Vožnja skolesom in psom

EucH · 23402

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #60 : 20 Junij 2011, 18:15:17
Od kje ti to? Sem bila do zdle prepričana, da je zakonsko obvezno s seboj nosit osebni dokument.. Sicer mi še res noben ni zatežil, ustavili in zahtevali dokumente so nas le enkrat in na pošten odgovor "nimam osebne, mam pa kresničko" odpeljali naprej brez kompliciranja  ;D

Iz ustavne ureditve, nam je profesor povedal.

K sreči imamo v lasti 2ha travnika, mi živa duša tukaj ne more zatežit. Pa tudi sicer poznam nekaj privat travnikov, kjer bom imela in že imam manj aktivnega psa fraj.

Vedno več neumnih zakonov imamo.  >:(

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #61 : 20 Junij 2011, 20:30:34
Pa ne vem če drži. Prav v omenjenem članku je opisan absurden (zaenkrat hipotetičen) primer: upokojenec zjutraj nese smeti v kanto, se zmoti in vrže v napačen zabojnik. Ima smolo in je zaloten, prekrškovni organ mu napiše listek za 400€ in ker pri sebi nima osebne, ga oglobi za nadaljnih 400€. Tudi se spomnim ko so pred parimi leti napisali kazen imamovi ženi, ki je bila na dvorišču brez osebne (samo če se prav spomnim, so takrat zagnali cel halo).


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 21 Junij 2011, 08:54:09
Zakon o osebni izkaznici - 3.člen:

Osebno izkaznico ali drug uradni identifikacijski dokument, na katerem so navedeni točni osebni podatki, na katerem fotografija izkazuje imetnikovo podobo in ki ni poškodovan oziroma obrabljen, mora imeti državljan pri sebi, razen kadar bi bilo glede na okoliščine to nesmotrno, in ga na zahtevo uradne osebe, ki je po zakonu za to pooblaščena, dati na vpogled za preverjanje istovetnosti.

50-200 eur kazni, če ga nimaš pri sebi - 24. člen



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #63 : 21 Junij 2011, 09:11:03
kako pa dokažeš nesmotrnost ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


bev

  • *
    • Prispevkov: 262
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 21 Junij 2011, 10:47:14
težko  ???

Spet cvetka naše zakonodaje; upam, da se ravno zaradi te nejasnosti ne bo preveč striktno izvajala.  ::)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 21 Junij 2011, 10:50:19
Ste malo zašli s teme... midva kolesariva na zelo kratke razdalje, samo da se navadi saj on potrebuje veliko gibanja. Super da je to dobro za kolke, ker njega smo dobili malo nepremišljeno. Najprej so ga prodajali v košarici po Ljubljani, potem je njega in sestrico kupil stric iz vasi in potem smo mi slišali zanj. Sestrica pa je drugi dan umrla saj se je nanjo ulegla krava. Pred kratkim sem zvedela da naj bi bil Dix kao čistokrven brez rodovnika tako da me malo skrbi za zdravje. Sicer pa če nič ne pokaže in je ok nima biti kaj preveč narobe...



melona

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 21 Junij 2011, 15:29:34
Ja tako je to: vse kar je prijetno je ali škodljivo, ali prepovedano ali pa redi.

Pa koliko (boleče) resnice je v tem.  ::)
Če bo v novm zakonu izrecno prepovedano, mi ne bo ostalo drugega, kot vedno nositi s seboj osebno izkaznico, da me ne bo štrafnil še bolj kot sicer, pa plačevati kazni, če me bo začopatil kakšen zoprn.
Ali pa kolesariti izven civilizacije, hehe.  :P



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #67 : 21 Junij 2011, 19:53:01
Preden prideš izven civilizacije, moraš najprej vsaj malo kolesariti po civilizaciji.

Sicer je možnost, da te kakšen zoprnež začopati in oglobi majhna, vseeno pa bi izrecna prepoved potegnila za seboj nekaj zelo zoprnih posledic. nekaj podobnega kot pri spuščenem psu: če imaš spuščenega psa, si kriv za vsak incident, ne glede na to, kdo je dejanski krivec. Celo če imaš psa spuščenega tam, kjer je  po zakonu zaenkrat še lahko spuščen (kjer ni veliko ljudi ali na privat zemljiščih).
Že zdaj se vse bolj pogosto dogaja, da hodijo po kolesarski stezi skupine pešcev, ki se niti slučajno nočejo umakniti, da brcajo proti psu, mečejo vanj piksne, namerno skačejo pred kolo ali pa spuščajo pod kolo cucke na fleksiju. Zdaj jim še lahko zagrozim s policijo, potem nič več. In v vsakem primeru bi plačala jaz. Lepo. Da o zafrustriranih bajsah (doslej so bile vedno debele ženske) ki se jim ubogi cucki strašno smilijo ker morajo teči ne izgubljam besed. Do zdaj so lahko samo klobasale,  potem bi imele možnost za prijavo.

Sicer nisem nikjer nič našla o tej prepovedi. Če je res, je povsem nesmiselna (koliko kolesarjev s psi je pa povzročilo kakšno resno nesrečo? jaz se ne spomnim nobene, se pa spomnim kar nekaj primerov, ko je pes potegnil peš sprehajalca pod avtomobil/vlak.) Ampak...če celo dežurni kinolog smatra vodenje psa ob kolesu za skrajno nevarno početje....


delfinčika

  • Gost
Odgovori #68 : 22 Junij 2011, 22:31:00
No, glede cekarjev... ::)
Jaz na poti iz šole ponavadi vsaj enkrat opazim kkšno žensko s cekarjem, Mercator vrečo,... na balanci  ::) :)
Pa se še nobena ni prevrnla.