nekaj trikcov za učenje doma

čili · 3026

čili

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • * I LOVE DOGS *
: 17 Maj 2009, 20:03:12
živjo!
jaz pa vam bom opisala nekaj trikcov,ki psa lahko naučite tudi doma. :) ;D
STOJ:učenje te vaje ni težko.Psička zvabimo v stoječ položaj iz sedečega ali stoječega tako,da roko s priboljškom počasi pomikamo stran od psa.Ko psiček ustane izrerčemo povelje stoj in ga nagradimo.

SEDI:ta vaja včasih zahteva čas in potrpljenje.Ko psiček stoji njegovo zadnjico potisnemo dol,da se usede.Ko to stori ga nagradimo in ga pohvalimo. 2. možnost pa je:ko psiček stoji vzamemo v roke priboljšek,ki mu ga počasi dajamo nad glavo.Ko pes gleda priboljšek in se obrača mu ta položaj postane neudoben in se usede.Takrat mu izrecite povelje in ga nagradite.

PROSTOR:Psička pri tej vaji potisnemo na tla.Tako,da ga s pritiskom na viker in z vlečenjem nog naprej spravimo v tak položaj.ki za psa ni udoben in takrat se uleže.Po uspešni izvaji trika ga nagradimo.

PRINESI:Za to vajo najprej uporabimo žogico.Psu mu jo moramo pokazati tako,da bo ves čas pozoren le na žogo.Ko jo pes gleda jo zakotalimo malo stran,da steče za njo.Ko jo prime v gobček ga pokličimo k sebi in mu izrečemo povelje naj spusti,ko jo spusti ga nagradimo.

No to je to upam,da vam bodo moji napotki koristli. :D Vse vaje pa seveda večkrat ponavljajte :) ;D

lp čili dog!


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 17 Maj 2009, 21:50:19
O, tole so pa moderne metode ;D ::)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 17 Maj 2009, 22:09:29
O madoniš...pa to so tako zastarele metode. Sedaj spodbujemo razmišljanje pri psu in ne zatiramo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 19 Maj 2009, 12:45:52
Ne vem Čara, jaz bi včasih rajši imela doma psa, ki ne bi toliko s svojo glavo mislil  :P >:D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 19 Maj 2009, 13:23:50
Jaz tudi, ker sem lena po naravi. Ampak tako me vsaj prisli, da se oreng dam v vzgojo in sem 100% pri psu, sploh na sprehodu da pravi čas reagiram,  zamotin, vržem na finto. Saj se učim bolj hitro in bolj na veliko hvalit. :-[

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 25 Maj 2009, 01:35:58
Mimogrede, VSI trikci so primerni za učenje doma.  :P

Pa tudi ne bi nujno smatrala teh vedenj za trikce, so precej nujni za skupno življenje. Trikci so zame nekaj v stilu pojdi ritenjsko nazaj, se s taco dotakni tarče, naredi preval, prekrižaj tačke, pokrij si oči, plazi se po trebuhu, hodi po dveh tacah, slalom med nogami itd.

Raje malo v temo Kliker pogledat...

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


metasva

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 24 Avgust 2013, 21:39:39
Lahko komu če želi naredim kopije trikcov iz knjige 101 pasji trik in mu jih pošljem. V zameno bi z veseljem sprejela kakšno pasjo igračko, če am je odveč, lahko tudi zootic nalepkice... lahko tudi nič