Problemi pri česanju

Beardy · 1404

Beardy

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
: 31 Maj 2009, 18:56:10
Živijo!

Pri naši bradici imamo velike probleme s česanjem in krtačenjem. Iz najbolj prijetnega, ljubkega psa, ki ljubi ves svet, se pri česanju spremeni v zver, ki grize, njegove oči postanejo čisto rdeče in tako dalje.

Pokusila sem praktično vse. S priboljški, z nagobčnikom, da ga je nekdo držal... nič. Začne s hitrimi gibi, ali pa ugrizne (ne tako močno, kot bi lahko, ampak vseeno).
Kaj narediti?

Glede na to, da je dolgodlaki, potrebuje veliko nege. Poskušam praktično vsak dan, dokler ne šavsne. Tako, da ga češem po delih. Se mu pa vseeno delajo "dredi". Peljala sem ga k frizerki, ki ga je postrigla. Tam pa je bil priden in se ni niti enkrat oglasil. Potem sem mislila, da je bolje, da ga češejo drugi in sem zaposlila sorodnike in prijatelje, pa je bil rezultat isti kot pri meni.

Ni mi jasno zakaj, ker vse ostalo smo ga naučili. Ne dela problemov, ko ga kopamo, umivamo, umivamo zobke. Zna praktično vse, uboga, ne uhaja, NIKOLI ne ugrizne (razen pri česanju), prijazen je do ljudi, do drugih živali...

A poznate še kakšen trik?
Ne bi ga pa skos strigla, vozit ga pa tudi ne morem vsake par dni k frizerju... :(

No, karkoli bom poskusila :)

LP



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #1 : 31 Maj 2009, 19:12:33
Mi smo imeli iste probleme.in mi je rekla frizerka da naj mu dam povohat krtačo in če me ugruzne med česanjem naj strogo in odločno rečem NE.
Češem ga na likalni mizi.
Po vsakem česanju če bo piden seveda ga nagradi.

My best friend is a westie


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 31 Maj 2009, 21:27:07
pri nas se je obneslo česanje na višji površini (pač nekje, kamor načeloma sam ne more skočit... niti da ne more sam skočit dol) - likalna deska je recimo čisto primerna za kakšnega manjšega kužka..
Pa vsak dan po malem... na začetku ravno toliko časa, dokler še ni bil tečko + takrat ko sem nehala sem dala za nagrado priboljšek ali sem se pač poigrala z njim.

lp nina


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 01 Junij 2009, 10:50:54
Mogoče ga pa ful cukate. Poskusite česat bolj nežno, malo pa po malo razčesavat.. pa ne vsega naenkrat, ampak razčešite najprej hrbet oz. dele, kjer ga najmanj moti, potem igra in počasi prehajajte na dele, ki so najbolj zoprni.. vmes delajte pavze z igro in nagrajevanjem...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 01 Junij 2009, 15:29:11
Najprej bodite mirni, kakor, da je to nekaj normalnega in vskadanjega-pes še kako zavoha živčnost oz. adrenalin!
Psa postavite na neko mizo, posprejajte s sprejem za lažje razčesevanje-nagradite, ko se umiri, vzamete krtačo, nagradite, postavite na mizo-pes jo povoha vi jo nagradite. Vzamete eno igračo jo date v gobec in začnete rahlo krtačit, najbolje da nekdo ta čas drži pozornost na igračo (namažete s pašteto ipd) ali pa mu postopno, počasi daje najljubše priboljške-nekaj časa drži v pesti, da se pes matra prit do pribolškov.

Ponavlajte vajo vsak dan, kolikor časa se pes normalno obnaša oz. jo prekinete ko se  še obnaša OK. Pa če tudi je to samo 1 poteg s krtačo. Če slučajno hoče šavsnit, samo rečete mirno NE, FUJ...karkoli in čvrsto primete čez gobec....Ali pa brez besed greste iz sobe in psa pustite samega minuto .

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!