ACANA

Urška · 261441

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #510 : 27 Julij 2011, 12:12:39
Acano lahko sedaj kupite tudi v Ivančni Gorici:

Trgovina Pasji Raj
Ljubljanska cesta 70
1295 Ivančna Gorica


040 787875

Uradni delovni čas: 15. - 19. ure

Spletna stran: http://www.hranazapse.si


Li Mei

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #511 : 08 Avgust 2011, 19:35:04
Svoji dve psici imam že zelo dolgo na Acani - Lamb&Apple. Zadnji dve vreči, ki sem ju kupila, vsebujeta drugačne brikete kot do sedaj. So bolj temni, malo večji in na sploh bolj zaudarjajo. Vreči sta 2,5 kilski. Datum uporabe je OK.

Ta sprememba se zelo slabo odraža na njuni prebavi. Mi res ni do menjanja hrane, a če bo taka še tretja vreča, mi drugega ne bo preostalo.
Mogoče kdo kaj ve, so zamenjali recepturo, je to samo prehodno, še kdo s tako izkušnjo?



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #512 : 08 Avgust 2011, 21:12:58
Svoji dve psici imam že zelo dolgo na Acani - Lamb&Apple. Zadnji dve vreči, ki sem ju kupila, vsebujeta drugačne brikete kot do sedaj. So bolj temni, malo večji in na sploh bolj zaudarjajo. Vreči sta 2,5 kilski. Datum uporabe je OK.

Ta sprememba se zelo slabo odraža na njuni prebavi. Mi res ni do menjanja hrane, a če bo taka še tretja vreča, mi drugega ne bo preostalo.
Mogoče kdo kaj ve, so zamenjali recepturo, je to samo prehodno, še kdo s tako izkušnjo?


Če imaš še staro vrečo, preglej sestavine in primerjaj. :) Sam, če so sestavine spremenil jih sigurno niso samo za nekaj mesecev, ampak za kar nekaj časa.  ;)


lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


Li Mei

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #513 : 08 Avgust 2011, 21:16:06
Sem že preverila... vse je enako. Ravno zato mi je to še večja uganka.
Bomo videli kako bo s tretjo, potem pa ukrepali  ;)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #514 : 08 Avgust 2011, 21:33:41
Jaz sem imela tezavice z zadnji vreco Pacifice... iztrebki so sicer ok, vetrovi pa so bili prvi teden neverjetni... potem se je sicer umirilo, ampak ni cisto ok. Pa ravno Pacifica je bila tista, ki sta jo ponavadi najboljse prebavljala...

Aja briketi sicer zgledajo enako.

battito animale


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #515 : 09 Avgust 2011, 15:10:30
Podobne težave so imele naše tri psice, ne sicer z Acano ampak z Orijenom (isti proizvajalec). Kupili smo novo vrečo sicer iste hrane, pa so vse tri imele takoj težave s prebavo. Smo zamenjali z drugo vrečo spet istega okusa in je bilo takoj OK.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #516 : 17 Avgust 2011, 16:30:24
Acana je sedaj dobavljiva tudi pri:

Veterinarstvo Trstenjak - Zajc, klinika za male živali, d.o.o.
Ulica padlih borcev 23
1000 Ljubljana

DELOVNI ČAS:
vsak delavnik: od 8.00 do 20.00

TELEFON:
01 565 51 20


Parkirišče je pred kliniko.



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #517 : 19 September 2011, 09:59:15
Jaz bi šla s svojim  psom nazaj na Acano, ampak mi ni tole všeč kar pišete glede spremembe briketk in vetrov....a so to paketi iz Slovenije ali iz Zooplusa? Je zdaj ok? Mislite, da je bila samo ena serija takšna? Ker sem že od večih slišala, da so bili pred kratkim briketki drugačni. Načeloma se držim tega, da ko se enkrat začnejo briketi spreminjati, da menjam znamko, vendar Acana mi je pa res super...
Urška, imaš kakšno informacijo zakaj je do tega prišlo?
lp



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #518 : 19 September 2011, 11:44:47
Jaz sem ta mesec naročila Acano Grasslands 7kg (Pasji.net) in so bili briketi drugačni, čudne oblike, bolj temni... pa prebava tudi ni lih ok.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #519 : 19 September 2011, 11:49:15
M_tejch, spremembe v recepturi ni bilo, se pa pojavljajo od serije do serije razlike v obliki in barvi briketov, zaradi razlik v vhodnih sestavinah (sploh zaradi svežih rib). Pri Oriejnu in Acani ne gre v proizvodnjo neka brezoblična mesna zadeva, ki je homogena in vedno istega izgleda, razlike v ribah so pa v mesu večih odraslih in manjših rib, lahko tudi v barvi mesa, v % vode v mesu in vse to vpliva na končni izgled briketov. Pri Kalsang je bil pa problem drugačne narave.

Acana ni tako podvržena tem razlikam, ker je svežega mesa v njej manj, več je mesne moke. Sama svojim psom variram različice hran, ki jo dobivajo (Orijen, Acana grain-free) in pri Acani do sedaj nisem opazila nobenih razlik ne v ješčosti ne v izgledu hrane.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #520 : 19 September 2011, 11:53:36
Jaz sem po tistem imela se eno vreco Pacifice in tudi ni bilo OK... zdaj imam par dni Wild Praire pa se mi zdi, da je zaenkrat uredu (ampak smo bili dosti zunaj, mogoce nisem opazila).
So pa vse vrece iz Zooplusa.

Jescnost pri nas itak ni nikoli problem ::) pri izgledu pa nisem opazila nekih razlik. Samo v efektu ;)

battito animale


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #521 : 05 Oktober 2011, 11:37:53
Hrano Acana lahko sedaj kupite na štirih novih lokacijah. Na voljo je celoten nabor izdelkov, če česa nimajo pa bodo naročili glede na vaše želje.  :)


    ZOO TRGOVINA SLONČEK  MEDVODE
    Cesta komandanta
    Staneta 22
    tel.: 01/361 13 40

    Delovni čas:
    Pon.-Pet.: 9:00-19:00
    Sob.: 9:00-13:00
    Ned in prazniki zaprto

    ZOO TRGOVINA SLONČEK BREŽICE
    InterMarket
    Tovarniška 10
    tel.: (07) 496 62 65

    Delovni čas:
    Pon.-Pet.: 9:00-19:00
    Sob.: 9:00-13:00
    Ned in prazniki zaprto


    ZOO TRGOVINA SLONČEK KRŠKO
    Cesta krških žrtev
    (CKŽ) 137
    tel.: 07/ 492 24 11

    Delovni čas:
    Pon.-Pet.: 9:00-19:00
    Sob.: 9:00-13:00
    Ned in prazniki zaprto


    ZOO TRGOVINA SLONČEK ŽIRI
    Jobstova cesta 29
    GSM: 041/91 16 32
    tel.: 04/ 519 22 40

    Delovni čas:
    Pon.-Pet.: 14:00-18:00
    Sob.: 9:00-12:00
    Ned in prazniki zaprto





Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #522 : 07 Oktober 2011, 02:06:02
Od danes lahko Acano kupite tudi v Novem mestu in sicer je na voljo pri:

JANG, VETERINARSKA AMBULANTA, D.O.O.
KANDIJSKA CESTA 27
8000 NOVO MESTO

Tel: 07 334 10 80
Fax: 07 334 10 81
E-mail: [email protected]
Web: http://www.jangvet.si/

Delovni čas
Pon – pet:   8.00-19.00
Sob:   8.00-12.00


Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #523 : 07 Oktober 2011, 11:23:16
aaaaaaaaaaaaaa zakon!! :o :o

My little dogs - a heartbeat at my feet.


Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #524 : 11 Oktober 2011, 23:24:23
Tako, pa smo tudi mi sprobali Acano (Pacifica)- navdušenje je OGROMNO! Urška, moram pa omenit, da ste nardil full fajn brošurce o Orijenu in Acani (moj oče je prebral vse od a do ž z največjim navdušenjem :P :P )

My little dogs - a heartbeat at my feet.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #525 : 12 Oktober 2011, 00:41:11
Ro_Gi, hvala, da kdo opazi. :-* V teh brošurah je precej truda, gre sicer za prevod kanadskih, ampak smo ga dobesedno rojevali. Ko smo dali tekste v prevajanje, smo nazaj dobili tako katastrofo, da sem se na koncu prevajanja lotila kar sama, zato, da sem bila prepričana, da bo prevedeno tako, da bo pomen vsega pravilen. Najde se še kakšna lepotna napakica, ampak sem s končnim izdelkom zelo zadovoljna, je primeren izdelku, ki ga predstavlja :-)


Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #526 : 12 Oktober 2011, 09:30:22
Sem jih včeraj tudi sama prebrala- vrhunsko, res  8)

My little dogs - a heartbeat at my feet.


Aleš

  • Gost
Odgovori #527 : 12 Oktober 2011, 13:07:53
Ro_Gi, hvala, da kdo opazi. :-* V teh brošurah je precej truda, gre sicer za prevod kanadskih, ampak smo ga dobesedno rojevali. Ko smo dali tekste v prevajanje, smo nazaj dobili tako katastrofo, da sem se na koncu prevajanja lotila kar sama, zato, da sem bila prepričana, da bo prevedeno tako, da bo pomen vsega pravilen. Najde se še kakšna lepotna napakica, ampak sem s končnim izdelkom zelo zadovoljna, je primeren izdelku, ki ga predstavlja :-)

Zdravo!

Se da po pošti dobiti za Acano in Orijen?


Lp, Aleš



*AJKA*

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Ajčika
Odgovori #528 : 13 Oktober 2011, 14:54:09
Tudi mi imamo težave z zadnjo kupljeno vrečo Pacifice... Ajko komaj prepričamo, da poje vsaj četrt porcije, naenkrat se je začelo močno praskanje pa tudi blato je zelo mehko....  :'( Iščem vse mogoče vzroke, ampak se mi vedno bolj dozdeva, da s hrano nekaj ne štima... Najbolj nenavadno je to, da ji briketi iz te vreče ne dišijo in jih noče jest. Bomo poskusili z novo vrečo v upanju, da bo boljše.

Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice!


cufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #529 : 08 Februar 2012, 16:14:03
Lep pozdravček vsem.
Imamo 6 mesecev starega yorkija, težkega dobre 3 kg. Do sedaj je imel hrano Fitnes Trainer 3, ki so jo sedaj spremenili in našemu več ne diši. Odločila sem se za Acano puppy SB. Imate kakšne izkušnje s to hrano pri manjših pasmah? Mi priporočate kaj drugega. Do sedaj je imel super kakec 2x do 3x na dan, samo hrane pa mu več ne diši. Naročila sem jo po spletu, me pa zanima , če jo lahko kje kupim fizično v Mariboru ali okolici?
Nekaj zadnjih uporabnikov foruma je zapisalo, da so briketi nekoliko drugačni kot v prejšnji vrečah in da se je pojavljalo mehkejše blato in vetrovi. Se je stanje kaj popravilo.

Vsem skupaj  lep dan in že vnaprej hvala za odgovore.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #530 : 08 Februar 2012, 17:10:18
V mariboru sta 2 prodajni mesti. Trgovini sta:
ZOO Pluton
ZOO market Rex



cufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #531 : 08 Februar 2012, 17:36:43
Urška hvala za odgovor. Je ta hrana primerna tudi za jorkije, oz. lahko že vzamem adult?



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #532 : 08 Februar 2012, 19:22:33
Tudi mi imamo težave z zadnjo kupljeno vrečo Pacifice... Ajko komaj prepričamo, da poje vsaj četrt porcije, naenkrat se je začelo močno praskanje pa tudi blato je zelo mehko....  :'( Iščem vse mogoče vzroke, ampak se mi vedno bolj dozdeva, da s hrano nekaj ne štima... Najbolj nenavadno je to, da ji briketi iz te vreče ne dišijo in jih noče jest. Bomo poskusili z novo vrečo v upanju, da bo boljše.

Mogoče ji hrana ne ustreza, glede na to, da se praska pa možno da ji kakšna stvar v hrani ne paše (alergija). Vzrok za mehkejše blato pa je lahko visoka vsebnost beljakovin, ki jih psica ne prenaša. ;) Vsak pes je unikaten in ima malo drugačne potrebe po določenih snoveh, zato ne vidim razloga, da bi bilo z hrano kaj narobe.  :)

Dogs are best friends ever!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #533 : 08 Februar 2012, 19:42:22
Urška hvala za odgovor. Je ta hrana primerna tudi za jorkije, oz. lahko že vzamem adult?

Po pravici povedano-ne vem. Če se pes še intenzivno razvija, potem bo Puppy SB boljša izbira, če pa ne več, potem pa Adult SBrazličica.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #534 : 18 Marec 2012, 12:52:24
Upam, da tegale še ni nihče prilepil...
No ena povezava iz česa sta Acana in Orijen. :)
http://www.youtube.com/watch?v=ONnTH-flAhs&feature=related



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #535 : 18 Marec 2012, 17:22:56
Že že, samo počasi izgubljam zadnje živce zaradi Acane...ponovno nimam niti za en obrok in je še vedno ni možno dobit. PM krpamo se že 21.2.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #536 : 18 Marec 2012, 18:13:59
Na pasji.net imajo zalogo puppy large breed. :-\ Kaj pa če prešaltaš na kako drugo hrano, ki je v "tvoji" trgovini dobavljiva?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #537 : 18 Marec 2012, 18:54:12
Na pasji.net imajo zalogo puppy large breed. :-\ Kaj pa če prešaltaš na kako drugo hrano, ki je v "tvoji" trgovini dobavljiva?
Sem vzela 2,5 za srednje pasme in 7 za velike...no, sem mislila...da bo ta količina zadoščala dokler dobim ponovno to za srednje. Že ves čas ju hranim tudi z mesom, 9,5 kg je nič. Če bi vedela, da bo tako dolgo trajalo bi naredila prehod. Obljubljeno je bilo, da dobim prejšnji pon, potem v sredo, ...danes je že nedelja, jutri tudi verjetno ne bo nič...ponovno nimam niti za en obrok...eh.





botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #538 : 18 Marec 2012, 20:54:09
Zato pa jaz moje hranim z raznovrstno hrano :) ok res da so večinoma na surovem, ampak brikete ko dobijo nimajo težav ne glede na to katera znamka je in nikoli ne delam nobenih prehodov. Tudi še v starih časih, ko sem hrnaila samo z briketi, so bili navajeni na extra raznorazne dodatke in nikoli nismo delali prehode pri briketih, tako da potem nimaš teh težav če katere hrane ni. no vsaj pri meni se to super obnese :)


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #539 : 18 Marec 2012, 21:25:32
Zato pa jaz moje hranim z raznovrstno hrano :) ok res da so večinoma na surovem, ampak brikete ko dobijo nimajo težav ne glede na to katera znamka je in nikoli ne delam nobenih prehodov. Tudi še v starih časih, ko sem hrnaila samo z briketi, so bili navajeni na extra raznorazne dodatke in nikoli nismo delali prehode pri briketih, tako da potem nimaš teh težav če katere hrane ni. no vsaj pri meni se to super obnese :)
Gre za mladiče in pri mladičih kljub temu, da so navajeni tudi na raznovrstno hrano (briketi ene vrste, ostalo pa ja) ne bi tvegala brez prehoda na drugo znamko briketov. Niti nočem povsem surovo hranit, ker (upam) ne bosta ostala pri meni. Redko kdo je pripravljen hranit surovo.