Lajast pes

xx PuPiKa xx · 1388

xx PuPiKa xx

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
: 07 Maj 2009, 16:21:58
Vaša pomoč bi mi zelo prav prišla.Zanima me kaj naj naredim,ker pes skos laja.Laja na ljudi (ne zmeraj) ampak ko gere mimo laja in s tem zbudi pozornost.Skos jo cartlamo pa ji ni dost.laja na kr tk neki in to SKOS.res ne vem kaj naj naredim.Baje da pomaga tista vratnixca ampak nevem kaj naj.tudi v šolo jo vozim in ko pridemo tja spet laja.res ne vem kaj naj naredim. ???



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #1 : 07 Maj 2009, 20:22:33
To lajanje boš lahko rešila samo tako da boš bolj vztrajna kot pes: vsakič ko odpre usta in zalaja potegneš štik in ostro brez kakršnega koli zanimanja rečeš ne - in ko boš to kakšne deset tiskočrat ponovila sem sigurna da bo pes poštekal da nima kaj lajat za brez veze. Samo moraš biti 100% dosledna in reagirat vsakič ko zalaja - nič ga ne kregaš ali pa se ukvarjaš z njim - samo potegneš štrik in odsekan ne.



mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #2 : 13 Maj 2009, 23:10:27
Če jo vsi začnete cartlati, ko zalaja, potem je ravno to vaš problem: tako si izsili pozornost. Po mojem mnenju je bolje, da jo (namesto, da ji zateguješ štrik) preprosto ignoriraš in ji ne posvetiš nobene pozornosi, dokler ne utihne, pa če laja 4ure skupaj. Pa tudi ful nagrade daj, če boš šla mimo nekoga, ona pa ne bo zalajala ipd.
Glede na to, da hodiš v šolo, pa ti svetujem, da vprešaš za nasvet tudi svojega inštruktorja-saj je zaradi takih stvari koneckoncev on tvoj inštruktor!

Lp, Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 13 Maj 2009, 23:20:16
Jaz ima za stvari in ljudi zunaj ukaz pusti - v smislu daj mi mir, ni nič posebnega zaradi česar bi se bilo vredno vznemirjat (prišlo je iz tega, da sem mu doma večkrat rekla, ko se je odločil nadlegovati mačkonko, da naj pač pusti muco... pa je povezal).
kar se pa izsiljevanja moje pozornosti doma tiče, pa enostavno ignoriramo (se obrnem stran in me ne gane nič)... če je pa vseeno preveč vztrajen, ga pa pač pošljem v kletko, ki jo imam v sobi in zapustim sobo. Ko se umiri, pa pač nadaljujemo s tistim, kar smo prej počeli.

kar se pa bevskanja tiče, ko ga želim pustiti samega doma... za to pa še nisem našla nobenega delujočega recepta :(