Napad čivave

Čivava88 · 5254

Čivava88

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 30 Maj 2009, 19:02:18
Pozdravljeni!

Že kar nekaj časa brskam po internetnih straneh pa še vedno ne najdem odgovora na moje vprašanje.

Torej pred nekaj dnevi je moja psička pasme čivava "napadla" otroka. Stekla je za njim ko je tekel po dvorišču.Naj omenim tudi, da pes ni bil privezan, saj jo v naši okolici vsi poznajo in se je ne bojijo ( kako tudi če ima samo 1,5 kg :) ). Ko je otrok stekel se je spotaknil in padel po tleh.Njegova mati ga je pograbila za roko in ga natepla.Potem so še pol ure sedeli pred blokom in se normalno pogovarjali ( brez joka otroka ).

Danes pa dobim pismo v nabiralnik da od nas zahtevajo odškodnino in če je ne bomo dali nas bodo tožili. Ali to lahko zahtevajo glede na to da pes otroka ni ugriznil ampak je padel sam?

Lep pozdrav in hvala za vaš odgovor.



Misa

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 30 Maj 2009, 19:36:40
 Ma pomojem da ne morejo to zahtevat? saj mu čivava ni nič naredila in da je otrok padel sam? nevem,druge ti bodo znale bolj povedat,imajo več izkušenj kot jaz. :-[



Eva D.

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
  • When I look in those bright brown eyes...
Odgovori #2 : 30 Maj 2009, 20:23:00
Mi smo imeli čisto čisto enak primer... le da je v našem primeru šlo za mešanko z dalmatincem, ki je imela krepkih 45kg  ::). Otroci so se vračali iz šole, naša Kara je bila lepo pred hišo (v ograjenem dvorišču), pa je ravno brat prišel domov in odprl ograjo, Kara vidi otroke (jih je naravnost oboževala, ker sta se nečakinji veliko igrali z njo) in steče proti enemu izmed otrok, on se prestraši, teče proč od nje, Kara za njim, fant se spotakne, Kara ga dohiti in začne "lupčkati" po glavi  :o! Ker sem vse skupaj opazovala skozi okno, sem hitro stopila v "akcijo", šla do fantka, mu pomagam vstati, privežem Karo in ga potolažim... Ker je padel po asfaltu si je strgal hlače in odrgnil koleno ter dlani... Šel je zraven mene na dvorišče, da sem mu "oskrbela rane" (iz ene dlani in kolena mu je malo kri tekla), nato pa je šel domov...
čez pol ure pa se vrne njegova mama s policajem, češ, da je naša Kara njegovega sina brutalno napadla in ne vem kaj vse še... Lepo razložim celotno situacijo, pa me ženska vpraša, če je pes cepljen  ??? ? Pa me je tako razjezilo... grem po karin potni list in ga pokažem policistu... >:(... Sem vprašala mamo, če je fanta peljala zdravniku in je videl kje kakšen ugriz ali samo odrgnine... pa reče, da si je strgal nove hlače in ima odrgnjeno koleno... toliko kot je lahko videla... pa sem rekla, kako lahko poda prijavo proti našemu psu, če pa ni nikjer kakšnega ugriza ali česa podobnega... Policist je naredil zapisnik... njeno zgodbo in mojo... potem pa smo samo čakali... Pa se ni zgodilo čisto nič  :)... Sem mislila, da bomo dobili kazen, ker je Kara "pobegnila" 5m izven našega dvorišča in na "javnem prostoru ni bila na povodcu) - pa še te kazni ni bilo.
Ne vem no... jaz jim na tvojem mestu ne bi dala nobene odškodnine! Kje ima dokaz, da ga je tvoja čivava ugriznila? Šla bi do njih pa jim pošteno "napela"... psa pa od zdaj naprej na povodec  ::)...

"A dog is not almost-human, and I know of no greater insult to the canine race than to describe it as such." - John Holmes


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3 : 30 Maj 2009, 21:27:22
Tu ste po moje imeli samo veliko srečo...  :-\
Vse je odvisno od prič in koliko se "žrtev" abgažira.

V obeh primerih pes nima kaj teči za otrokom in če pes ne zna zadevo zignorirat in pri tem tudi odpoklica ni, nima kaj bit spuščen. Je pa res, da je "dalmatinka" po nesreči ušla, ampak to nebi dosti pomenlo, če bi se ta mama odločila tožit. Glih nekje na tem forumu sem prebrala, da je nekdo dobil lep računček, ker je pes med igro z otrokom le tega po nesreči malo popraskal ali nekaj takega...

To se mi zdi kar delikatna zadeva...  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 30 Maj 2009, 21:37:00
Tu ste po moje imeli samo veliko srečo...  :-\
Vse je odvisno od prič in koliko se "žrtev" abgažira.

V obeh primerih pes nima kaj teči za otrokom in če pes ne zna zadevo zignorirat in pri tem tudi odpoklica ni, nima kaj bit spuščen. Je pa res, da je "dalmatinka" po nesreči ušla, ampak to nebi dosti pomenlo, če bi se ta mama odločila tožit. Glih nekje na tem forumu sem prebrala, da je nekdo dobil lep računček, ker je pes med igro z otrokom le tega po nesreči malo popraskal ali nekaj takega...

To se mi zdi kar delikatna zadeva...  :-\


Res je delikatna.

Sam imam sicer pse skoraj raje kot ljudi, če pa bi tuj pes preganjal mojega otroka, pa magari iz "ljubezni" in ga pri tem še prevrgel po tleh, da bi se poškodoval, bi zagnal cel halo!

In potem se ujezit, ker te policist vpraša, če je pes cepljen, je malo........otročje.

V takem primeru je vsaj opravičilo in povračilo za strgane hlače več kot primerno in ravno še zadovoljivo.



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Eva D.

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
  • When I look in those bright brown eyes...
Odgovori #5 : 31 Maj 2009, 21:03:52
Citiraj
Sam imam sicer pse skoraj raje kot ljudi, če pa bi tuj pes preganjal mojega otroka, pa magari iz "ljubezni" in ga pri tem še prevrgel po tleh, da bi se poškodoval, bi zagnal cel halo!

In potem se ujezit, ker te policist vpraša, če je pes cepljen, je malo........otročje.

vrjamem... samo v mojem primeru Kara ni preganjala otroka in ga pri tem prevrgla po tleh... Tega ni nikoli nobenemu otroku naredila, pa jih je veliko odraščalo ob njej! Fantek se je sam spotaknil, Kara pa ga je nato dohitela...Če bi pa zato zagnal cel halo potem pa... bogi lastnik tistega psa! Mislim pa tudi, da je treba tudi otroke seznanit kako se obnašati v bližini tujega psa in da se pred psom ne beži, ali pa da ga boža brez predhodnega vprašanja lastnika ipd... Vedno več otrok srečujem, ki se naju z zdajšnim psom (shih tzu-jem) ognejo na 50 m ali začnejo histerično dreti na ves glas, pa imam Endyja vedno na povodcu in je tudi nor na otroke, ampak po tem "incidentu s Karo" redkokateremu pustim, da ga poboža! Otroci se ne rodijo s strahom, ampak mu ga starši privzgojijo in tega je vse več!
Še enkrat, nikjer ni bilo ran od ugriza, ampak samo od padca... kako bi nas potem lahko tožila, če ni bilo kaj, z bratom in skupina otrok smo vse skupaj videli... Eni brez razloga zganjajo vik in krik in to je problem! Nekatere (med njimi sem tudi sama) pa resnično napade beri celo ugrizne pes, pa je proti njemu že čez 100 prijav, pa se nič ne zgodi, ker je pač "župnikov" pes...  >:(... in zaradi tega "upravičeno" napada mimoidoče še naprej... beda!!!

"A dog is not almost-human, and I know of no greater insult to the canine race than to describe it as such." - John Holmes


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 31 Maj 2009, 21:06:25
Valjda ga je preganjala, če pa je letele za njim!
Če ga ne bi lovila, on ne bi bežal, ne bi padel in si ne bi strgal hlač! Torej......



Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #7 : 31 Maj 2009, 21:20:40
Valjda ga je preganjala, če pa je letele za njim!
Če ga ne bi lovila, on ne bi bežal, ne bi padel in si ne bi strgal hlač! Torej......
Lp Z.

Točno...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 01 Junij 2009, 10:18:26
Čisto vseeno je, ali se nekdo poškoduje, ker je bežal pred psom ali pa ga pes dejansko ugrizne. Kriv je lastnik. Enako je kriv lastnik, če se nekdo ustraši psa, ki se nenadoma zažene proti njemu, in stopi pred avto - čeprav ga pes niti ne pipne. Kdor ne zna naučiti psa, da ne skače na pločnik pred hišo ali da se ne zažene za bežečim otrokom (psom, mačko, kuro, srno....), naj ga ima lepo privezanega (zaprtega, priklenjenega).
Res je sicer, da se pred psom ne beži in res je, da se normalni ljudje zaradi takih prask ne razburjajo in ravnajo v slogu kar si iskal to si dobil. Res ja pa tudi, da ravno zaradi nevzgojenih lastnikov z nevzgojenimi psi plačujejo vsi, tudi tisti, ki imajo dobro vzgojene in povsem neškodljive pse.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 01 Junij 2009, 10:47:40
Tole so vse res delikatne stvari, ampak po zakonu morajo biti psi na javnih površinah privezani, torej če niso vam grozi najmanj kazen za to ker vaš pes ni privezan.

Ja, saj nas večina kdaj krši te zakone, ampak ko jih, se moramo zavedati tudi posledic in tu nimamo kaj biti jezni, če smo za nespoštovanje kaznovani. Tudi moja psica je že prevrnila punčko (ni bilo nič hujšega, niti praske), ko je med igro z drugim psom kar naenkrat stekla k otroku. Ja kaj.. opravičila sem se in na srečo ni bilo drugih posledic, če pa bi bile, se popolnoma zavedam svoje krivde in odgovornosti.

Me pa zanima kako je, če privezan pes koga prestraši in kaj v takih primerih velja .. je dovolj že samo pogled na strašnega psa, ali mora pes lajati ali kaj? Ker kot jaz razumem zakone, si nekako mislim da dokler je pes privezan, mi ne more nihče nič.. po drugi strani pa kaj če privezan pes na sprehodu nenadoma zalaja in kakšno babico zadane kap?



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 01 Junij 2009, 12:39:45
Se strinjam, kakor je Lanabela dala primer. Trenutno se ne počutiš nič krivo, kaj pa če bi ta otrok res skočil na cesto in bi ga zbil avto. Si sigurna da ne bi bil tvoj pes kriv?
Moj je tudi spuščen na javnih površinah, ampak ko ga pokličem se takoj obrne in pride k meni. Do ljudi gre če mu jaz pustim, pa še to mu sedaj ni postalo več zanimivo. Je pa res da ga nisem spuščala dokler nisam bila prepričana da imama narejen 100% odpoklic.
Ja sej se hoče kdaj zagnati proti mački,psu, otroku (pa še to ponavadi poznanemu, ker mu je večina nadležnih, pa ne iz napadalnosti ampak veselja), samo ko povzdignem glas se TAKOJ ustavi in pride nazaj.

Konec koncev tudi sama ne bi želela , da se kaj podobnega zgodi moji tamali.


LP Ika


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 01 Junij 2009, 13:05:58
Tibi, žal ne drži. Če imaš psa privezanega, pa vseeno uspe nekoga ugrizniti (ali uščišpniti) si kriva, ker imaš psa brez nagobčnika. (ravno danes je v novicah primer - privezan pes je ugriznil žensko v roko, nič kaj hudega, pa bo šla lastnica k sodniku - ker je bil pes brez nagobčnika). Nagobčnik naj bi bil sicer obvezen samo za nevarne pse. Ampak po logiki: pes ki ugrizne, je nevaren. (v normalnih državah velja za nevarnega tisti, ki je že kdaj ugriznil)


Eva D.

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
  • When I look in those bright brown eyes...
Odgovori #12 : 01 Junij 2009, 13:38:25
Se tud sama strinjam z Lanabelo... v vsakem primeru je kriv lastnik.
Citiraj
Trenutno se ne počutiš nič krivo, kaj pa če bi ta otrok res skočil na cesto in bi ga zbil avto. Si sigurna da ne bi bil tvoj pes kriv?
Pa saj sem prevzela odgovornost nase, sem ga potolažila, se mu opravičila, mu pomagala oskrbeti rane... Pač je šlo za "nerodno" situacijo. Živimo v bližini šole, kjer se šolarčki vsakodnevno sprehajajo mimo naše hiše... in Kara niti ne bi takrat bila ušla, če je ne bi tista skupina otrok, ki so jo poznali začeli klicati k sebi (tako so mi povedali)... ta fantek pa je hodil za njimi, pa se je pač prestrašil psa, pa se je zgodilo, kar se je pač zgodilo... na srečo pa je padel na peš poti. Imeli smo natreniran odpoklic (res pa, da brata pa ni nikoli ubogala, ker se z njo nikoli ni ukvarjal) in nasplošno je bila zelo ubogljiv pes - v vseh njenih 12 letih je bil to prvi in edini primer, da je "ušla" - če lahko temu tako rečemo...
Še vedno pa sem zagovornik tega, da je pes nepredvidljiva žival in ni važno kako obvlada odpoklic in vse ostalo, vse je lahko enkrat prvič... in če ne zaradi varnosti drugih, zaradi njegove varnosti je treba imeti psa na javnih površinah na povodcu, pa ni važno kakšne velikosti je...
Hotela sem samo povedati, da včasih nekateri ljudje izgubijo ali pa ga sploh nimajo - tisti občutek "zdravega razuma"... in je treba ob takih nesrečah kar "tožit" in zahtevat odškodnine in ne vem kaj vse še... Na srečo se je v mojem primeru vse dobro izteklo, zdaj vidim, da bi lahko mama od tistega fantka na sodišču ali kjerkoli pač dosegla tisto in še več, za čemer se danes vsi tako močno ženejo (denar, ne pravice) - samo to lahko rečem...
lp

"A dog is not almost-human, and I know of no greater insult to the canine race than to describe it as such." - John Holmes


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 01 Junij 2009, 13:57:03
Tibi, žal ne drži. Če imaš psa privezanega, pa vseeno uspe nekoga ugrizniti (ali uščišpniti) si kriva, ker imaš psa brez nagobčnika. (ravno danes je v novicah primer - privezan pes je ugriznil žensko v roko, nič kaj hudega, pa bo šla lastnica k sodniku - ker je bil pes brez nagobčnika). Nagobčnik naj bi bil sicer obvezen samo za nevarne pse. Ampak po logiki: pes ki ugrizne, je nevaren. (v normalnih državah velja za nevarnega tisti, ki je že kdaj ugriznil)
Aja ne, nisem mislila da bi pes koga ugriznil ali da bi sploh kakorkoli prišlo do telesnega stika.. dejansko me zanima če pes zalaja in prestrašena oseba skoči pod avto (npr. pride izza vogla, pes zatuli, človek pa skoči na cesto) ali pa jo resnično kap zadane. Ne se smejat, ampak ko je Jazz to pogosto počela, je še mene ene parkrat skoraj kap, ker nisem pričakovala.. kakšno starejšo osebo, ki ima težave s srcem pa...

Ja, glede zdravega razuma se pa strinjam.. mislim da te gre nekdo tožit zato, ker se je otrok prestrašil in spotaknil in sploh ni bilo fizičnega kontakta s psom...  ::)



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #14 : 01 Junij 2009, 15:49:40
Ja ampak konec koncev je tvoj pes kriv za beg otroka... Se popolnoma strinjam z Lanabelo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 02 Junij 2009, 11:03:11
Tvoj pes je lahko vzrok da se je otrok prestrašil tudi če je na povodcu in ni prišlo do fizičnega stika.. v končni fazi se lahko kdo tudi mene ustraši če začnem grdo gledat ali tulit.. pa me verjetno ne bo nihče tožil. Kot sem rekla.. malo zdravega razuma ne bi škodilo, ampak dejansko me pa zanima kako je pravno z odgovornostjo v takih primerih.