ACANA

Urška · 261446

DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #420 : 06 Februar 2011, 13:20:49
Citiraj
Praskanje se pogosto pojavi takrat, ko se psa predolgo hrani s puppy hrano.

Tole pa prvič slišim.. Pa priporočeno je kao do 18. meseca s puppy hranit ??? No zdaj bomo kar na Acana pacifica šaltali, če ji ne bo všeč pa na grasslands.

Velikosti briketov sem tudi jaz iskala in googlala, evo par slikic oz linkov do forumov s primerjalnimi slikami:

http://www.dogforums.com/dog-food-forum/79124-kibble-pictures.html

http://www.prodoggroomingsupplies.com/dog-forums/showthread.php?p=877447




Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #421 : 06 Februar 2011, 13:53:18
Pacifica briketi se zelooo tezko lomijo (z roko sigurno ne, mogoce s kaksnim nozem)..  :-[

DOB za velike pasme ni priporocljivo tako dolgo dajanje puppy/junior hrane, ker ce se prehitro razvijejo (kar po puppy hrani se) in potem zaradi njihove teze in velikosti lahko pride do kaksnih okruskov v ramenih, vnetja pokostnice, itd.. Kar dosti vzrediteljev svetuje menjavo na adult pri 6-8 mesecih..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #422 : 06 Februar 2011, 14:02:23
Ja, evo šele zdaj slišim za to, eni dobermane celo pri 4  dajo na adult.. Jaz sem mislila da mora bit na puppy vsaj do leta pa pol, ker je tudi bolj kalorična in mora še dobit na teži.. Pa tudi v trgovini so mi vedno tako svetovali (za Orijen). No ja, ta teden bo že adult. :)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #423 : 06 Februar 2011, 15:20:22
Ma ja, sem ravnokar šla malo merit zadeve in 1cm niti niso tako zelo preveliki. Ampak težko takole na oko, je treba videt zadevo.  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #424 : 06 Februar 2011, 15:59:09
Z veseljem vam sporočam, da je celoten sortiman ACANA po novem dobavljiv tudi v novi trgovini v Novi Gorici:

Trgovina za male živali Fenix
Industrijska cesta 5 ,Kromberk
5000 Nova Gorica
Tel.:  041-515-752

Del. čas:
Pon - Pet: 9:00 - 20:00
Sob:          9:00 - 13:00

Trgovina je zelo dobro založena.  :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #425 : 10 Februar 2011, 11:39:12
Tudi jaz sem bila zares presenecena, ko je danes pri veterinarju stopil na vago in je imel 38 kil (prej celo leto 36,5 do max 37)  :o Hranim ga dvakrat na dan, skupaj dobi priblizno od 400-500 gramov, odvisno od aktivnosti. Dodatnih obrokov sigurno ni, ker ga samo jaz hranim (razen v primeru da extra narocim mami, ce me kdaj ni doma). Aja, sem ga pa prejle "preslatala" in nima cisto nobene mascobe okoli reber.. Se zelooo zelooo rebra cutijo, tako da bi skoraj rekla, da je presuh  :-[ Verjetno so sle kile potem v misice?  :D

Moram porocat se tukaj :) Zdaj jemo Pacifico ze stiri mesece in danes sem ga pri vetu dala na vago.. In zvau ima ze 40 kil (oz. se par dek cez)  :o :o :o Ampak ni debel, ker rebra se se vedno lepo obcutijo, hranim ga (samo) s 400g na dan, kadar imamo bolj aktiven dan 450 (po tabeli bi moral dobit min 450 kadar je neaktiven), ampak kljub vsemu je spet dobil dve kili gor.. Zdaj izgleda kot da je v razstavni kondiciji  :D :D Prej na drugih hranah, ko sem ga poiskusila zredit je bilo vedno neuspesno, cez 37 ni nikoli prisel.. Telih 40 in se nekaj kil je najvec kar je imel kdaj v zivljenju  :P :P

Same pohvale hrani, res..  8)

Urška se ze kaj ve, kdaj Ranchlands pride? Cena pa verjetno tudi se ni znana, ane? :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #426 : 10 Februar 2011, 12:34:21
A je kdo mladička hranil z Acano? Ker vidim, da so tule bolj kot ne starejši psi, ki so prešli na Acano. Razmišljam o tem, da bi šla iz hillsa na Acano. :) Bom pa ko dobim psa vzela 2,5 kg žakelj, ker vidim, da pri mladičih ni vzorče 400 g hrane.  :-[

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #427 : 10 Februar 2011, 13:09:25
A je kdo mladička hranil z Acano? Ker vidim, da so tule bolj kot ne starejši psi, ki so prešli na Acano. Razmišljam o tem, da bi šla iz hillsa na Acano. :) Bom pa ko dobim psa vzela 2,5 kg žakelj, ker vidim, da pri mladičih ni vzorče 400 g hrane.  :-[

Živjo!

Jaz imam trimesečnega mladička na Acani, je pa tudi prešel iz Hillsa. Zaenkrat nisem opazila nič posebnega, kakec je ponavadi v redu, mu pa dajem zraven še kaj drugega, da se navadi na čimveč različne hrane- rižek, sadje, meso + priboljške...
So mi pa ful všeč briketki- taki majhni ploščati, se da tudi lepo nagrajevat.

Hrano sem kupila v trgovini Repek, pa mislim da sem videla tudi 400g puppy hrane, nisem pa ziher   :-[

Je pa res, da moj ni nek velik jedec, še nikoli ni pojedel toliko, kot je na vreči napisano za njegovo starost in kilažo  :-\ meni se tudi tako 'na uč' zdi predpisana količina res ogromna! Suh ni, me pa skrbi da premalo je  :-\

lp



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #428 : 10 Februar 2011, 13:42:38
A je kdo mladička hranil z Acano? Ker vidim, da so tule bolj kot ne starejši psi, ki so prešli na Acano. Razmišljam o tem, da bi šla iz hillsa na Acano. :) Bom pa ko dobim psa vzela 2,5 kg žakelj, ker vidim, da pri mladičih ni vzorče 400 g hrane.  :-[

Prav vse hrane Acana obstajajo tudi v 400g pakiranju.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #429 : 15 Februar 2011, 03:07:39
Pa novost še tule, takoj ko bo na voljo tudi pri nas, boste o tem obveščeni.
GRAIN-FREE ACANA je sedaj bogatejša za različico z rdečim mesom pod imenom ACANA RANCHLANDS.
- vsebuje 60% mesa in 40% sadja, zelenjave in zelišč
- vsebuje rdeče meso goveda Angus, bizona in jagnjetine
- vse meso prihaja iz krajevnih kmetij in ima certifikat, da ne vsebuje antibiotikov, je kvalitete, primerne za prehrano ljudi in je dostavljeno SVEŽE VSAK DAN




Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #430 : 19 Februar 2011, 01:27:01
ACANO lahko od sedaj kupite tudi v ZOOMANIJI  :), novi trgovini za male živali v Sežani, na Partizanski cesti 12/a( za gostilno Mohorčič ). Parkirate lahko pred trgovino.

Na voljo je omejen izbor, ki pa se bo s povpraševanjem večal glede na vaše želje, zato pokličite in bodo željeni izdelek naročili za vas.

Urnik:
ponedeljek - petek
9:00 - 12:00
15:00 - 18:00

sobota
9:00 - 12:00

Nedelja in prazniki zaprto.


Kontaktne informacije:
Partizanska cesta 12/a
6210 Sežana
E-mail: [email protected]
GSM: +386 (0)31 714 404
[/quote]


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #431 : 19 Februar 2011, 06:48:13
Super! That's practically in my back yard.  :)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #432 : 21 Februar 2011, 23:46:42
Jutri 22.02. ob 9h zjutraj odpira svoja vrata tudi trgovina na Vrhniki, kjer boste lahko kupili ACANO:

TRGOVINA PUPPY

(bivši Tukano)
Delavsko naselje 6
1360 Vrhnika

tel: 01/ 620 87 56

delovni čas:
PO-PET   od 9 do 19 ure
SOBOTA od 8 do 13 ure


Vabljeni na otvoritev in seveda k nakupu  :)






Puppy

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #433 : 23 Februar 2011, 20:48:29
Urška hvala za povabilo na forumu.

Otvoritev smo naredili in pridno začeli delati. Vsi vabljeni v trgovino Puppy na Vrhniki.

Drugače pa se lahko pridružite tudi na Facebook strani PAPI VRHNIKA.

L.P. Puppy



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #434 : 04 Marec 2011, 20:36:32
Acana Fit in Light. Ima ta hrana poleg nizkega glikemičnega indeksa tudi dovolj balasta (vlaknin), da zapolni velike trebuščke pretežkih psov? Pri naših shujševalnih se za to super obnesejo razni otrobi, ki dajejo občutek sitosti navkljub mjhni količini.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #435 : 04 Marec 2011, 23:36:49
Vsebuje 6% vlaknin, kar je še enkrat več kot Adult različica hrane (za primerjavo). Kar je najpomembnejše za občutek lakote je, da vsebuje majhno količino ogljikovih hidratov v primerjavi s konvencionalnimi hranami in da ne vsebuje žitaric z visokim glikemičnim ideksom (npr. pšenica), ker glavni vzpodbujevalec občutka lakote je nihanje ravni krvnega sladkorja in ne sama količina hrane. Povzročitelj tega nihanja pa so "bele" sestavine v hrani (beli riž, pšenica, sladkor...).


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #436 : 05 Marec 2011, 09:54:29
Hvala. Saj počasi se mi bo že zmešalo od kupa informacij.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


chicca

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #437 : 07 Marec 2011, 11:30:36
Pozdravljene še z moje strani.
Sem lastnica 4 mesečnega kavalirja (cavalier charles king spanjel) in sva v tem tednu postopoma zmanjševala staro hrano in jo počasi nadomeščala z Acano (puppy, small breed). Tega sva se lotila res počasi, tudi zato, da porabiva še vrečko stare hrane... Trenutno je približno 70%nove in 30% stare hrane (pedigre junior). Nekako se mi zdi, da v tem tednu veliko več iztreblja, njegov kakec je bolj mehek, včasi celo zeloo mehak (se kar razmaže ko ga želim pobrati)... Tudi napenja ga več kakor prej.
Kaj mi svetujete, ali naj vztrajam na acani, in počakam še kakšen teden ali dva? Ali naj pač zamenjam hrano na nekaj tretjega (tu sem razmišljala še o canidae?)... Vendar to spet ne bi bilo dobro zanj... Hvala za vašo pomoč in nasvete.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #438 : 07 Marec 2011, 12:03:06
Počakaj, da popolnoma zamenjata hrano, pa lahko dodaš kakšno žlico probiotičnega jogurta. Pa čimprej dol s Pedigreeja.


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #439 : 07 Marec 2011, 12:21:14
Urška, je morda že kaj bolj znano kdaj pride Ranchlands? Ker obljubljajo jo že lep čas :).



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #440 : 07 Marec 2011, 12:43:18
Kot sem že napisala, ko bo na voljo, bomo sporočili, zaenkrat datum dobave še ni znan.


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #441 : 10 Marec 2011, 20:38:30
Jaz že več kot 1 mesec iščem pa iščem neko hrano, ki bi naši pasala (je ZELOO izbirčna). Trenutno sva na Hill's-u vendar sem brala da hrana ni kvalitetna in se zdaj odločava med Acano in Orijen. Kaj je bolj primerno za 9,5 staro border collie-ko (začeli sva hoditi na agility in frizbi, skoraj vsako dopoldne gre v gozd na sprehod ali pa se igra z psom v kakšnem parku, popoldne, ko pridem jaz domov grema prvo v park z žogico in se kakšno uro igrava, potem daljši sprehod, zvečer sprehod najmajn pol ure)?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #442 : 18 Marec 2011, 14:41:42
Bi bilo kje možno testerček dobit od te hrane?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #443 : 18 Marec 2011, 18:34:17
Testerčke se kupi tam kjer prodajajo Acano, stanejo nekje okoli 3e pa še malo, so pa veliki 400g.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #444 : 05 April 2011, 17:25:12
Jaz sprašujem za vnaprej. Ko dosežemo idealno postavo (da pri božanju čutimo rebra) in da kdaj zamenjam okus, bi recimo vzela vrečo Pacifice- za koliko bi naj zmanjšala predpisani obrok, če upoštevam, da imam psico, ki je sterelizirana in je nagnjena k debelosti? Gibanja pa ima okli 2 uri dnevno čez teden, za vikend pa jo jaz zgonim in se to  poveča na 3-4 ure.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #445 : 05 April 2011, 17:28:55
Zara je tudi sterilizirana, pa sem obdržala enako količino hrane na Pacifici kot sem jo prej imela na Orijen 6 fish. Pač okvirno poglej na tabelo hranjenja, pa potem prilagajaj psici - če se ti začne redit zmanjšaj obrok in obratno..



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #446 : 06 April 2011, 10:10:55
Hmmm. Verjetno res preveč  kompliciram, ampak se mi je res opujsala oz. so mi jo opujsali doma.  ::)  . Koliko pa je Zara aktivna?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #447 : 06 April 2011, 11:19:02
A je še kdo slišal kaj o tem, da Acana med tujimi (predvsem skandinavskimi) vzreditelji ni ravno hvaljena? Za večje pasme. Dve vzrediteljici, s katerima sem v stiku, sta mi jo močno odsvetovali za prehrano labradorca, in sicer po izkušnjah in tudi pogovorih z drugimi vzreditelji.
Sem bila nemalo presenečena, sploh, ker je bila 1. na mojem seznamu, katero hrano bom vpeljala...


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #448 : 06 April 2011, 13:08:50
Zakaj sta ti jo pa odsvetovali? Neka podlaga za to mora bit (čeprav je tudi kdaj ni):). Pa kaj sta ti priporočili? Npr meni je en ki sem ga srečala v nekem pet shopu in je včasih delal z dobermani (pri policiji BAJE) namesto Orijena priporočil ProPac. Khm ::). Sej smo ga vzeli ampak nam ni bil všeč.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #449 : 06 April 2011, 13:13:08
Inanna, mene tudi zanima kakšne argumente so navedli in katere alternative.