ACANA

Urška · 261396

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #480 : 13 Maj 2011, 22:45:21
Isti šmorn kot pri Bini-ne izgleda ravno debela (sedaj res ne), ampak reber se pa nikakor ni dalo otipat, zdaj se jih da, pa tudi opazno je, da je več pasu za rebri. Ampak ni še to-to. Še vedno smo na shujševalni in naslednji žakl je light hrana in taka, ki jo bo vseeno dala energijo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


vellamo

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #481 : 16 Maj 2011, 09:57:31
Še jaz prosim za pomoč glede kakcev.. :)
Moj mladič je bil vzreditelju na hrani Techni-Cal, ko je prišel k meni, sem to hrano v kakšnem tednu postopoma zamenjala za Acana Puppy Small Breed. Ampak imam pa problem z mehkimi kakci... Hranim ga trikrat na dan, tudi na potrebo gre trikrat, od tega je v najboljšem primeru blato enkrat na dan kompaktno, v ostalih primerih je kar precej mehko, težko za pobrat, obenem pa se mu še malce razmaže po dlaki (dolgodlak pes). Njegova odrasla teža bo 6kg, sedaj ga hranim nekje s 110-120g hrane na dan (star je tri mesece). Vsak obrok zelo hitro poje in občutek imam, da mu takšna količina hrane ni dovolj (čeprav bi morala biti). Hranim ga pa samo z briketi, v zadnjih dveh tednih je občasno dobil še malo žličko jogurta.
Kaj bi lahko poskusila storiti glede tega, saj se ne bi rada odločila za menjavo hrane, dokler ne poskusim s kakšnimi drugimi ukrepi? ;D



miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #482 : 16 Maj 2011, 10:01:57
Na podlagi česa tvoj občutek, da mu ta količina ni dovolj, a je suh?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #483 : 16 Maj 2011, 11:09:38
Koliko je pa mladiček star?


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #484 : 16 Maj 2011, 12:23:40
Piše da 3 mesece  ;)



riry

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #485 : 16 Maj 2011, 12:37:08
Še jaz prosim za pomoč glede kakcev.. :)
Moj mladič je bil vzreditelju na hrani Techni-Cal, ko je prišel k meni, sem to hrano v kakšnem tednu postopoma zamenjala za Acana Puppy Small Breed. Ampak imam pa problem z mehkimi kakci... Hranim ga trikrat na dan, tudi na potrebo gre trikrat, od tega je v najboljšem primeru blato enkrat na dan kompaktno, v ostalih primerih je kar precej mehko, težko za pobrat, obenem pa se mu še malce razmaže po dlaki (dolgodlak pes). Njegova odrasla teža bo 6kg, sedaj ga hranim nekje s 110-120g hrane na dan (star je tri mesece). Vsak obrok zelo hitro poje in občutek imam, da mu takšna količina hrane ni dovolj (čeprav bi morala biti). Hranim ga pa samo z briketi, v zadnjih dveh tednih je občasno dobil še malo žličko jogurta.
Kaj bi lahko poskusila storiti glede tega, saj se ne bi rada odločila za menjavo hrane, dokler ne poskusim s kakšnimi drugimi ukrepi? ;D

To ga hraniš po navodilih iz razpredelnice? Ker 120g nekje dajem jaz svoji leto dni stari psici, ki je težka cca. 8 kg...(hehe, hitim gledat, če je slučajno ne stradam :P...ok, pogledala, ji pravilno doziram ;)). Po mojem bi ji moral zmanjšat količino hrane...



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #486 : 16 Maj 2011, 12:51:22
Riry, mladičkom se daje malo drugačne doze, ker potrebujejo malo več (glede na razmerje), zaradi intenzivnega razvoja. Če pogledaš tabelo, se vellamo kar drži neke okvirne doze.



vellamo

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #487 : 16 Maj 2011, 14:03:08
Na podlagi česa tvoj občutek, da mu ta količina ni dovolj, a je suh?
Vedno kar popade vsak obrok in ga zelo zelo hitro poje, potem ko poje pa po skledici še vedno išče, če bi se še kaj našlo in me gleda, da bi imel še. :) Saj smo tudi eni ljudje bolj požrešni in lačni kot drugi, tako da je mogoče on tudi takšen, ampak ne vem.  ;D



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #488 : 16 Maj 2011, 14:17:22
Sem spregledala starost.  :-[

Psički, ki so bolj ješči, bi vedno imeli še, tako, da to ni ravno pravo merilo za oceno. kakšen pa je psiček na otip, je suh? Pri bolj kosmatem mrcinčku je včasih tudi to težko oceniti. Glede na to, da ste verjetno bili pri veterinarju za cepljenje proti kužnim boleznim - kaj pa pravi veterinar glede teže?

Pri uravnavanju prebave mladička se ne bi želela posluževati kakšnih bolj drastičnih zadev, kvečjemu dodajanje probiotikov ali v obliki probiotičnega jogurta (npr. Actimel) ali v obliki lekarniških pripravkov, ampak s probiotiki (npr. Linex).


miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #489 : 16 Maj 2011, 14:18:55
OK, naša se tudi tako obnaša. Ampak spada pač v kategorijo požrešnih psov. Če bi ji dal celo vrečo brketov, vprašanje, če bi se ustavila, preden bi pojedla celo.
Če tvoj mladič ni presuh (kar lahko recimo sam otipaš ali pa vprašaš vašega veta), potem dvomim, da mu daješ premalo. Je bolj verjetno, da imaš doma pesjana, ki te/vas bo vedno preizkušal, če bi mu morda s fehtanjem, ubogim pogledom in z drugimi prijemi uspelo vas prepričati, da mu date še.



riry

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #490 : 16 Maj 2011, 15:40:43
Riry, mladičkom se daje malo drugačne doze, ker potrebujejo malo več (glede na razmerje), zaradi intenzivnega razvoja. Če pogledaš tabelo, se vellamo kar drži neke okvirne doze.

Sem že malo pozabila kake doze so to bile pri moji :-[, doma imam pa adult hrano, tako da sem razpredelnico "za velike" gledala. No, potlej količina ni problem v njegovem primeru :).



vellamo

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #491 : 16 Maj 2011, 18:10:02
Uff, saj zdaj ste se bolj posvetili moji opazki glede količine hrane, kot pa temu, da me zanima kako spraviti v red kakce.  :D Drugače pa brez skrbi, tudi s prosjačenjem mu ni še nikoli nič uspelo. Je pa kar primerne postave, kar se sicer težko opazi pod vso to dlako. :) Veterinar teže v nobenem smislu ni komentiral, glede mehkega blata pa ga nisem spraševala, ker eni veterinarji potem takoj podtaknejo kakšno svojo hrano.. No, lahko pa vseeno še njega povprašam naslednji teden, ko gremo spet na cepljenje in pač zavrnem kakšno ponujeno zamenjavo hrane. :)
Zmanjšanje/povečanje obroka torej ne bi imelo kakšnega vpliva na kompaktnost blata? Še kakšen nasvet poleg probiotikov?



miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #492 : 16 Maj 2011, 18:46:48
Zmajnšanje/povečanje količine na agregatno stanje kakca ne bo vplivalo.
Lahko probaš vztrajat, če morda rabi več časa, da se navadi. Lahko probaš dodajat malo kuhanega riža k briketom, lahko probaš nabavit probiotike v prahu (bolj koncentrirani in menda bolj učinkoviti). Če v nekem doglednem času ne bo napredka, bo pa verjetno boljš menjat hrano. Žal vsem ne paše vse, tudi najboljša hrana ne.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #493 : 17 Maj 2011, 02:40:37
Zmajnšanje/povečanje količine na agregatno stanje kakca ne bo vplivalo.

Preveč pogosto je prav prevelika količina hrane vzrok za premehko blato ali celo drisko.


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #494 : 18 Maj 2011, 10:07:46
Mene pa zanima, ali je res, da bo/je tudi Acana prešla na novo formulo z več mesa (kot Orijen)? Ker mi je ena agilitašica s Finske rekla, da je pri njih zdaj nova formula (pa baje z njo niso zadovoljni) ...



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #495 : 19 Maj 2011, 00:30:44
Na formulo z več mesa je prešel Orijen, odzivi so nadpovprečni, ker je zaradi večjega deleža svežega mesa hrana bolj ješča in všeč tudi zelo izbirčnim psom. Informacij o povišani vsebnosti mesa v Acani pa nimam (v smislu, da naj bi se to zgodilo v prihodnosti), trenutna receptura se zagotovo ni spremenila in je po celem svetu nespremenjena (Finska ni nek ogromen trg, da bi kanadčani sedaj samo za njih proizvajali neko posebno različico).

Tudi tule imajo popolnoma enaka pakiranja kot jih imajo drugod po svetu http://www.acana-kauppa.com/index.php?cPath=21


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #496 : 19 Maj 2011, 06:56:24
Super, hvala :) Ja ona je rekla, da imajo kao neko novo formulo, da so iztrebki po njej ful slabi (smrdeči, nekompaktni) in da psi kar naenkrat ful iščejo hrano po tleh. Pa da je napisala to na njihov forum in se je javilo veliko ljudi s podobnimi problemi in je šele tako izvedela, da je kao spremenjena sestava. ??? Čudno vse skupaj. Tudi ena Švicarka (to je bilo na FB) je napisala, da ima probleme z dobavo Acane, ker njena zastopnica noče več uvažat zaradi nove sestave, s katero niso zadovoljni. Pa to so vse ljudje, ki sicer Acano hranijo že več let in veliko psov. No, upam da vse to ni res in da sestava ostane takšna, kot je ;D Ne maram spremenjenih formul, ker imam psičko, ki vsako tako spremembo slabo prenese. Izbirčnih psov pa pri nas nimamo, tako da ješčost ni problem ;D



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #497 : 19 Maj 2011, 07:02:40
Xsara, mogoče se pa to nanaša kaj na tisto, kar sem jaz spraševala malo višje...da je povezava.
Sem pa potem izvedela še to, da naj bi bil "štos" v visoki vsebnosti beljakovin.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #498 : 10 Junij 2011, 18:35:08
ACANA je sedaj na voljo tudi v Ribnici, v trgovini ZOO Pika.

Naslov: Škrabčev trg 54, 1310 Ribnica
Telefon: 01/8361079
Ure:   
Pon - Pet:    9:00   -  17:00
Sob:    8:00   -  12:00


vellamo

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #499 : 13 Junij 2011, 20:13:19
Jaz pa lahko z veseljem sporočim, da so se kakci izboljšali ob prehodu na Orijen 6 Fish :D



Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #500 : 15 Junij 2011, 12:50:02
Tudi jaz zadnje čase razmišljam o Acani- sem nedolgo nazaj pisala v temo o Orijenu, da ima moj pinč mehak iztrebek. Do sedaj je bilo tudi z iztrebki od mopsa vse ok, opažam pa zadnje par dni, da je tudi njegov bolj mehak kakor prej. Sem razmišljala, da mogoče na to vpliva tudi letni čas (telo poleti ne rabi tako močno proteinsko hrano). Trenutno smo na Orijen Adult+ mešamo s Taste of the wild.  Resno pa razmišljam da bi zdajle čez poletje tamaladva imela na Acani oz. da, če bi nam odgovarjala ostali kar na njej.

LP

My little dogs - a heartbeat at my feet.


MitSiS

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #501 : 27 Junij 2011, 11:06:37
odkar mu mešam hrano...opažam da ima po ACANI pacifica rdečkasto dlako. Nisem opazil kje na spletu, da se to dogaja pri ACANI, toda pri našem je to skoraj čisto mogoče, ker prej je po TOW imel fantastično dlako. Ne dajem mu ničesar drugega, morda bi bila kriva kombinacija, toda res ima čisto rdečkasto dlako.

Drugače je iztrebek čist ok, mali, kompakten, veliko manj hodi na blato. ampak nekako se pojavlja čudna barva s prhljajem...alergija morda?




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #502 : 27 Junij 2011, 14:08:25
Ne bi rekla alergija. Samo ne ustreza mu najbolje. Jaz bi šla nazaj na TOW ali kaj drugega. Čeprav-lahko je posledica letnega časa in nege.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #503 : 27 Junij 2011, 17:59:59
Zdajle psi na veliko menjajo dlako, zato se jim tudi obarva bolj rdečkasto..



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #504 : 27 Junij 2011, 20:03:59
Airedalci ne menjajo dlake, jih je pa treba redno trimat.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #505 : 27 Junij 2011, 22:10:46
Mi smo dva meseca nazaj začeli z Acana Pacifiko pa se dlaka ni nič obarvala (pes je večinoma bele barve...)...

Bulldogs... And nothing else...


Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #506 : 27 Junij 2011, 23:47:01
MitSiS, jaz tudi nisem opazila, da bi mi kaj barvo spreminjal na Pacifici... Pa bi bila še vesela če bi bolj rdečkast ratal  :o



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #507 : 07 Julij 2011, 16:48:07
Danes smo v skladišče dobili težko pričakovano ACANA RANCHLANDS, tako, da bo večinoma na voljo v trgovinah že v naslednjem tednu.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #508 : 07 Julij 2011, 16:58:20
Cena?  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #509 : 08 Julij 2011, 02:10:19
 priporočene so:
400 g - 3,97 €
 2,5 kg - 19,49 €
 7 kg - 44,85 €
 13,5 kg - 72,96 €