena, ko je danes pri veterinarju stopil na vago in je imel 38 kil (prej celo leto 36,5 do max 37)  :o Hranim ga dvakrat na dan, skupaj dobi priblizno od 400-500 gramov, odvisno od aktivnosti. Dodatnih obrokov sigurno ni, ker ga samo jaz hranim (razen v primeru da extra narocim mami, ce me kdaj ni doma). Aja, sem ga pa prejle "preslatala" in nima cisto nobene mascobe okoli reber.. Se zelooo zelooo rebra cutijo, tako da bi skoraj rekla, da je presuh  :-[ Verjetno so sle kile potem v misice?  :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #394 : 11 December 2010, 15:05:24
urška a potem obdržimo 150g?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #395 : 11 December 2010, 15:28:49
Tudi jaz sem bila zares presenecena, ko je danes pri veterinarju stopil na vago in je imel 38 kil (prej celo leto 36,5 do max 37)  :o Hranim ga dvakrat na dan, skupaj dobi priblizno od 400-500 gramov, odvisno od aktivnosti. Dodatnih obrokov sigurno ni, ker ga samo jaz hranim (razen v primeru da extra narocim mami, ce me kdaj ni doma). Aja, sem ga pa prejle "preslatala" in nima cisto nobene mascobe okoli reber.. Se zelooo zelooo rebra cutijo, tako da bi skoraj rekla, da je presuh  :-[ Verjetno so sle kile potem v misice?  :D

Možno, če je res veliko divjal. :) Ker bi bilo čudno, da je za kilo pa pol težji (debelejši), pa da ne bi opazila ne njem že pred tehtanjem.  Pax recimo čez zimo dobi vsaj kg več zaradi svojega neumornega skakanja po visokem snegu.

sp30, kot sem ti napisala prejšnjič, jaz bi glede na to, koliko trenutno daješ, malo zmanjšala obrok (ampak malo, ne za 50g), pa videla kako izgleda iztrebek. Zmanjšana količina se na iztrebkih pozna takoj, v dveh do treh dneh. Pa opazuj kako je s telesno težo, če je primerna ali ne in prilagajaj. Najpomembnejše je, da se naučiš opazovati svojega psa.


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #396 : 11 December 2010, 15:33:03
ok, sm mu že zjutaj odmerila točno 150 ker drugače mu damo 150 s kupčkom :) Naš je ful mišičast, edino po poškodbi je ratal malo debelušen ampak smo takrat pol ful pazili da ni dobival priboljškov in je zdaj res lep kuža.

Mi je pa ful bogi ker so te acana briketki taki ploščati in jih ful malo pride, naš pa zmeraj zgleda tako lačen :)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #397 : 11 December 2010, 16:01:22
Se ful smejim, ker vedno pravim, da je "bogi revež" efekt glavni krivec za debele pse.


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #398 : 11 December 2010, 16:06:26
 :D vrjamem, ampak sej se zadržimo da gane futramo preveč. Pa še to takrat ko se mami vsili in mu na vsak način hoče dat mu damo košček korenčka al pa bučke, al pa košeč pustega piščanca....:D ampak ja če bi pustila, bi moja dva psa spremenila v pravega pujsa.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #399 : 27 December 2010, 18:14:30
Samo da porocam glede tele najine menjave na Pacifico :) Sedaj po eni vreci in pol lahko zatrdim, da je iztrebkov bistveno manj kot prej na prairie, tudi manjkrat gre na potrebo (prej na jutranjem kratkem sprehodu obvezno dvakrat, sedaj samo enkrat in v manjsih kolicinah). Predvidevam, da je zaradi tega izkoristek vecji, zato se je tudi malo poredil.  ;) Itak sva pa malenkost zmanjsala kolicino, tako da bo sedaj menda uredu in drzal trenutno tezo  :P

Ocitno mu res perutnina in zitarice ne odgovarjajo najbolj, ker tole je druga hrana, ki mu popolnoma ustreza (prejsnja je bila Orijen 6 fish). Pa tudi blazno mu gre v slast, pa ceprav ima zelo mocan vonj in doma ob vsakem hranjenju poslusam od domacih "joj, kok smrdi"  :D :D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #400 : 29 December 2010, 12:05:32
Pozdravljeni!

Jaz sem se odločila, da bom psičko začela čez par mesecev hraniti z Acano. Ampak imam majhen problem.
Strah me je, da ji hrana ne bo ugajala, da bo imela prevelike iztrebke kot pri RC in vseh ostalih hranah :-\
Če po resnici povem nimam pojma kaj moji psički sploh ugaja, ker ji več kot očitno NIČ ::) Odločila sem se za hrano Adult dog, ker je zelo cenovno ugodna.

Strah me je, da bo zaradi velike količine  beljakovin driskala :-[

Kako torej ugotoviti kaj psu ustreza? Ali mu ustrezajo ogljikovi hidrati ali več beljakovin?

Vsekakor bom hrano teden/dva mešala z RC, ker je velika razlika v sestavinah in kvaliteti.

Kskšna pomoč?


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #401 : 29 December 2010, 12:11:04
Probas in vidis :) vidis, kaksen je iztrebek, dlaka, obnasanje in pocutje psicke, ali se redi ali hujsa...

Psica od moje mame ima recimo cisto premehek iztrebek po Acani, moja psica pa na hranah, ki niso visokoproteinske, ful shujsa. Pa sta priblizno enako aktivni, mogoce je njena se bolj.

battito animale


san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #402 : 29 December 2010, 14:37:04
Če je psička občutljiva, bi jaz na tvojem mestu provala z hrano Healthy Paws, je primerna za občutljive pse. Jaz sem nekaj časa tudi hranila psa z njo in sem bila zadovoljna.
http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=3_80_89&products_id=502


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #403 : 29 December 2010, 16:59:18
Hvala vsem za nasvete :o

Se opravičujem, vendar je odločitev padla. V naši bližnji trgovini smo kupili hrano Bosch in zdaj jo mešamo z RC :) Res hvala za nasvete.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #404 : 29 December 2010, 17:00:14
Sej to velja na splosno za vse hrane ;) probas in vidis, kako psicki odgovarja.

battito animale


lipe123

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #405 : 04 Februar 2011, 10:40:45
ve kdo za kakšno trgovino kjer prodajajo acano v okolici kranja ali pa na gorenjskem, v lj je gotovo kakšna :D



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #406 : 04 Februar 2011, 11:27:01
ve kdo za kakšno trgovino kjer prodajajo acano v okolici kranja ali pa na gorenjskem, v lj je gotovo kakšna :D

Pasji.net v Preddvoru  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #407 : 04 Februar 2011, 14:42:17
ve kdo za kakšno trgovino kjer prodajajo acano v okolici kranja ali pa na gorenjskem, v lj je gotovo kakšna :D

Trgovina Aro v Škofji Loki in v Kranju, trgovina Repek v Ljubljani.


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #408 : 04 Februar 2011, 15:02:03
No jaz sem se trudila, pa mi zaenkrat še ni uspelo prebrati celotne teme, tako da upam da kaj podobnega še ni kdo vprašal..

Jaz sem par mesecev (3x13,5kg) dajala psici Orijen. Potem sem se odločila zamenjat, ker je imela večerni iztrebek zelo mehek (zima in manj gibanja), nisem ji hotla zmanjšat količine hrane, pa res se je veliko praskala (Puppy Large Breed). Zamenjali smo s Fish 4 Dogs, prvo sem nekaj časa mešala Orijen s to hrano, zdej ko orijena ni več, ji pa F4D ni več všeč in zjutraj rabi pol ure ali več da poje, prej pa 5min. Iztrebek je kompakten, dlaka lepša kot prej, praska se veliko manj, skoraj nič.

Tako da sem mislila probat Acano, ne vem pa ali bi puppy large, ali pacifico, ali pa celo Orijen 6 fish? Na mišični masi mora še pridobiti in se razviti, stara je 13 mesecev, velika pasma.

Zdaj ima končno ok težo, hvala Orijenu, samo ni mi fino pobirat zdrizatih drekcev, pa upam da ni na kaj alergična zaradi praskanja...



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #409 : 05 Februar 2011, 22:50:29
No jaz sem se trudila, pa mi zaenkrat še ni uspelo prebrati celotne teme, tako da upam da kaj podobnega še ni kdo vprašal..

Jaz sem par mesecev (3x13,5kg) dajala psici Orijen. Potem sem se odločila zamenjat, ker je imela večerni iztrebek zelo mehek (zima in manj gibanja), nisem ji hotla zmanjšat količine hrane, pa res se je veliko praskala (Puppy Large Breed). Zamenjali smo s Fish 4 Dogs, prvo sem nekaj časa mešala Orijen s to hrano, zdej ko orijena ni več, ji pa F4D ni več všeč in zjutraj rabi pol ure ali več da poje, prej pa 5min. Iztrebek je kompakten, dlaka lepša kot prej, praska se veliko manj, skoraj nič.

Tako da sem mislila probat Acano, ne vem pa ali bi puppy large, ali pacifico, ali pa celo Orijen 6 fish? Na mišični masi mora še pridobiti in se razviti, stara je 13 mesecev, velika pasma.

Zdaj ima končno ok težo, hvala Orijenu, samo ni mi fino pobirat zdrizatih drekcev, pa upam da ni na kaj alergična zaradi praskanja...


Moje izkušnje, mogoče ti bodo v pomoč.

Si verjetno že opazila, da Acano in Orijen proizvaja isto podjetje. Razlike se pač prebere na deklaraciji, ampak meni so npr. briketi za mačke Orijen (75% mesa, 6 fish) "zadišali" enako kot Acana za pse (60% mesa, Pacifica). Nisem se poglabljala v sestavine, a verjetno je bistvena razlika pač v deležu mesa. Si ti upam predlagati, da poskusiš z Acano, če je imela tvoja tako rada Orijen. Dvomim, da bo imela Acano kaj manj rada. Za človeški nos je vonj praktično enak. Imaš tudi manjše vrečke, po 40 dag. Tudi "okusi" se ne razlikujejo bistveno, pri Orijeno pač "6 fish" in pri Acani "Pacifica" itd..

Jaz svoji ne dajem Orijena ravno zato, ker ji tako velik delež beljakovin ne odgovarja. Po Acani je vse ravno prav, pa ima precej občutljivo prebavo.



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #410 : 05 Februar 2011, 22:51:42
Mene pa zanima če obstaja za Acano kakšen "breeder club" kot ga ima naprimer Eukanuba?  :-[



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #411 : 05 Februar 2011, 22:57:15

Moje izkušnje, mogoče ti bodo v pomoč.

Si verjetno že opazila, da Acano in Orijen proizvaja isto podjetje. Razlike se pač prebere na deklaraciji, ampak meni so npr. briketi za mačke Orijen (75% mesa, 6 fish) "zadišali" enako kot Acana za pse (60% mesa, Pacifica). Nisem se poglabljala v sestavine, a verjetno je bistvena razlika pač v deležu mesa. Si ti upam predlagati, da poskusiš z Acano, če je imela tvoja tako rada Orijen. Dvomim, da bo imela Acano kaj manj rada. Za človeški nos je vonj praktično enak. Imaš tudi manjše vrečke, po 40 dag. Tudi "okusi" se ne razlikujejo bistveno, pri Orijeno pač "6 fish" in pri Acani "Pacifica" itd..

Jaz svoji ne dajem Orijena ravno zato, ker ji tako velik delež beljakovin ne odgovarja. Po Acani je vse ravno prav, pa ima precej občutljivo prebavo.


Aja, glede praskanja - kateri Orijen si ji pa dajala? Verjetno ji potem kakšno meso (piščanec?) ne paše, bolj ribe. Acana ima brez piščanca še Lamb&Apple, ampak ta ima žita (kar mogoče tudi ni tako zelo slabo, psi so si različni, če je tvoji tako velik delež beljakovin ne odgovarja, ji pač malo bolj OH).



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #412 : 05 Februar 2011, 23:03:29
No jaz sem se trudila, pa mi zaenkrat še ni uspelo prebrati celotne teme, tako da upam da kaj podobnega še ni kdo vprašal..

Jaz sem par mesecev (3x13,5kg) dajala psici Orijen. Potem sem se odločila zamenjat, ker je imela večerni iztrebek zelo mehek (zima in manj gibanja), nisem ji hotla zmanjšat količine hrane, pa res se je veliko praskala (Puppy Large Breed). Zamenjali smo s Fish 4 Dogs, prvo sem nekaj časa mešala Orijen s to hrano, zdej ko orijena ni več, ji pa F4D ni več všeč in zjutraj rabi pol ure ali več da poje, prej pa 5min. Iztrebek je kompakten, dlaka lepša kot prej, praska se veliko manj, skoraj nič.

Tako da sem mislila probat Acano, ne vem pa ali bi puppy large, ali pacifico, ali pa celo Orijen 6 fish? Na mišični masi mora še pridobiti in se razviti, stara je 13 mesecev, velika pasma.

Zdaj ima končno ok težo, hvala Orijenu, samo ni mi fino pobirat zdrizatih drekcev, pa upam da ni na kaj alergična zaradi praskanja...

13 mesecev star pes je že zdavnaj prerasel puppy hrano. Prav to je lahko razlog za mehko blato in praskanje. Psica je že zdavnaj zrela za adult hrano, pa čeprav je velike pasme.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #413 : 05 Februar 2011, 23:27:03
DOB, če sprašuješ za dobermanko, potem naj najprej povem, da so prehransko precej občutljivi in so večinoma kar jih poznam na ribjih različicah ali rdečem mesu (nekaj tudi na jagnjetini). Acana Lamb&Apple je najmanj močna od vseh, Pacifica in Grasslands sta zelo podobni, 6 Fresh Fish in Regional Red pa je najmočnejša. Glede na pasjo aktivnost je potem na tebi, da izbereš primerno različico. Pa stestiraj prej, če psici morda ravno ribji okus ni všeč. Seveda gre lahko na hrano za odrasle.


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #414 : 05 Februar 2011, 23:37:07
Hvala. Ne vem, meni se moja ne zdi zelo občutljiva, prvi mesec smo zamenjali 3 hrane pa ni bilo driske, vse normalno. Tudi ko sem potem šaltala na Orijen nisem mešala, ampak ko mi je zmanjkalo hrane sem pač kupila novo. Je pa čisto možno da je na kaj alergična, en čas je imela še bulice ker so jo par dni prejšnji lastniki hranili s hrano iz Hoferja (prej je bila na Hillsu).
Ni se mi zdela zbirčna, jedla je vse, požrla hrano v trenutku, zdaj ko ni več Orijena se pa zmišljuje. Očitno ji je le bil všeč. Če bo šla nazaj na Orijen bo to poleti, zdaj se ne giblje dovolj, upam samo da res ni alergična in se je praskala zaradi centralnega ogrevanja.
Bom ta teden kupila dva okusa po 400g pa bomo videli. Pomojem bo Acana fajn, ker jo na doberman forumu hvalijo, večini tam namreč Orijen ne ustreza, Acana pa je super. Važno da bodo drekci fajn 8).



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #415 : 05 Februar 2011, 23:49:01
Praskanje se pogosto pojavi takrat, ko se psa predolgo hrani s puppy hrano.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #416 : 06 Februar 2011, 11:37:16
Mene pa zanima za Acano Light & Fit - če jo uporablja kdo z belimi psi?  :-\ Resno razmišljam o menjavi hrane, ampak moram pri mojemu ful pazit na to da ne postane čist oranžen  ::)  pa še - okvirna velikost briketkov, ker jih nameravam uporabljat tudi za nagrajevanje? (prečekirala sem celo temo, pa sem našla samo primerjavo z Orijen briketi, ampak niti za tiste ne vem kako veliki so)

(ali pa če je možno dobit kak testerček?)  :-[

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #417 : 06 Februar 2011, 12:13:29
Za acano Pacifica ti lahko povem, da so briketi majhni. Pri moji psici komot uporabljam za nagrajevanje. Velikosti polovičke grahovega zrna.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #418 : 06 Februar 2011, 12:20:32
Ja samo miskica samo ti imas velikega psa, Jano zanima pa za visavca  :P In briket ni ravno za velikost polovice graha, ampak bolj za velikost fizola.. Takole na uc bi rekla, da je krog s prbl. 1 cm premera, ampak ploscat..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #419 : 06 Februar 2011, 12:28:19
Hvala.
Hmm... small breed ne upam vzet, ker moj se kar rad zredi že pri majčken bolj kalorični hrani, še posebej ker na dan poje več kot je priporočena doza (nagrajevanje, treningi  :P  zato sem bolj na strani light variant).

:-\  Platinum brikete sem za nagrado lomila na polovico, pa so tudi okrog 1cm ploščice.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/