ACANA

Urška · 261411

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #540 : 18 Marec 2012, 22:46:02
jaz sem tud pri maldičih hranila surovo + mešano + briketi, in sem isto ne komplicirala pa je blo ok  :) enako mislim sedaj narediti. Jaz hranim svoje mladiče pomojem principu, ok pa pač če kdo tega nebo nadaljeval bom še požrla, ampak navajeni bodo pa na vse. prvi obrok jim je bil surovo meso, tako da planiram pri letošnjem leglu v bistvu še bolj striktno s surovim hraniti ta male + različni briketi :) bomo videil kako bo :)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #541 : 21 Marec 2012, 00:48:39
Počasi na trg prihaja nova-izboljšana klasična Acana, o kateri bom več napisala do konca tedna. Gre za izboljšano listo sestavin, še zmanjšan delež žitaric, prihaja pa v tem času žal do manjših zamud z dostavo izdelkov, vendar na to žal nimamo vpliva.

Puppy&Junior bo na voljo spet naslednji teden.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #542 : 21 Marec 2012, 08:34:22
Bo na voljo tudi raca in jecmen, in nova jagnjetina?

battito animale


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #543 : 21 Marec 2012, 08:58:13
U, tale raca izgleda super   :)

Bulldogs... And nothing else...


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #544 : 21 Marec 2012, 10:02:02
Jagnjetina bo v določenih pakiranjih na voljo že naslednji teden, raca pa je zaenkrat prestavljena na drugo polovico leta.

Tudi pakiranje je novo-nekatere velikosti so malce spremenjene, vreče pa niso več papirnate, ampak so sedaj take kot pri Acani grain-free.

Pa Light & Fit, Senior Dog in Puppy & Junior bodo na voljo tudi v 6,8 kg pakiranju. Acano Adult pa bo počasi nadomestila Acana Chicken & Burbank (krompir Burbank). Celoten koncept se vedno bolj oddaljuje od konvencionalne pasje hrane in gre vedno bolj v smer biološko primerne hrane.

Pa da ne pozabim - spremenjen je dizajn vreč, barve ostajajo iste, je pa pakiranje zelo, zelo lepo.


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #545 : 21 Marec 2012, 10:09:04
Počasi na trg prihaja nova-izboljšana klasična Acana, o kateri bom več napisala do konca tedna. Gre za izboljšano listo sestavin, še zmanjšan delež žitaric, prihaja pa v tem času žal do manjših zamud z dostavo izdelkov, vendar na to žal nimamo vpliva.

Puppy&Junior bo na voljo spet naslednji teden.

Kdaj naslednji teden? Danes je sreda, do pon ni tako daleč.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #546 : 21 Marec 2012, 10:12:17
Reciva takole - v našem skladišču je že in v ponedeljek jo bodo lahko naročile vse trgovine. Ni pa na voljo še vseh pakiranj, zaenkrat bodo samo 18 kg.


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #547 : 21 Marec 2012, 11:51:12
Reciva takole - v našem skladišču je že in v ponedeljek jo bodo lahko naročile vse trgovine. Ni pa na voljo še vseh pakiranj, zaenkrat bodo samo 18 kg.
Rabim 18kg, torej bi morala potem v torek, najkasneje sredo dobit?


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #548 : 21 Marec 2012, 12:14:29
U, tale raca izgleda super   :)

Mi bi tudi raco testirali  :)



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #549 : 25 Marec 2012, 21:31:02
Moji črni labradorki dajem približno mesec in pol brikete Acana Grasslands, pa se mi zdi da je njena dlaka nekako porjavela. Sploh na direktni svetlobi se rjavkasto sveti. Predvsem spodnja dlaka. Pa me zanima če je možno, da je to od teh briketov. Prej je bila na Acani LBP pa tega nisem opazila. Sej mogoče se mi pa samo dozdeva  :-[



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #550 : 25 Marec 2012, 21:51:06
Ponavadi se jim tako obarva dlaka ob menjavi..



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #551 : 25 Marec 2012, 22:00:09
Res??? Nisem vedela. Hvala za to informacijo! No glede na to da je začela menjavati dlako, je zgleda zaradi tega. Sem bila že resno v skrbeh da bom kmalu imela rjavega labradorca  ;) No super, potem pa tudi hrane ne bo treba menjati.



poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #552 : 28 Marec 2012, 16:52:16
Kdaj bodo na voljo nova pakiranja Acane? V kateri koli slo.spletni trgovini pogledam imajo še vedno stara pakiranja.  :-\
Kakšne bodo pa cene teh novih pakiranj?


aro.si

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #553 : 03 April 2012, 12:15:45
Nekatera nova pakiranja so že na voljo, cene so tudi spremenjene, tako kot sestava.

Spletna trgovina za male živali ARO - www.aro.si


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #554 : 05 April 2012, 12:03:49
Sedaj, ko je nova Acana v določenih okusih že na voljo tudi na prodajnih mestih, lahko napišem nekaj več o njej. Hrana ne vsebuje več rjavega riža in ne vsebuje več kot 30% ogljikovih hidratov.

Nova Acana je:

1. BIOLOŠKO PRIMERNA: gre za novo kategorijo hrane s poudarkom na mesu in beljakovinah, ki se prilagaja prebavnim značilnostim psov in mačk.
  • VISOKA VSEBNOST MESA: psi in mačke so se razvili kot mesojedci, zato Acana vsebuje 45%-65% mesnih sestavin - približno dvakrat več kot konvencionalne hrane.
  • RAZNOLIKOST MESA: raznolikost plena je za zdravo prehrano ključnega pomena, zato tudi beljakovine in maščobe v Acani prihajajo iz več različnih mesnih virov. Te raznolikosti se izgubi pri konvencionalni hrani, ki vsebuje le en vir mesa (ponavadi piščanca ali jagnjetino).
  • SVEŽINA MESA: neprimerljivo z drugimi proizvajalci hrane za pse in mačke, sveže meso v Acani je vir beljakovin in maščob v njihovi najbolj naravni obliki. Navkljub smarketinškim trditvam današnje komercialne hrane vsebujejo zelo malo, če sploh kaj, avtentičnega svežega mesa

2. PARJEN SEKAN OVES z NIZKIM GLIKEMIČNIM INDEKSOM: ima glikemični indeks 42 (GI) in upočasnjuje rast krvnega sladkorja in s tem zmanjšuje skladiščenje maščob v telesu in debelost. Parjen sekan oves ima nižji glikemični indeks kot riž, ki ima GI 70 ali indijski krompir z GI 54.

3. 20-30% SADJA IN ZELENJAVE: hruške viljamovke, jabolka rdeči delišes, krompir burbank, buča, muškatna buča, pastinak, korenje in špinača so dostavljeni sveži in brez konzervansov.

4. ZAUPANJA VREDNI LOKALNI DOBAVITELJI: danes je zelo pomembno vedeti od kod prihajajo sestavine. Zato so se pri Acani osredotočili na sestavine, ki so proizvedene regionalno in prihajajo od ljudi, ki jih poznajo in jim zaupajo.

5. KVALITETE NE ZAUPAMO DRUGIM: večina današnjih specializiranih hran prihaja iz marketinških podjetij, ki poiščejo zunanjega proizvajalca za svojo hrano.  Pri Acani proizvodnje NIKOLI NE ZAUPAJO DRUGIM, zato vso hrano proizvajajo v svoji nagrajeni tovarni, kjer imajo vso kontrolo nad vhodnimi sestavinami in nad proizvodnjo izdelkov.






Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #555 : 05 April 2012, 13:11:40
Kje se pa lahko vidi  koliko je % beljakovin, fosforja, kalcija...?

Once you go boxer, you never go back :)


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #556 : 05 April 2012, 19:25:02
Katera od te hrane je priporočljiva za bokserje?

Mimi*


andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #557 : 05 April 2012, 20:08:58
Kje se pa lahko vidi  koliko je % beljakovin, fosforja, kalcija...?

http://www.hov-hov.si/index.php/ACANA/View-all-products.html

Potem pa klikni na podrobnosti izdelka.

Če bokser nima težav, potem je Acana Adult čisto ok izbira.


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #558 : 18 April 2012, 09:42:47
Eno vprašanje...ACANA klub vzrediteljev obstaja?


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #559 : 18 April 2012, 09:53:19
Ne še, ampak bo.  :)


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #560 : 18 April 2012, 09:59:00
Ne še, ampak bo.  :)
Fajn, ker razmišljam celo bando spravit na Acano in bi potem seveda kupovala nekoliko večje količine.
Še eno vprašanje...glede sport&agility...bi rada fantka še malo poredila, trenutno ne treniramo nič, je pa
vseeno vedno v pogonu. Glede na to, da ga hočem poredit bo prava izbira ali?


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #561 : 18 April 2012, 11:13:09
Bo prava izbira, če je "rebrast", ker ima najvišji delež maščob. V primeru, da ga želiš "poredit" v mišice pa Acana grain-free in izdatno gibanje.


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #562 : 18 April 2012, 11:29:29
Ja, malo je še koščen in manjka mu tudi masa. Mišiče ima, ampak so take kot pri nekih maratoncih...
ker je skoz v gibanju. Niso lepe okrogle, "napihnjene" kot od bilderjev...ne vem kako bi to drugače razložila  ::)
taki žilavi zgleda.


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #563 : 21 April 2012, 21:10:35
Moja tamala labradorka je par mesecev na Acana grain free Grasslands in jo je že sama mišica. Jo kar pitbull kličem :P Res nabita zgleda. Ima pa 2 oreng sprehoda na dan (vsak po najmanj 2 uri in vsakič je jezik na tleh  ;D)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #564 : 23 April 2012, 01:18:37
Res je lepo pogledati psa, ki namesto telesne maščobe razkazuje svoje vitko, mišičasto telo. Sploh pri labradorcih je to redkost  :)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #565 : 23 April 2012, 05:59:45
Nika4 super da ji tako ustreza hrana! :)



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #566 : 27 April 2012, 09:55:20
Hojla, imam eno vprašanje..  :) A je ACANA Adult Chicken&Burbank potato izboljšajna verzija stare Acane Adult, ali gre za novo verzijo? Namreč v nekaterih spletnih trgovinah sem videla obe hrani, v nekaterih samo eno  ;)




lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #567 : 27 April 2012, 10:53:31
Nova verzija, katera pa bo v nekem času verjetno nadomestila Acana Adult. Acana Adult je na voljo samo še v največjih pakiranjih, v manjših od 13 kg pa je ni več.


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #568 : 29 April 2012, 18:00:19
Urška, a veš približno kdaj bo Duck&Pear na voljo v Europi? Sem malo iskala in vsepovsod, kjer jo imajo na spletni strani, piše out of stock. Naš problem je, da imamo alergijo (sedaj imamo jagnjetino, ampak nismo čisto ok), ampak prebava nam funkcionira samo na Acani. Po vseh ostalih hranah, ki imajo omejeno sestavin, brez piščanca, purana, jajc, rib, žitaric, imamo drisko... Najbolj me je razočaral Fitnes Trainer, krompir in zajec, odlično za alergike, a kaj ko vsebuje toliko olja, da je špricalo iz riti  >:( Tudi vse ostale takšne hrane imajo toliko krompirja noter, da nikoli kakec ni kompakten, Acana pa je fantastična.
Zelo bi rada čimprej prišla do te race... :-\

Bulldogs... And nothing else...


ZiViky

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #569 : 03 Maj 2012, 12:33:16
Doma imamo aktivno whippetko 1 leto staro(12kg). Po priporocilu prijatelja, ki ima tudi whippeta smo sli na Acana Pacifico. Psica je obozuje, dlaka je zelo lepa, itn...Tudi meni ta pacifica zelo disi. Mogoce imam prevec radi ribe.  ;D

Po prehodu na PAcifico sem opazil da se je hitro zacela rediti ( v enem tednu 2,5kg). Sem ugotovil da Acana merica, ki smo je dobili v trgovini kaze narobe za 30g (vsaj pri Pacifici). Z merico sem psici dajal 100g zjutraj in 80g zvecer, torej 180g dnevno kar je priporocena doza za 11kg aktivnega psa. Dejansko pa je dobila 130g zjutraj in 110g zvecer = 240g kar pri visoko proteinski hrani ni majhna napaka. Seveda uposteval sem se tezo same merice (20g).

Mogoce je ta napaka na merici povezana z novo formulo oz. velikostjo briketov. Ne vem ce so se kaj spremenili.

LP
Viktor