Nenadna slabost??

suzie_ · 1713

suzie_

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 16 Maj 2009, 12:42:06
Pozdravljeni!

Prvič se oglašam in sicer s problemom.
Imam psičko, bernska planšarka, stara 8 let, sterilizirana.
Problem je sledeč, pred letom dni smo recimo šli na normalen sprehod, kjer je psička začela teči in se igrati z našima otrokoma(10 in 12let). med šprintom po travniku se kar naenkrat obrne proti meni in začne jo zanašati v desno. čez 3 korake se zgrudi. ležala je nekje minuto pri zavesti in nas spremljala z očmi ter globoko dihala. ok smo rekli, prehitro je mogoče tekla...

Danes pa pridem zjutraj do nje, spije par požirkov vode, greva izpred hiše, kjer jo oblaja sosedova čivava. Nakar moja psička 2x zalaja nazaj. Narediva nekje 10 korakov , psička se vrže ne rit in vleže na levi bok. Poskušala je vstati ampak je brcala v prazno, tudi pogled je bil nekam prazen. to je trajalo par sekund, jaz sem jo med tem mirila in klicala po imenu. pustila sem jo ležati še 2 minuti potem pa je normalno vstala, malo stala v šoku in se želela vrniti nazaj domov.

Kaj naj bi to bilo???? Zelo me je strah, kajti januarja sva komaj preboleli erlihiozo. Je možno,da je bil pač trenutek slabosti??
Krvni strdek?
Naj v ponedeljek pri vaterinarju naročim kake posebne preglede/izvide??



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 16 Maj 2009, 12:55:41
Če je bila potem normalna, je verjetno epileptični napad. Če bi pa potem še imela težave z ravnotežjem, če bi jo vleklo na eno stran...bi pa lahko tudi šlo za možgansko kap ali podobno zadevo v notranjem ušesu.
Stopi do veterinarja, naj ji da pregledat kri, če se bo kaj pokazalo. lahko je tudi posledica erlihije.