Glukozamin – naročanje iz ZDA

saba · 125301

Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 06 Oktober 2011, 12:46:18
Se pravi lahko dajem Cortaflex kapsule moji psički, ki ravno prihaja v obdobje hitre rasti in je precej aktivna? Naj ji dajem vsak dan, ali lahko kakšen dan izpustim? Bo 1 kapsula na dan dovolj? Sicer piše, da se daje za srednje velike pse 2 kapsuli na dan.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #151 : 06 Oktober 2011, 13:11:35
Za mladiče se načeloma da Joint care prašek (tudi od cortaflexa), če imaš pa že kapsule potem pa lahko daješ tudi te, ne bo nič narobe. Če kakšen dan spustiš ga pač izpustiš, načeloma pa se pripravke daje vsakodnevno.



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 06 Oktober 2011, 13:31:08
V čem se pa ta prašek razlikuje od kapsul? In kako daš psu ta prašek? V vodo?



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #153 : 06 Oktober 2011, 13:34:09
čara,ne vem od kje podatek,da glucozamin mladičem škodi?Sploh veš iz česa je narejen?
Običajno se pridobiva iz novozelandske zelenouste školjke in pa iz hidroliziranih rakov-popolnoma naravni sestavini ;).Hondroitin pa se pridobiva iz hrustancev.Glede na to,da sta obe sestavini naravnega izvora ne vidim poante v čemu bi škodovale,razen v pretiravanju.Pri obeh gre v principu bolj v tem smislu,da kar telo ne porabi,izloči.
Jaz našim mladičem(Basset Hound) začnem dodajati Caniviton Forte že kmalu potem,ko začnejo jesti brikete.Glede na to,da je to pasma z izredno težkimi kostmi se mi zdi edino smiselno dodajati glucozamin in hondroitin v dobi odraščanja.Pri starejših psih pa dajem Chassoton,ki je prilagojen starostnikom.Z obojim sem imela dobre izkušnje.
Tjaša



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #154 : 06 Oktober 2011, 13:50:30
V čem se pa ta prašek razlikuje od kapsul? In kako daš psu ta prašek? V vodo?

Ni tako koncentriran in je precej cenejši, jaz imam eno pakungo za cca. 4 mesece, tablete pa z 1 mesec. Namenjen pa je ravno preventivi. Jaz ga dam kar v hrano, poje brez problema.

Meni je veterinar svetoval naj "športni" pes preventivno dobiva dodatke že po 5 letu (ne, da čakaš, da se pojavijo problemi).

Okrušek je bil poštiman pri Matkotu 10 mesecev nazaj, smo tudi takrat pojedli eno škatlo tablet po njegovem navodilu...
Ok, hvala za nasvet, bomo nadaljevali s praškom... ;)

Jaz sem moji po poškodbi najprej dajala cortaflex vet kapsule, ki so najbolj koncentrirane, potem cortaflex kapsule še nekje pol leta in zdaj redno prašek. Glede na starost, aktivnost in pojavljanje težav ji zdaj dajem prašek brez prekinitev, če je potebno malo povečam dozo in to je to.



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 07 Oktober 2011, 10:51:36
Jaz ga dam kar v hrano, poje brez problema.

Kaj pa če to ne pride v poštev, ker hranim psa iz roke? Obstajajo še kakšne druge kapsule, ki niso tako koncentrirane in se uporabljajo v isti namen? Vseeno se mi zdi bolj praktično dajat kapsule kot prašek.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #156 : 07 Oktober 2011, 11:07:01
Kaj pa če to ne pride v poštev, ker hranim psa iz roke? Obstajajo še kakšne druge kapsule, ki niso tako koncentrirane in se uporabljajo v isti namen? Vseeno se mi zdi bolj praktično dajat kapsule kot prašek.

Kaj pa, če daš npr. iz roke pol lončka jogurta s praškom za polizat ali kaj podobnega?



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 07 Oktober 2011, 11:19:24
Pri nas damo prašek enostavno na brikete in psi vse poližejo. Smrdi ravno prav, da ga radi pojedo. Ni treba komplicirat.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 07 Oktober 2011, 11:49:48
No saj mogoče bi pa šlo na pest briketov. Se ta Joint care prašek od cortaflexa dobi v kakšni fizični trgovini ali samo na spletu?



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #159 : 07 Oktober 2011, 11:55:04
Mislim, da imajo tudi pri veterinarju.



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #160 : 07 Oktober 2011, 13:52:05
Na tej strani piše, da lahko prašek uporabljamo pri mladičih od šestega meseca dalje. Moja je stara 4 mesece. Naj počakam še 2 meseca ali ni panike, če ji kar začnem dajati?

http://pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=38_105&products_id=617



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #161 : 09 Oktober 2011, 23:17:47
Nekdo piše, da je Glukozamin narejen iz školjk ..... :o   glede na to, da imam dostop do stroke se lahko samo nasmehnem.

Je pa Glukozamin lahko zelo škodljiv za srce tudi infarkt ob prevelikih dozah, zato pazite, da ne predozirate.  Sicer se v pasje gramature nisem poglabljal in mi niso poznane, zadeve bolj poznam iz humane medicine !   

Sicer pa ne vem, zakaj bi se naročal iz USA ???  Morda zato, ker v EU ni čisto v prosti prodaji, no morda, kje v Sloveniji nikakor ne in mora biti zadeva registrirana, res je pa naprodaj v lekarnah tudi brez recepta, potem se pa vprašajte, zakaj ni povsem v prosti prodaji po celi EU, če nima stranskih učinkov in če tako pomaga ......

Sicer pa Glukozamin sulphate je pač samo eden, pa naj bo za veterinarsko medicino ali humano , mimogrede kg aktivne substance stane pod 50 eur /kg tako, da ne boste masovno naročali in preplačevali "čudežnih" tabletk iz USA !  Pa mimogrede tudi v USA to ni najmodernejša zadeva na tem področju, precej boljša z manj stranskimi lastnostmi je Boswellija in še kar nekaj drugih stvari, Glukozamin sulphate se v USA že opušča ravno zaradi stranskih učinkov .....



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #162 : 10 Oktober 2011, 11:52:25
No, max xxl,pa se nasmejčkaj malo ;) :o.
"V komercialne namene se glucosamin večinoma pridobiva iz hitina,ki je med drugim sestavni del zunanjih skeletov lupinarjev(školjke,raki),proizvajajo pa ga tudi sintetično in z fermentacijo žitaric."
Ker pa imaš dostop do "stroke" pa nas "razsvetli" z znanstveno razlago-nas nevedne butce!
Tjaša



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #163 : 10 Oktober 2011, 12:12:45
Sicer pa ne vem, zakaj bi se naročal iz USA ???
Zato, ker je cenejsi in bolj koncentriran. Za enak financni vlozek ga dobis vec.

Citiraj
Sicer pa Glukozamin sulphate je pač samo eden, pa naj bo za veterinarsko medicino ali humano , mimogrede kg aktivne substance stane pod 50 eur /kg tako, da ne boste masovno naročali in preplačevali "čudežnih" tabletk iz USA !  Pa mimogrede tudi v USA to ni najmodernejša zadeva na tem področju, precej boljša z manj stranskimi lastnostmi je Boswellija in še kar nekaj drugih stvari, Glukozamin sulphate se v USA že opušča ravno zaradi stranskih učinkov .....
Nihce ni rekel, da je najmodernejsi in verjetno so vsi "malo bolj zavedni" lastniki zivali, ki imajo tezave s sklepi, prebrali kaksen clanek na to temo in ne kupujejo samo glukozamina. Uporablja se kombinacija preparatov/dodatkov, poleg glukozamina (v sulfatni ali hidrokloridni obliki) se uporablja se hondroitin, MSM, vitamin C in tudi Boswelijo. Pa se kaksno rec, ki ni prehranski dodatek (gretje prizadetih mest, magnetna terapija, itd.)

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #164 : 29 Oktober 2011, 21:37:47
A kdo uporablja boswelijo za preventivo? Če ja, katero?

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Odgovori #165 : 29 Oktober 2011, 22:39:04
Glukozamin je kot prehransko dopolnilo dovoljen tudi že v Sloveniji in sicer zadnjih nekaj mesecev. Drugod po Evropi (z izjemo Španije in dveh skandinavskih držav) pa že mnogo let. Glavni razlog, da je bil dosedaj dovoljen samo v zdravilih, je bila zaščita farmacevtskih podjetij.

Obstajajo sicer indici, da morajo biti v humani prehrani previdni diabetiki in kardiovaskularni bolniki, ampak bolj iz previdnostnega principa. V normalnih dnevnih odmerkih, do 750 mg prostega glukozamina, ni nobene bojazni.

lp

Matej



aya

  • spacey
  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Enkrat AmStaff - vedno AmStaff !
Odgovori #166 : 19 Marec 2012, 11:50:55
Pozdravljeni!

Jaz pa iščem Glukozamin in hondroitin sulfat tablete, ki NE vsebujejo govejih ali svinjskih maščob in beljakovin.

Kolikor gledam po netu in iščem, berem sestavine, nikjer ne piše v podrobnosti kakšne so beljakovine in maščobe.

Problem je v tem, da je naša alergična na goveje maščobe/beljakovine in na žalost npr. Caniviton ne pride v uporabo. Samo 2 tableti le tega je povzročilo hudo alergijo. Zdaj vsaj vem, na kaj je alergična.

Kolikor sem slišala obstajajo podobne tablete na bazi konjskih maščob in beljakovin, samo ne vem pa če je še kaj primešano zraven. Nočem pa tvegat in delat poizkusov.

Torej vsaka informacija in proporočilo bo dobrodošlo.

Hvala in lp,

spejsi

R.I.P. Aya
LunAya


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #167 : 28 Marec 2012, 09:52:45
Za mladiče se načeloma da Joint care prašek (tudi od cortaflexa),

Mogoče neumno vprašanje, ampak sem brala, da je njihov prašek primeren od 6.meseca dalje - Kaj ni to že malo pozno, glede na to, da se glukozamin priporoča mladičem zaradi hitre rasti, do 6.meseca pa že precej zrastejo :-[ ?

Once you go boxer, you never go back :)


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #168 : 28 Marec 2012, 20:49:25
Sicer ni v ZDA, me pa zanima kaj mislite o tej zadevi http://www.zooplus.co.uk/shop/dogs/dog_health/luposan/powder/13134 za mladička. je za kaj? Bi bilo bolje kaj takega? http://www.zooplus.co.uk/shop/dogs/dog_health/luposan/powder/13136

Once you go boxer, you never go back :)


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #169 : 02 April 2012, 12:44:06
Še naročate glukozamin? Bi se pridružila naročilu.  :-[



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #170 : 03 April 2012, 12:20:16
Za koliko bi naročila? Jaz premišljujem če bi naročil Chondro Flex DS (240 Chews).



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #171 : 03 April 2012, 13:31:32
Najrajše bi za ene 3 mesece. Koliko tablet na dan pa mora pojest 65 kg pes?



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #172 : 03 April 2012, 13:41:37
To bo verjetno potem preveliko naročilo zame. Moj ima 57 pa bo ta škatla 240 tablet za dva meseca. Prva dva mesca 4 na dan.  Nato 2 na dan. Te številke veljajo tudi zate. Lahko pa vsak po eno škatlo tega naročiva. Jaz bom itak ponovil naročilo ko mi zmanjka, takrat bi moralo tudi tebi, pa naročiva še enkrat. S tem bi mogla biti pod mejo 150 evrov in ne bo carine. Bo pa davek. Poštnina se deli na polovico.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #173 : 04 April 2012, 05:33:21
Slycer, kdaj pa misliš naročevat? Jaz moji preventivno dajem po eno tebleto samo od te škatle s 240 tabletami. Res pa ima tam med 32-35 kg.


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #174 : 04 April 2012, 08:59:59
Danes popoldne ali najkasneje jutri zjutraj. Nujno potrebujem te tablete za psa.

Bi naročila zraven? Eno osebo še potrebujem poleg mene, več ne gre ker bo znesek čez 150€ kar pomeni da se plača še carina.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #175 : 04 April 2012, 15:49:45
bi,a ti zvecer potrdim


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #176 : 04 April 2012, 15:58:01
Lahko tudi takoj če želiš. Sam povej koliko bi vzela in pa katere tablete. A so te?

http://www.entirelypets.com/ch1tach.htm

Ali te?

http://www.entirelypets.com/chii1tach.html



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #177 : 04 April 2012, 16:17:09
To škatlo v katerih jih je več.


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #178 : 05 April 2012, 07:00:26
Nič, še zadnjič vprašam in potem naročim okrog desetih.


Potrebuje kdo glukozamin iz ZDA?

Cena za to škatlo 240ih žvečljivk je 98.5 dolarjev + davek (ne vem 8.5 ali 20%) = 75 evrov + davek. Tudi zelo velik pes drži dva meseca z eno škatlo.



sbolonja

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #179 : 18 April 2012, 13:15:37
Pozdravljeni,
 
Ko boste naslednjič naročali glukozamin bi se vam pridružila. Hvala