klop

ABBY LABRADOR · 18583

ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
: 02 Maj 2009, 11:07:36
Če je tema že kje odprta povejte.
Uglavnem Abby se je kakšen teden nenehno grizla po predelu(kjer so rebra). Sem mislila ah saj jo samo srbi. No in potem zdajle vidim, da ji na tistem mestu dlake "štrlijo". Pogledam in vidim klopa. Ji ga odstranim in, ko ga bolj pogledam vidim, da je pregriznjen in posušen. Potem ji potipam tisti predel kjer je bil klop in je bilo cca. 2cm premera trdo. Zdaj me skrbi, da so klopni mladiči šli ven in so kje v hiši ali pa, da jih je dobil kdo od družine. Zanima me, če je možno, da je klop vbrizgal strup? Naj obiščemo veterinarja?

LP Monika in Abby



Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #1 : 02 Maj 2009, 13:28:14
Pri našemu tudi ko odsranimo klopa je tisti predel trd.  ??? :-\



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 02 Maj 2009, 20:56:18
To je pri nas isto, tudi pri mačkah. Verjetno gre za reakcijo na strup/slino, ki jo klop vnese pod kožo. Pri naših mačkah gredo take bule nazaj v roku kakega tedna in ni vidno, da bi tam kdaj karkoli bilo.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #3 : 02 Maj 2009, 21:12:24
To je pri nas isto, tudi pri mačkah. Verjetno gre za reakcijo na strup/slino, ki jo klop vnese pod kožo. Pri naših mačkah gredo take bule nazaj v roku kakega tedna in ni vidno, da bi tam kdaj karkoli bilo.

Pri nas je enako .  ;)



i love dogs

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
  • Dog is your best friend.*
Odgovori #4 : 02 Maj 2009, 22:08:01
To je samo reakcija na strup oz.slino in ni nič narobe če se pojavi bula,če pa ta bula dlje časa ostane pa je bolje da se posvetuješ z veterinarjem ;) lahko pa tudi malo spremljaš če bo ta utrdlina oz. bula zginila.
Lp



Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 04 Maj 2009, 15:34:18
Pri naši Paniyi ni nikjer nobene bulice, ko sem odstranjevala klopa, razen na glavi ima eno, ki je že nnekaj dni nespremenjena... izgleda kot majhna ranica  ???


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 09 Maj 2009, 17:10:52
Imam bolj butasto vprašanje glede klopov, ampak res ne vem tega :-[
Danes sem na tleh v stanovanju našla napihnjenega klopa, ki je očitno padel z Ginny :-X :-X Nimam pojma kako sem ga spregledala, edina možnost se mi zdi, da je bil nastanjen nekje na trebuhu in sem ga ob čohanju zamenjala za sesek, fuj fuj.
V glavnem me zanima, če je kakšna možnost, da je ta klop kam odložil jajčeca ali kaj podobnega in kako daleč naj bi to odložil. Malo sem pogledala naokoli pa ni bilo znakov o mali zalegi, tako da upam da ne bomo imeli doma gnezda ::)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #7 : 09 Maj 2009, 21:09:51
Klope se pa ful hitro lahko spregleda, jaz sem tudi enega našla zadnjič na tepihu pa mi ni jasno od kje. Jaz vedno vse pregledam, prečoham pa kakšen ostane kdaj. Je kriza s temi klopi in me je kar strah kaj še bo glede na to, da jih je veliko okuženih in kakšnega res ne moreš najti v roku 24 ur ali prej.

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 09 Maj 2009, 22:00:00
ja, tudi jaz sem našla napihnjenega klopa zadnjič na tleh...

glede zalege pa tudi jaz nisem prepričana, čeprav sem že prebrala nekaj literature... dejstvo je, da pijejo samo samice, saj potrebujeko kri za tvorbo jajčec. Napite samice naj bi jih začele odlagati v tla  :( Zdaj pa... kaj to pomeni mi pa ni jasno  ??? Ali jih odloži tudi na parket ali ploščice?? Vsekakor upam da ne, ker ne vem, kako se teh hudičev pol znebiš... pa pomojm se klop pol odpihne, če pije samo zato, da izleže jajčeca  ???


Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #9 : 10 Maj 2009, 12:50:19
Tudi mi smo že pregledali klope . Pa sploh nevem kako . In potem smo ga našli a tleh , vsega razmrcvarjenega  in usa kri je bila po tleh . Fuj Fuj !  :-\ ???



Remi

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 0
  • Rembrandt "of Sedna"- Remi
Odgovori #10 : 10 Maj 2009, 14:20:47
Tudi pri meni...danes sva šla na sprehot in sem našla kar 10 klopov....mogla sem jih kar sproti pobirat dol...pa čeprav ima ampulo nič ne pomaga!!

Razlog zakaj ima pes toliko prijateljev je v tem, da pes maha z repom ne z jezikom!


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 05 Oktober 2009, 20:44:12
Eno vprasanje..

Danes sem na mojemu nasel enega klopa. Odstranil sem ga mislim da v celoti [prosim poglejte slike] po cirka 45 min. Po odstranitvi je bilo mesto malce rdece [kri]
ter zateceno [kar  izgleda da je normalna reakcija na strup]. Mesto sem tudi dezinficiral. Glede na to da je bil prisesan relativno kratek me zanimacas ce je kaj man
moznosti za kaksno okuzbo. Hkrati me zanima na kaj moram biti pozoren v primeru da je moznost infekcije. Hvala.







čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 06 Oktober 2009, 19:57:55
Brez panike. Če ne izgine, pa pokliči veta. Aja pa klope se obvzeno zažiga ali wrže v wc školjko. To edino uniči jajčeca.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 23 Maj 2011, 17:23:29
Da ne bo preveč tem bom kar v tej pisala...
Danes je moj brat pri psički našel klopa, ki ga je potem mami odstranila... Je rekla, da je bil ful velik...
Zanima me, če je ona zdaj imela notri klopa za katerega sploh nismo vedeli tako, da je bil lahko dolgo časa ali pa zelo malo, kakšne so možnosti, da bi bila okužena s kakšno klopno boleznijo...?
Na kakšno klopno bolezen sumim, ker vsakič, ko vstane najprej nekaj časa šepa potem je pa kul, ves čas se nekaj praska in grize...
(sicer ji bomo šli verjetno slikat kolke, ker me res ful zanima kakšne ima glede na to, da je nerodovniška....)

Se pravi koliko časa mora biti klop prisoten pri psu, da ga okuži s kakšno boleznijo...
(če bo začela kazati še kakšne znake bolezni gremo takoj na test....)



miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 23 Maj 2011, 21:17:35
Klop začne nazaj v gostiteljevo telo spuščati svoje (morda okužene) sokove, kadar je fejst nažrt. Torej +24 ur potem, ko se je prisesal.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 24 Maj 2011, 08:20:21
Abby, tudi če je okužen s klopno boleznijo, simptomi sigurno niso od tega klopa, ki ste ga sedaj našli.

Če šepa,.. naredite test na klopne bolezni.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #16 : 24 Maj 2011, 09:53:59
Klop začne nazaj v gostiteljevo telo spuščati svoje (morda okužene) sokove, kadar je fejst nažrt. Torej +24 ur potem, ko se je prisesal.

Imas prav, samo ni ravno +24 ur. Dovolj je ze 8 ali pa manj. Ce je bil ze precej velik je sigurno spustil sokove nazaj v telo.
Je pa res, da bolezen, da se razvije, rabi inkubacijsko dobo (mislim da je za te klopne ene 10 ali 14 dni, vsaj pri ljudeh). Tako da ce je okuzena, sigurno ni od tega klopa (vsaj ne se).

battito animale


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 24 Maj 2011, 13:04:45
Lani so jo enkrat jeseni testirali pa je bila negativna... Letos pa je bil to ubistvu njen prvi klop(ki smo ga odkrili, mogoče a malo verjetno je imela še kakšnega...) koliko % možnosti je da bi bil ravno ta okužen....?



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 28 Maj 2011, 05:25:46
Testiranje (hitri test) je smiselno narediti vsako leto.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #19 : 28 Maj 2011, 14:36:33
No ja, če rad letaš veterinarjem in plačuješ in pes ne travmira pri jemanju krvi.
Test se splača delat takrat, ko pes ni čisto tapravi, kaže kake znake, ti nekaj ne gre v račun...sicer pa, se meni to ne zdi smiselno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 28 Maj 2011, 16:48:52
No ja, če rad letaš veterinarjem in plačuješ in pes ne travmira pri jemanju krvi.
Test se splača delat takrat, ko pes ni čisto tapravi, kaže kake znake, ti nekaj ne gre v račun...sicer pa, se meni to ne zdi smiselno.

Se strinjam. Če ne odkriješ okužbe v akutni fazi, tako nimaš kaj naredit.



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 28 Maj 2011, 18:57:58
Ti "hitri testi" niso dovolj zanesljivi, da bi jih delal niti takrat, ko se pojavi sum, da je nekaj narobe..

Tudi naši so imeli letos že kar nekaj klopov, ampule ne pomagajo... :/



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 28 Maj 2011, 19:00:20
Nam so takrat jeseni naredili tist "daljši" test, zaradi velikega suma na kakšno klopno bolezen....



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #23 : 29 Maj 2011, 11:32:35
Ti "hitri testi" niso dovolj zanesljivi, da bi jih delal niti takrat, ko se pojavi sum, da je nekaj narobe..

Tudi naši so imeli letos že kar nekaj klopov, ampule ne pomagajo... :/

Ne obstaja 100% zaščita. Brez ampul, ovratnic ipd...bi jih mrgolelo na psu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 31 Maj 2011, 10:02:26
Zakaj ne bi bili dovolj zanesljivi? Čisto resno sprašujem, ker meni je veterinarka svetovala hitri test in glede na rezultat potem še "daljšega". Je na hitrem pokazalo rahlo okužbo z anaplazmozo in smo 10 dni zdravili z antibiotiki, pa bomo menda čez kak mesec ponovili ta test.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 31 Maj 2011, 11:01:07
Hitri test je bil, vsaj pri nas, brezpredmeten oz. zavajajoč. Artu so ga naredili, pa je bil rezultat BP, čeprav je imel pes vročino, bil popolnoma neaktiven itd. Na srečo je veterinarka takoj vzela še vzorec krvi in ga poslala v preiskave in izkazalo se je, da ima erlihijo.  >:(



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #26 : 31 Maj 2011, 11:08:47
Tudi pri nas je hitri test pokazal, da je vse ok. Po "tadaljšem" pa je bil en pes pozitiven na borelijo, drugi na erlihijo.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #27 : 31 Maj 2011, 11:10:57
V cem pa je potem smisel teh hitrih testov? Itak tudi ce je pozitiven, moras poslat kri na titer, torej ???

battito animale


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #28 : 31 Maj 2011, 11:14:14
Jaz smisla ne vidim in dejansko se mi zdi metanje denarja stran. Od takrat naprej vedno zahtevam samo tadolg test, čeprav mi vztrajno ponujajo najprej hitrega.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #29 : 31 Maj 2011, 11:24:49
Ne vem kako je bilo pri ostalih, ampak jaz sem na izvide tadolgega testa cakala vec kot 3 tedne  ???  ??? In ce bi bil pes takrat pozitiven, pa bi cakali na izvide preden bi zdravili (ker niti ni kazal nobenih tipicnih znakov), bi lahko bolezen ze kar fajn napredovala.. In mi ni jasno, zakaj traja tok casa?  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album